Çökük meme ucu

Kızlar benim de meme uçlarım maalesef çökük ve ben bunu 24 yaşına kadar normal sanıyordum.. :2: Yani atıyorum banyoda ya da soğuk havalarda normal dışarda olur diğer zamanlarda herkeste gömülüdür sanıyordum ama değilmiş. Şırınga yöntemini deneyeceğim ama sizce süt kanallarında bir sıkıntı var mıdır, az da olsa hafif bir beyaz akıntı da oluyor uçlarda. Ben normal zamanda kapalı kaldığı için belki nemden mikrop kapıyordur diye düşünüyorum, her banyoda sabunluyorum ama bu kez de zarar vermekten korkuyorum.. Bu meseleye hangi doktorlar bakıyor estetik cerrahi mi? :KK5:

Arkadaşlar bu sorun bende de var. Kendiliğinden bazen içeri kaçıyor. Yine kendiliğinden çıkıyor. Ben hiç uğraşmadım bugüne kAdar. Uğraşmak mı gerekiyor ki? Ben ilerde bebeğim olunca emerse düzelir diye düşünüyordum.

Son düzenleme:
Kızlar merhaba benimde içe çöküktü.philips avent niplette aldım.ucunu bayağı çıkardım.ama çamaşır giyince üstüne basılmış gibi oluyor.şimdi 6 aylık hamileyim.masaj yapıyorum.inşallah doğumdan sonra tamamen dikleşir.

merhaba arkadaşlar,

göğüs ucu olmaması zor bir durum. psikolojik olarak rahatsız edebiliyor veya düz göğsü bebek emerken yakalamakta zorlanabiliyor.
ama arkadaşların da söylediği gibi bunun ameliyat bile gerektirmeyen çok kolay bir çözümü var.
başka markanın var mı bilmiyorum ama avent'in niplette'i var, harika bir şey.
bir şırınga düşünün ucunda da yüksük gibi bir şey var. şırıngayı çekince oluşan vakum göğüs ucunu dışarıya çıkarıyor.
4 saat sağ, 4 saat de sol göğse takıyorsunuz, yaklaşık 3 ay gibi bir sürede göğsün ucu dışarıya çıkıyor. ameliyatsız, ağrısız.

böyle aletler yokken kadınlar masajla çıkarıyormuş sanırım eskiden. şimdi bunu takıyorsun sütyenin içine tamam. sütyeni onu rahat takabilecek gibi seçmekte fayda var.
yalnız hamileliğin son 3 ayında kullanılması kesinlikle önerilmiyor. göğus ucu uyarılırsa doğum tetikleniyor ya o yüzden, erken doğum olmasın diye.

bunun dışında yani hamileliğin son 3 ayı dışında takarak çözüm alınıyor. ben buradaki her şeyi okudum, yazının sonundaki yorumlardan da çok fayda gördüm: Niplette: Düz veya içe dönük göğüs uçlarının tedavisi | Hamile ve Anne

umarım size de yardımı olur.

tek taraflı cokuk var; ama adet olacagm zaman ve masturbasyon yaptıgımda cıkıyor ve sanki digerinden dava sivri oluyor... doktora gitmeye gerek var mı kokrmaya basladm simdi...
:KK43:

kızlar bende de bu sorun var hemde iki göğsümde de . yaşım 25 kadın doğuma mı sormalıydım? :S

Kadın Doğum a değil de, bir Estetik cerrahla görüşmelisin canım. Çünkü meme ucu çöküklüğü derece derece..benimki hiç bir şekilde çıkmıyordu.ki bide sol memem bu yüzden mikrop kapıp abse yapıyodu.tamamen şekil bozukluğu çökme oldu.silikon meme uçlarını destekleyio çılmasını sağlıyor Ki ben silikon yaptırdım yine de çıkmadı.Yarın da meme ucundan operasyon geçiricem.

Benimde göğüs uçlarım çöküktü. Doktora gidip operasyon geçirmeyi düşünmüştüm ama süt kanallarına zarar verme ihtimali olduğunu öğrendim. Avent nipletteti keşfettik onu kullanıyorum. İlk zamanlar tekrar içine giriyordu. Ama düzenli kullandıktan sonra göğüs uçlarım dışarıda kalmaya başladı. Kuklanmaya devam ediyorum. Oğlumu emzirebileceğim için çok mutluyum.

Kadın Doğum a değil de, bir Estetik cerrahla görüşmelisin canım. Çünkü meme ucu çöküklüğü derece derece..benimki hiç bir şekilde çıkmıyordu.ki bide sol memem bu yüzden mikrop kapıp abse yapıyodu.tamamen şekil bozukluğu çökme oldu.silikon meme uçlarını destekleyio çılmasını sağlıyor Ki ben silikon yaptırdım yine de çıkmadı.Yarın da meme ucundan operasyon geçiricem.
Merhaba. meme ucu operasyonu geçirdiniz mi? Memnun musunuz? Ameliyat sonrası iyileşme ne kadar sürdü? Doktorunuzun adını vermeniz mümkün mü?

Merhaba, bir arkadaşım bu problemden müzdaripti, geçen hafta ben aldırmak için gittiğimiz klinikte sorunu genel cerrah'a anlattık oda problem değil hemen hallederiz dedi 3-4 dakikada düzeltti. ....kesinlikle tavsi ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de sağ göğüs ucum içe çöküktü. Evlenmeden önce estetik cerrahi operasyonla dışarı çıkarttırdım. Şimdi hiçbir sorun yok çok şükür :KK31:
Merhaba. Ben de ameliyat olacağım. Araştırırken yazınızı okudum. Memnun musunuz? Ameliyat sonrası kolay atlatılıyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

arkadaşlar , bende de aynı problem vardı. emzirmede çok sorun yaşamadım çok şükür. biraz elle ya da pompayla düzeltince bebek aldı. inşallah sizinki de öyle olur. bir de doğumdan önce meme ucunu fazla hareket ettirmenin sakıncalı olduğunu duydum. doktora danışın bence.

X