Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

@noki... @cerencemil ve diğer kızlar pansumandan geliyorum sargılarım açıldı saç bandına geçtim iki gün sonrada yıkanabilceğimi söyledi .... kulaklarım böyle yumuşacık gözüküyodu... yani ne bilim çok güzel olmuş ama görünce bi yadırgadım bu benim kulaklarım mı dedim... şekli falan güzel sadece biraz yapışık geldi bana e tabi yılların tecrübesi alışmışım açılı kulaklar görmeye ... onda da doktor dedi ki sargılardan dolayıda böyle duruyo birazcık açılma yapıcak o dedi.. yınede begenmezsen açarız biraz bizim elimizde dedi.... güzel ya ne bilim iyi ki yaptırmışım yanii çok kibar duruyolar böyle hokka gibi derler ya aynen öyle.. sadece birden kendimde görünce yadırgadım bi şoklardayım.. kızlar bişey sorucam saç bandı kullanıyosunuz ya şimdii normal sıkılıkta mı nasıl yanii sıkı sargılardan sonra benim taktığım band çok rahat.. tmm kulaklarım biraz yapışık geldi ama çok ta açılma yapmasın yani sonra korkuyorum.. ay benmi çok kuruntu yapıyorum kızlar ilk açıldığında siz neler hissettiniz lütfen yazın

benim taktığım bant bildiğin siyah saç bandı canım normal sıkılıkta yani ama tabi ilk günler sargıdan krtulunca çok rahat geliyo ama sonraları başı ağrıyo insanın sürekli bandı takmaktan :) ben günde 2 defa çıkarıyorum bandı sabah bi saat akşam bi saat rahatlasın biraz diye :)

İstanbulda devlet hastanesinde olanlar yokmu..Bugun randevuma gittim geçen özele gitmiştim bugun kartal eğitim ve araştrmaya gittim..İple yapılıyoruz açılma olasılığı var dedi..Zaten ipin dışında başka yöntem bilmiyorum dedi..Plastik cerrahiye gttimştim oyüzdenmi..Zaten kendiside istersen bir kulak burun boğaza git dedi..İlla özelemi olmak lazım..İstanbulda olanlar özel devlet nyse işte bir yazsınlar bilelim bizde..Valla eve geldim hemen kulak burun boğaza randevu aldım..7sine gün verdi..Orayada sorucam orasıda aynı derse ilk gittiğim özele gidip olucam artık

İstanbulda devlet hastanesinde olanlar yokmu..Bugun randevuma gittim geçen özele gitmiştim bugun kartal eğitim ve araştrmaya gittim..İple yapılıyoruz açılma olasılığı var dedi..Zaten ipin dışında başka yöntem bilmiyorum dedi..Plastik cerrahiye gttimştim oyüzdenmi..Zaten kendiside istersen bir kulak burun boğaza git dedi..İlla özelemi olmak lazım..İstanbulda olanlar özel devlet nyse işte bir yazsınlar bilelim bizde..Valla eve geldim hemen kulak burun boğaza randevu aldım..7sine gün verdi..Orayada sorucam orasıda aynı derse ilk gittiğim özele gidip olucam artık

canm biz hepimiz plastik cerrahiden olduk .. kulak burun boğaz bakmıyo ki oraya ve ben devlette oldum İzmir de pansumanlar dahil 5 kuruş para vermedim

Son düzenleme:
canım ben çok sıkı bi tenisci bandı takmıştım kulaklarımda yara oldu o yuzden ne cok sıkı ne de cok gevsek olsun.ben de kulaklarımı ilk gorugumde yadırgamıstım sanki boyle alıp yeni bi kulak takmıslar gibi hissetmistim ama alısıyosun zamanla..:)

saol canım teşekkür ederim :) :) :)

benim taktığım bant bildiğin siyah saç bandı canım normal sıkılıkta yani ama tabi ilk günler sargıdan krtulunca çok rahat geliyo ama sonraları başı ağrıyo insanın sürekli bandı takmaktan :) ben günde 2 defa çıkarıyorum bandı sabah bi saat akşam bi saat rahatlasın biraz diye :)

saoll canımm teşekkür ederiim :) :) :)

ay canım bak nasıll sinir oldum bi daha bi daha okudum ben mi yanlış anlıyorum diye .. ya sen zaten iyi ki o doktorun işine kalmamışsın ne demek canım git bir de kulak burun boğaza gözük demek bu onun işi değil ki ...kendi işi olduğunu daha bilmiyo nasıl sinirlendim. sen hemen özele gidip paranı kaptırma ya istanbulada olan arkadaşarımız yarımcı olurlar sana hangi devlet hastanesinde olduklarını söylerler gitme hemen özele canım içini ferah tut

İstanbulda Şişli Etfalden randevu aldım ben inş. 16'sında ameliyat olucam ama dr. sigortanın karşılamadığını söyledi vezneye fiyat sormam gerekiyormuş, 15inde gidip öğrenicem fiyatı da..iple değil geleneksel yöntemle yapılacak ameliyat..ve tabii doktorunun seni kulak burun boğaza yönlendirmesi saçma olmuş..

Canlar canımdan bezdirdiler 2 günde..bugun kartal eğitim araştrmaya tekrar gittim..Karşımda doktor değilde boş bir adam varmış gibi hissettim..Yine aynı koınuşmalar geçti..Boş boş konuştu..İple yapılıyormuş ipsiz yöntem yokmuş duymamış bilmiyormuş vs vs..Dedim benmi yanlış anlıyorum ip derken dikişmi diyor..Dedim dikişi demiyorum ben kıkırdak düzeltilmesi diyorum ben öyle birşey yapmam lokasyon olabilir iltihb yok şu yok bu..Ya dedim bırak bırak kalsın tmm çıktım ordan bir tanıdık vasıtası ile sultanbeyli devlet hastanesinde kulak burun boğaza gittim..Aman yarabbi o doktordan burdada var bunlar kesin akraba..Bu daha fena çıktı canlar..İple yapalım açılırsa kıkırdakla yapılandanm yaparız yahu diyorum çoğunun açılmış ve ilk 6 ay içinde tekrar yapılamıyoruş..20 sene bekledin 6 aymı beklemicen dedi..Dedim ben bu psikolojiyi neden sürekli yaşıyayım..Kalıcı varken neden şansa bırakım..Nedese beğenirsiniz..Onun ameliyat yapmak isteyeceği en son hastaymışım..Ne istediğini bilmeyen hasta tipymişim..Sen en iyisi kafanda bir kararlaştır öyle gel ameliyatını yapalım dedi..Dedimki nasıl kararlaştırcam ya..Doktora geldim size geldim karalaştırmak için iyicen kafamı karıştırdınız..Bu nasıl iş dedimya..Oku araştır gel bir ton hasta bekliyor diyorsunuz ben neyim dedim..Size sormayacağmda güvenliye danışamayamı soracağm bırak Allahınızı severseniz dedim çıktım ordan işe gittim..Bütün günüm gitti valla..Sanırım ben bu konudaki arkadşaların olduğu ankarada devlet hastanesinde dr selçuk beye olucam..Gerçi hangi devlet hastanesi onuda bilmiyorum..Ayrıca konu içinde bir arkadaş şişli etfalda ücretsiz ssk ile olduğunu yazmış deminki arkadaşta sigoratanın ödemediğini fiyatı öğreneceğini yazmış..Gerçi sorun bizde değilki her doktor ayrı konuşuyor..Bıktım valla ssk müdürlüğüne dilekçe yazıcam..Bu hafta içi bir karara varamazsam ilk gittiğim yere özele yaptırıcam artık..:KK43::KK43:

merhba arkadaslar.. Bnim sorunum tek kulaqımdan.. Sol kulaqım çok qüzel şekli boyutu.. Ama sağ kulaqım doqustan kepçe :KK43: ameliyat olmak cok istiodum ama maddi yeterszlik olamam die umutsuzdum yine de takıntım oldqu için nette bkiodum belki ilerde yaptrablrm die.. Bi yerde okudm dwlet hastanesnde kkb doktorlarnın yaptqnı.. Sansıma dansmak icn qttm randewu ble almadan cünkü bunun büyük shrlerde olcaqnı dûsünyodm. Wee iceri qirdim utanark bn bise daniscaktm ddm ewet dinliorm ddi kem küm ettm :) snra baktm diycek soz bulamiorm sacimi kaldirdm qostrdm bu duzelir mi ddim :) bakti saqini solunu inceldi qun werdi 7 aqustosa amelytni yapalm ddi :) cok mutlu oldm krtlcam daha oncesine doluymus hep olsun olsun yeterki olsun ddim :) bi qun once qidip tahlil yaptrckmisim we foto cekicekmis.. burda da sizin yazdiklarnzi okudum ins butun bu sorunu yasiyanlar kurtulur.. Bi de bnim amlyatmi kkb doktoru ypicak bi sorun olmaz dmi?? Bn en kotusu bile bu halinden iyi olcani dusunuyorum da acaba yanlis mi dusunuyorum ??

Canlar canımdan bezdirdiler 2 günde..bugun kartal eğitim araştrmaya tekrar gittim..Karşımda doktor değilde boş bir adam varmış gibi hissettim..Yine aynı koınuşmalar geçti..Boş boş konuştu..İple yapılıyormuş ipsiz yöntem yokmuş duymamış bilmiyormuş vs vs..Dedim benmi yanlış anlıyorum ip derken dikişmi diyor..Dedim dikişi demiyorum ben kıkırdak düzeltilmesi diyorum ben öyle birşey yapmam lokasyon olabilir iltihb yok şu yok bu..Ya dedim bırak bırak kalsın tmm çıktım ordan bir tanıdık vasıtası ile sultanbeyli devlet hastanesinde kulak burun boğaza gittim..Aman yarabbi o doktordan burdada var bunlar kesin akraba..Bu daha fena çıktı canlar..İple yapalım açılırsa kıkırdakla yapılandanm yaparız yahu diyorum çoğunun açılmış ve ilk 6 ay içinde tekrar yapılamıyoruş..20 sene bekledin 6 aymı beklemicen dedi..Dedim ben bu psikolojiyi neden sürekli yaşıyayım..Kalıcı varken neden şansa bırakım..Nedese beğenirsiniz..Onun ameliyat yapmak isteyeceği en son hastaymışım..Ne istediğini bilmeyen hasta tipymişim..Sen en iyisi kafanda bir kararlaştır öyle gel ameliyatını yapalım dedi..Dedimki nasıl kararlaştırcam ya..Doktora geldim size geldim karalaştırmak için iyicen kafamı karıştırdınız..Bu nasıl iş dedimya..Oku araştır gel bir ton hasta bekliyor diyorsunuz ben neyim dedim..Size sormayacağmda güvenliye danışamayamı soracağm bırak Allahınızı severseniz dedim çıktım ordan işe gittim..Bütün günüm gitti valla..Sanırım ben bu konudaki arkadşaların olduğu ankarada devlet hastanesinde dr selçuk beye olucam..Gerçi hangi devlet hastanesi onuda bilmiyorum..Ayrıca konu içinde bir arkadaş şişli etfalda ücretsiz ssk ile olduğunu yazmış deminki arkadaşta sigoratanın ödemediğini fiyatı öğreneceğini yazmış..Gerçi sorun bizde değilki her doktor ayrı konuşuyor..Bıktım valla ssk müdürlüğüne dilekçe yazıcam..Bu hafta içi bir karara varamazsam ilk gittiğim yere özele yaptırıcam artık..:KK43::KK43:

Allah Allah canım senin başına gelenler neymiş öyle.. bu arada bak şeye takıldım ipli yöntem son zamanlarda gündemde sonradan çıktı diye biliyorum ben diğeri ise ben bildim bileli var yani cerrahi işlem. ipli olan tabi kolay geliyo ondan öyle diyolardır.. cerrahi işlemin istediği ustalıkla iple olanın ki karşılaştırılamaz bile . iple olan varya 15 dk sürüyo sürmüyo. canım yanii ankarada kalcak yerin varsa git orda ol verceğin bi yol parası olur ... çünkü özele verceğin en iyimser tahminim bir bir buçuk milyar.. yazık günah değil mi para kolay kazanılmıyo sonuçta.. devlette de bu işlemi gaet güzel yapıyolar. sıkma sen canını hallolur inş karamsarlığa düşme sakın baby :)

merhba arkadaslar.. Bnim sorunum tek kulaqımdan.. Sol kulaqım çok qüzel şekli boyutu.. Ama sağ kulaqım doqustan kepçe :KK43: ameliyat olmak cok istiodum ama maddi yeterszlik olamam die umutsuzdum yine de takıntım oldqu için nette bkiodum belki ilerde yaptrablrm die.. Bi yerde okudm dwlet hastanesnde kkb doktorlarnın yaptqnı.. Sansıma dansmak icn qttm randewu ble almadan cünkü bunun büyük shrlerde olcaqnı dûsünyodm. Wee iceri qirdim utanark bn bise daniscaktm ddm ewet dinliorm ddi kem küm ettm :) snra baktm diycek soz bulamiorm sacimi kaldirdm qostrdm bu duzelir mi ddim :) bakti saqini solunu inceldi qun werdi 7 aqustosa amelytni yapalm ddi :) cok mutlu oldm krtlcam daha oncesine doluymus hep olsun olsun yeterki olsun ddim :) bi qun once qidip tahlil yaptrckmisim we foto cekicekmis.. burda da sizin yazdiklarnzi okudum ins butun bu sorunu yasiyanlar kurtulur.. Bi de bnim amlyatmi kkb doktoru ypicak bi sorun olmaz dmi?? Bn en kotusu bile bu halinden iyi olcani dusunuyorum da acaba yanlis mi dusunuyorum ??

canım hiç yanlış düşünmüyosun aynen ben senin yaşadıklarının aynısını yaşadım... şuanda böyle bi konu için aileme yük olmak istemediğimden çok dillendiremiyodum ama ameliyat olmayı çok istiyodum. böyle bende de takıntı ssk karşılar mı umudu ile sayfalarca yazı yorum okudum diyebilirim. en sonun da bu böyle olmucak dedim kalktım plastik cerahiye gittim. canım sana nasıl kbb bakmış anlamadım ama doktor sonuçta bu bi sorun olmaz yani ne olucak. işte aynen bende dedim benim kulağımda kepçelik var açtım gösterdim. benimde sol kulağım normal sağ kulağım tam kepceydi. o tabi doktor gözüyle baktığı içn o sol kulağındada şu şu sorun var ikisinden de yapçam dedi. böyle biraz korkuyodum ama senin gibi diyodum ki heralde bundan iyi olur razıyım .. yarın tam bir hafta olucak ben ameliyat olalı. bu geçe yıkandım saçlarımı taradım kuruttum topladımm.. tam daha alışamadım kulaklarıma ama inan hiç pişman olmadım ve eskisine göre gaet güzel.. korkma canım hiç çekinme :) inş herşey gönlünce olur :)

merhaba kızlar. bende aynı dertten muzdaripim :/ devlet hastanelerinde böyle imkanlar varmı bilmiyorum istabulda yaşıyorum özelde yaptırsam fiyatlar ne boyutta oluyor bilenler cevap veirir yardımcı olursa çok sevirim :KK43:artık saçlarımı tepeden toplamak istiyorum

Kizlar dun sgk ya dilekce yazdm mail attm..bu konu netlssn istyrm birini odeyn sgk bir basksni nedn odemzki..bugn sisli etfale 3bucuga randevum orasi olmzsa pendk marmarayi denycgm..orasi olmzsa capa bu hafta tum devlet hastanlri bikmadn dolasacgm..oldu oldu olmadi Ankarada heeksn oldgu dr.selcuk beye olucm..gerci brisi tam hastane adini verirse sevinrm.. canm iyicene skildi canlar

Kizlar dun sgk ya dilekce yazdm mail attm..bu konu netlssn istyrm birini odeyn sgk bir basksni nedn odemzki..bugn sisli etfale 3bucuga randevum orasi olmzsa pendk marmarayi denycgm..orasi olmzsa capa bu hafta tum devlet hastanlri bikmadn dolasacgm..oldu oldu olmadi Ankarada heeksn oldgu dr.selcuk beye olucm..gerci brisi tam hastane adini verirse sevinrm.. canm iyicene skildi canlar

cnım karsılıyo kesnlkle kmi doktrlar bsindan atmaya calisio yok oyle olmaz boyle yapilmaz.. Ben kucuk bi ilcede yasiorum ki burda bile yapiyosalar istanbulda haydahyda yapmalari lazim.. Burda bi kac kisi yazmisti capa dewlt hastanesinde ucretsz yaptrdiklarni.. Bence bi oraya sor tatlm..

slm arkadaşlar ben daha önce iple olmuştm ama sol kolağım açıldı gibi :KK43: bu sefer cerrahiyle olucam ve ssk ya, bursada devlet hastanesine yada uludağ tıp fakültesine yaptıran varmı memnun kalıp doktor tavsiye edebilirmisiniz? :KK43:

şişli etfale gittim..Sonunda tamda olmasa iyi konuşmalar geçti..Sağolsun güleryüzlü doktor ilgilendi..Ameliyatını yaparız ancak 15 yaşından büyüklerde operasyon ücretli oda yaklaşık 1500lira dedi..15 yaş altında devlet okul çağı olduğu işçin karşılıyor felan dedi..Nyse bunuda şükür kesip kıkırdak alınarak yada işlem yapılarak ameliyat olucaksın dedi..Yani istediğim şekilde.. ama ameliyat için eylül biri dedi..Ve bu çok geç bir tarih..Yarın birde pendik marmara hastanesine gidicem araya tanıdık koymaya çalışıcam ekrne aldırmak için uğraşıcaz artık ama sona yaklaşıyorum gibi hissediyorum :)

şimdi ankarada olup devlette amelyt yaptıran yok galiba ankradklr özelde olmuş hep
yorumlar çok olduğu için okuymdm hepsini ya :S

Son düzenleme:
canm biz hepimiz plastik cerrahiden olduk .. kulak burun boğaz bakmıyo ki oraya ve ben devlette oldum İzmir de pansumanlar dahil 5 kuruş para vermedim

canım izmir de hangi hastanede oldun ? ben de eğer cesaretimi toplayabilirsem olmayı düşünüyorum :) hastane konusunda çok kararsız kaldım...

X