karında sertleşme

genciza

annesinin sosisi o :)
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
4.158
142
41
kızlar son günlerde karnımda çok fazla sertleşme oluyor.önceleri arada sırada oluyordu ama şimdi gün içinde çoğu kez oluyor.karnımın gerildiğini hissediyorum dokununcada taş gibi bütün göbeğim ve aynı anda belimde ve kalçamda hafif baskı hissediyorum.sancı, ağrı falan yok ama gün içinde bu kadar sertleşmesi normalmi bilmiyorum.sizlerde durumlar nasıl ? birde benim ultrasonda 1-2 hafta önden gidiyor.doktor doğum tarihini etkilemez dedi ama bundan dolayı erken doğum olabilirmi acaba.

canım bende de gun içinde oluyor.bence yalancı kasılmalara hazırlıyor vucut ama senin ultrasyonda 2 hafta önceden gidiyorsa belkide zamanından önce gelebilir..doktorunla konustunmu canım..nstye baglandınmı

canım benimde oluyor poposunu sanırım dayıyor bir tarafıma acayip geriliyor karnım ama ben normal diye biliyorum gerçi doktoruma sormadım ama artık büyüdüler çünkü döncek yerleri kalmadı o yüzden sanırımm ama sen gene doktoruna sor istersen canım...

canım ultrasona bakma ona bakarsan benim 40+ 2 gösteriyordu geçen hafta :)))

sertleşme normal cunku artık bebişlr buyuyor ve doguma hazırlıyor vucut kendini yavas yavasss

teşekkürler kızlar rahatlattınız beni.panik oldum bi kaç gündür doğumum yakınmı diye.birde nst.de az sancı çıktı gerçi doktor şimdilik bi anlamı yok dedi ama yinede korktum sertleşme çok olunca.aman erkenden gelmesin daha bi sürü yapacaklarım var yasakkelime

canim bendede oluyo sertlesme..
normal die biliorum ama gecen gün sancim var sandim dr uma gittigimde karnin sertlesiomu dedi .. yani aslinda bi bakima dogumla ilgisi var sanirim.

canım kasılmalar bendede oluyo bır aydır hep var bende..bazı hamışlarde ağrılı oluyormuş bazılarında ağrısız benımkıde ağrısız oluyoo...doktorlar onu normal dıyo vücüt kendını doğuma hazırlıyo canım bişicık olmaz canım korkmaaa

sertleşme olur diyor ebeler ama sen doktoruna sor nst verebilir.benimde oluyordu doktorum nst verdi ama sancım çıkmadı.sen yınede sor canım benimm.

X