Hamilelikte atlaklar

bebixsximolcak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2008
5
0
Merhaba arkadaşlar doğuma kadar vücudumuzun belli bölümleinde çatlakalar meydana gelicek bunları en aza indirmek için bir kaç önerim var eğer sizinde paylaşmak istediklerinizvarsa harika olur:)

Daha önce hamilelik yaşamış bir kaç arkadaşımın tavsiyesi ile bunlara ulaştım...

lierac - birde akşam yatmadan önce badem yağı ii geliyormuş... :nazar:

http://babyticker.tickershack.com/tickers/sxbrbpt48nuqgva3.png

Son düzenleme:
badem yağı kakao yağı kayısı çekirdeği yağı bu üç yağıın hepsini bir kapta karıştırıyorsunuz karnınıza ve bacaklarınıza bolca sürüyorsunuz her gece yatarken .son ay sabah akşam sürünüyorsunuz.1 tane çatlağım dahi oluşmadı.

bende 15.haftada başladım tam zamanıymış doktorum pantecare, nıvea süt ve johnson baby oıl tavsiye eti kulanmaya başladım bile.

3,5 aylıkken dr um balmandol diye bir solüsyon verdi. badem yağı vs. karışımı bir solüsyon. o zamandan beri balmandol kullanıyorum ben de.

Bana badem yağı önerdiler.Birkaç kez kullandım,iğrenç kokuyor.Aynı makine yağı gibi.Jonsons bebek yağı kullanıyorum.Her akşam duş alıp kurulanmadan uyguluyorum.

3. aydan itibaren bebe yagi kullaniyorum ikinci cocugum bu ...
Ilkinde de ayni islemleri tekrarlamistim ,yok denecek kadar az olmustu yerimseniben

benim göğüslerim çatır çatır çatladı. zaten anlamadım karnım mı şişti göğsüm mü....
80 beden kullanıyordum hamileliğin başından 4. aya kadar 90 ı geçti, haliyle çatırdadım.. şimdi bile fena görünüyor doğumdan sonra ne hale gelir kim bilir

benim göğüslerim çatır çatır çatladı. zaten anlamadım karnım mı şişti göğsüm mü....
80 beden kullanıyordum hamileliğin başından 4. aya kadar 90 ı geçti, haliyle çatırdadım.. şimdi bile fena görünüyor doğumdan sonra ne hale gelir kim bilir

Benim de göğüslerim kızardı önce.İki beden birden büyüdüler.Sütyen giymek sıkıntı verir oldu.Her akşam bebek yağıyla yağlana yağlana geçti kırmızılığı.Elimle tutup yukarı kaldırınca,yani gerginliği gidince içe bakan tarafında beyaz çizgi şeklinde çatlaklar görünüyor.Sanırım küçüldüklerinde belirginleşecekler.:1no2:

Bu arada Elifcim sen de benim gibi gececisin.Birkaç gececi daha bulsak akşamları sohbet etsek.3'te yattım ben de dün.Üstüne iki kere daha kalktım.Doğuma kadar böyle mi olcam bilmem.mirmirmirmir

sormayın o çatlakları çok fazla kilo almama rağmen popom felaket oldu ve göğüslerim çizgi şeklinde kıpkırmızı çatladılarr bende bebe yağı kullanıyorum ama faydası yok sanki sanırım karnımda çatlıycak artık acayip kaşınıyoo tatlı tatlı

Benim de göğüslerim kızardı önce.İki beden birden büyüdüler.Sütyen giymek sıkıntı verir oldu.Her akşam bebek yağıyla yağlana yağlana geçti kırmızılığı.Elimle tutup yukarı kaldırınca,yani gerginliği gidince içe bakan tarafında beyaz çizgi şeklinde çatlaklar görünüyor.Sanırım küçüldüklerinde belirginleşecekler.:1no2:

Bu arada Elifcim sen de benim gibi gececisin.Birkaç gececi daha bulsak akşamları sohbet etsek.3'te yattım ben de dün.Üstüne iki kere daha kalktım.Doğuma kadar böyle mi olcam bilmem.mirmirmirmir

benim göğüslerimde kıpkırmızı oldu. aldığım sütyenlerin hepsi bir süre sonra küçükmüş gibi geldi, bilmiyorum ki bana mı öyle geliyo, ama hiç rahat edemiyorum.

ben gececiyim evet, geceleri uyuyamıyorum pek, bir kaç gündür gece 3 de yatıyorum, normalde de zaten 1,5 2 den aşağı yastık yüzü görmüyordum..
bu gece sohbetleri iyi olurdu, geceleri forumda in cin top oynuyor, benim de canım sıkılıyor.

benim göğüslerimde kıpkırmızı oldu. aldığım sütyenlerin hepsi bir süre sonra küçükmüş gibi geldi, bilmiyorum ki bana mı öyle geliyo, ama hiç rahat edemiyorum.

ben gececiyim evet, geceleri uyuyamıyorum pek, bir kaç gündür gece 3 de yatıyorum, normalde de zaten 1,5 2 den aşağı yastık yüzü görmüyordum..
bu gece sohbetleri iyi olurdu, geceleri forumda in cin top oynuyor, benim de canım sıkılıyor.

Anlaştık o zaman buluşalım gecelerisüprizzzzz

:teytey: ben bi taraftan ev yerleştirdiğim için yoruldukca pc nin başına geçiyorum. bu gece saat 3 e kadar devam ediyor canım. gece ben sana ses ederim a.s

ben birsürü yağ alıp onların karışımını kullanıyorum gerçekten iyide geliyo,, zeytinyağı,badem yağı,kakao,buğday yağı,kayısı yağı,susam yağı, bunların hepsini fısfıslı bir şişenin içine koydum karıştırıp bol bol sürüyorum hergün ,, tavsiye ederim kızlar

ben bisey sürmüyorum karnima ve catlaklarimda yok ama her ihtimale karsi sürmeye baslasam iyi olur herhalde mirmirmirmir

bence çatlaklar derinin yapısıyla ilgili. Ben hiç çatlamadım çatlayacağımı da sanmıyorum. Çünkü ilkinde hiç çatlağım olmadı. Ama yinede mutlaka yağlı bişiler sürüyorum. Badem yağı, vazelin vb...

X