gebelikte kasık fıtığı hakkında bilgi sahibi olanlar yardım

neseliyasmin

Guru
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
242
2
merhaba
ben hamile olduğumu yeni öğrendim bugün kan testimi de yaptırdım şimdilik herşey yolunda ama aklıma takılan bir şey var.doktora gittiğim zaman soracağım elbette ama şimdi aklım takıldı hemen bir fikir sahibi olmak istedim.bende çocukluktan gelen şimdiye kadar sorun oluşturmamış kasık fıtığı var.15 yaşındayken farkettim doktora gidince ameliyatı önermedi.bu zamana kadar geldi.Acaba gebelikte bir sorun oluşturur mu.bilen var mı?

slm ablam 29 haftalık hamile.geçen hafta dr gittiğindee kasık fıtığının olduğunu öğrendik.bu konu ile ilgili bilgi almak istiyorum yardımcı olabilecek biri varmı

Son düzenleme:
sanırım bize yardımcı olabilecek kimse yok ama ben doktorla en son konuştuğumda problem olmayacağını sadece normal doğum yapamayacağımı söylemişti.Seninki sonradan mı oluştu yoksa hamile kalmadan önce de var mıydı

merhaba ben de sizinle aynı durumdayım.kasık fıtığım var ve hamikle kalmak istiyorum.bana lütfen kendi durumunuz hakkında bilgi verirmisiniz.sanırım sizin doğumunuz gerçekleşmiştir.nasıl oldu zorluk çektinizmi normal doğummu oldu?lütfen beni aydınlatırmısınız

kızlar bana cevap yazsanıza çok merak ediyorum.kasık fıtığıyla hamileliğiniz nasıl gitti.bu benim için çok önemli cevap lütfen

Benim de ergenlik döneminde ortaya cikmis kasik fitigi sorunum var, her zaman olmasa da zaman zaman beni rahatsiz ettigi oluyor fakat arastirdiklarimdan gördügüm kadariyla en hafif kasik fitigi tipi ama yine de endiseleniyorum. Özellikle de hamileleik sürecini düsündügümde. Ama ameliyat olmak da istemiyorum. Su ara hamilelik planlarim var ve bu konuda kesin bir sonuca varmak istiyorum, bilgisi olan varsa ve beni aydinlatirsa sevinirim.

slm arkadaslar bende de kasık fıtıgı cıktı 1 sene once amelıyat olmamak ıcın baya dırendım ama fıtıgım rısklı bır fıtık oldugu ıcın ve gebelıkte bana sorun cıkartabılecegı ıcın ( bogulma ve bu durumda acıl amelıyat gerekır yoksa hayatı risk bıle olusturabılır) 4 ay once amelıyat oldum ve doktotum ıyı kı de oldun senın kı cok rısklıymıs hamılelıkte bogulurdu dedı bogulmak demek oraya bagırsagın sıkısması demek.Ve amelıyattan sonra 3 ay gebelık yasak benım 3 ayım doldugu ıcın calısmalara basladım ayrıca benım eşim de cerrah bebek ve sen ıcın boyle bır sısk alamayız ol bı amelıyatı dedı eger kadın olmasaydım ve bebek dusunmeseydım amelıyatı olmayabılırdım ama baska sansım yoktu secım sızın ben nacizane fıkrımı ve durumumu bıldırdım..
sevgıler

Merhaba Biblobebekler, öncelikle gecmis olsun insallah rahat bir hamileleik gecirirsin. Ameliyatla ilgili bir kac sorum olucak; ne kadar sürüyor, lokal anestezi mi, hemen ayaga kalkmak mümkün mü ve hangi alanin doktoru bu ise bakiyor önce bir dahiliyeciye mi gitmek gerekir bunun gibi seyleri merak ediyorum cok.

tesekkur ederım amelıyat yaklasık 30 dakıka cıvarı suruyor bu konu ıcın bır genel cerrah uzmanına gorunmen gerekıyor dahılıyecının alanına gırmıyor zaten dahılıye uzmanı amelıyatta yapamaz cerrah degıldır ben amelıyatımı esımın ısrarıyla lokal oldum yanı halk arasında bılınen belden ıgne ıle ( eger ısının ehlı anestezı uzmanları yaparsa asla tehlıkesı olmayan hatta amelıyat sonrası uyuusuklugıda yaklasık 1 saatten fazla surdugu ıcın acı duymama acısından genel anestezıye oranla ınanılmaz konforlu) oldum amelıyattan hemen sonra assa yukarı her amelıyatta oldugu gıbı ıdrarının gelmesı ıcın senı kaldırıp yurutmeye calısıyorlar ve 1 gun sonra tamamen ayaga kalkabılıyorsun agır kaldırmamak dınlenmek kaydıyla. Bırde bu sızın agrı eşiginiz ıle alakalı nazlıysanız benım gıbı :) 3-4 gun keyıf ıle uzanabılırsınız gulerken ve tuvalatteyken o bolgoye bır baskı oluyor hafıf bır acı etrafınızda sezeryanla dogum yapan varsa assa yukarı sıkayetler aynıymıs esım oyle soyluyor.Amelıyattan sonra 3 ay agır kaldırmak ve spor yasak yardım edebıldıysem ne mutlu

arkadaşlar ben de sizlerle aynı durumdayım.kasık fıtığım var ve hamileliği düşünüyoru.ameliyattan da korkuyorum.acaba fıtıkla hamile kalsammı diyorum kararsızım.bi doktorum problem olmaz dedi birisi de ameliyat ol öyle dedi.sizler ne durumdasınız hamilelikle fıtık nasıl gidiyor?lütlen bana yardımcı olrmusunuz....

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar ben de sizlerle aynı durumdayım.kasık fıtığım var ve hamileliği düşünüyoru.ameliyattan da korkuyorum.acaba fıtıkla hamile kalsammı diyorum kararsızım.bi doktorum problem olmaz dedi birisi de ameliyat ol öyle dedi.sizler ne durumdasınız hamilelikle fıtık nasıl gidiyor?lütlen bana yardımcı olrmusunuz....

merhaba
ben hamile olduğumu yeni öğrendim bugün kan testimi de yaptırdım şimdilik herşey yolunda ama aklıma takılan bir şey var.doktora gittiğim zaman soracağım elbette ama şimdi aklım takıldı hemen bir fikir sahibi olmak istedim.bende çocukluktan gelen şimdiye kadar sorun oluşturmamış kasık fıtığı var.15 yaşındayken farkettim doktora gidince ameliyatı önermedi.bu zamana kadar geldi.Acaba gebelikte bir sorun oluşturur mu.bilen var mı?

merhaba bende de kasık fıtığı var ve hamile kalmak istiyorum.siz ne durumdasınız fıtıkla hamilelik nasıl gidiyor?lütfen bana yardımcı olurmusunuz

semiha merhaba.senin bu durumunla ynı şeyleri yaşıyorum ben de.ne karar verdin?merak ediyorum ben de ne yapacağımı şaşırmışdurumdayım beni şu an hiç rahatsız etmeyen birşeyden bıçak altına yatmaktan hem korkutuyorum hemde ya hamilelikte bişey olurmu diyede tedirginim sen ne yaptın lütfen benimle irtibata geçermisin

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bedede var kasık fıtıgı 1defa ameliyat oldum tekrar oluştu daha öncede 2defa rahim ameliyatı geçirdim şimdi yineolmam gerekiyo ben artık bu tekrarları yaşamaktan yoruldum

selam arkadaslar bende 2 yıldır var kasık fıtıgı ama cok baslangıc.. yanı kucuk ıkı tarafta.sımdı hamılelık dusunuyorum ama amelıyat olup olmamaya karar veremıyorum.....yardım edın ne olurrrrrrrr.......

slm kızlar kasık fıtığı sorunu bende de war we bebek sahibi olmayı düşünüyorum ama hamilelikte sıkıntı yaratacağını söylüyorlar....fıtığım bana sorun yaratmıyor demeyin aslında kasık fıtığı riski olan bi rahatsızlık.Ben bebekten önce ameliyat olmaya karar werdim sorun olacağı belli şimdiden....

Merhabalar arkadaslar bende 22 haftalık hamıleyım ve bu sabah farkettım kasıgımdakı Şişli'yi hemen doktorumu aradım onemlı değil büyük ıhtımal fıtıktır dedi kontrolum 14 Mayıs'ta geldıgınde bakarız dedi 14 Mayıs'ta gıdıcem doktora sonra tekrar buraya yazarım ne dedi neymiş ne değilmiş bende de ilk defa çıkıyor böyle bişey :26:

Merhaba,
Yalaşık 10 sene önce kasık fıtığı ameliyatı oldum. Şimdi hamileyim ve ameliyat olduğum yerde bir sertlik ve ayağa kalktığım zaman ağrı hissediyorum. Acaba hamileliğimde bu sorun teşkil eder mi?

X