Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

Merhabalar 14 gün değil 6 hafta takın bence. 3 hafta gece gündüz 3 hafta sadece gece . Eğer imkanınız varsa 6 ay gece takın uyurken çok sıcak bir memlekette yaşamıyorsanız.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Antalyada yaşıyorum ama havalar çok sıcak değil henüz. Takabildiğim kadar takmaya çalışacağım. Kabin memuruyum işe gitmediğim zaman takabilirim sadece bandanayı. Ameliyttan sonra 12. gün uçuşum var umarım bi sorun yaşamam 🥹

Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Antalyada yaşıyorum ama havalar çok sıcak değil henüz. Takabildiğim kadar takmaya çalışacağım. Kabin memuruyum işe gitmediğim zaman takabilirim sadece bandanayı. Ameliyttan sonra 12. gün uçuşum var umarım bi sorun yaşamam 🥹
Rica ederim, yok bir sorun yaşamazsınız uçuştan kaynaklı geceleri korumak daha zor uyurken yani,o zaman takarsınız ben 2. Sini oldum 1 ay önce😂

Merhaba bu ameliyatı olacak olan arkadaşlara bilgi vermek için yazıyorum
Ben bu ameliyatı 2023 haziran ayında genel anestezi aldında oldum.
Kıkırdak çıkartıldı
Klasik yöntemle oldu
Kulaklarım aşırı derecede kepçeydi,minyon biriyim.Yüzüm ufak saçlarımda düz saçlarımı açık hariç hiçbir şekilde kullanamadım yıllarca cocugumun emzirme işleri bitince hem göğsümü hem kulağımı ankarada yaptırdım (doktor ismi vermicem isteyene özelden söylerim)

Ameliyattan 21 gün sonra saç bandını çıkarmamı istedi ve ben kendisine sordum takmaya devam edeyim mi çıkartayım mı çıkart dedi kendisi ne derse onu yaptım pansuman, antibiyotik vs

Verilen saç bandı siyah lastikli kalın(enli ) saça baya baskı yapan kulağa baskı yapan bir banttı tuhafiyerde de olan işte beyazı falanda oluyor 90lı yılların moda bandı😂

Bir sabah uyandıgımda, bant takma sürecinde bandın kafamdan kayıp yukarıya dogru çıktıgını gördüm ve hemen aynaya koştum sağ kulağım bir tık açılmıştı

( ama bir ağrı sızı kanama enfektif bir durum da yoktu,bant taktıgınız süre zarfında , özellikle sabah akşam takılan günlerde kulaklarınızın akıbeti hakkında pekte bilginiz olmuyor diyebilirim ara ara çıkarıp bakıyorsunuz ama 1 ay hatta 3 ay olmadan önce konuşmak çok erken)

Doktora 24 gün sonra foto attım 2 kulagımda üstten açılmıştı ama sağda açılma fazlaydı kendisi ortadan da acılacak daha naturel olacak dediği için uzatmadım ama günler haftalar aylar geçtikçe o kulak bildiğiniz düştü😂 eski haline dönmedi ama düştü işte😂

Doktorla tekrar iletişime geçtim ve 1 dikiş ile düzeltirim dedi (ameliyat olmadan önce sordugumda da evet açılma riski var bazı hastalarda acılıyor ama eski haline dönmez demişti 1 dikiş ile düzeltiyorum demişti,2. Ameliyattan sonra varmı demiştim? Evet var demişti 😂 dürüst olmasını seviyorum ve açıkcası bende kötü bir iz bıraktıgını söyleyemem o hekimin)

Ben sonraları çeşitli kbb ve plastik cerrahlarla görüştüm ve muayne oldum sadece 1 tanesi açılmaz dedi😂 tek bir hastamda açıldı o da çocuktu dedi, aslında kendisine daha önce ufak işlemler yaptırmıştım, eli çok hafif bir doktor (ben ankarada yaşamıyorum) tekrar ankaraya gitmeye de gerildim ve üşendim

Hatta görüştüğüm bi doktorun asistanı en kötü komplikasyon açılma 5 kere olunsa açışma ihtimali var demişti😂 hocam 9 ay bekliyo son halini demişti

Diğer görüştüklerim 3 ay sonra tekrar yapılır demişti

Sonra başka bir doktorla görüştüm bizim yaptıgımızda da açılma oluyor lokal anestezi ile yapıyorum dedi 1 dikiş diye konuştuk gün aldım ve gittim
İğneyi vurdugunda kulagım yana dogru büyüdü😂

Ay dedim adam sol kulagımı da açtı😂

İçimden diyorum tabi bunu .Adam sanki hergün bu ameliyatı yapan bir doktormuş gibi 30 dakikada işlemi bitirdi dikkatli dikkatli dikti o dikişleri hissediyorsunuz el oynamasını hissediyorsunuz ama hiç ağrımadı sedyede oturdum aynaya baktım sonra sol kulagıma geçti

Aslında sol kulagımda bir problem yoktu diyebilirim çok dikkatli bakılınca üstteki açılma görülüyordu ben asimetri oluşmaması için onu da yaptırdım😂 kendisi yapmakta istemedi aslında ama ben rica edince peki dedi

Ama hayır vardı yani açılma benim abartmam değildi ama sağ kadar da kepçe gözükmüyordu ne yalan diyim asıl sorun 2 kulagın birbiriyle alakası olmayan bir görüntüsü olmasıydı mesela iç kıvrım verilmiş Y kıvrımı soldaki kıvrım çok daha belirgin çok daha sert sağdaki daha az belirgin daha yumuşak

Sol kulagım hala kalıp gibi alçıdan çıkarılmış gibi duruyor öyle diyim

2. Operasyon az sancılı geçti 3 günde kendime geldim diyebilirim doktorun verdiği ağrı kesici hap yerine kalçadan novalgin falan vuruldum😂

Bu 2. Yi olalı 36 gün oldu

28 günden beri falan gündüzleri takmıyorum kuaföre gittim dikkatli biçimde ama geceleri takmaya devam ediyorum 3 aydan sınra gece de takmam sıkıldım ve bıktım

Taktıgım bant makyaj bandı cırt cırtlı ayarlanabilir hani spa bandı diyede geçiyor olacak olan arkadaslara onu tavsiye ederim cok baskıda yapmıyor gece yatarken de çıkmıyo çok yukarı kayma şeyide olmuyo sıkı takarsanız bi tık ve yapısı havlu ya yumusak oluyor

Kulaklarımın akıbetine gelecek olursak 1 mm falan açıldı😂 gözlük gircek yer kadar ilk başta yapışıktı eşim kulak çöpüyle baticon sürüyordu ama süremiyordu öyle diyim ki arkalar hala yapışık üstten bir tık açıldı

Çeşitli fotolar çekiyorum sağ sol önden saçlarımı toplayıp enseden biraz kafamı döndürerek gayet iyi duruyor ama ben nerdeyse kafama yapışık olmasını isterdim sanırım😂 biz kepçe kulakla yıllarca yaşamış insanlarda böyle bi düşünce oluyor malesef şimdi kulak memelerim haliyle ön plana çıktı kulak arkaya verilince ama ödemler de inince şuan memeler gayet iyi duruyor bence bide yukarıdan bir tık açılınca natural oldu birbirini tamamladı diyebilirim

Herkes ilk günler sorunlu olmayan sol kulagımı sorun bunda mıydı? Dedi😂 yo dedim sağda😂 sağı o kadar geriye vermiş ama nasıl bir kulaksa şimdi eşitlendiler, sinir oluyorum hala,tedirginim de, yumuşadı uyuşukluk hissi de geçti elliyebikiyorum gözlükte denedim sorun olmadı

Açılmalar ilk 45 gün olurmuş
İlk 15 gün 2. 15 gün 3. 15 gün

2. Operasyonda doktor saç bandını bikaç gün tak dedi saç bandı dedi açılmasını önlemez darbe almasını önler dedi hiç kural koymadı şunu yapma bunu yapma demedi😂 1 dikiş diye konuşmuştuk ama 2 dikiş attı sabitleme dikişiymiş

İlk Operasyonun başarılı oldugunu fakat yapan hekimin zor olan bir teknik kullandıgını geriye çektirmediğini söyledi
Zaten ilk operasyon 1,5 saat sürmüştü

Ve ben 2. Ameliyatı yapan hekime özellikle sordum flep yöntemi vs dediki ondada açılma oluyor😂 aslında bu doktor bizim buralarda pek sevilen bi doktor değil😂 benim ona gitmem bi çeşit cesaretti diyebilirim çünkü vukuatları var ama nedense kepçe kulak hakkında deneyimli oldugunu düşündüm baya bilgi vermişti ameliyat başında şu teknik var bu var şu var şöyle olur böyle yapılır bizim yaptıgımızdada oluyor dirençli kulakta kıkırdak çıkarılıyor vs vs hiç içimde şüphe olmadan gittim ve şuan çok memnunum diyebilirim

Kontrole bile çağırmadı😂 biraz farklı biri ama sanırım 3 ay sonunda giderim.

Bu ameliyatı çok zor zannediyordum ilkinde inanılmaz ağrılar yaşadım feci bir ödem morluk ama boydan boya kesmişti normal sanırım,2. De ise daha rahat ettim bide kime sorsam asla eski haline dönmez diyor ilkindede eski haline dönmemişti zaten o yüzden biraz biraz rahatım eğer yüreğim darlanmazsa gece 6 ay takabilirim bandı 6 aydan sonra asla açılmaz diyolar😂 al çek kılagını gene bişe olmaz diyolar bence imkanı olan düşünmesin olsun saç toplamak topuz yapmak inanılmaz bir konfor ama asimetriye milimetreye açığa kapalıya çok takılırsanız işte o kötü ben ondan uzak tutmaya calısıyorum kendimi çünkü hepimiz asimetriğiz yüzlerimiz kimsenin yüzü ve vücudu simetrik değil eşimin kulaklarını inceledim ameliyat olmamasına ragmen biri diğerinden farklı mesela😂 ve bunca yıl farketmemiş ben söyleyince farketti kaşlarımız farklı gözlerimiz farklı olacak arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun diyorum şimdiden yeni kulaklarınız hayırlı olsun🥰🌸🌸

Selamlarr. Bugün bende ameliyatı oldum sonunda. Giderken acayip gergindim aslında ama kendimi rahatlatmaya çalıştım. Damar yolu vs. açılmadı bende. Herkesin yazdığı gibi yatan bir dişçi koltuğu düşünün, orda oldum ameliyatı. Önce lokal anestezi yapıldı. İğneleri hissettim yani biraz yakıyor. Sonra hemen uyuşuyor zaten. Tüm sesleri duydum ama hiçbir şey hissetmediğim için çok rahattım. Bir kulak bittikten sonra diğerine geçildi. İnanır mısınız bir ara sızmışım jdfhvbfhbvf içim geçmiş. Önce sol kulak sonra sağ yapıldı. Kulaklarımı gösterdiler inanılmaz morarmıştı ama benim cildim hemen morarır zaten. İstediğim gibi oldukça yapışık oldu. Operasyon bittikten sonra kulaklarıma gazlı bez koyup siyah bandana taktılar. Çok şükür kocaman kocaman sargılarım yok. Ağrı kesici, antibiyotik ve krem yazdı doktorum. İlaç almaya giderken sol kulağım ağrıdı baya. Acaba sağ kulak yapılırken solun üstüne yattığım için mi oldu anlamadım. Yaklaşık 1,5 saat sürdü operasyon. Şimdi hafif ağrılarım var. Birazdan yine ağrı kesici alırım. Çarşamba günü pansuman yapılacak, cumartesi de dikişler alınacak. Aklıma gelen bir şey olursa yazarım yine. En son fotoğraf eklerim. Çok az açılma olacağını söyledi doktorum bakalım göreceğiz zamanla. Sormak istediğiniz şeyleri de cevaplarım. Şimdilik ne dersem erken olur ama bir daha olur musun derseniz evet olurum yani. Yıllardır çektiğimi ben bilirim çünkü :)

Merhaba! Cok gecmıs olsun bu kepce kulak varya hıc bırseye benzemez öle bır pıskolojı cocukluktan baslıyor buyuyuncede devam edıyor bende 22 gun once oldum ama ben ılk gun ambulansla acıldeydım benım zaten vucudum direncsiz 😢 sonrasında 4 gun kapalı kaldı benım kasıntı kasıntı anlatamam o 4 gun sargılar cıkıcak ama ben evde saat sayıyorum beni surundurdu ya😂 sonrasında sol kulagımda emfeksıon ben duymuorum tabı boguk kulagım ve enfeksjyon akıyor nasıl yastık sapsarı ben tabı gezıorum hastane hastane benım cıldımde alerjık sımdı benı 4 gun kapattı pansuman ıcın acmadıya ben mantar olmusum enfeksıon kapmısım ve kullanmadıgım antıbıyotık kalmadı kac gun oldu ve ben hala ıyılesmedım ve sol kulagım yanı sorun yasadıgım kulagım arkadan hafıf acık dıgerıde yapısık ama önden bakınca ıkısıde aynı🤭 hahah alıstım bole yasamayadaa 😂 doktorumda nişantaşında arda katırcıoğlu asla tavsıye etmıyorum bı okadarda ukala ve ılgısızler asla bı sorun yasadıgınızda ulaassanızda gelın bakalım demıyor pıskolojıktır dıyor😂

Merhaba! Cok gecmıs olsun bu kepce kulak varya hıc bırseye benzemez öle bır pıskolojı cocukluktan baslıyor buyuyuncede devam edıyor bende 22 gun once oldum ama ben ılk gun ambulansla acıldeydım benım zaten vucudum direncsiz 😢 sonrasında 4 gun kapalı kaldı benım kasıntı kasıntı anlatamam o 4 gun sargılar cıkıcak ama ben evde saat sayıyorum beni surundurdu ya😂 sonrasında sol kulagımda emfeksıon ben duymuorum tabı boguk kulagım ve enfeksjyon akıyor nasıl yastık sapsarı ben tabı gezıorum hastane hastane benım cıldımde alerjık sımdı benı 4 gun kapattı pansuman ıcın acmadıya ben mantar olmusum enfeksıon kapmısım ve kullanmadıgım antıbıyotık kalmadı kac gun oldu ve ben hala ıyılesmedım ve sol kulagım yanı sorun yasadıgım kulagım arkadan hafıf acık dıgerıde yapısık ama önden bakınca ıkısıde aynı🤭 hahah alıstım bole yasamayadaa 😂 doktorumda nişantaşında arda katırcıoğlu asla tavsıye etmıyorum bı okadarda ukala ve ılgısızler asla bı sorun yasadıgınızda ulaassanızda gelın bakalım demıyor pıskolojıktır dıyor😂
Ay çok geçmiş olsun. Umarım iyileşirsiniz bir an önce ve kulağınız istediğiniz gibi olur. Size sormak istediğim bir şey var, benim ilk gece ağrılarım vardı ilaçla vs. hallettim. Fakat sağ kulağımdan çok hafif kan geldi. Çok hafif olduğu için normaldir diye düşündüm ama şu an sol kulağım çok normal, sağ kulağım ağrıyor. 10 üzerinden 4 derim ağrısına. Normal midir acaba? Yarın pansumanın var gittiğimde de soracağım bakalım. Bandanayı kaldırdığımda ağrımıyor ama. Baskıdan falan mıdır ki? Benim doktorum çok cana yakın biri olmasa da işinde iyi olduğunu düşünüyorum. Ameliyat ortamı vs. enfeksiyon durumu yaşayacağımı sanmıyorum.

Ay çok geçmiş olsun. Umarım iyileşirsiniz bir an önce ve kulağınız istediğiniz gibi olur. Size sormak istediğim bir şey var, benim ilk gece ağrılarım vardı ilaçla vs. hallettim. Fakat sağ kulağımdan çok hafif kan geldi. Çok hafif olduğu için normaldir diye düşündüm ama şu an sol kulağım çok normal, sağ kulağım ağrıyor. 10 üzerinden 4 derim ağrısına. Normal midir acaba? Yarın pansumanın var gittiğimde de soracağım bakalım. Bandanayı kaldırdığımda ağrımıyor ama. Baskıdan falan mıdır ki? Benim doktorum çok cana yakın biri olmasa da işinde iyi olduğunu düşünüyorum. Ameliyat ortamı vs. enfeksiyon durumu yaşayacağımı sanmıyorum.
Konuda kimse yok muuuğ? Neyse ben yine yazayım merak edenler veya olacaklar için fikir olsun. Bugün pansumanım vardı. Her şey yolundaymış. Kulağımın içinde ve arkasında rulo bezler vardı onları çıkardılar. Kulağın üstüne normal gazlı bez gibi bez koyup bandanaya devam dedi. Arada açıp havalandırabilirmişim. Sürekli bakıyorum manyak gibi jksdbjsdb. Çok güzel duruyor. Sadece sağ kulağım daha şiş. O yüzden daha kepçeymiş gibi geliyor gözüme. Hani ortası dikilir de üstü altı kalır ya öyleymiş gibi. Ama daha bunu söylemek için çok erken. Küçük farklara takılmanın da anlamı yok yani sonuçta doğal kulaklarımız bile eşit değil. Ödem vs. geçsin bakacağım :) Cumartesi dikişlerim alınıyooor. Uçuş değerlendirme muayenem var onu da geçersem çok tatlı olacak her şey.

Konuda kimse yok muuuğ? Neyse ben yine yazayım merak edenler veya olacaklar için fikir olsun. Bugün pansumanım vardı. Her şey yolundaymış. Kulağımın içinde ve arkasında rulo bezler vardı onları çıkardılar. Kulağın üstüne normal gazlı bez gibi bez koyup bandanaya devam dedi. Arada açıp havalandırabilirmişim. Sürekli bakıyorum manyak gibi jksdbjsdb. Çok güzel duruyor. Sadece sağ kulağım daha şiş. O yüzden daha kepçeymiş gibi geliyor gözüme. Hani ortası dikilir de üstü altı kalır ya öyleymiş gibi. Ama daha bunu söylemek için çok erken. Küçük farklara takılmanın da anlamı yok yani sonuçta doğal kulaklarımız bile eşit değil. Ödem vs. geçsin bakacağım :) Cumartesi dikişlerim alınıyooor. Uçuş değerlendirme muayenem var onu da geçersem çok tatlı olacak her şey.
Merhaba geçmiş olsun. Neden hala gazlı bez var? Bugün 4. Gününüz? Baticon sürün demedimi 1 hafta 10 gün boyunca dikiş hattınıza arkaya ? Bu arada ortası dikilir üstü kalır gibiyse o öyle kalıyor. Sonra bir miktar daha açılıyor. Zaten bu ameliyat ne yazıkki böyle oluyor. Ödem üstte olmaz orta Y kıvrımında olur. Morluk ta orada olur ve içte de olur konka denen yerde Üstü çok geriye almamış o zaman. Benimde sağdan 2. Kez olmama rağmen sağ daha önde malesef. Üst en üst açık mı duruyor? Kafaya bitişikmi😭 yeni kulaklarınızı güle güle kullanın🥰

Merhaba geçmiş olsun. Neden hala gazlı bez var? Bugün 4. Gününüz? Baticon sürün demedimi 1 hafta 10 gün boyunca dikiş hattınıza arkaya ? Bu arada ortası dikilir üstü kalır gibiyse o öyle kalıyor. Sonra bir miktar daha açılıyor. Zaten bu ameliyat ne yazıkki böyle oluyor. Ödem üstte olmaz orta Y kıvrımında olur. Morluk ta orada olur ve içte de olur konka denen yerde Üstü çok geriye almamış o zaman. Benimde sağdan 2. Kez olmama rağmen sağ daha önde malesef. Üst en üst açık mı duruyor? Kafaya bitişikmi😭 yeni kulaklarınızı güle güle kullanın🥰
Baticon vermedi benim doktor. Onun yerine bi krem verdi onu sürüyorum. Gazlı bez sanırım bandana çok baskı yapıyor demiştim. Baskıyı biraz azaltması için. Üstleri ve ortaları dikili kulağımın. Sadece sağ taraftaki o üstü kıvrımlı yer daha şiş duruyor. Açık duruyor diyemem yani. Teşekkür ederimm 🌸

İnşallah yoktur bır sorun ben cok sorun yasadım hala östaki borusunde orta kulak ıltıhabıyla beraber kulak zarım delındı amelıyatla ılgısı yok dıyorlar ama ben bu yasıma kdr kulak problemı yasamıs bırı degılım kesınlıkle amelıyat sonrası enfeksıonla alakalı emınım ve sağ kulagım ıyıken sol kulagımdan hala cekıyorum ve sag kulagım da acılma oldu henuz bır ay bıle olmadan kontrolumu beklıorum bende solıcem olmadı yanı begenmedım ben haça toplayamıorum sacımı :KK43: zaten doktor doktor gezdım enfeksıon yuzunden ınankı bısı yok sanıordum bende bır anda bu duruma geldı umarım yasamazsın bole bısı dusmanım bılr yasasın ıstemem ole kotu aksatma uzerıne dıs bana sureklı normal bır durum dedıler her sıkayetıme ve normal degılmıs

İnşallah yoktur bır sorun ben cok sorun yasadım hala östaki borusunde orta kulak ıltıhabıyla beraber kulak zarım delındı amelıyatla ılgısı yok dıyorlar ama ben bu yasıma kdr kulak problemı yasamıs bırı degılım kesınlıkle amelıyat sonrası enfeksıonla alakalı emınım ve sağ kulagım ıyıken sol kulagımdan hala cekıyorum ve sag kulagım da acılma oldu henuz bır ay bıle olmadan kontrolumu beklıorum bende solıcem olmadı yanı begenmedım ben haça toplayamıorum sacımı :KK43: zaten doktor doktor gezdım enfeksıon yuzunden ınankı bısı yok sanıordum bende bır anda bu duruma geldı umarım yasamazsın bole bısı dusmanım bılr yasasın ıstemem ole kotu aksatma uzerıne dıs bana sureklı normal bır durum dedıler her sıkayetıme ve normal degılmıs
Çok geçmiş olsun tekrardan. Normalde bu operasyonda iç kulağa müdahale olmadığı için işitmeye vs sorun yapmıyor. Ama sizin de söylediğiniz gibi enfeksiyon yüzünden oluşmuş olmalı. Umarım düzelir en kısa zamanda.

Baticon vermedi benim doktor. Onun yerine bi krem verdi onu sürüyorum. Gazlı bez sanırım bandana çok baskı yapıyor demiştim. Baskıyı biraz azaltması için. Üstleri ve ortaları dikili kulağımın. Sadece sağ taraftaki o üstü kıvrımlı yer daha şiş duruyor. Açık duruyor diyemem yani. Teşekkür ederimm 🌸
Yine güncelleme yapmaya geldim. Bugün dikişler alındı. Her şey yolunda. Gazlı bez yine var ama kullanmak zorunda değilmişim. Duşa girebilirsin dedi doktorum. Onun dışında ağrım yok denecek kadar az. Sağ kulağım hafif ağrıyor. Doktorum bakınca kulaklara daha ben sormadan sağ kulak daha kıvrımlı duruyor çünkü ödemi tam geçmemiş dedi 😂 Ödem geçince ikiside birbirine çok yakın görünecek dedi. Zaten çok bir fark yok gibi aralarında. 1 haftaya işime dönüyorum ben. Olmak isteyen varsa kesssssinlikle tavsiye ediyorum.

X