Bebek Beslenmesi bebek ıcın yogurt yapımı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

agapi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
72
1
bebek ıcın yogurt ıllakı devam mamasıylamı olmalı hanı 1 yasına kadar ınek sutu verılmıyor ya kafam cok karısık bu konuda ben calısıyorum kayınvalıdem bakıyor bebegıme yogurt vermeye baslayalı yaklasık bır ay oldu ınek sutuyle yogurt yapıyo ayrıca kucuk kavanozlara daha once de gorumcemın bebegıne baktı o buyuttu herseyı bılıyo dıye mudahale de edılmıyor cok fazla bende bısey demedım ona yaptıgı sekılde yapıyor ama 1 yasına kadar ınek sutu verılmemesı ve yogurt ınek sutuyle oldugundan ıcım rahat etmıyor sız nasıl yaptınız bebeklerınıze yogurt verıyormusunuz

neden kımse bısey yazmıyor arkadaslar sızler nasıl yogurt veryorsunuz bebeklerınıze bu arada bebegım 6 aylık

cnm merak
etme inek sütü artık yoğurt old.için bişey olmuyor farklı bişeye dönüşüyor yani...

ben kesinlikle inek sütünü tavsiye etmiyorum bugün bnde başlıcam yoğurt vermeye ama mamadan mayalıcam.. sanada tavsiye ederim arkadaşım güle güle büyüt bebeğini

Selam inek sütü kutudan yapılabilir süt yoğurda dönüştüğü zaman süt etkisini kaybediyor ve zararı da olmuyor ama ben devam sütünden yapıyorum küçük cam kavonoza yapıyorum 120 mg suya 4 ölçek mama yı ekliyorum karıştırıp 1.5 çay kaşığı yoğurdu ekliyorum ve ılık fırına koyuyorum orda daha çabuk oluyo oğlum çok seviyor yoğurdu.

REFLEX CANIM BİŞEY SORCAM BİZİM EK BESİNE BAŞLAMAMIZA VAR AMA MAMALI NASIL YAPIYOSUN YOGURDU ANLATIRMISIN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER a.s.

Selam Canim öncelikle Normal Mamayi Hazirla Biberonda 120 Mg Mamaya 1.5 çay Kaşiği Yoğurt Koy Ve Ilik Biryerde Tut Bu Kadar.

arkadaşlar siz sanki inek sütüyle yapılan şeylerle büyümediniz mi?yapmayın allah aşkına bu bir sektör. inek sütü zararlı olabilir ama inek sütü ile yapılan şeyler değil.ayrıca o mamalara nasıl bu kadar güvenebiliyorsunuz bu kadar cahil olmayalım lütfen.çocuklarımızı doğal besinlerle büyütelim.herkesin her dediği doğru değil.yapın pastörize sütle yesin bebeğiniz içiniz sine sine.bende hastalıkların bu kadar artmasının sebeplerinden biri de bunlar.artık doğal şeyler yok.

canım ben normal pastörize sütle normal yoğurtla mayaladım!kızım 1 yaşını geçti artık normal yogurtları yedıgı için mayalamıyorum!hiçbır sorunda yasamadık cok sukur!

valla ben 22 yaşındayım hala yoğurdu anneme yaptırırım. pastörize istemem asla. anne yoğurdu en iyi yoğurt.

canım pastörizedemek hazır bişey demek değilki bildiğin süt.bende senin gibi yoğurdu kendimiz yapmalıyız diyorum zaten

markette gördüm 6. aydan sonra içirilebilen bebek sütleri var, onlarla yapılabilir yoğurt.

bende karşıyım mamalara mutlaka onlarda koruyucu katkı malzemeleri var.benim kızım 3aylık .3 ay sonra bizde başlıycaz yogurda ama kesinlikle evde yapmayı düşünüyorum pastorize sütle.diger çocuğum 11 yaşında onu öyle büyüttüm. yoğurdu evde yapmalıyız kendimiz için bile. benim tavsiyem

pastörize sütle yapınca , hala pastörize süt gibi oldu benmkinin tadı,ve sünüyordu.
sizler nasıl beceriyorsunuz?
ben açık sütle yapıyorum kaynatıp.

bende başlarda tutturamazdım ama şimdi gayette güzel tutuyo.
yoğurdu tülbentte süzüp sütle mayaladım ve kaloriferin üstüne koydum çok güzel tutuyo

ben bunu özellikle hem şirket hem bebeğimin dr una sordum ve ikiside normal sütle mayala dedi akşamdan çay bardağına 1 çay kaşığı yoğurtla mayalıyorum öbür güns aat 4 gibi açıyorum çokta güzel oluyor sıvı oluyor sulandırmamada gerek kalmıyor

bende 2gündür kızıma yogurt mayalıyorum ve inek sütüyle yapıyorum.doktorumuz o şekilde söyledi.hem mamayla mayalamak için mamanın belli bir süre beklemesi lazım buda mamanın bozulmasına sebep.hemde sıcak bir yerde bekletiyorsunuz ve bebege bozuk mama veriyorsunuz.

bebek ıcın yogurt ıllakı devam mamasıylamı olmalı hanı 1 yasına kadar ınek sutu verılmıyor ya kafam cok karısık bu konuda ben calısıyorum kayınvalıdem bakıyor bebegıme yogurt vermeye baslayalı yaklasık bır ay oldu ınek sutuyle yogurt yapıyo ayrıca kucuk kavanozlara daha once de gorumcemın bebegıne baktı o buyuttu herseyı bılıyo dıye mudahale de edılmıyor cok fazla bende bısey demedım ona yaptıgı sekılde yapıyor ama 1 yasına kadar ınek sutu verılmemesı ve yogurt ınek sutuyle oldugundan ıcım rahat etmıyor sız nasıl yaptınız bebeklerınıze yogurt verıyormusunuz

normal sutle yapın yogurdunuzu
devam mamalarının ıcınde sut yok mu sankı

kızlar eniisi keçi sütü kay süt şimdi pakette keçi sütü satıyo ben süt mezunuyımanne sütüne en yakın süt keçi sütü ben keçi sütünden yapmayı düşünüyorum

Artık normal sütten de yapsanız mamadan da hiçbiri doğal değil ki.. kutu sütler süte benzemiyor, mayaladığınız yoğurtlar katılaşsın diye katkı maddeleri ekleniyor.. yoksa evde yapılan yoğurtların hep daha sıvı olduğunu farketmediniz mi? mamaların organik olanları var.. ben en azından daha az katkılıdır diye ondan yapmayı düşünüyorum.. nerde o annelerimizin yaptığı gerçek inek sütünden kaynatılıp soğutlarak yapılan lezzet :KK43:

X