Bebek Beslenmesi bebek ıcın yogurt yapımı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Pastörize sütle yogurt yapamiyorum uffff. Kensimize yemek icin uzun ömürlü sütten yapiyorum gayet guzel oluyor anlamıyorum pastörize sütten tutturan var mı hanımlar?

ben çocuk doktoruna sordum inek sütü 1 yaşından önce verilmez ama yoğurt peynir olarak verebilirsiniz dedi. ben 3 çocuguma da verdim 6. aydan itibaren.. sütü activya ile mayalıyorum prebiyotik yoğurt elde ediyorum ekşi de olmuyor bem biz hemde bebek Severek yiyoruz.

Ben 1 yıldır sütaşın hazır bebek yoğurtlarından veriyorum,evde yapmak daha mı iyi acaba??

Pastörize edilmiş süt yada yogurt iyi bakteriler yok oluyor hiç yoğur yedirmeyin daha iyi.çiğ sütü kAynat ılık olunca mayala en iyisi bu ek mamayla yoğurtmu mayalanırmış.

Pastörize edilmiş süt yada yogurt iyi bakteriler yok oluyor hiç yoğur yedirmeyin daha iyi.çiğ sütü kAynat ılık olunca mayala en iyisi bu ek mamayla yoğurtmu mayalanırmış.
Sana aynen katılıyorum. Al kapıdan yoğurdu mayala bu kadar kasmaya ne gerek var yani... Hele hazır mamadan hazırlamayı hiç anlamıyorum kapıdan aldığın süte güvenmiyorsun ama mamalara güveniyorsun tuhaf yanii

X