Yatay gecis bilgisi olan warmi????

ahhhu

şafağımıza 325...
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2008
365
0
34
arkadaslar su siralar benim icin buyuk bir dert ''yatay gecis'' sorunu yani ben okulumun icinde bolumumu degistirmek istiyorum.turk dili ve edebiyati okuyorum ve hukuk bolumune gecmek istiyorum ancak birde edebiyat ogretmenligiyle cift anadal yapip formaasyon almadan ogretmen olabilme imkanim olacak hemde bolulmum duracak. Sizce hangisi daha mantikli ve eger yatay gecis tecrubesi olan arkadaslar varsa bunu nasil basardiklarini soyleyebilirlermi?bir arkadasim soyle bir sey dedi eger hukuga almazlarsa cift dal icin basvuramiyacaksin boylecede bir senen yatacak dedi boyle bir sey dogrumu? Kabul edilme oranim ne kadardir bilen varsa yardim lutfeen

benim arkadaşım 4 yıllık kamu yönetiminden 2 yıllık muhasebeye geçiş yapmak istedi ama olmuyor demiş hocaları...
arkdaşım hep notların yüksek olması gerektiğini söylemişti
bir tanıdığımda sosyal bilgiler öğretmenliğinden türkçe öğretmenliğine geçiş yapmıştı
ama notları bayağı bir yüksekmiş birde geçiş yaparken şans işimiş yani seçeceğin alanda boş bir kontejan olması gerekiyormuş...benim bilgim bu kadar canım...

her okulun sistemi farklı bunu en iyi öğrenci işlerine telefon ederek öğrenebilirsin. benim tek bildiğim şey bizim okulda 3. sınıftan sonra bölüm değiştirme yapılamıyo ve çift anadala başvurulamıyo. yine de en iyi bilgiyi okulunun öğrenci işleri verir canım. inşallah istediklerin olur.

canım turkdılı edebıyattan hukuka nasıl gecıceksınkı benım bıldıgım yatay gecıs ıcın ortak dersler olması lazım hanı sıyaset bılımı kamu yonetımı falan okusan belkı onun ıcınde kontenjan olması lazım hukuka zor bıde gecıs yaparsan bıle 1 sınıftan baslıycaksın. canım sen vakıf unıversıtesındemısın devlet unı okuyosun cunku her unı sıstemı farklı oluyor

ortalaman yeterince yüksekse her bölüme geçiş yapılabiliyor diye biliyorum, mesela benim bi arkadaşım ingilizce işletmeden hukuka geçmişti. iki yada üç tane ortak dersi var hukuk la işletmenin bizim okulda, ekonomi falan onlarda. üstelik hukuk bölümü türkçe işletme ingilizce. yani ortalamaya bağlı diye biliyorum ama her okulda farklı olabilir. a.s

ısletme ıle hukuka gecıs olabılır ıkısıde esıt agırlıktan edebıyatı bılmıyorum alanda onemlı tabı not ortalamanın oldukça yuksek olması gerekıyor

en yararlı bılgıyı kendı unıversıtenın ogrencı ıslerınden alabılırsın şansın acık olsun

arkadaslar su siralar benim icin buyuk bir dert ''yatay gecis'' sorunu yani ben okulumun icinde bolumumu degistirmek istiyorum.turk dili ve edebiyati okuyorum ve hukuk bolumune gecmek istiyorum ancak birde edebiyat ogretmenligiyle cift anadal yapip formaasyon almadan ogretmen olabilme imkanim olacak hemde bolulmum duracak. Sizce hangisi daha mantikli ve eger yatay gecis tecrubesi olan arkadaslar varsa bunu nasil basardiklarini soyleyebilirlermi?bir arkadasim soyle bir sey dedi eger hukuga almazlarsa cift dal icin basvuramiyacaksin boylecede bir senen yatacak dedi boyle bir sey dogrumu? Kabul edilme oranim ne kadardir bilen varsa yardim lutfeen

canım okulunun içinde bölümünü tek bir şekilde değiştirebilirsin o da öss yeniden girerek...

çift ANADALı sadece kendi fakülteden bir bölümle yapabilirsin.

yan DAL ise okuduğun üniversitenin şartlarına bağlı.yan dalı bazen okuduğun fakültenin dışında başka bir fakülteden yapabiliyorsun.

edebiyat öğretmenliği eğitim fakültesi olduğu için galiba bu bölümden çift anadal olmuyor çünkü sen fen-edebiyatlısın.ama yan dal belki olabilir.fakat hukuğa yatay geçiş yapamazsın bunu çok iyi biliyorum...

kafan biraz karışmış gibi söylediklerinin gerçekliği yok...:1no2:
ösym yi aramanı yavsiye ediyorum daha sağlıklı bilgi alabilmen için...

birde dediğin doğru ben yanlış biliyorsam yatay geçiş başvuruları başladı ağustosun ortasında son bulacak.acele etsen iyi olur canım a.s a.s.

başarılar....

yok canlarım yaa ben arastırdım da sımdı soyle bızım okulda fakulteler arası yatay olabılıyor sanırım cunku farklı puan turlerınde gecıs yapmak ısteyenler girdikleri senenin oss sonuc belgesını getırecekler dıye yazıyor ayrıca egıtım fakultesıne gecıs var cunku ıkı arkadasım daha gecen donem gectıler cıft anadal da var bı ıkı bolumle ancak ıstedıklerım yok ben vakıfda burslu okuyorum dolayısıyla burslu gecmek ıstıyorum ortalamam da 100 uzerınden 97 ye denk gelıyor ınsallah oluyordur sımdı muhım olan hukuga gecıs olmasıı ınsallah yoksa hayatım fecı degısecek kararım oyonde yanı

ben siyasal bilg fakültesi işletmedeyim... fakülte farkı olduğu için aynı bölüm bile olsa başka fakülte farklı olduğu için başka ildekine geçiş yapılmıyormuş bu doğru mu ??? :KK43:

nerdeyse çoğu fakülteler iktisadi idari bilimler fakültesi ben şimdi hiçbirine geçiş yapamaz mıyım nolur acele cvp yazın

okula bagli sanirim o canim ben dilekce ile basvuracagim konustum okulla haiziladim dilekcemide sende git konus bolumunle dilekceyle basvur

X