hamilelikte maden suyu içmek yararlı mı!!!

Arkadaslar bilgiler icin sagolun bende bugunden sonra ins maden suyu icmeye baslayacagim ve hazir meyve sularina SONNNNNNNN
bu kizilay maden suyu heryerde bulunur mu? ben bu zamana kadar hic icmedigim icin bilmiyorum yani marketlere bakayim
şakkıdı

canım kızılayınki her yerde bulunuyor bel,bacak ve kasık ağrılarınada iyi geliyor bende günde en az iki tane içiyorum

kızlar aman diyim onunn asidini kaçırıp için. bütün doktorlarda böyle öneriyo zaten. asidi kaçırılmış içilmesi gerekli diye.

Asidini nasil kacircaz, baya bekletmemiz gerekiyor agzi acik olarak.. sositososito

canım içine limon sıkıpda karıştırınca asidi hemen çıkıyor gerçi limon içmiş gibi hissediyorsun ama

Arkadaslar, biz hazir su iciyoruz cesme suyu degil. Onun uzerinde de nitrat deger 4 kusurluk bisey.
Aceba buda bebege zarar verirmi? E ne icecez o zaman yaa off
:1shok:

Maden suyu içinde(doğal kaynak suyu); bikarbonat, sülfat, klorit, kalsiyum, magnezyum, florit, demir ve sodyum bulundurur.
Farklı markalar farklı miktarlarda mineraller içerirler. Bu nedenle marka tercih ederken içeriklerine bakılması gerekir.

İçilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbondioksit eklendiğinde soda yapılmış olur. Maden suyu ise yerin en derin katmanlarından çıkar ve yeryüzüne çıkarken geçtikleri katmanlardan mineralleride alarak yol alırlar. Bu durumda maden suyu mineralce çok zengin iken soda mineral içermez.

Maden suyu ve soda, ikisi de mideyi rahatlatma özelliğine sahiptir ancak sodanın bundan başka hiçbir işlevi yoktur oysa maden suyu aynı zamanda doğal bir mineral deposudur. Dolayısıyla tüketilmesi önerilen doğal maden sularıdır ve sodayla maden suyunu ayırt edebilmek için pek çok gıda maddesini alırken yapmamız gerektiği gibi etiket okumak çok önemlidir.

Bende hamileyim ve şimdiye dek meyveli maden suyu tercih ediyordum ancak içindekilere bakarsanız Karbondioksit oldugunu ve meyveden değil aromadan yapıldığını görürsünüz. yani mineral açısından bir değeri yok. asit var.

Alırken dikkat edelim lütfen!
(detaylı bilgi için: Maden suyu niyetine soda imeyin )

X