Glifor Kullanan Arkadaşlar

slm canım bende 2 ay önce aldım ilacı 1 ay kadar kullandım
4 kilo filan verdim sporada gittim bu arada sen 1000 mg mı
günde 3 kez bölerek içtin merak ettim
bu arada tbrler çok güzel kilo vermişsin darısı başıma:KK9:

pKO yüzünden doktorumun diane-35 ile birlikte verdiği bir ilaç Glifor.
1 ay kullandım ve ilk 14 günde 6 kilo verdim (diyetle birlikte ,şekeri , yağı ve ekmeği tamamen kestim arkadaşlar )
sonraki 14 günde ise kilom aynı seyrediyor. şuan 1 ayım bitti ve toplam 6 kilo 800 gram verdim.
Günde 2 kez 500 mg halinde kullanıyorum.
Yalnız aşırı mide bulantısı yapıyor ve 1 aydır mütemadiyen ishal' im.

slm arkadaslar ben 2 yılllık evliyim bebek tedavisi görüyorum bu ay son catlatma iğnemi vuruncam eger bu ayda olmazsa bebeğim tüp bebek dedi doktorum ben 3 aydır glifor kullanıyorum önceden günde 1 taneydi sonra birbucuğa cıkardı ve şimdi sabah 1 aksam 1 içiyorum ve acayip miyde bulantısı yapıyo bunlar normalmi yaa kafam cok karısık

arkadaslar bana niye cevap vermiyonuz ya glifor zaayıflatıyomuş ben 3 4 aydır kullanıyorum hiç kilo veremedim evleneli 2 yıl oldu evlendimde 48 kiloydum şimdi 75 yardım edin

slm arkadaşlar.ben yeni üyeyim.iki aydır glifor diye bir ilaç kullanıyorum.1000 lik günde üç kez yarımşar tablet.ilaç beni çok zayıflattı .dokuz kilo.ama sanki beynim zor algılıyor.söyleneni zor anlar oldum.sizi de etkiledi mi. deneyimlerimizi paylaşalım.

merhabalar 10 gundur bende glifor kullanıyorumm endokrın hocam verdıı bu hap benı de zayıflattı ustelık 9 gunde 8 kılo verdımm ustelık ben kılolu bı bayanım ama yan etkılerı oldukca fazlaa benımm de algılamarımda proplem oldu mıde bulantılarım ısteksız olusumm hepsı var

merhabalar bende 10 gundur glıfor kullanıyorum doktora kılolu oldugum ıcın gıttımm polıkıstık over tanısı koyuldu tatlıya felaket duskunumdurr ama bu hap sayesınde herseyden sogdumm canımm hıc bısey yeemek ıstemıyo bı guzel yanıda 9 gunde 8 kılo verdım ustelık spor veya yurus te yapmadım ınsallah boyle gıder yaza kadar fıt bı bayan olurum

slm canım bende 2 ay önce aldım ilacı 1 ay kadar kullandım
4 kilo filan verdim sporada gittim bu arada sen 1000 mg mı
günde 3 kez bölerek içtin merak ettim
bu arada tbrler çok güzel kilo vermişsin darısı başıma:KK9:

yok ben gunde ıkı kez sabah aksam 1000mg aldım bolmedım hıc doktorum ılk 1 hafta bolde ıc dedı ama ben bolmedımm 1 hftadan sonra butuun al dedı ama cok fazla agır geldı hap bana bunyem alıstı sonunda ara ogunlerı bıle yemıyorum bazen

kızlar benim kızımda 3 aydır kullanıyor...başlarken 15 gün yarıla başladı sonra dozunu yükselti...bir bulantı felan görülmedi...adetleri düzeldi..saç dökülmesi durdu...fakaaaat 3 ayda 3cm kist oluşmuş....aranızda böyle olan var mı paylaşırsa sevinirim...bu çok berbat bir hastalık...insan ne yapacağını bilmiyor...bir yandan adetleri düzeldi derken diğer yandan kist oldu...insanı ister istemez bunalıma sokuyor...ben dahi şimdiden bunaldım..daha i
lerisini düşünemiyorum.....

bende glifor kullanmaya başlayalı 3 hafta oldu tiroidlerimin çalışmaması sebebiyle endokri'ye gittim adetlerim düzensizdi 7 aylık evliyim sadece 1 kere adetlendim :KK43: şimdi kullandım ve 15 gün içerisinde adetlendim çok şükür bu ilaç kilo verdireceğini ve yumurtalıklarını çatlatacağını söyledi inşallah hayırlısıyla bizde bebeklerimize kavuşuruz....

bende kullanıyorumm arkadaşlar kilo verebilmem için verdi doktorum yumurtalıklarımdaki kistten dolayı kilo vermem gerektiğini söyledi ve glifor verdi 9 kilo veren arkadaş yazdıkların beni mutlu etti benim kilo fazlam zaten 10.ne kadar zamanda verdin 9 kiloyu bende veririm inş.ishal ve bulantı yapıo ama yemek yememe çok engel değil açıkcası ama tatlı görünce midem bulanıo.su ihtiyacım çok fazla.850 mg günde 3 tane içiyorum.

merhaba sukran bende 1ay 7gundur glıforu kullanıyorum benım de yumurtalıklarımda kıstler var bu sure ıcersınde tam 14 kılo verdımm ılk aylar banada bulantı kusma ıshal yaptı ıstahımı kestı sımdı cok ıyıyım ınsallah sende kılo verırsın saglıklı gunler dıleerım

kızlar ben 1 senedir kullanıyorum insülin direnci nedeni ile metobolizma çalışmıyordu şeker yok ama insülin direncim vardı ilk başlarda düzensiz kullandım son 2-3 kutuyu düzenli kullanmaya başlayınca ve mutlaka diyet yaparak inanılmaz normale düştü bu süre içerisinde 15 kilo verdim + diyet yap-ma-lı-sı-nız ve dahada veriyorum hedefim eski halime dönmek çok az kaldı (daha dogrusu çok yiyen bi tip değilim ama kızımı doğurduktan sonra bütün metobolizma vs çöktü dogum kilolarının üstüne böyle bir rahatsızlıkla vücut depoluyordu ve yanlış zamanlarda yemekten kaynaklanıyordu çalıştıgım için öğün atlama akşam eve geç gelince geç yemek yeme bunlar çok etkiliyor ve kilo alıyordum sürekli birde öğrendimki insülin direnci problemi var meğersem bu rahatsızlık etkiliyormus kilo veremememi) ilk başlarda düzensiz kullandım ilacı ve yediklerimede dikkat etmemiştim 1 gr kilo veremedim ama son 3-4 ay içinde ne olduysa bana heralde dank diye kafama saksı düştü :) dedimki ne yapıyorummm bennn resmen kendime zarar veriyorum ilacı düzenli kullandım bana sabah yarım akşam yarımdı ilaç rahatsızlığım artık ilacı bırakacak derece normale düştü verdim bu kiloyu ammmaa velakiin öyle bir diyet uyguladımki kendime, yediğim herşeyin kalorisini hesapladım hayatımdan çikolata cips kola abur cubur patates kızartması börek çörek vs ne varsa çıkardım hayatımdan ikram edilen herşeye kafamı sağa sola salladım :) zaten çok küçüklükten beri çayımı şekersiz içerdim oda bir lütufdu bana bol bol yeşil çay içtim asla dışarıda hazır yemek yemedim ve belki bi çogunun hosuna gitmeyen o sebze yemekleri (zaten çok sevdiğim yemeklerdir) yagsız ve salçasız olarak yaptım ve akşam hariç 1 er dilim tam bugday kepek ekmek yagsız bol limonlu yeşil salata akşam 7 den sonra yemek olarak hiçbirsey yemedim sadece akşam 9 gibi 1 elma ve 1 su bardağı laktozsuz süt ve hiç spor yapmadım çünkü fıtıklarımdan ve bazı rahatsızlıklarımdan dolayı yasaklandı spor. mesleğim gereği sürekli bilgisayar masa basında oturuyorum nitekim 2 kilo bile verseniz diğer tüm rahatsızlıklarınızda zamanla ağrıları hafifliyor UNUTMAYIN İNTERNET ELİNİZİN ALTINDA YEDİĞİNİZ HERŞEYİN KALORİSİNE BAKIN HESAPLAYIN ÖYLE YİYİN ozaman ne kadar çok kalorili şey yediğinizi farkediceksiniz ve günlük almanız gereken kaloriyi de internetten hesaplayabilirsiniz ne kadar kalori alırsanız, verirsiniz veya alırsınız onlarıda görebilirsiniz istemek başarmanın yarısıdır...

Bana doktorum glifor verdi 1000 mg, sabah akşam. İlk önce hemen tepki verdim, çünkü ben şeker hastası değilim diye, ama doktor sadece bu ilaçı içerek hamile kalan pko hastalarının olduğunu söyledi, ilaç içme konusunda bi hayli özürlü olduğum için düzensiz içtim bir müddet, bu zaman içinde ben sanki kilo aldım !!!
Yorumları okurken birden '' hönk '' oldum. Nasıl yani, herkes kilo veriyo ben alıyorum..
İlacı içtiğim zamanlarda tartıya çıkıpta kontrol etmedim kilomu ama aldığımı zannediyorum, belkide ben yanlış düşündüm bilmiyorum.
Ama tekrar denicem bu ilacı, bu sefer düzenli içicem. İnşallah güzel sonuçlar alırım.

selamunaleyküm değerli arkadaşlarım bende gilifor kullanmaya yeni başladım birinci günümdeyim bendede yumurtalık kisti çıktı polikistik over doktorum zayıflamakta zorluk çekersin dedi onun için bu ilacı verdi inşallah zayıflarım kilodan dolayı piskolojim bozuluyo dua edin bana işe yarasın benimkisi 850mg

[Qsanki beni anlatmıssınız bende aynı konulardan muzdaribim bu yazınız için size çok tşekkür ederimUOTE=GONCUUU;30354441]kızlar ben 1 senedir kullanıyorum insülin direnci nedeni ile metobolizma çalışmıyordu şeker yok ama insülin direncim vardı ilk başlarda düzensiz kullandım son 2-3 kutuyu düzenli kullanmaya başlayınca ve mutlaka diyet yaparak inanılmaz normale düştü bu süre içerisinde 15 kilo verdim + diyet yap-ma-lı-sı-nız ve dahada veriyorum hedefim eski halime dönmek çok az kaldı (daha dogrusu çok yiyen bi tip değilim ama kızımı doğurduktan sonra bütün metobolizma vs çöktü dogum kilolarının üstüne böyle bir rahatsızlıkla vücut depoluyordu ve yanlış zamanlarda yemekten kaynaklanıyordu çalıştıgım için öğün atlama akşam eve geç gelince geç yemek yeme bunlar çok etkiliyor ve kilo alıyordum sürekli birde öğrendimki insülin direnci problemi var meğersem bu rahatsızlık etkiliyormus kilo veremememi) ilk başlarda düzensiz kullandım ilacı ve yediklerimede dikkat etmemiştim 1 gr kilo veremedim ama son 3-4 ay içinde ne olduysa bana heralde dank diye kafama saksı düştü :) dedimki ne yapıyorummm bennn resmen kendime zarar veriyorum ilacı düzenli kullandım bana sabah yarım akşam yarımdı ilaç rahatsızlığım artık ilacı bırakacak derece normale düştü verdim bu kiloyu ammmaa velakiin öyle bir diyet uyguladımki kendime, yediğim herşeyin kalorisini hesapladım hayatımdan çikolata cips kola abur cubur patates kızartması börek çörek vs ne varsa çıkardım hayatımdan ikram edilen herşeye kafamı sağa sola salladım :) zaten çok küçüklükten beri çayımı şekersiz içerdim oda bir lütufdu bana bol bol yeşil çay içtim asla dışarıda hazır yemek yemedim ve belki bi çogunun hosuna gitmeyen o sebze yemekleri (zaten çok sevdiğim yemeklerdir) yagsız ve salçasız olarak yaptım ve akşam hariç 1 er dilim tam bugday kepek ekmek yagsız bol limonlu yeşil salata akşam 7 den sonra yemek olarak hiçbirsey yemedim sadece akşam 9 gibi 1 elma ve 1 su bardağı laktozsuz süt ve hiç spor yapmadım çünkü fıtıklarımdan ve bazı rahatsızlıklarımdan dolayı yasaklandı spor. mesleğim gereği sürekli bilgisayar masa basında oturuyorum nitekim 2 kilo bile verseniz diğer tüm rahatsızlıklarınızda zamanla ağrıları hafifliyor UNUTMAYIN İNTERNET ELİNİZİN ALTINDA YEDİĞİNİZ HERŞEYİN KALORİSİNE BAKIN HESAPLAYIN ÖYLE YİYİN ozaman ne kadar çok kalorili şey yediğinizi farkediceksiniz ve günlük almanız gereken kaloriyi de internetten hesaplayabilirsiniz ne kadar kalori alırsanız, verirsiniz veya alırsınız onlarıda görebilirsiniz istemek başarmanın yarısıdır...[/QUOTE]

Arkadaşlar bende uzun bir zamadır kullanıyorum ancak diyet ve spor yapmadan kullanılan ilaç hiçbir işe yaramıyor. Son bir iki aydır spor ve diyet yapmaya başladıktan sonra ilacın etkisini görmeye başladım. Ancak yapıcaksanız insülin direnci diyeti yapın, pilav, makarna, patates, kavun, şeftali, üzüm, karpuz yememeniz gerekiyor, haşlanmış sebze ve yagsız protein yemeniz lazım. Diyeti bu şekilde yaptıgımda daha çok faydasını gördüm. Ayrıca ilacın yan etkisi çok fazla, sadece zayıflamak için kimse kullanmasın, en az iki litre su içmek lazım ilacı kullanırken.

pko dan dolayı doktorum bugün başladı bana diğer kadın doğumcum hiç birşey dememişti bana sadece doğum kontrol hapı verecekti ben kabul etmedim şimdi bu doktorum glifor verdi bakalım etkisi hastalığıma ve özellikle fazlalılığım olan 10 kiloya ne olacak :)

buarada reaktif hipoglisemi ve hipotiroidi hastasıyım diyette yapmaya başladım ama hipoglisemi hastaları için olan diyeti daha önce kendimce yaptığım diyetlerim vardı sporda yapıyordum ama 2 yılda kendiliğinden 10 kg aldım ve veremiyordum

selam arkadaşlar bugün bnde sağlıklı biriyken sırf zayıflamak için glifor içmeye başladım hayırlısı bakalım şu an 14 saat olmasına rağmen hiç bi yan etkisi olmadı inşallah olmaz da bnde bundan sonra gelişmeleri yazıcam :KK49:

selam arkadaşlar bugün bnde sağlıklı biriyken sırf zayıflamak için glifor içmeye başladım hayırlısı bakalım şu an 14 saat olmasına rağmen hiç bi yan etkisi olmadı inşallah olmaz da bnde bundan sonra gelişmeleri yazıcam :KK49:

Nasıl yani, pko'lu değilmiisn sen. Hiç bi rahatsızlıgın yokken glifor mu içiyosun...

Merhaba arkadaşlar.. Ben de sağlıklı biriyim ama 10 kilo fazlam var ve gliforun zayıflattığını duydum.. Sizce kullanmalı mıyım.. Ne kadar sür de kaç kilo verebilirim.. Teşekkürlerrr

X