Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri olanlar, burada paylaşalım

Geçmiş olsun. Bizde kemik sintigrafisi de çekilmişti ameliyattan once. Tüm batın tomografisi değil de Pozitron emisyon tomografisi ( PET) çekilmişti. Tüm batın dediğiniz karın bölgesi, pette tüm vücut taranıyor. Doktoru pet çekilmesi konusunda ne görüş bildirir bir danışın isterseniz. Belki ilk kontollerinde çekilmesini isteyecektir.
bende patoloji sonucundan sonra isteyebilir diye düşünüyorum dediğim gibi ameliyattan önce tüm batın ve kan tahlilleri yapılmıştı -ca ve diğer tahliller-.sizin de annenizdi yanlış hatırlamıyorsam.sizede çok geçmiş olsun.anneniz şu an nasıl ameliyat sonrası süreç nasıl geçti bilgi verirseniz sevinirim.

annemin lenflerindede olduğunu söyledi doktoru ama kaç tanesinde var bilmiyoruz.evresiyle ilgilide bişey söylenmedi sanırım patoloji sonucundan sonra bilgi verilecek.bu arada annem 9 yıldır takip ediliyordu lenflerinde nasıl çıktığını bende anlayamadım.siz nasılsınız peki sizinde lenf bezleriniz alındımı
Merhaba canım. Benim 3 lenfe sıçramis. Evre 2 nin sonu. 2 göğüs alindi. Sadece solda kanser testpit edildi. Meme alinacak denildi. Ben diger memeyide alin silikon takin dedim. Iyi ki de öyle yapmisim. Cunku amameliyatta alınan saglam bildiğimiz gogustede kanser başlangıcı çıktı. Dr iyi ki,almışız dedi.
sol goguste 5cm kitle sagda 7mm. Ameliyat oncesi 3 ultrason , MR , mamografi, Pet cekimyapılmıştı. Hepsi sag gögusteki tümörü görmedi. O nedenle uyanik olun.Bu arada annen neden 9 yıldır kontrol altindaydi. Şimdi kemoterapi bekliyorum. Sanirim önümüzdeki hafta kac kür olacağı belli olur

Merhaba canım. Benim 3 lenfe sıçramis. Evre 2 nin sonu. 2 göğüs alindi. Sadece solda kanser testpit edildi. Meme alinacak denildi. Ben diger memeyide alin silikon takin dedim. Iyi ki de öyle yapmisim. Cunku amameliyatta alınan saglam bildiğimiz gogustede kanser başlangıcı çıktı. Dr iyi ki,almışız dedi.
sol goguste 5cm kitle sagda 7mm. Ameliyat oncesi 3 ultrason , MR , mamografi, Pet cekimyapılmıştı. Hepsi sag gögusteki tümörü görmedi. O nedenle uyanik olun.Bu arada annen neden 9 yıldır kontrol altindaydi. Şimdi kemoterapi bekliyorum. Sanirim önümüzdeki hafta kac kür olacağı belli olur
çok geçmiş olsun tekrar..annem rutin olarak kontrol ediliyordu basit fibrokistleri ve zaman zaman oluşan fibroadenomları vardı.9 yıl içerisinde kimi zaman 2 yılda 1,kimi zaman yılda 1 kimi zamanda 6 ayda 1 gitti doktorun tavsiyelerine uyarak annemim sağ göğsü alındı daha önce aynı göğsünden 2 kez ince iğne biopsisi yapılmıştı temiz çıkmıştı.dr her ihtimale karşı mr istedi ondanda net bi sonuç çıkmadı en son tabanca ile parça alındı ancak o zaman teşhis konuldu ve 15 gün içinde ameliyata alındı.herkes erken teşhisten bahsediyor ama durum bu annemin lenf bezleride temizlendi sizce daha ne yapılabilir erken teşhis olması için

bu arada kemoterapiye kim karar veriyor hangi doktorla görüşüyorsunuz
Canım henüz bende onkologla tanismadim. Ameliyat sonrası 3 hafta sonra kemoterapi başlayacak. Buna onkolog karar verecek. Yani kaç kür yapılacak onkolog diyecek. Sanırım bu pzt. Belli olacak. Sana tabiki yazarım. Lütfen sen de sevgili annenin durumunu paylaş.
Burada hepimiz en azından destek olalım. Bilgi paylasalim.
Kemoterapi konusunda da konusalim.
Çok geçmiş olsun diyorum . Hep yaz canım benim. Ben hala şoktayim. Hiç beklemediğim bir şeydi. Umarım buradaki herkes için güzel seyler olur
. Daha detay istersen her şeyi sor. Gerekirse sana dr umun adıni da veririm. Çok harika bir insan. Harika bir hoca ve profesör. Olumlu biri. Her telefon ettiğimde hiç gocunmadan bilgi veriyor. Sevgilerimle

Herkese geçmiş olsun.Daha önce yazmıştım. 20 Martta ameliyat oldum. Sağ meme kuyruktan 1 cm den küçük bir kitle çevresindeki bir miktar sağlam dokuyla birlikte çıkartıldı.Doktor M.Altınkaya önce sağ memedeki kitleyi de alalım demişti, sonra almayalım takip edelim dedi. Ameliyattan sonra 4 gün devlet hastanesinde kaldım.Özel Adana hastanesine ve Onkoloji merkezine gittik. Kemik taraması ve kan testleri istediler. D3 vit de istedim, değer 16 çıktı. C.Karatay hastalarının verdiği bilgilere güvenerek bağışıklık sistemimi güçlendirebilmek için kendime 6 gün içinde 4 ampul d3 vit iğne yaptırdım. Sorduğum doktorlar bu konuda yorum yapmıyorlar. Olumlu yada olumsuz bir fikir bildirmemelrini bilgilerini güncellememiş olmalarına bağladım. Bu kadar polemik yapılan bir konuda ben dr. olsam literatürü tarar, bir fikir edinirdim. Özel Adana hastanesinin fiziki koşullarını hiç elverişli bulmadık. Görüşmeye gitmek bile moralimizi düşürdü. Acıbadem Hastanesine yöneldik. İyi ki de öyle yapmışız. Hijyenik bir ortam, çok ilgili bir çok görevli. Doktor sağ memedeki kitlenin neden alınmadığını şimdi değilse bile ileride alınması gerekeceğini söyledi. Bu kitle için usg sonucunda hipoekoik solid kitle teşhisi; patoloji sonucunda ise fibroadenom tanısı konulmuş. 4 kür kemoterapi ve 25 kür radyoterapi alacağım. Diyetisyen ve psikolog desteği var. İlk kemoterapiyi dün aldım. Önce alerji önleyici, mide koruyucu türünden bir karışım verildi. 2 çeşit ilaç serum içinde 1,5 saat süresince verildi. Biraz sarsılınca ara verip sonra devam ettiler. Toplamda 4 saat kadar hastanede kaldım. Saçlarım 3.haftada dökülecekmiş. Sıfıra vurdurup peruk alacağım. İlk gün çok az bulantım oldu. İki bulantı ilacı, bir ağrı kesici, bir mide koruyucu verildi. İştahım iyi şimdilik sıkıntım yok. Ücret konusu ise şöyle Özel Adana hastanesi ücret almıyor, Acıbadem Hastanesi kür başına 30 tl ödeme alıyor.

Canım henüz bende onkologla tanismadim. Ameliyat sonrası 3 hafta sonra kemoterapi başlayacak. Buna onkolog karar verecek. Yani kaç kür yapılacak onkolog diyecek. Sanırım bu pzt. Belli olacak. Sana tabiki yazarım. Lütfen sen de sevgili annenin durumunu paylaş.
Burada hepimiz en azından destek olalım. Bilgi paylasalim.
Kemoterapi konusunda da konusalim.
Çok geçmiş olsun diyorum . Hep yaz canım benim. Ben hala şoktayim. Hiç beklemediğim bir şeydi. Umarım buradaki herkes için güzel seyler olur
. Daha detay istersen her şeyi sor. Gerekirse sana dr umun adıni da veririm. Çok harika bir insan. Harika bir hoca ve profesör. Olumlu biri. Her telefon ettiğimde hiç gocunmadan bilgi veriyor. Sevgilerimle
tekrar geçmiş olsun..bizde patoloji sonucunu bekliyoruz bende çok merak ediyorum kaç seans kemoterapi yapılacağını ve kemoterapinin etkilerini..tabi ki bende yazarım gelişme oldukça..doktorunuzun adınıda söyleyebilirseniz çok sevinirim..kendinize iyi bakın....

Herkese geçmiş olsun.Daha önce yazmıştım. 20 Martta ameliyat oldum. Sağ meme kuyruktan 1 cm den küçük bir kitle çevresindeki bir miktar sağlam dokuyla birlikte çıkartıldı.Doktor M.Altınkaya önce sağ memedeki kitleyi de alalım demişti, sonra almayalım takip edelim dedi. Ameliyattan sonra 4 gün devlet hastanesinde kaldım.Özel Adana hastanesine ve Onkoloji merkezine gittik. Kemik taraması ve kan testleri istediler. D3 vit de istedim, değer 16 çıktı. C.Karatay hastalarının verdiği bilgilere güvenerek bağışıklık sistemimi güçlendirebilmek için kendime 6 gün içinde 4 ampul d3 vit iğne yaptırdım. Sorduğum doktorlar bu konuda yorum yapmıyorlar. Olumlu yada olumsuz bir fikir bildirmemelrini bilgilerini güncellememiş olmalarına bağladım. Bu kadar polemik yapılan bir konuda ben dr. olsam literatürü tarar, bir fikir edinirdim. Özel Adana hastanesinin fiziki koşullarını hiç elverişli bulmadık. Görüşmeye gitmek bile moralimizi düşürdü. Acıbadem Hastanesine yöneldik. İyi ki de öyle yapmışız. Hijyenik bir ortam, çok ilgili bir çok görevli. Doktor sağ memedeki kitlenin neden alınmadığını şimdi değilse bile ileride alınması gerekeceğini söyledi. Bu kitle için usg sonucunda hipoekoik solid kitle teşhisi; patoloji sonucunda ise fibroadenom tanısı konulmuş. 4 kür kemoterapi ve 25 kür radyoterapi alacağım. Diyetisyen ve psikolog desteği var. İlk kemoterapiyi dün aldım. Önce alerji önleyici, mide koruyucu türünden bir karışım verildi. 2 çeşit ilaç serum içinde 1,5 saat süresince verildi. Biraz sarsılınca ara verip sonra devam ettiler. Toplamda 4 saat kadar hastanede kaldım. Saçlarım 3.haftada dökülecekmiş. Sıfıra vurdurup peruk alacağım. İlk gün çok az bulantım oldu. İki bulantı ilacı, bir ağrı kesici, bir mide koruyucu verildi. İştahım iyi şimdilik sıkıntım yok. Ücret konusu ise şöyle Özel Adana hastanesi ücret almıyor, Acıbadem Hastanesi kür başına 30 tl ödeme alıyor.
çok geçmiş olsun..benim anlayamadığım patoloji sonucunda fibroadenom çıktı yazmışsınız neden kemoterapiye başladınız acaba?birde ameliyattan önce vücut taraması yapıldımı?d vitamininin önemli olduğunu bende duymuştum siz doktora yaptırmadan önce danışmadınız mı?çok soru sordum kusura bakmayın..kemoterapi süresince neler yaşadığınızı yazmaya devam edersiniz sevinirim..tekrar geçmiş olsun

bende patoloji sonucundan sonra isteyebilir diye düşünüyorum dediğim gibi ameliyattan önce tüm batın ve kan tahlilleri yapılmıştı -ca ve diğer tahliller-.sizin de annenizdi yanlış hatırlamıyorsam.sizede çok geçmiş olsun.anneniz şu an nasıl ameliyat sonrası süreç nasıl geçti bilgi verirseniz sevinirim.

Annemin 5 sene dolmak üzereyken tekrarladı. İlacını değiştirdiler ve 3 ay kullandıktan sonra yeniden PET çekildi ve temiz çıktı bu sefer. Yeni ilaçların yeni yan etkileri var, ciltte kuruma, kaşıntı vs. Genel durumu iyi, kendi işini kendisi yapıyor şükürler olsun.

Annemin 5 sene dolmak üzereyken tekrarladı. İlacını değiştirdiler ve 3 ay kullandıktan sonra yeniden PET çekildi ve temiz çıktı bu sefer. Yeni ilaçların yeni yan etkileri var, ciltte kuruma, kaşıntı vs. Genel durumu iyi, kendi işini kendisi yapıyor şükürler olsun.
sonuçların temiz çıkmasına çok sevindim.Allah bidaha göstermesin inşallah..bu arada sizlere konulan tanı nedir bizimki invazif lobuler karsinoma

tekrar geçmiş olsun..bizde patoloji sonucunu bekliyoruz bende çok merak ediyorum kaç seans kemoterapi yapılacağını ve kemoterapinin etkilerini..tabi ki bende yazarım gelişme oldukça..doktorunuzun adınıda söyleyebilirseniz çok sevinirim..kendinize iyi bakın....
Dr um Maltepe Üniversitesi Anabilim dalı baskani prof Abut Kebudi. Yarin kemoterapi belli olursa yazarim canim kızım

Canim sizde kendinize iyi bakın. Hep, yaz

Canım merhaba. Yazdiklarinda kanser yokki. Neden kemoterapi goruyorsun. Biraz açıklar misin

Zor bir süreç ama korkmayın benimde sağ gögüsum alındı lenfler dahil.saclar dökülecek ama geri geldiğinde fiskiracak .kemoterapi hemşireleri dünyanın en tatlı insanları sizin için ellerinden geleni yapıyorlar...bBu yolda aileniz en büyük destekçiniz muhakkak yardım alın ...
Sende lenflerde bir sey cikti mi canim. Ne zaman oldu bu ameliyat. Rica etsem yazar misin. Bende ameliyat oldum kemoterapi bekliyorum. Öpüyorum sevgiyle...

Aynı dertten muzdarip biri olarak sözün bittiği yerdeyim. Üstelik metastazım varmış. Tanı ve test aşamalarım bitti. Son bi pet çekilip kemoterapiye başlıyorum. Ama başıma nelerin geleceğini hiç bilmiyorum. İnternetten araştırdıklarım ise beni korkutuyor.1 aydır biliyorum, ne kadar alıştım desem de her sabah bu duyguyla uyanmak ve uyumak çok iğrençmiş. Ben de beslenmeme sporuma çok dikkat eden biriydim. 29 yaşındayım.Aklıma gelmeyen başıma geldi.Keşke herşey sadece kötü bir rüya olsa....
Canım kızım. Her şey güzel olacak göreceksin. Ayni benim duygularimi yazmissin biliyor musun. Evet birtanem sbah uyanmak gece uyumak kabus oldu. Her şey kötü bir ruya gibi. , Yaz hep, canim her gun yzalim. Hep birlikte üstesinden geleceğiz allahın izniyle...kkemoterapi bekliyorum ameliyat oldum. Sende nerede , metastaz cikti. Lenflerde mi . Kac lenfte ? Sevgiler birtanem

Canım merhaba. Yazdiklarinda kanser yokki. Neden kemoterapi goruyorsun. Biraz açıklar misin
Tekrar merhaba. Kanser var, yayılmamış, Dr. Yaşlı olsan kitle küçük diye sadece Işın verilirdi ama gençsin ve adet görüyorsun 4doz Alman gerekiyor dedi. Kadınlık hormonu östrojen kanser hücrelerini beslermiş. Kemoterapi ve radyoterapiden sonra hormon ilaçları da verilerek erken menopoza sokulacakmışım. Fish testi pozitif gelirse de bir yıl akıllı ilaç verilecekmiş.

Tekrar merhaba. Kanser var, yayılmamış, Dr. Yaşlı olsan kitle küçük diye sadece Işın verilirdi ama gençsin ve adet görüyorsun 4doz Alman gerekiyor dedi. Kadınlık hormonu östrojen kanser hücrelerini beslermiş. Kemoterapi ve radyoterapiden sonra hormon ilaçları da verilerek erken menopoza sokulacakmışım. Fish testi pozitif gelirse de bir yıl akıllı ilaç verilecekmiş.
Hastalara acil şifalar diliyorum. Adından bile korkuyorken hastalık Başıma gelince tuhaf bir tevekküle teslim oldum. Paniklemedim , korkmadım,kardeşim sonsuz destek oldu. Sadece kemoterapi süresince Başıma neler geleceğinden endişelendim. Çünkü bu hangi eve saklandığını bilmedikleri bir kaç
ışidliyi öldürmek için tüm şehri karakolları, askeriyeyi, kreşleri bile bombalamaya benziyor. Kemoterapi Saçlı deriyi, kemik iliğini, kırmızı ve beyaz kan hücrelerini , sindirim sistemini vuruyor çünkü hızlı çoğalan hücreleri vurma mantığı ile hareket ediyormuş. Vücut buna karşı savaşmasın diye de kortizon vs ile Bağışıklık sistemi felç ediliyor, anladığım bu kadar, yani bu konuda tıp maalesef yavaş. Kesip çıkarıyor kalanı körlemeye Bombardıman ediyor ve tekrar ortaya çıkana kadar bekliyorlar. Kanser virüs gibi Vücutta hep var ve hep Zayıf anımızı kolluyor.

Hastalara acil şifalar diliyorum. Adından bile korkuyorken hastalık Başıma gelince tuhaf bir tevekküle teslim oldum. Paniklemedim , korkmadım,kardeşim sonsuz destek oldu. Sadece kemoterapi süresince Başıma neler geleceğinden endişelendim. Çünkü bu hangi eve saklandığını bilmedikleri bir kaç
ışidliyi öldürmek için tüm şehri karakolları, askeriyeyi, kreşleri bile bombalamaya benziyor. Kemoterapi Saçlı deriyi, kemik iliğini, kırmızı ve beyaz kan hücrelerini , sindirim sistemini vuruyor çünkü hızlı çoğalan hücreleri vurma mantığı ile hareket ediyormuş. Vücut buna karşı savaşmasın diye de kortizon vs ile Bağışıklık sistemi felç ediliyor, anladığım bu kadar, yani bu konuda tıp maalesef yavaş. Kesip çıkarıyor kalanı körlemeye Bombardıman ediyor ve tekrar ortaya çıkana kadar bekliyorlar. Kanser virüs gibi Vücutta hep var ve hep Zayıf anımızı kolluyor.[/QUOTE

Son olarak 1. Kemoterapi sürecimi anlatayım.Temelde iki çeşit ilaç verildi. Biri endoxan 150 MG diğeri doksorubisin 600 MG 70 dakika süresi var ama çok daha uzun sürdü. İlaç serumları alüminyum folyoile paketlenmişti.verilirken baş Dönmesi kafa sıkışması vs etkiler oldu geçti.rahatça eve geldik. Evde çocuklar olduğu için maske kullandım.
Ilk gün tek etki çok çabuk yorulmaktı. Ikinci gün sabah biraz bulantı oldu çok halsizlik. Üçüncü gün yine hafif (yani bir kaç dakika) bulantım oldu ve tüm gün tüm gece uyudum. Dördüncü gün iyiyim. Beşinci gün bana verilen bulantı hapının sonuncusunu içeceğim, demek ki etki beş gün. Bu sürede kardeşim kefir ve kuru üzüm almıştı onları yedim. Eşi banyo ve tuvaletleri dezenfekte etti. Salata yememeye çalıştım. Bol bol su içtim. 3. Gün limonu su içmeye başladım, ev Yapımı sirke

Son olarak 1. Kemoterapi sürecimi anlatayım.Temelde iki çeşit ilaç verildi. Biri endoxan 500 MG diğeri doksorubisin 150 MG 70 dakika süresi var ama çok daha uzun sürdü. İlaç serumları alüminyum folyoile paketlenmişti.verilirken baş Dönmesi kafa sıkışması vs etkiler oldu geçti.rahatça eve geldik. Evde çocuklar olduğu için maske kullandım.
Ilk gün tek etki çok çabuk yorulmaktı. Ikinci gün sabah biraz bulantı oldu çok halsizlik. Üçüncü gün yine hafif (yani bir kaç dakika) bulantım oldu ve tüm gün tüm gece uyudum. Dördüncü gün iyiyim. Beşinci gün bana verilen bulantı hapının sonuncusunu içeceğim, demek ki etki beş gün. Bu sürede kardeşim kefir ve kuru üzüm almıştı onları yedim. Eşi banyo ve tuvaletleri dezenfekte etti. Salata yememeye çalıştım. Bol bol su içtim. 3. Gün limonlu su içmeye başladım, Yemeklerde bol yoğurt hoşaf ev Yapımı sirkeli Turşu yedim. Balık, tuzlu ve ekşi yiyecekler yedim. Kırmızı pancar haşladık onu yoğurtla yiyeceğim. Kan yapması için dinlenmek ve beslenmeden başka çare yok. Bu etkiler tahmini 10 gün sonra bitermiş. Mikrop kalmamaya 38 derece ateşe dikkat edeceğim. Saçım zaten ilk günden beri kafamda karıncalanma ve hafif baş ağrısı var, bir hafta sonra dökülme başlayacakmış. 20 gün sonra kan testi yapıp kan değerlerim yeterliyse 2. Kürü verecekler. Değilse bir kaç gün daha dinleneceğim. Giderek ilaç dozu artacak sanıyorum. Çünkü arkadaşım ilk Üçünde etkilenmemiş 4.5.ve 6.da hep acile taşınması gerekmiş. Arkadaşımın sağ memesi ve tüm lensleri temmuzda alındı. 6kür ve 25 gün Işın Aldı son kontrolleri temiz çıktı. 30 Yaşında, 1çocuk annesi.

X