Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun bişey merak ettim yanlış anlamazsanız o tel nedir nasıl kulağınızda unutmuş

canımm bu tel kulağımın içine kıkırdaklara dikiş atılan tel vee gerizekalı doktor kulağımın üst tarafında etimin dışında bırakmış o doktorun ben taaa.. tövbe yarabbim günaha sokuyolar mübarek ramazan ayında. kulağa iple dikiş atılır diye biliyorum ama bu aptal doktor nasıl bir malzeme kullandıysa tel gibi çok sert bişiy belkide iptir bilmiyorum ama tek bildiğim kullandığı malzemeden dolayı kulaklarımda yara oluşması tenim çok hassas ve bu dikişleri kabul etmiyo bünye..

canımm bu tel kulağımın içine kıkırdaklara dikiş atılan tel vee gerizekalı doktor kulağımın üst tarafında etimin dışında bırakmış o doktorun ben taaa.. tövbe yarabbim günaha sokuyolar mübarek ramazan ayında. kulağa iple dikiş atılır diye biliyorum ama bu aptal doktor nasıl bir malzeme kullandıysa tel gibi çok sert bişiy belkide iptir bilmiyorum ama tek bildiğim kullandığı malzemeden dolayı kulaklarımda yara oluşması tenim çok hassas ve bu dikişleri kabul etmiyo bünye..

tüh ya inşallah en kısa zamanda düzelir böyleleride doktorum die çıkıyoya meydana bende bir iki karşılaştım böyle doktor hemşire hatasıyla o yüzden gitmeye bile korkar hale geldim ne diyelim Allah büyük şu mubarek günde inşallah en kısa zamanda derdine çare bulursun....

tüh ya inşallah en kısa zamanda düzelir böyleleride doktorum die çıkıyoya meydana bende bir iki karşılaştım böyle doktor hemşire hatasıyla o yüzden gitmeye bile korkar hale geldim ne diyelim Allah büyük şu mubarek günde inşallah en kısa zamanda derdine çare bulursun....

saol canım inşallahh şuanda jeli kullanıp beklemekten başka bişey yok inşallahh bu seferki doktor sorunsuz bir şekilde hallader de kurtulurum 2. kez bıçak altına yatıcam kolay değil ama doktoru allaha havale ediyorumm en kıza zamanda işine son verilmesini istiyorum başkalarınında canı yanmasın benim gibi...

Son düzenleyen: Moderatör:
slm cnm benimde ameliyat olalı 4 ay oldu ama kulağımın üstündeki yaralar bariz duruyo ve çok kötü görünüyo bu arada sol kulağımda açılma oldu yani yine kepçeyimmm:KK47::KK47::KK47::KK47: seninde böyle bir sorunun var mı? yani yaralar sen de de var mı? yoksa zamanla geçer mi ben pişmann oldum ayrıca sağ kulağımın üstünde siyah tel gibi bişi çıkmış çok acıyoo doktoruma gittim hiç ilgilen miyo CONTRACTUBEX diye bi jel verdi 1 ay kullan gel dedi bn tekrardan ameliyat olmak istediğimi söyledim düzeltsin diye bana verdiği cevap şu sizi tekrar asla ameliyat etmem oldu.. bu ameliyatı olduysanız sonuçlarını göze almış olmalıydınız dedi çok sinir oldumm ve bu doktor ve hastaneyi şikayet etmek istiyorum özel hastanede oldum bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

canımm ben olalı 3 ay oldu işde ama allaha şükür hiç bi sorunum yok ne yara kaldı ne dikiş rahatlıkla yatıyorum felan ben tatlım senin neden öyle oldu böle bi sorun varsa tekrar düzeltmek zorunda seni doktoruma yönlendireyim istersen canım sıkma canını yaaa

canımm ben olalı 3 ay oldu işde ama allaha şükür hiç bi sorunum yok ne yara kaldı ne dikiş rahatlıkla yatıyorum felan ben tatlım senin neden öyle oldu böle bi sorun varsa tekrar düzeltmek zorunda seni doktoruma yönlendireyim istersen canım sıkma canını yaaa

düzeltmiyo işte gerizekalı doktor çünkü beceriksiz olduğu için nasıl düzeltebileceğinide bilmiyordur allah bilir insan kulağınan dışında dikiş atılan teli bırakır mıya bu nasıl bir estetiktir anlamadım üstelik kulaklarım çok acıyo çıldırcak gibi oluyorum çok pişmanımm çok çok çok artık bu acılara dayanamıyorum tekrar ameliyat olmak için bekleme gerekiyo kulağımın enfeksiyon kapma riski ve geri döşünü olmayan sorunlar doğurabileceği söylendi başka bir doktor tarafından onlar düzeltme ameliyatımı yapacaklarını söylediler ama neden 2. kez bıçak altına yatayım ki yine aynı acılar keşke çektiğime değseydi ama değmedi kulak estetiğinin yanından bile geçmeyen bi doktora kendimi teslim etmişimm şimdi anlıyorumm.. canım yardımcı olduğun için tşk ederim saolasın senin hiç bir sorun yaşamaman beni mutlu etti demekki işinin ehli biri tarafından yapılınca sorun çıkmıyormuşş inşallah bu sefer bnde sorun yaşamam ayrıca senin doktorun düzeltme için para talep edicek kim bilir kaç milyar isticek bnim bu kadar para verecek gücüm yok hem zaten 4 ay önce gereken parayı verdim ve zor durumdayım düzeltme ameliyatını EKOL KBB daki doktorlar yapıcak hiç bir üzret ödemicem çünkü beni bu hale getiren o hastanenin 2. şubesindeki doktordu o yüzden onlarda bu yalnışı düzeltip şikayet etmemem için tekrar yapacaklarını söyleyip söz verdiler.. bakalım canım sen yine de senin doktoruna beni yönelt bakalım o ne dicek ayrıca senden bi ricem daha var doktorunla konuşup beni bu hale getiren merkez ve doktoru nereye nasıl şikayer edebilirim öğrenirsen bana gerçekten çok yardımcı olmuş olursun ben yandım başka kimselerin canı yanmasın kolay değil 2 kez bıçakaltına yatmak ne hakkı var beni bu hale getirmeye allah cezasını versin onun ben doktor yapanı....

erkek kardeşim yarın öğlen bu ameliyatı olacak.
doktorumuz abd başkanlığı yapmış daha önce ve mikro cerrahi konusunda da araştırmaları ve uygulamaları olan biri.
doçent doktor. bize güvence verdi,istanbul'dan 2 günlüğüne yaşadığımız şehire ameliyatları için geldi.
bazı sorunlar okudum ve biraz tedirgin oldum kardeşim için,ancak bunu ona kesinlikle yansıtmıyorum.cerrahımız açıkçası bize güven verdi,İnşallah güzel olur sonuçları.
kardeşim bu arada 17 yaşında ve çocukluğundan beri takılan lakaplar sebebiyle psikolojisi çok bozuldu,insan içine çıkmaz oldu,çok konuşkan bir çocukkken özgüvenini darmadağın ettiler.
İnşallah bundan sonra iyi olur.

düzeltmiyo işte gerizekalı doktor çünkü beceriksiz olduğu için nasıl düzeltebileceğinide bilmiyordur allah bilir insan kulağınan dışında dikiş atılan teli bırakır mıya bu nasıl bir estetiktir anlamadım üstelik kulaklarım çok acıyo çıldırcak gibi oluyorum çok pişmanımm çok çok çok artık bu acılara dayanamıyorum tekrar ameliyat olmak için bekleme gerekiyo kulağımın enfeksiyon kapma riski ve geri döşünü olmayan sorunlar doğurabileceği söylendi başka bir doktor tarafından onlar düzeltme ameliyatımı yapacaklarını söylediler ama neden 2. kez bıçak altına yatayım ki yine aynı acılar keşke çektiğime değseydi ama değmedi kulak estetiğinin yanından bile geçmeyen bi doktora kendimi teslim etmişimm şimdi anlıyorumm.. canım yardımcı olduğun için tşk ederim saolasın senin hiç bir sorun yaşamaman beni mutlu etti demekki işinin ehli biri tarafından yapılınca sorun çıkmıyormuşş inşallah bu sefer bnde sorun yaşamam ayrıca senin doktorun düzeltme için para talep edicek kim bilir kaç milyar isticek bnim bu kadar para verecek gücüm yok hem zaten 4 ay önce gereken parayı verdim ve zor durumdayım düzeltme ameliyatını EKOL KBB daki doktorlar yapıcak hiç bir üzret ödemicem çünkü beni bu hale getiren o hastanenin 2. şubesindeki doktordu o yüzden onlarda bu yalnışı düzeltip şikayet etmemem için tekrar yapacaklarını söyleyip söz verdiler.. bakalım canım sen yine de senin doktoruna beni yönelt bakalım o ne dicek ayrıca senden bi ricem daha var doktorunla konuşup beni bu hale getiren merkez ve doktoru nereye nasıl şikayer edebilirim öğrenirsen bana gerçekten çok yardımcı olmuş olursun ben yandım başka kimselerin canı yanmasın kolay değil 2 kez bıçakaltına yatmak ne hakkı var beni bu hale getirmeye allah cezasını versin onun ben doktor yapanı....
canım baş hekimle konuşsan işe yarar mı acaba ben bi araştırıyım senin için nasıl şikayet edeceğini nasıl bir doktor yaa bu inan çok üzüldüm inaşşallah yoluna girer allah yüzüne bakar da biter ağrıların mutlu olursun :KK43:

canım baş hekimle konuşsan işe yarar mı acaba ben bi araştırıyım senin için nasıl şikayet edeceğini nasıl bir doktor yaa bu inan çok üzüldüm inaşşallah yoluna girer allah yüzüne bakar da biter ağrıların mutlu olursun :KK43:

inşallahh canımm çok tşk ederim her günüm ağlamakla geçiyo uykuya hasret kaldım hep yüz üstü uyumaktan boynum tutuldu.. dinmeyen sızlamalar kulağımın zonklaması inan doğduğuma pişman oldum ya kulağıma her jel sürüşümdeki o dışarıda kalan telin verdiği acıyı tahmin bile edemezsin ama düzeltme ameliyatı olmak için dayanmak zorundayım yaralar geçtikten sonra bu ameliyatı yapacaklar çünkü kulağımın arkasını görsen kesicek bi yer yok her yeri yara bere iz içinde kaderimde bu ameliyatı tekrarlamakta varmış diyerek kendimi telkin ediyorum.. inşallah benim bu yaşadıklarımı başka kimseler yaşamaz.. en çok 2. kez ameliyat olanlardan korkardım çok üzülürdüm... ama aynısı başıma geldi ve hakkımı aramak istiyorum verdiğim parayı keşke geri verseler o zaman daha iyi bir hastanede bu düzeltme ameliyatı olma şansım olabilirdi..:95::95::95:

gazi hastanesinde 4 gün önce oldum 2 saat sürdü ameliyat ilk iğneler acıttı sonra acımadı hiç bişey hissetmedim tek baıma gittm hastaneye ewede tek başıma döndm cok bi ağrm olmadı sızladı biraz zaten majezk yazıyolr agrı kesici antibiyotk yazıyolar bideplastk cerrahi bölümüne gittim 14.katta 340 tl verdm öğrencym dedm şimdi birz şişlk var morlk var onlarda 1 aya kadar tamamen gecer dedi doktr ertesi gün hemen sac bandı taktılr öle sabh aksam tkcm eğendm ellerine sglk doktorlrın:)

bende ameliyat oldum yaklaşık 1 hafta oldu daha şuan çok yapışık ama tabi böle olmayacak.biraz açılacakmış.şiş ve biraz da morluk var.hiç acım sızım olmadı çok şükür.benim sağ taraf kepçe sol az açıktı.ikiside simetri oldu şimdi.ben ameliyata 800 verdim çok da memnunum doktorumdan.

bayanlar kardeşim 18 ağustosta ameliyat oldu.
bugün sargılar için gittik,ama sağ kulağının sargısını kaldırırken birkaç damla pıtır pıtır kan geldi.
doktor tekrar sardı,ameliyat esnasında biriken kan olduğunu söyledi.

bu şekilde sargıların alınası esnasında kanama yaşayan var mı aranızda????

olabilir bu normal.benim iç tarafa doğru kanama olmuş.biraz şişlik vardı.ama iki gün sonra kalmadı.bugün bir hafta oldu morluk falan da kalmadı çok şükür.

yazmayı unutmuşum,kardeşim ertesi gün gitti,açtılar sargıları,tenisci bandı takıyor şimdi.
bi de erkek oldğu için hiç sevmiyor tenisçi bandını.
artık sabredecek.
kulaklarında morarma yok,sadece bi kulağı hafif şiş.

canım sedenay cok gecmıs olsun yasadıklarını okuyunca cok uzuldu gercekten :KK43:bende 2.5ay once oldum benımde sankı sol kulagım bıraz daha kepçe duruyor ve arkasındakı ızler benı cok rahatsız edıyor ya doktor sana hangı kremı verdı canım ben daHA KONTROLE GITMEDIM AMA SCAREX DIYE BIR JEL ALDIM ONU KULLANMAYA BASLADIM HANGISI DAHA ETKILIYMIŞ BİRŞEY ÖGRENEBILIDIN MI BIRDE BU IZLER HEP BOYLE MI KALACAK YA HERKEZ ANLIYOR

ipler ne zaman düşer ki 2 hafta oldu ama hala düşmediler
gecmıs olsun canım ıpler 1.1.5 ay buluyor benımkı o zaman dusmustu ufalanıyor kendı kendıne bıgun sacıma bı dokundum elıme geldı onları dert etme ama asıl sorun arkasındakı ızler :KK43:

kızlar ben 21.07.2011 de ameliyat olmuştum size resimlerimi koyayım.. ama sağ kulağım biraz açık gibi ya.. bide ikisinin şekli farklı .. sizce ne yapayım tekrar ameliyat olmalımıyım... resimlere profilimdeki albüme girerek bakın lütfen...

Son düzenleme:
arkadaşlar ben uzun zamandır girmiyorum yorumlarınızı okudum bugün yaptıran ameliyat olan yeni arkadaşlar var hepiize geçmiş olsun diyorum ben ameliyat olalı tam tamına 3 ay oldu ve o kadar mutluyum kiii :):) anlatamam saçımı bağlıyorum topluyorum kulaklarım o kadar güzel ki kendime olan güvenim 10 kat arttı diyebilirim başım dik yürüyorum korkan arkadaşlarım varsa kesinlikle korkmayın gidin yaptırın ve kurtulun bende çok korkarak yaptırdım hatta yaptırınca keşke olmasaydım bile dedim ama sonra buna değdiğini göreceksiniz sormak istediğiniz birşey varsa bana sorabilirsiniz ben başkentte oldum ankara doktorumu herkeze öneririm harika bi doktor :):) inş hepinizin yüzü gülerrr
10-15 mesaj atmışsın kulaklarının çok simetrik çok güzel dolduğunu söyleyip durmuşsun. İyi güzel. Ama bu mesajların bir tanesinde bile asıl insanların işine yarayacak bilgiyi vermemişsin? Farkında mısın bilmiyorum? 3-5 kişi sorduğu halde Dr. Ozan demişsin, başkent hastanesi demişsin. Millet internetten araştırmış ankarada böyle bir hastanede böyle bir doktor yok bulamadıklarını söylemişler mesajlarında. Cevap vermemişsin?.. İnsanlara yardım etmek istiyorsan kulak ameliyatı olduğun doktorun SOYADINI ve şu an ÇALIŞTIĞI KURUMun adını vermen yeterli. Sürekli son 10-15 mesajında olduğu gibi kulaklarının çok güzel olduğunu, çok memnun oldugunu falan söyleyip durmanın insanlara bir yararı olmuyor malesef. Nasıl diğer arkadaşlar ameliyat oldukları doktorların adlarını veriyor, bunun sonucunda yaşadıkları deneyimleri anlatmaları bizler için hayati derecede önemli oluyorsa sen de artık üzerine düşeni yapsan iyi olur. Yada bu arkadaşın gittiği doktorun soyadını ve çalıştığı kurumu bilen başka arkadaşlar varsa, ve en azından insanlar için asıl önemli olan bu bilgiyi diğerleriyle paylaşırsa büyük yardım etmiş olacak.

Arkadaşlar istanbul'da özel veya devlet farketmez estetik kulak ameliyatı olup çok memnun kalan varmı acaba.

Memnuniyetlik derken aslında şunu demek istiyorum.
-Kulakların simetrik olması (biri dışa açık, diğeri kapalı olduktan sonra neden o kadar acı ve hayal kırıklığı çekelimki, para ve zaman da cabası.)
-Kulak arkasında dikiş izi kalmaması, gözükmemesi (kuaförün kulağınızın arkasına bakınca buraya ne oldu demesi çok acı olur.)

Kulak ameliyatı olup, yukarıdaki 2 durum bakımından memnun olan(Kulakların simetrik olması ve Kulak arkasında herhangi bir iz kalmaması) ve ameliyatı üzerinden en az 2-3 ay geçen arkadaşlar acaba bir doktor adı (ad soyad ve çalıştığı yer) önerebilirler mi?
Bu forumdaki herkesin aradığı cevap aslında bu!..Lütfen üşenmeyin. Ameliyat tarihi alanları düşünürsek. Sedenay ve diğer arkadaşlarımızın yaşadığı yeni mağduriyetlerin çıkmaması için cevaplarınızı bekliyoruz!..

Not: Ameliyatı üzerinden 2-3 ay geçen diyorum çünkü asıl sonuç 3 ay sonra ortaya çıkıyor. Ameliyat olur olmaz çok memnunum diyenler 3 ay sonra doktorun şikayet edilecek kadar berbat bir iş çıkardığının farkına varıyor.

Arkadaşlar istanbul'da özel veya devlet farketmez estetik kulak ameliyatı olup çok memnun kalan varmı acaba.

Memnuniyetlik derken aslında şunu demek istiyorum.
-Kulakların simetrik olması (biri dışa açık, diğeri kapalı olduktan sonra neden o kadar acı ve hayal kırıklığı çekelimki, para ve zaman da cabası.)
-Kulak arkasında dikiş izi kalmaması, gözükmemesi (kuaförün kulağınızın arkasına bakınca buraya ne oldu demesi çok acı olur.)

Kulak ameliyatı olup, yukarıdaki 2 durum bakımından memnun olan(Kulakların simetrik olması ve Kulak arkasında herhangi bir iz kalmaması) ve ameliyatı üzerinden en az 2-3 ay geçen arkadaşlar acaba bir doktor adı (ad soyad ve çalıştığı yer) önerebilirler mi?
Bu forumdaki herkesin aradığı cevap aslında bu!..Lütfen üşenmeyin. Ameliyat tarihi alanları düşünürsek. Sedenay ve diğer arkadaşlarımızın yaşadığı yeni mağduriyetlerin çıkmaması için cevaplarınızı bekliyoruz!..

Not: Ameliyatı üzerinden 2-3 ay geçen diyorum çünkü asıl sonuç 3 ay sonra ortaya çıkıyor. Ameliyat olur olmaz çok memnunum diyenler 3 ay sonra doktorun şikayet edilecek kadar berbat bir iş çıkardığının farkına varıyor.

ben ameliyat olalı 5 ay oldu arkadaşlar ve mağdur olan kişilerden biride benim merak edenler için yazıyorum kulak arkasındaki izler bariz çok belli oluyo kuaför değiştirmekten çok sıkıldım kulağının arkasındaki bu yaralar ve izler ne diye sorunca kem küm etmekten yalan söylemekten bıktım en önemliside yine kepçeyimm değişen bişey olmadı kulaklar açıldı dicem ama meğer benim kulaklarım hiç düzelmemiş ki şişlikler geçince farkına vardım ve üstelik kulağımın dışında kalan dikiş ipi halen daha duruyo ve çok acıyo 5 aydır uykuya hasretim gün içinde bitmeyen sürekli kulak sancılarım var çok pişmanımmmm beni bu hale getiren izmir karşıyaka artı kbb hastanesindeki DR.MURAT UYGUR'dur bana yapılan yalnış yani doktorun beceriksizliği yüzünden bu hale geldim ve şimdi 2. kez ameliyat olmak için gün sayıyorum düzeltme ameliyatı yapılacak bu ameliyatıda ekol kbb hastanesindeki uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilecek tek kuruş para ödemeneden şikayetçi olmamam karşılığında tabi güyaa onlarda bu hatalı ameliyat ve benim mağdur olmamdan dolayı çok üzgün olduklarını ve bu hatayı düzeltmek için herşeyi yapacaklarını söylediler... ben 2. kez bıçak altına yatıcam arkadaşlar aynı acıları baştan tekrar yaşayacağım için çok üzülüyorum zaten her günüm ağlamakla geçiyo siz siz olun bu ameliyatı yapan doktorlara yaptırın kendinizi deneme tahtası yaptırmayın benim gibi gerçi bnde sonradan öğrendim meğer benim ameliyatımı yapan doktor daha önce hiç estetik kepçe kulak ameliyatında bulunmamış bn şikayetçi olmak için gittiğimde öğrendim iş işten geçmişti tabi neyse ki yapılan hatayı telafi edilecek ama ne kadar iyi olucak bilmiyorum herşeyin ilki çok önemlidir ben çok şanssızım ilk seferde başıma bunlar geldi..neyse daha fazla konuşmak istemiyorum sinirlerim bozuluyoo aklınıza takılan bişiy olursa sorun seve seve cevaplarım allah kimseyi bu hale düşürmesin aminnn...

X