dogumdan sonra ilk regl ne zaman oldunuz?

mercan_dilara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
991
2
Arkadaslar bu regl konusu sanirim herkesi meraklandiriyor.Herkesin kisiden kisiye degistigi icin herkes kendi durumu hakkinda bilgi verirse belki diger arkadaslara yardimimiz dokunur....

Ben sezeryanla dogum yaptiktan sonra 20 gun az az olsada kanamam surdu ve sonra regl olmadim.dogumdan 2,5 ay sonra oldum ve inanilmaz siddetli bir kanamaydi .Her saat basi ped degistirmeme ragmen yinede her yere geciyordu. 4gun surdu ve yakalsik 4 paketten biraz fazla orkid kullandim.Hatta dr gittim normal dedi.Eger sizde de bu kadar siddetli olursa korkmayin diye paylasmak istedim

sağol mercancım ben daha adet olmadım ilk oğlumda da 5 ay sonra olmuştum.emzirenlerde bu süreler normal.kanama miktarını pek hatırlayamadım erzurumdaydık ne sinir olmuştum pet yoktu yanımda çamaşırlarım pede uygun değildi gıcık bi durumdu

Ben oğlumu iki yaşına kadar emzirdim ve bu süre içerisinde hiç regl olmamıştım, ne zamanki emzirmeyi bıraktım ondan sonra ilk ay leke şeklinde olmuştu...Bu defa nasıl olur bilmem ama değişebilir diyorlar ama ben emzirme süresini yine aynı tutmayı düşünüyorum...

ben emzirmiyorum ama hala regl olmadım bazılarını süt korur derler beni ne koruyacak acaba :)

28 martda normal doğum yaptım doğumdan 50 gün sonra az az kanamam oldu ve üç gün önce tekrar oldum ama hep şiddetli olacağını duymuşdum ama beniki öyle olmadı sanırım kişiye göre değişiyo bebeğimi hala emziriyorum sadece anne sütü alıyor mama felan kullanmıyoruz ama yinede regi oldum

Benim şu an hafif hafif kanamam oluyor nedir anlamadım..Kırkımız daha yeni çıktı ve 41. gün kanama başladı..Gerçi regl ağrısı gibi ağrılarım oldu belim hafif sızladı..Anneme sordum kendini zorladığın için olmuş olabilir yada regl olmuşsundur dedi..

Ebrucum kırkın çıktıktan sonra olan lekelenmeye annem kırk sonu der yani o normal bildiğim kadarıyla herkesde olmuyor ama kırk sonu diyorlar regl yerine geçmeyebilir diye düşünüyorum....

bende nisanda dogum yaptım 47. günümüzde regl olldum birde tam bir ay sonra rgl oldum yani benim normal regl düzenim devam ediyor dogum dan itibaren her ay regl oluyorumm şimdilik 2 defa oldum çook şiddetli agrılı ve çook oldu

kızlar pazartesi günü regl oldum tam 50 ci günümde leke gibi değil normal regl kanaması. sütüm korumadı demekki. aranıza başka olan varmı?

doğumdan sonra 39 gün sürdü kanama,son hafta damla damlaydı,sonrasında lekelenme oldu,ama ne zaman oldu bilmiyorum,şimdi 1 aya yaklaşık birşey olmadı...düzene girersem rahatlayacağım..arada ya kaza olursa ve hamile kalırsam diyede düşünmüyor değilim:)..öyle ilk ay hamile kalma olurmu acaba :) ?

doğumdan sonra 39 gün sürdü kanama,son hafta damla damlaydı,sonrasında lekelenme oldu,ama ne zaman oldu bilmiyorum,şimdi 1 aya yaklaşık birşey olmadı...düzene girersem rahatlayacağım..arada ya kaza olursa ve hamile kalırsam diyede düşünmüyor değilim:)..öyle ilk ay hamile kalma olurmu acaba :) ?

ilk oğlumda 5 ay korunmamıştım emziriyordum adet olduktan sonra korunmaya başladım ama dr lar emzirmek %100 korumaz diyorlar olurmu olur yani :)) olursa ben aldıramam zaten karşıyım kürtaja yani hiç bir sağlık sorunu yokken aldırmaya karşıyım bu oğlumuda bu yüzden doğurdum zaten.nasıl koruncağımda şüpheli zaten ben spralle dış gebelik geçirdim o olmuyor,haplar migrenimi azdırıyor,iğneylede adet olamıyorum kol altı implantı kaldı bi denemediğim belki onu yaparım.eşin korunsun diceksiniz o da her an olmayabiliyorsırnaşık şey

ilk oğlumda 5 ay korunmamıştım emziriyordum adet olduktan sonra korunmaya başladım ama dr lar emzirmek %100 korumaz diyorlar olurmu olur yani :)) olursa ben aldıramam zaten karşıyım kürtaja yani hiç bir sağlık sorunu yokken aldırmaya karşıyım bu oğlumuda bu yüzden doğurdum zaten.nasıl koruncağımda şüpheli zaten ben spralle dış gebelik geçirdim o olmuyor,haplar migrenimi azdırıyor,iğneylede adet olamıyorum kol altı implantı kaldı bi denemediğim belki onu yaparım.eşin korunsun diceksiniz o da her an olmayabiliyorsırnaşık şey

Şuan (aman düşünmek bile istemyorum..).tabiki olsa doğururum...ama sonrasında evde eşimle birlikte 3 cocuğum olur,bende bitik vaziyette olurum.tatlicadiarzu :roflol:
yaseminciğim geçmiş olsun ...dış gebelik de cok tehlikeli birşeymiş,benim koçişin kuzeninin eşinde olmuştu,kız farketmese kanamadan gidecekti..son dakika farketti..bu arada 9 aylık bebeği vardı..napim ceket atılsa hamile kalıyorum demiştisırnaşık şey

doğumdan sonra nerdeyse 38 gün kanamam oldu sonra 15 gün sonra yani dün regl oldum acaip çok geliyo korkuyorum saat başı pet değiştiriyorum belki doktorumu ararım böyle giderse

Kızlar ilk doğumumda eşim askerdi o yüzden korunma sorunum yoktu o askerden geldiğinde oğlum bir yaşını geçmişti...O zaman spral taktırdım kanama yaptı sonra hapları kullandım onuda düzenli kullanamadığım için bıraktım sonra 3 aylık iğnelerden kullandım ki oda adet gördürmüyor bacaklarda acayip bir ağrı yapıyor.....

Ya kızlar aslında ben bugünlerde biraz endişeliyim...Ben halen regl olmadım ve ve ve biz daha korunma yollarına da gitmedik eşimde korunmadı hamile kalmış olabilirmiyim diye düşünüyorum ama istemem kesinlikle zaten dikişlerimde halen sorun var hemen hemen her akşam şişiyor bebeği gün boyunca indirmekten kaldırmaktan...Ya olursa ne yaparım bilmiyorum kürtaja kesinlikle karşıyım ama tekrar bir hamilelik dönemine de asla hazır değilim...Rabbim ne eylerse güzel eyler çekemeyeceğim yük yüklemez diye dua ediyorum....

Ayy naze kötü olur senin için daha bebeğin çok ufak keşke korunsaydiniz canim yaa olmaz olmaz deme canim eğer hamile değilsen dikkat et korun sen yapamiyosan eşin korunsun tatlim

nazecim sütün koruyordur endişelenme.oğlunda da korunmadığını sütünün koruduğunu söylemiştin.bende seninle aynı durumdayım korunmadık aynıdüşüncedeyiz hemile kalırsa doğururum ALLAH ın izniyle ama artık eşlerin korunması lazım bence sende bende denemediğimiz metot kalmamış

Geçen gün bir iki damla pembe bir kan geldi,oldum sandım ama gün içinde baktım devamı yok..düzene girsem rahatlayacağım..

X