Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

sevgili ttubaa
bende haziran ayında kulak ameliyatı oldum ve malesef senin durumun gibi çok memnun değilim ne olursa olsun tam olarak içime sinmedi , tamam artık kepçe değilim ama doğal durmuyor çok yapışık geliyor bana. belki ben bildiğim için öyledir ama bence çok ciddi bi sorun değilse kimse bıçak altına yatmasın, tabiki her estetik ameliyat başarısız geçecek diye bişey yok ama bir risk
umarım kulakların iyi görünür ama sanırım çok takmamaktan başka bi çarede yok sanırımbenneyaptımki

Kızlar çok korkuttunuz beni...kurban bayramında olucam ben de ama sizin yorumlarınızı okuyunca içime korku düştü !! belki yıllardır gözünüz alıştığı için yeni kulaklarınız yapışık geliyordur. Eğer zor olmayacaksa lütfen resimlerinizi koyar mısınız? yüzünüzü silin ya da saklayın elbette.

mrb arkadaşlar bende 13 eylülde ameliyat oldum bandajlarım dört gün sonra alındı bi haftadırda bant takıyorum gece gndüz. kulaklarımda halen şişlik ve kızarıklıklar var arada sızılarım devam ediyo bnm kulaklarım da açı fazlalığı ve kıkırdak fazlalığı vardı çok şükür ameliyatım başarılı geçti düşünüldüğü kadar korkulacak bi durum yokmuş yarında kontrole gidicem umarım herşey yolundadır sormak istediğiniz bişey olursa yardımcı olabilirim

sevgili ttubaa
bende haziran ayında kulak ameliyatı oldum ve malesef senin durumun gibi çok memnun değilim ne olursa olsun tam olarak içime sinmedi , tamam artık kepçe değilim ama doğal durmuyor çok yapışık geliyor bana. belki ben bildiğim için öyledir ama bence çok ciddi bi sorun değilse kimse bıçak altına yatmasın, tabiki her estetik ameliyat başarısız geçecek diye bişey yok ama bir risk
umarım kulakların iyi görünür ama sanırım çok takmamaktan başka bi çarede yok sanırımbenneyaptımki

cnm seni çok iyi anlıyorum. gerçi ben hala göremedim kulaklarımı cuma açılacak bandaj. bi süre de tam şeklini bulmayacaktır doğal olarak. benim söylemek istediğim şimdi kulaklarımın nasıl olduğunu olacağını bilmesem de( ki çok yapışık değiller onu biliyorum) hislerimin bunu olmamam gerektiği gibi bişi.

bu birçoğumuzun yaşadığı psikolojik bir takıntı. bunu aşabilseydik böyle çarelere başvurmayacaktık belki de. benm çok hoş alımlı bi kız olduğumu söylerler çevremdekiler bense vucudumda sadece kulaklarımı sorun ettim kendikendime. bunu da halledersem daha çok özgüven kazanacağımı düşündüm. birisi için değil kendim için yaptım ki başkalarına kendimi beğendirme arzusu taşıyan biri de değilim. eğer bir hafta boyunca saçımı toplayarak okula gitseydim ve insanlara kendimi bu şekilde benimsetebilseydim. bu ameliyatı kesinlikle olmazdım
o yüzden diyorum ki ameliyata karar vermeden önce bi psikologdan yardım almayı deneyin. diyorum ya şuanda böyle hissediyorum ama 1 ay sonra nasıl olurum bilmiyorum.

kafam cumartesinden beri sargıda bıkkınlık geldi bana artık duş almak saçlarıma şekil vermek istiyorum yağ içinde kaldılar. dışarı çıkmayışımın tek nedeni saçlarımın kötü görüntüsü. yoksa sargılar umrumda bile değil. soran olursa da "orta kulak iltihabı varmış bende. ağrılarım oluyodu. küçük bi operasyon geçirdim doktor sargıya aldı mikrop kapmasın diye." diyorum ve herkes de gayet güzel inanıp geçmiş olsun dio:)) bu işten çıkardığım ders okurken herşey kolay geliyo da işin içine girince zorluğu görülüyor. bundan sonra da hiçbiyerimle oynamıcam..insan kendini severse ve sevgi içindeyse kadı kızında bile olabilecek bi kusuru büyütmezmiş anladım bunu :1rolleyes:

Kızlar çok korkuttunuz beni...kurban bayramında olucam ben de ama sizin yorumlarınızı okuyunca içime korku düştü !! belki yıllardır gözünüz alıştığı için yeni kulaklarınız yapışık geliyordur. Eğer zor olmayacaksa lütfen resimlerinizi koyar mısınız? yüzünüzü silin ya da saklayın elbette.

canım doktor ameliyattan önce çekti farklı farklı yönlerden. sonrasında da çeker büyük ihtimal ama beklemen lazım daha. elime ulaşırsa seve seve koyarım. diğer arkadaşlardan iyileşenler koyabilrler belki??

önceki ve sonraki resimlerini koyarsan çooook mutlu olurum. kaldıracaksan da özelden atabilirsen ayrıca mutlu olurum çok takip edemiyorum çünkü:KK43:
ben de kulaklarımdan çok rahatsızım. aşırı kepçelik yok ama sıkı sıkı toplayamıyorum saçımı. öyle çok yapışık olsun da istemiyorum.

ya bi de ben utanıyorum ne biliyim estetik ameliyat olma fikri bana soğuk geliyo.. sanki insanlar görünce takıntılıymış kendiyle barışık değilmiş vs vs diycek gibi geliyo. çok mu garibim bilemedim. aynı şeyleri yaşayan var mı aranızda?

ve son soru... iple kulak estetiği fikri bana çok mantıklı gelmişti ne sargı ne ağrı. yarım saatte ol çık. olursam da iple olurum galiba. neden yeni estetik olanlar bunu değerlendirmiyo? ben mi iyi değerlendiremedim acaba?

tmm cnm elime geçince atarım tabi..
bu ameliyatı olmadan rahat olamıcaksanız olun derim ama işin içine girince daha farklı oluyor bana göre..senin iple kulak estetiği konusuna gelince onu da bayağı araştırdım ben özellikle bi sitede olanların başta çok memnun ama sonra madur durumları ve kesinlikle olmayın uyarılarını dikkate aldım..zaten bu çok sağlıklı ve kalıcı bi yöntem olsaydı bütün doktorlar basitçe yaparlardı..bana biraz kandırmaca geliyor açıkcası. sana o sitenin linkini yolluyorum oku ve karar ver..hoşçakal

Son düzenleyen: Moderatör:
canım doktor ameliyattan önce çekti farklı farklı yönlerden. sonrasında da çeker büyük ihtimal ama beklemen lazım daha. elime ulaşırsa seve seve koyarım. diğer arkadaşlardan iyileşenler koyabilrler belki??

mrb cnm geçmiş olsun bişe merak ediyorum bandajın çıkarıldımı vede doktor bandajını çıkarttıktan sonra fotoğrafını çektimi?bnmkini öncesini çekti fakat sonrasında herhangi bi foto çekmedi :1no2:

mrb cnm geçmiş olsun bişe merak ediyorum bandajın çıkarıldımı vede doktor bandajını çıkarttıktan sonra fotoğrafını çektimi?bnmkini öncesini çekti fakat sonrasında herhangi bi foto çekmedi :1no2:

canım şimdi geldim eve. evet açıldı 1,5 saat önce. doktor bayramdan sonra dikişleri alınca çekiyim dedi sonradan dayanamadı çekti farklı yönlerden..şimdi hemen duşa giriyorum ohh ya kurtuldum sargılardan :KK70: kulağım hala uyuşuk hissediyorum kırılgan geliyo bana şuanda sanki. iç orta kısım şişmiş baya ödem galiba. doktor gayet iyi dedi bunlar da geçermiş bakalım yerimseniben

mrb zırrrrr cım ilkbaşta bende iple estetik olmayı düşünmüştüm. fakat bunu uygulayan türkiyede bildiğim kadarıyla sadece 2 dr yapıyo bnmde kafama takılan diğer bütün drların bunu neden önermemesiydi.bunu düşündükten sonra kesi olarak ameliyat olmaya karar verdim.bende aileme açıkladığımda çok zorlandım ilk önce gülüp geçtiler fakat daha sonra bunun bnm ilerki hayatımda psikolojimi kötü etkileyeceğini açıklamaya çalıştım bi şekilde ikna oldular. ameliyatı olduğumu ailem ve bi arkadaşım dışında kimse bilmiyo zaten. sargılı dönemlerimde evden dışarı çıkmadım.sargılar açıldıktan sonrada bandı aksesuar olarak taktığımı sölüyorum soranlara. cnm sana tavsiyem ii düşün ii karar ver.karar verme aşaması inan daha zor ameliyttan.şu an kendimi kuş gibi hissediyorum.cnm seni çok ii anlıyorum.umarım sende hayırlısıyla olursun...

slm damlacım ameliyat olmana çok sevindim.umarım bende olurum
sanırım sen adanada olmak istiyorum diye yazmıştın .nerde ve hangi doktora oldun yazarsan çok sevinirim

cnm çok geçmiş olsun kuzenim bu konuda çok takıntılı ve rahatsız oluyor. hemen ona bilgileri aktarıcam.

slm damlacım ameliyat olmana çok sevindim.umarım bende olurum
sanırım sen adanada olmak istiyorum diye yazmıştın .nerde ve hangi doktora oldun yazarsan çok sevinirim

teşekkür ederim cnm evet ben adana da oldum doktorum serkan sayılıkan kendi muaynehanesinde oldum ....inş sende yakın zamanda olursun

arkadaşlar iple yöntemiyle ameliyat olanınız varmı ya.az önce videosunu izledim çok güzel yapmışlar ama bana pek güvenilir gelmedi:S

damla meraba bende serkan beye silikon ameliyatı olmayı düşünüyorum,sence nasıl tavsiye edermisin?teşekkürler.

arkadaslar ben subat 2008 de kulaklarimdan ameliyat olmustum. fakat sag kulagim inanilmaz acildi kisacasi eksi haline donmustu. hem ust tarafinda aci vardi biraz. gecen gun tekrar doktora gittim. beni ameliyat eden dr o hastaneden ayrilmis. dikislerimin kopmus oldugunu bu nedenle acildigini soyledi.
tekrar amilyat oldum 2 ocak 2009 da; yani 2 gun once... yine lokal anestezi ile yapildi. komple bandaj degil de sadece sag kulagin uzerine bir sagri beziyle pansuman seklinde bir sargi yapildi. bakalim bu kez ne olacak.. inanilmaz moralim bozuk. bu arada ikinci ameliyattan para almadilar sadece ameliyatta kullanilan malzeme masraflarini aldilar. o da zaten 50 ytl tuttu.
bu arada iple estetik olayini doktoruma sordum. ben onu 10 yil once biraktim dedi. acilma riski daha fazla oluyormus, bilginize...

bu ameliyatı olmayı çok isteyen ama çokta korkan bi ablam var ve ona ameliyat olan arkadaşların fotolarnı göstermek istiyorum yrdmcı olablrmsniz.tuba kelebek damlasu arkdaşlar fotolrnzı koyrmsınızz lütfeen.yüzünüzü kapatn istersenz mksat kulaklarnızı görmek.inşallah koyarsnız nkü amelyt nrası paylaşmlrda bulunmuşunuz foto da paylaşırsanız tam olur bnce:)

selam kelebek bana yazabilirmisin operasyonunu?bende 17 ekimde ameliyat olacağım kulaklarımdan :)
çok heyecanlıyım açıkcası.
mailim qcazz hotmail com:dance:

Arkadaşlar ameliyat olan var mı?Ablam olacak ama tek kulaktan yapıyorlar mı kikaydirigubbakcemile2
Maliyeti ne acaba tek kulağın,ıstanbulda var mı olan?

X