Hamilelikte atlaklar

Arkadaslar ben aranıza yeni geldim,şu anda 24 haftalık gebeyim.Ben ebeyim ve doğumda çalışıyorum.Sizlere tavsiyem Pytolastyl amp. ve jel.Ben yaklaşık 2 aydır bunu kullanıyorum.İlk önce amp.o bitince jeline devam ettim bu ilaçlar aynı zamanda ergenlik döneminde oluşan çatlakları da azaltıyor.Şu anda gebelikten dolayı ne göğüslerimde ne dekarnımda en ufak bir çatlak yok.:lepi:

Arkadaslar ben aranıza yeni geldim,şu anda 24 haftalık gebeyim.Ben ebeyim ve doğumda çalışıyorum.Sizlere tavsiyem Pytolastyl amp. ve jel.Ben yaklaşık 2 aydır bunu kullanıyorum.İlk önce amp.o bitince jeline devam ettim bu ilaçlar aynı zamanda ergenlik döneminde oluşan çatlakları da azaltıyor.Şu anda gebelikten dolayı ne göğüslerimde ne dekarnımda en ufak bir çatlak yok.:lepi:

Hoşgeldin aramızahihoyyytSeni daha sık görmek isteriz:CüvCüv:
Krem tavsiyelerin için teşekkürler.

Kızlar şimdiye kadar göbeğimde çatlak olmadı diye seviniyodum;meğer ben göremiyormuşum.Göbeğimin alt tarafında kırmızı çizgiler olmuş:1shok:KK70:ün akşam eşim fark edip "Bunlar ne?"diye sormasa daha da farketmicektim.Bu saatten sonra yok etmek mümkün müdür ki:uhm:O kadar da yağ süründüm:1no2:Artık hep yüksek bel bikini giyecem herhalde.Off..

valla o kadar da yağlandım ama ben de çatladım.. ama doktorum demişti ki istediğin kadar krem sür yağlan bunun biraz da cilt yapısı ile alakası var.. yani çatlıycaan varsa çatlarsın, ama krem sürerek belki azaltabilirsin demişti.. yağlanmasam daha iğrenç olurdum heralde..

Şuan 33.haftamdayım. Göğüslerimde belli belirsiz çatlaklar var, karnımda şuan hiç çatlak yok ilginç olan benim belimde ufak çatlaklar oluşmaya başladı.... Badem yağı kullanıyordum ama evet çok iğrenç kokuyor, bende kakao yağına başladım... Hem kokusu daha iyi hemde daha etkili olduğu söylendi...

bana bi arkadaşım badem yağı ve susam yağını önermişti.. susam yağı da bu amaçla kullanılıyormuş yani.. ben direkt bedtime kullandım.. zaten hamile kalmadan öncede her banyodan sonra kullanırdım. cildim biraz kuru benim. bundan sonra kakao yağını da deniyim bari, kokusunu çok severim..

çok şükür daha bende çatlak yok.ama her gün yağımı sürüyorum.clarins kullanıyorum kızlar ve şimdilik çok memnunum.ama doktorum çatlıcaksan ne yaparsan yap çatlarsın demişti.heralde cildin yapısıylada alakalı

benim karnım değil ama kalçalar yol haritasına dönmüş, şimdiye kadar hiç dönüp arkama bakmamışım :) yeni fark ettim. bu arada krem yağ aldım ama üşengeçlikten kullanmadım hiç birini :KK43:((

çatlamayan arkadaşlar, 35-36. haftalara gelin çatlamaya başlıyorsunuz. ben sürekli balmandol solüsyon kullandım. badem yağı karışımlı bir solüsyon. çok da iyi geldiğini düşünüyorum. ama şimdi ufaktan başladı çatlamalarım. umarım çok ileriye gitmez. son 5 haftada ne kadar çatlarım acaba ???

ben de ucuz atlattım derken 9. ayda birden ve birsürü çatladım.
anneme çekmişim demek..
karnımın alt tarafı sağlı sollu baya çatladı..
feci kaşınıyor,onun dışında dert etmiyorum.
zaten yapacak bir sey de yok artık..
sadece cok gerilip daha da kaşınmasın diye sürekli yağlanıyorum :))

anneme çekmişim demek..

bhkcım, devam ediyomu yani artıyomui bi de çatlamadan önce bişey sürüyormuydun, bende iyi gidiyodu derken, yeni farkettim daha artcak mı bilmiyorum, artık hergün düzenli kullanırım herhalde krem, yağ

bhkcım, devam ediyomu yani artıyomui bi de çatlamadan önce bişey sürüyormuydun, bende iyi gidiyodu derken, yeni farkettim daha artcak mı bilmiyorum, artık hergün düzenli kullanırım herhalde krem, yağ

hergün bebek yağı sürüyordum duştan sonra..
ama bekliyordum zaten ben çatlamayı..
hem su tüketimim cok az hem de çatlamaya müsait bir cildim var diye..

walla artıyor mu bilmiyorum ama
bu aşamadan sonra artık onu takip edip de moralimi bozmaya niyetim yok pekkaydirigubbakcemile
kızımın gelişine odaklandım iyice.....

anneme çekmişim demek..

ben de bırakayım artık krem kullanmayı son ayda diyordum, iyi ki söyledin. demek son ayda bile oluyormuş :KK43:

ben de bırakayım artık krem kullanmayı son ayda diyordum, iyi ki söyledin. demek son ayda bile oluyormuş :KK43:

ya tabi ki 9.ay daha fazla kullanmak gerek..
çatlaklar ani gerilme ve büyümeden oluyor malum.
e 9. ayda da bir hafta da 250-300 gr alıyor bebekler..
göbekler de bir den daha da büyüyor..

aylardır gebelik öncesi bile yaglanmama ragmen çatladım diye hayıflanıyordum.. bugun kontrolde doktor genel usg den sonra karnıma da söyle bi bakı.. iyi iyi dedi, çok da çatlamadın.. nee demişim. bunlar nee? bunlar ne ki millet nasıl çatlıyo bunlar gayet normal dedi. anlamadım gitti valla..

doğumdan sonra mı, bunu hiç duymamıştım. ama çatlaklar konusundaki her öneri benim için emirdir:) uygulayacağım.

kızlar ben hiçbirşey yapmadım zannedersem doğumada bir hafta falan kaldı, ancak çok şükür hiç çatlağım yok, halbuki genç kızlığımda kalçalarımda ve bacaklarımda bir sürü çatlak olmuştu, bekliyordum o yüzden, tecrübeliler iç karnın geniştir dediler ama tam bilmiyorum neden

dorucum ben de en çok genç kızlğığmda oluşan minik bacak ve kalça çatlaklarım dolayısıyla korkuyordum ama doktor ikisinin bağımsız olduğunu söyledi yani bazen biri olup biri olmayabilirmiş sanırım o yüzden şanslıyız. gerçi ben düzenli krem kullanıyorum ama yine doktorun söylediği bir başka şey de şu ki çatlayacak olsaymış krem falan bana mısın demezmiş:) biraz vücut yapısıyla ilgili sanırsam

X