Cilt Bakımı Ürünleri Expigment+Locoid+Acnelyse

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

Sonarzum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2008
48
0
Arkadaşlar benim sırtımda uzun zaman önce oluşmuş açık kahverengi güneş lekeleri var ve açıkçası daha önce bunlarla ilgili bir faaliyette bulunmadım.

Araştırmalarım ve soruşturmalarım sonucu

Expigment
Locoid
Acnelyse

üçlüsünün 3-4 ay sürekli kullanımda bunları yok ettiğini duydum ve bugün kullanmaya başlayacağım ama açıkçası korkuyorum biraz :)

Dün aldığımda alerji yapar mı diye vücudumun bir bölgesinde denedim, herhangi bir reaksiyon olmadı.

Kullanan varsa önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum..

Kullanmadım bilmiyorum Arzu. Sadece seni başka bir siteden tanıdığım için cvp verme gereği duydum bu topiğe... :-)

Bilen biri çıkar elbet :-)

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim sırtımda uzun zaman önce oluşmuş açık kahverengi güneş lekeleri var ve açıkçası daha önce bunlarla ilgili bir faaliyette bulunmadım.

Araştırmalarım ve soruşturmalarım sonucu

Expigment
Locoid
Acnelyse

üçlüsünün 3-4 ay sürekli kullanımda bunları yok ettiğini duydum ve bugün kullanmaya başlayacağım ama açıkçası korkuyorum biraz :)

Dün aldığımda alerji yapar mı diye vücudumun bir bölgesinde denedim, herhangi bir reaksiyon olmadı.

Kullanan varsa önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum..

doktormu yazdı yoksa sen kendinmi aldın eczaneeden. bendede var o lekelerden kurtulamadım gitti. sonucu bizede bildir ne oluuuuuuuuuuurrr:1rolleyes:a.s.

Kullanmadım bilmiyorum Arzu. Sadece seni tanıdığım için cvp verme gereği duydum bu topiğe... :-)

Bilen biri çıkar elbet :-)

verdığın cevap çok hoşuma gitti:)
acnelyse çok etkili bır merhem. yanı cildi çok soyuyor. 3 4 ay boyunca kullanırsan cildinin bayağı yıpranacağını duşunuyorum. ve guneş görmemesi gerekiyor surduğun bölgeninde. her ne kadar akşamdan surun yazsada prospektusunde sonucta sabah kalktığımızda da etkisi devam edecektir bunun. ve yazında kullanman zor olacaktır.
ayrıca ben yuzumde sivilceler için kullanıyordum. ve herhangı başka bır urunle kullanıldığında çok aşırı kurutma etkisi varmış. benım cildim çok yağlıydı ergenliğimde. akşam yatmadan suruyordum. sabah kalktığımda da sebamed sabunla yıkıyordum yuzumu. 3. gün soyulmaya başladı yuzum.çok feciydi.

Kzlar expigment cilt için çok zararlıymış hatta yabancı ülkelerde yasaklanmış.Ben bir hafta kullandım yuzumde kılcal damarlar bellı olmaya basladı.ondanmı bılmıyorum ama dıkkatlı olun :1no2:

arkadaşlar ben expigment kullanıyorum 2. ayıma başladım gayet olumlu diyebilirim ne soyulam ne alerji oluştu ilk günler biraz tepki verdi ama az sonrada alıştı yavaş yavaş yok ediyor o kadar hızla etki etmedi bende içinde hidrokinon olduğu için zararlı olabiliyor illada olacak die birşey yok tabiki hangi renk açıcıda hidrokinon yokki bu birazda sizin hassasiyetinize bağlı diyebilirim cesareti olan densin derim ben gayet memnunum şu an için bunu size tam olarak söyleyebilmem için en az 6 ay geçmeli diyorum zamanla değişimi yazarım sevgilerimle

doktormu yazdı yoksa sen kendinmi aldın eczaneeden. bendede var o lekelerden kurtulamadım gitti. sonucu bizede bildir ne oluuuuuuuuuuurrr:1rolleyes:a.s.

Cildiye uzmanı tavsiye etti bana ama hala kullanmaya başlayamadım açıkçası bu konuyu açtığımdan beri. Kullananların tavsiyelerini almak daha geçerli benim için:)

Bir de bu tür kremlerin yazın kullanılmayacağını söylüyorlar. Acayip kararsız kaldım:)

ben de pitriasis rosea oldum ve locoid verdi dr onu sürüyorum ama ne işe yaradığını anlayamadım cildi incelttiğini biliyorum inşallah yararı olur bu arada acnesyle çatlaklar için etkili bir kremmiş cildi soyduğu için... biliyormuydunuz bilmiyorum ama ben de sonucu olumlu alanlardan duydum şaşırdım ve kulansammı diye düşündüm .........

bende kullanmaya başlıcam
bi sitede dr şöyle kullanılması gerektiğini yazmış..
acnelyce veya tretin saat 21:00
expigment saat 22:00
sabahları da tahriş durumu için locoid

Merhaba Arkadaşlar,

Bu üçlü, dermatologlar tarafından verilmesi gereken ciddi sonuçlar doğurabilecek medikal ilaçlardır. Ben güzellik adına bilinçsizce veya doktora danışılmadan kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu ürünün üçünü birlikte doktor kontrolünde kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki cildinize ciddi zararlar verebilirsiniz.

Doktor kontrolünde kullanacak arkadaşlar için birkaç öneri verebilirim, ayrıca zararlarını da söyleyim ki yanında, kendi kendine kullanmaya çalışan arkadaşlar da ne sonuçlarla karşılaşabileceklerini bilsinler.

1. Bu üçlünün genellikle bir karışım olarak kullanılması tavsiye ediliyor. Karışımı çok çok az miktarlarda yapıp hemen sürmelisiniz. Bekletmeyin yani. Sürerken eldiven kullanmayı unutmayın.

2. Karışımı uygularken çok ince bir tabaka halinde sürün. Kesinlikle daha çok etki göstersin mantığıyla fazla fazla sürmeyin. Uygulama üst deriyi soyacağı için fazla kullanma durumunda ciddi boyutlu yaralar oluşuyor. Kaş yapacağım derken göz çıkarmayın.

3. Doktorun tavsiye ettiği belli kulanım sürelerine mutlaka uyun. Ben ilk kullanımımda 15 gün süreyle uygulamıştım ve soyulma işlemim 15 günün sonunda başlamıştı. Tam çözemedim ama yanılmıyorsam soyulma evresi ilaç kullanımı durduktan sonra başlıyor. 3 aylık kullanımların çok zararlı oldugunu düşünüyorum.

4. Kendinizi güneşten korumayı unutmayın. Ben şahsen perdeleri bile kapatıyordum gündüzleri. Soyulma esnasında kıvrımlı bölgelerinizi fazla oynatmayın. Özellikle bacak arasında kullanımda kendinize birkaç gün tanıyın, bu sürede fazla dolaşmayın ki tahriş olmasın. Yoksa benim gibi tıbbi müdahalelere maruz kalabilirsiniz.

Son olarak, cildinizdeki kararmalar (büyük olasılıkla) Akantosis denilen bir cilt rahatsızlığından kaynaklanıyor olabilir, ağdaya , jilete, ter önleyici aperatlara bağlamanın bir anlamı yok bu durumları.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
Merhaba ,
Benimde sırtımda bir ben var..önceleri önemsememiştim ama yıllarla beraber güneş gördükçe rengi koyu kahveye döndü..
Ben güneş lekesi sanıyordum çünkü dağınık ve benden ziyada leke görünümünde meğerse BEN(nevüs) miş doktora gittiğimde öğrendim.
Gün içinde 2 kez tritone adli kremi sürüyorum. bu tarz leke ve benlerde homojen olarak sürülebilen kremlerden bir tanesi (la roche posay da kullanmıştım pek etkisi olmamıştı. Expigmetide sadece lekenin üzerine sürmelisiniz yoksa açıklı koyuluiz bırakır ciltte) ama tritone krem homojen sürülebiliyo. Hatta en son gittiğim eczacı bende kullanıyım dedi:KK70:
Gece yatarkende acnelyse kullanıyorum ama her gece değil yoksa çok tahriş oluyo.. Fazla kaçırıp tahriş etmişsem de sabahları medacessol kullanıyorum.
Ama bunlar tamamen doktorun tavsiyesi.. 3 ayda bayağı yol kat ettim. Şimdi belli belirsiz. koyu kahve olan lekem ten rengime yakın hale geldi hatta dağınık halde olsa kullanmayı bırakırdım ama bu konularda biraz takıntılıyım.
azmetmek gerekiyor çünkü bu tarz leke/benler güneş görünce artabiliyor.

Yardımcı olduysam ne mutlu:)

merhaba gozdelicious bende şu an tritone kullanıyorum doktor 6 ay kullan dedi 3 hafta oldu pek bi fark göremedim sence normal mi senin ne zaman başladı etkisi?

1-2 haftadır;

Tretin ve expigment ve locoid yerine eşdeğer krem olmamasına rağmen bepanthen kullanıyorum.
Locoid benim bildiğim kortizon içeren bir krem olduğu için kullanmak istemedim.

Kısa süre olmasına rağmen belirgin bir renk açılması oldu çillerimde.

Devam ediyorum bakalım ilerleyen zamanda ne olacak bende merak ediyorum açıkçası.

kızlar acaba burada yazanlardan lekeleri geçen varmı en son 2009 da ki mesajlar duruyor gelişme olduysa buraya yazarmısınız

Cildiye uzmanı tavsiye etti bana ama hala kullanmaya başlayamadım açıkçası bu konuyu açtığımdan beri. Kullananların tavsiyelerini almak daha geçerli benim için:)

Bir de bu tür kremlerin yazın kullanılmayacağını söylüyorlar. Acayip kararsız kaldım:)

hiçbir dr TAVSİYEde bulunmaz şayet uygun görürse sana bunu tedavi olarak reçetelendirir hatta dermetologların kendi karışımları eczaneye hazırlattıkları merhemleri vs vardır ama tavsiyeleri yoktur
enazından ben öyle biliyorum

kızlar acaba burada yazanlardan lekeleri geçen varmı en son 2009 da ki mesajlar duruyor gelişme olduysa buraya yazarmısınız

17.05.2013 tarihi itibari ile cildiye doktoruna gittim.yüzümde çil ile birlikte güneş lekeleri var. hatta ik ayrı yerde (bonibon şekeri) büyüklügünde ve doktor bana 3 ayrı ilaç tavsiye etti bunları yazıyorum; advantan, expigment,acnelyse bunları akşamları sadece bir noktaya sür ve 2 hafta bunu uygulamamı istedi. daha sonra tekrar gideceğim bugün itibariyle başlayacağım sonucu buraya yazacağım :KK15:

17.05.2013 tarihi itibari ile cildiye doktoruna gittim.yüzümde çil ile birlikte güneş lekeleri var. hatta ik ayrı yerde (bonibon şekeri) büyüklügünde ve doktor bana 3 ayrı ilaç tavsiye etti bunları yazıyorum; advantan, expigment,acnelyse bunları akşamları sadece bir noktaya sür ve 2 hafta bunu uygulamamı istedi. daha sonra tekrar gideceğim bugün itibariyle başlayacağım sonucu buraya yazacağım :KK15:

seni takip edeceğim nigar yalnız doktor neden bu aylarda verdi.bu ilaçlar benim bildiğim ekim dönminde kullanılmalı.....

bugün, sırtımdaki koyu kahve ve kaşıntılı lekelerim için doktora gittim ve bana expigment ve locoidi verdi. bu ikisini karıştırıp akşamları sorunlu bölgelere sürmemi söyledi. herkese geçmiş olsun.

X