Çocuk Hastalıkları Balık yağının faydası varmı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

yusufcuxgxun annesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
31
1
Selam kızlar benim bebeğim biraz zayıf bi arkadaşın 6. aydan sonra balık yağı vermemi tavsiye etti. aranızda çocuğuna balık yağı veren varmı? faydası veya zararı olur mu acaba?:emir_bebek:

yiğenim çok kansız aşırı zayıf 9 yaşında boyuda uzun 18 kilo çok zayıf yani doktor ona balık yagı vermişti kilo alsın diye yüzüne renk geldi :KK70:
bide pekmez diye biliorm

Ben de veriyorum ve çok faydasını gördüm 6 yaşındaki kızıma şurubunu 12 yaşındaki oğlumada hapını veriyorum. Özellikle hastalıklara karşı dirençleri arttı.

Evet canim benim 3tane çocugum var ben 2sine kullaniyorum zayifliklari için deil ama dikkat toplamasi ve beyin gelişimi için biri8 dieri12 yaşinda onlara marinkap 8aylik bebegime doktoru ocean tavsie etti içinde ki maddelerden dolayi bebek için en uygunu o imiş zayifliktan ziyade beyin gelişiminin daha önemli oldugunu düşünüyorun

:1hug:
Evet canim benim 3tane çocugum var ben 2sine kullaniyorum zayifliklari için deil ama dikkat toplamasi ve beyin gelişimi için biri8 dieri12 yaşinda onlara marinkap 8aylik bebegime doktoru ocean tavsie etti içinde ki maddelerden dolayi bebek için en uygunu o imiş zayifliktan ziyade beyin gelişiminin daha önemli oldugunu düşünüyorun

paylaşımın için saol canım

bana doktorumuz tavsiye etmişti daha 5-6 aylıktı kızıma verdiğimde balıkyağını,Sevenseas kullanmıştım ama pek faydasıbnı gördüğümü söyleyemem.şimdilerde birinden duydum ismini tam olarak bilmiyordu ama bulabilirsem onu alıcam.şakkıdı

ben çok faydasını gördüm
doktorum iştah açmaz ama bünyesini kuvvetlendirir dedi
hem iştahını açtı hemde bünyesini kuvvetlendirdi
eylül ayından başlayarak yedi ay verilmesi gerektiğini biliyorum ben
bir yaş altı çocuk içinde kullanılmaması gerekir diye biliyorum
en iyisi canım bir hekime danış

Selam kızlar benim bebeğim biraz zayıf bi arkadaşın 6. aydan sonra balık yağı vermemi tavsiye etti. aranızda çocuğuna balık yağı veren varmı? faydası veya zararı olur mu acaba?:emir_bebek:

Biz de kızımıza balık yağı veriyoruz,portakal aromalı,onların ölçüleri içersinde yazıyor zaten,angi yaş grubuna hangi miktardaverilmesi gerektiği..Omega 3 zeka için harika..:teytey:sengözlerimebaksanaba.s.

BBC nin hazırladığı bir belgeselde balık yağının beyinde nöronlar arası köprü kurduğunu görmüştüm.. Ve okumayı sevmeyen bir çocuğun balık yağı takviyesi sonucunda incelenerek okumaya ve okuduğunu da anlamaya başladığı gözlemlenmiş..
Fakat şunu da biliyorum ki; her balık yağı faydalı değil.. Okyanusun derinliklerinde bulunan balıklardan yapılan bir balık yağı kapsülü mevcut.. Yakınım çocukları için kullandı ve başarılı buldu..

X