Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

10. günden sonra pek morluk kalmıyor. ameliyat sonrası 3 hafta saç bandı kullanılıyor ya, saç bandını çıkarır çıkarmaz topladım ben. o gün bugündür de topluyorum, çok mutluyum :)

saol canımm şu bandajlar bi çıksa kulaklarım bi iyileşse taa tpeden toplucamm hatta özellikle kuaföre gidip topuz yaptırcamm artık saçlarımı rahatlıkla kuaföre boyatabilcemm hem kulaklarımdan dolayı bi türlü kuaföre gitmiyordum evde kendim boyuyordumm ama artıkk gönül rahatlığıyla istediğim renge boyatabilirimmm:)))))):KK66::KK66::KK66:

arkadaşlar ben dün muayeneye gittim doktorla konuştum 300tl ödemem gerekiyo ssklı olduğum için doktorum çok iyi biri operasyonun 1 buçuk 2 saat süreceğini söyledi bakalım gün belli sayılı günü bekliyorum:)........

devlet hastanesinde mi olacaksınız?

kızlar hastaneden geldimm ben morluklar geçmeye başlamış ilk günkü gibi değillermiş doktor şişliklerinde yavaş yavaş ineceğini söyledi düzelmeye başlamış yani kulağımın arkasında dikiş izi kalıcakmı diye sordum doktorum bana olurmu öyle şey estetik yaptım hiç bir iz olmayacak korkma dedi ve yine pansuman yapıp bandajladı pazartesi günü tekrar pansuman için gittiğimde duruma göre bakıp bandajları çıkarabilirim dedi evde bandana takarsın sadece dedi pazartesiye kadar dikişlerin erimesi lazımmış bakalım nolcakk..

kızlar bugün 7. günüm hastaneye gittim doktor bandajları çıkardıı sonunda kurtuldumm:)) tekrar kulak içini ve arkasını pansuman yaptı ama kapatmadı açık kalsın dedi banyo yapabilirsin ama sakın kulaklarını ovuşturma fazla elleme ılık suyla yıkan dedi bir ay sonra kontrole gel dedi gündüzleri bandana takma gece yatarken tak dedi gün içinde kulağını gelebilecek darbelerden koru dedi kıyafetini çıkarırken de kulağın kıvrılmamasına dikkat et dedi o kadar kızlar benim sol kulağım sağdan farklı duruyo doktorada söyledim doktorda güldüü:))) ödemler geçip şişlikler inince tekrar bakarız dedi dikişlerimde kendiliğinden ericekmiş öyle söyledi puffff kafam karıştı ya sol kulağım düzelir mi sizce yorumlarınızı bekliyorumm..:KK52::KK52::KK52::KK52:

benim kuzenim de oldu 2 defa 1. de olmadı yanlıs yapmışlar sonradan 2. de düzelttiler başka bi doktor sayesnde

benim kuzenim de oldu 2 defa 1. de olmadı yanlıs yapmışlar sonradan 2. de düzelttiler başka bi doktor sayesnde

ne gibi bir yanlışlık yapılmış? fazla mı yapışık oldu yoksa açık mı kaldı? iki kulak mı eşit değildi? bir de nerede ameliyat olduğunu öğrenmek istiyorum mümkünse :)

kızlar bugün 7. günüm hastaneye gittim doktor bandajları çıkardıı sonunda kurtuldumm:)) tekrar kulak içini ve arkasını pansuman yaptı ama kapatmadı açık kalsın dedi banyo yapabilirsin ama sakın kulaklarını ovuşturma fazla elleme ılık suyla yıkan dedi bir ay sonra kontrole gel dedi gündüzleri bandana takma gece yatarken tak dedi gün içinde kulağını gelebilecek darbelerden koru dedi kıyafetini çıkarırken de kulağın kıvrılmamasına dikkat et dedi o kadar kızlar benim sol kulağım sağdan farklı duruyo doktorada söyledim doktorda güldüü:))) ödemler geçip şişlikler inince tekrar bakarız dedi dikişlerimde kendiliğinden ericekmiş öyle söyledi puffff kafam karıştı ya sol kulağım düzelir mi sizce yorumlarınızı bekliyorumm..:KK52::KK52::KK52::KK52:

canım son durumun hakkında bilgi verebilir misin :) ödemler geçti mi, sol kulağın düzeldi mi, dikişler eridi mi..

merhaba kızlar ben ayın 22sine randevumu aldım :) gelişmelerden haberdar edeceğim sizi :)

24 yaşındayım kızlar, ben 6 yıl önce oldum bu ameliyatı. iyikide olmuşum, hiç pişman olmadım, hatta keşke daha önce yapsaymışım dedim.. zaten bi ameliyet bile denemez buna, korkacak hiçbişey yok. korkan fenalaşan arkadasların ki sadece psikolojik bir süreç.. ben bile çok tırsak biri olaraktan o kadar istedim ki demekkii, hiç acı hissetmedim :) benim kulaklarım kepçeydi, kıvrımı sağlayan kıkırdak yokmuş öyle demişti doktor. kulak kendini çok çabuk toparlıyor, bir kaç ayda çok normal bir görünüme kavuşuyor. psikolojim alt üst olmuştu o günlerde, hep saklardım kulaklarımı.. sürekli saç bandı takardım, 6 yıldır hiç takmadımm :KK1: sabahları rahat rahat toplayıp işe gidiyorum :KK66:

süper bir duygu olsa gerek canım bende gün aldım çok istiyorum olmayı sabırsızlanıyorum :):)

benim gibi devletin karşılayıp karşılamaması ile ilgili araştırma yapan arkadaşlara bilgi olsun diye yazıyorum, ben 2 farklı devlet hastanesine gittim. ikisinde de yapamayacaklarını söylediler ama problem devletin karşılamaması değil. bir hastanede tek plastik cerrah olduğu için bu tarz bir ameliyat yapamayacağını söyledi doktor. diğeri ise çok yoğun bir hastane olan numune hastanesi. acil ve uzun süren mesela kopuk kol bacak tarzı ameliyatlara girdikleri için yine böyle bir ameliyata gün veremeyeceklerini söylediler. nadiren eğitim amaçlı yapıyorlarmış. ama hiç biri devlet karşılamıyor özele gidin demedi.. sadece uğaşmak istemiyorlar. farklı hastanelere başvuracağım ben de bakalım.. inş. bi sonuç alırım..

Bandajım ayın 13'ünde açıldı. Herhangi bi pansuman falan da yapmadılar. Kulaklarımın arkasında dikişler var. Bi de kulağımın üst kısmını kafama tutturmuşlar. Eriyen dikişmiş ama onlar erise de rahatlasam çünkü çoğu zaman çekiştirişini hissediyorum. Çok ufak bir alanı dikmişler. Aynayla bakmaya çalışıyorum böyle derim çekiştiriyo. Derim dur gitme diyo, dikiş ben gidecem bana ne diyo resmen =P Bi de sanki sol kulağım sağ kulağımdan daha açık duruyo.

Ama benim kulaklarım yapışık olmamış ya. Hatta bana hala açık gibi geliyo. Tamam kepçeliği gitmiş ama ne biliyim. Galiba kulağın üst kısmına kıkırdak yaptılar. Arkasını da hafif kesip kıvırdılar. Önden görebiliyorum böyle nokta nokta yaralar var kıkırdak yerlerinde. Çok hassaslar bişi dokunsa hemen acıyo =( Ne yatarken bant verdi doktor ne normal gün için. Sanırım eriyen dikişlerle tutturduğu için olsa gerek. Off şu dikişler bi erise de son halini görebilsem. Ama istediğim gibi yapışık görünmüyorlar. 1 haftadır sırt üstü yatmaktan sıkıldım yemin ederim. O kadar para saydım ya bilmiyorum artık. Biraz gel gitler yaşıyorum. Gerçi annem gayet iyi duruyo eski halinden kurtuldun ya daha ne istiyorsun diyor ama ne biliyim ya öyle işte... Diğer doktorlardan farklı bi teknikle yaptılar ama ne biliyim bazen diyorum alsaydı kulağımı yapıştırsayd arka tarafa daha mı mutlu olurdum.. O kadar acı çekiyosun para bayılıyosun. Neyse beklemedeyim bakalım.

Dikişler eriye dursun, 2 hafta sonra zaten kontrole gel dedi doktor. Bakalım artık. Eskiden kepçeydi şimdi yarı kepçe oldu sanki. Püffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Bana uyku tutmadı gece gece ya. Hala kulaklarımı düşünüyorum. O kadar yapışık olmadıklarını düşünüyorum. Lazerle yaptıkları için önde nokta nokta yaralar var onların hassasiyetleri var onları düşünüyorum. Kulaklarımın tepesini kafama dikmişler ufacık bi yer tutuyo. Eriyen dikiş, atacak onlar dediler. Dikişlerim eridiğinde nası görünecekler onu düşünüyorum. Çünkü şu an bile bana açık geliyor kulaklarım bi de tepelerdeki dikişler eriyip yelkenler serbest kalınca nası görünecek onu düşünüyorum. Benimki ne ödem oldu ne morluk. Ama hassasiyet var. Bazı yerleri hala uyuşuk sanki. Bant bile takamıyorum. Kulağımın arkasından söz etmek bile istemiyorum. Aynayla bakıyorum arkalara. Resmen arkayı mantı büzer gibi ya da etek pilesi yapar gibi büzüp dikmişler. Maymun götüne benziyo aynı töbe yarabbim. O düzelecek mi onu düşünüyorum. Sonra bi de arka tarafını kapatmayla mı geçecek ömrüm. Neresi estetik bunun?.. 1-2 hafta sonra doktora kontrole gidicem. Ne dicek çok merak ediyorum. Çünkü ben her geçen gün daha da stresli ve sinirli oluyorum. Hayallerimin suya düşmesinden korkuyorum. Sıraladım laflarımı şimdiden...

Sırf buraya yazıyorum ki okunsun tecrübelerim. Çünkü ben de operasyonu geçirmeden önce çok yazı okudum, çok sitede yorum okudum sayfalarca. Neler hissettiklerini de anlıyorum.

Ameliyat olalı nerdeyse 1,5 ay oldu. Neyse ki diğer ameliyat olanlar gibi morluklarım olmadığı için şanslıydım. Doktor kulaklarımı çok yapıştırmadı. Normal olmasına özen gösterdi. En son kontrole gittiğimde de dikişlerim alındı. Bi iki dikiş bırakmış yalnız. Hala elime geliyorlar =)

Kulaklarımın arkasında hala dikiş izleri duruyo. Daha iyileşmediler. O yüzden saçlarımı tamamen toplayamıyorum. Ne zaman düzelecek, düzelecek mi onu da bilmiyorum. Arkası pek çirkin duruyo =P

Önceden kulaklarımın yapışık olmadığından şikayetçiydim ama gittikçe alışıyorum. Özellikle de diğer doktorların kulağı kafaya dikmesinden ve kulak memesiyle kulak ucunun yukarda, kulağın ortasının kafaya yapışık olduğu bi durum yok. Ufaktan tepelerde tuhaflık var ama sorun etmiyorum.

Hala kulağımın üzerine yatarken acıyo. Bu yüzden sırtüstü yatmaya özen gösteriyorum Bu acılar ne zaman geçer bilmiyorum. Tekrar eski haline dönmesin de razıyım buna. Artık taç takabiliyorum, saçlarımı yarım toplayabiliyorum, rüzgar yüzüme yüzüme estiğinde hiç rahatsız olmadan kafamı dik tutup rüzgara doğru yürüyebiliyorum. Çeşit çeşit tokalar alıyorum. İçimde kalmış hep. Şimdi saklamam gereken bir kusurum da yok. Yeni kulaklarımı (ameliyat olduğumu bilen) herkes çok beğeniyor. Ben de alıştım sanırım yeni kulaklarıma. Mükemmel değiller belki ama eskisinden kat kat daha iyiler. Oh be dünya varmış :KK64::KK64::KK64:

canım çok sevindim senin adına bende bi kurtulsam ya saçımı açık bırakmad-ktan bıktım artık ama çok korkuyorum ameliyattan nerde oldun sen ben gün aldım 2 mayısa ama hala korkuyorum kötü olsa bile kepçeden daha kötü olmaz die düşünüp kendimi telkin ediyorum ....

X