Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri olanlar, burada paylaşalım

Sh
Yasnaya tam olarak 22 yasindayim ogreneli 32 saat oluyor 32 saattir gözüme uyku girmiyor yarim saat bile uyuyamadim kendimi motive ediyorum inaniyorum gececek diyorum sonra bir anda karamsarlığa düşüyorum yeniden...a
Annemede 8. Kurunden sonra ameliyat yapilacagi soylenmis, kafamda bir kac soru var en onemlisi ise kemoterapi surecinde enfeksiyon kapmasi cunku arastirdigim kadarıyla direk ölümcül oldugu soyleniyor, bu surecte enfoksiyon kapma olasiligi nedir kaparsa tedavi edilebilir mi? Babam en iyi sekilde korunduğunu soyluyor eve gelip giden çok olmasin diyede ailemiz dışında kimse bilmiyor evdende cikmiyorlarmis pek en fazla teras keyfi, annem benim ogrendigimi henuz bilmedigi icin telefonda ikimizde birbirimize oynuyoruz, ilk kemoterapiyi alali 3 gun olmasına ragmen annemin sesi hala enerjik nese dolu suan en büyük korkum enfeksiyon... İnanin öyle acı cekiyorum ki Allah im kimseye yasatmasin bu süreci...
[/QUOT
Evet kemo
Yasnaya tam olarak 22 yasindayim ogreneli 32 saat oluyor 32 saattir gözüme uyku girmiyor yarim saat bile uyuyamadim kendimi motive ediyorum inaniyorum gececek diyorum sonra bir anda karamsarlığa düşüyorum yeniden...a
Annemede 8. Kurunden sonra ameliyat yapilacagi soylenmis, kafamda bir kac soru var en onemlisi ise kemoterapi surecinde enfeksiyon kapmasi cunku arastirdigim kadarıyla direk ölümcül oldugu soyleniyor, bu surecte enfoksiyon kapma olasiligi nedir kaparsa tedavi edilebilir mi? Babam en iyi sekilde korunduğunu soyluyor eve gelip giden çok olmasin diyede ailemiz dışında kimse bilmiyor evdende cikmiyorlarmis pek en fazla teras keyfi, annem benim ogrendigimi henuz bilmedigi icin telefonda ikimizde birbirimize oynuyoruz, ilk kemoterapiyi alali 3 gun olmasına ragmen annemin sesi hala enerjik nese dolu suan en büyük korkum enfeksiyon... İnanin öyle acı cekiyorum ki Allah im kimseye yasatmasin bu süreci...
Evet kemoterapi zamani enfeksiyon kapma riski buyuk oluyor ama tedavi ediliyor tabi.Sadece siz kapmamasina dikkat edin.Disari cikarken maske taksin, soguktan kendini korusun, kan degerlerini yukselmek icin meyve sulari icsin.Dokrorunuz ne yapmaniz gerektigini size anlaticaktir.Kemoyu iyi geciriyor diyosunuz bu cok iyi, bu tedavinin en zor kismi kemoterapi.Eğer tumoru tedaviye hizli cevap verirse ameliyata erken alıcaklar.Sizi cok iyi anlıyorum daha yeni oğrendiniz ama insan alışıyor.Sormak istediyiniz bir şey olursa yardimci olmaya calişirim

Evet kemoterapi zamani enfeksiyon kapma riski buyuk oluyor ama tedavi ediliyor tabi.Sadece siz kapmamasina dikkat edin.Disari cikarken maske taksin, soguktan kendini korusun, kan degerlerini yukselmek icin meyve sulari icsin.Dokrorunuz ne yapmaniz gerektigini size anlaticaktir.Kemoyu iyi geciriyor diyosunuz bu cok iyi, bu tedavinin en zor kismi kemoterapi.Eğer tumoru tedaviye hizli cevap verirse ameliyata erken alıcaklar.Sizi cok iyi anlıyorum daha yeni oğrendiniz ama insan alışıyor.Sormak istediyiniz bir şey olursa yardimci olmaya calişirim

Cok cok tesekkur ederim icime su serpiliyor bu cevaplarinizi okudukca rahatliyorum Allah im herkese acil sifalar versin..

Merhabalar benim anneme de meme ca teşhisi konuldu bitmiş durumdayım hiçbir şeye gücüm Yok artık.. 3 aylık bir bebeğim var ve sütüm kesildi ne yapacağımı şaşırdım.. annem için çok üzülüyorum çok acı çekecek onu şuan bu kadar üzgün çaresiz görmeye tahammül edemiyorum.

selam hanımlar ben 38 yaşındayım 2 çocuk annesiyim 6 yıl önce akciğerlerde başlamış olan kanseri yendim 15 gün öncesine kadar iyiyidim ama 1 hafta önce meme kanseri teşhisi kondu şimdi bir ameliyat geçirmem gerekiyo ameliyattan tabiki korkuyorum ama benim merak ettiğim ameliyat sonrası tedevi dönemi bu konuda bilgisi olan hanımlar bana yardımcı olurmusunuz ? hepinize şimdiden teşekkür ederim:sm_confused:
Merhaba şimdi nasılsınız

Merhaba herkese 32 yaşıma 3 mayısta gireceğim gunler kala meme kanseri olduğumu öğrendim şu anda cerrahpasa hastanesindeyim pet icin bekliyorum inşallah yayilmam yoktur korkularım tarifsiz ama önce Rabbime sonra doktorum mustafa taşkına inanıyorum 2 küçük yavrum var onlar icin eşim icin güçlü olacağım ve hayırlısı ile bunlarda gecicek

Yeniden merhaba arkadaşlar. Arada gelip yazdıklarınızı okuyorum. Hepinize acil şifalar dilerim.
Söz ettiğim gibi benim tedavim biteli 5,5 yıl oldu. Zor bir süreçti, ailem de ben de kötü günler geçirdik. Başa gelince anlaşılıyor bazı şeyler. Tedavi sürecinde olan arkadaşlara bazı önerilerim olacak izninizle:
*Lütfen internette araştırma yapmayın. Oradaki bilgilerin doğruluğundan emin olamazsınız çünkü. Ben ne zaman bir hastalıktan şüphelenip nette araştırma yapsam tüm belirtileri buluyordum kendimde ve sonunda öyle bir dağılıyordum ki toparlanmak çok uzun zaman alıyordu. En doğrusunu her zaman doktorunuz bilir. Lütfen doktorunuza güvenin, başkalarına değil.
*Gününüzün büyük kısmını hastalığınızla ilgili konuşarak, birilerine anlatarak geçiriyorsanız lütfen bundan da vazgeçin. İnanın paylaşmak iyi gelmiyor. Önce rahatlıyormuş gibi hissediyorsunuz ama akıl vereniniz çok olunca kafanız karışıyor. Sonuçta hiçbirimiz bu konuda otorite değiliz.
*Tedavi süresince alternatif tıp yerine bilimsel gerçekliği kanıtlanmış yöntemlerden yararlanın. Örneğin kan değerlerinizi yükseltmek için pekmez içmek yerine temiz havada uzun yürüyüşler yapın. Hem rahatlatır hem de boş yere kilo almazsınız.
*Şekerli yiyeceklerden uzak durup sağlıklı beslenmeye çalışın.
*Radyoterapi ve kemoterapi sırasında bol bol su için.
*Keyif aldığınız aktiviteleri yapın. Okuyun, gezin, el işi yapın örneğin.
*Canınız ağlamak isterse ağlayın. Unutmayın, kimseye güçlü görünmek zorunda değilsiniz. Çok kasarsanız kendinizi başka rahatsızlıklara davetiye çıkarırsınız. Tecrübeyle sabittir.
Sevgi ve sağlıkla kalın.
Geçmiş olsun ne guzel yapmışsınız

Merhaba Hülya hn,
Öncelikle iyisinizdir umarım.
Bu konuyu internette meme kanseri belirtilerini araştırırken buldum. 36 yaşındayım ve bir kaç aydır sol gögüs ucum içe dönük elle müdahale edersem çıkarabiliyorum ve ucu kaşınıyor. Sanırım dikkate almam ve hemen dr görünmem gereken bir durum.. Sizde belirtiler neydi acaba?

Merhaba herkese 32 yaşıma 3 mayısta gireceğim gunler kala meme kanseri olduğumu öğrendim şu anda cerrahpasa hastanesindeyim pet icin bekliyorum inşallah yayilmam yoktur korkularım tarifsiz ama önce Rabbime sonra doktorum mustafa taşkına inanıyorum 2 küçük yavrum var onlar icin eşim icin güçlü olacağım ve hayırlısı ile bunlarda gecicek

Çok geçmiş olsun nasılsınız? Şimdi rabbim nerde varsa ve heğimize şafi ismi şerifi hürmetine hiç hastalık bıakmayacak şekilde şifa versin...

Hülya hanım konunuzu en baştan beri okudum.
Sizi çok merak ettim.
Durumunuz nasıl iyi misiniz?
O kadar faydalı bilgiler paylaşılmış ki Allah bu hastalıkla savaşanlara güç kuvvet sağlık versin inşallah.

Merhabalar. 21 yaşındayım sanırım bende aynı dertten musdaripim henuz konduramıyorum kendime.. Ve içimde büyük korkular var.. keske daha önce bilinçlenseydim diyorum hep :KK43: -bütün konuyu henuz okuyamadım ama okuyıcam bilgi edinmek için. hepinize Allah acil şifalar versin...

Merhabalar. 21 yaşındayım sanırım bende aynı dertten musdaripim henuz konduramıyorum kendime.. Ve içimde büyük korkular var.. keske daha önce bilinçlenseydim diyorum hep :KK43: -bütün konuyu henuz okuyamadım ama okuyıcam bilgi edinmek için. hepinize Allah acil şifalar versin...

Sanırım derken kontrollerinizi oldunuz mu?
Şupheleriniz nelerdir?

Merhaba Gizzy. Benim halam ve kızında kanser var. Benim de her iki mememde 5 tane kist var. Doktoeum yaşımin kucuk olmasından mamografi vermedi. Ultrasonda cikanlar onun icin yetersiz oldu. Ve benden MR istedi. Tabiki ben MR dan aşırı korktugum icin surekli erteledik :KK43: artik karar verdim girecem MR a. Irsi olabilecegi icin doktor beni sıkı takibe aldı. Ultrasoncu da kotu huylu olma ihtimali yuksek dedi. (Ayrica hemen cevaplamissiniz cok tesekkur ediyorum) cok sevgi ve selamlarimla.

Merhaba Gizzy. Benim halam ve kızında kanser var. Benim de her iki mememde 5 tane kist var. Doktoeum yaşımin kucuk olmasından mamografi vermedi. Ultrasonda cikanlar onun icin yetersiz oldu. Ve benden MR istedi. Tabiki ben MR dan aşırı korktugum icin surekli erteledik :KK43: artik karar verdim girecem MR a. Irsi olabilecegi icin doktor beni sıkı takibe aldı. Ultrasoncu da kotu huylu olma ihtimali yuksek dedi. (Ayrica hemen cevaplamissiniz cok tesekkur ediyorum) cok sevgi ve selamlarimla.

Derincim bende uzun seneler hastanede çalıştım.
Meme takibi için detaylar biliyorum nacizane elimden geldiğince yardım olmak isterim.
Öncellikle doktor mr istediyse onu yaptır lütfen.
Eski us sonuçlarında yanında olsun doktor onlarla kıyaslama yapmak isteyebilir.
Ailede de olduğu için sen takiplerini atlatma lütfen.
Elle kendin muayene yaptığında kitle acı vs var mı?

Cok tesekkur ediyorum. Evet boyle bi yardima cok ihtiyacim var. 3 doktora gittim her biri birsey diyor. Us ci 3 - 6 ay kontrol verdi. Kotu huyluya benzemiyor dedi. Doktorum kotu huylu olabilir dedi ve MR verdi. Kafam allak bullak kime inanacagimi şaşırdım. Kimileri kistlerin hic zarari yok diyor tabi çeşitleri de varmis. Ama 1 ay icinde göğüslermde 2 beden buyume olmustu suphelenmemistim. Bir de ben MR de verilen ilactan da cok korkuyorum. Ölüm riski filan yaziyor benim bunyem de cok zayif bana br zarari olur mu o ilacin acaba ? Cok tesekkurler

Cok tesekkur ediyorum. Evet boyle bi yardima cok ihtiyacim var. 3 doktora gittim her biri birsey diyor. Us ci 3 - 6 ay kontrol verdi. Kotu huyluya benzemiyor dedi. Doktorum kotu huylu olabilir dedi ve MR verdi. Kafam allak bullak kime inanacagimi şaşırdım. Kimileri kistlerin hic zarari yok diyor tabi çeşitleri de varmis. Ama 1 ay icinde göğüslermde 2 beden buyume olmustu suphelenmemistim. Bir de ben MR de verilen ilactan da cok korkuyorum. Ölüm riski filan yaziyor benim bunyem de cok zayif bana br zarari olur mu o ilacin acaba ? Cok tesekkurler

Normal kontrolde olduğun hangisi mr isteyen doktor mu?
Derincim nerde yasıyorsun istanbuldaysan özellikle meme kliniği olan hastaneler var gidebilirsin.
Mr konusunda da zaten alerjin var mı yok mu sorgulanır.
Bu konuda korkun olmasın.
Şuan önemli olan hangi aşamada olduğun ve nasıl bir yol izlemen gerektiği.
Belirsizlik daha korkutucu değil mi sence?
Sadece takipte kalmanı gerektiren bir durumsa zaten takiplerini aksatmadan yaptırırsın.

Normal kontrolde olduğun hangisi mr isteyen doktor mu?
Derincim nerde yasıyorsun istanbuldaysan özellikle meme kliniği olan hastaneler var gidebilirsin.
Mr konusunda da zaten alerjin var mı yok mu sorgulanır.
Bu konuda korkun olmasın.
Şuan önemli olan hangi aşamada olduğun ve nasıl bir yol izlemen gerektiği.
Belirsizlik daha korkutucu değil mi sence?
Sadece takipte kalmanı gerektiren bir durumsa zaten takiplerini aksatmadan yaptırırsın.

Gizyy malesef Ankarada yaşıyorum ben. Ve durumum ozel bir klinige gitmeye musait degil. Evet su an kontrolunde oldugum doktorun MR istedi. Çalışanların pek bilgi vermeyeceğini ve dikkatli yapmayacaklarini biliyorum bu isi. Ben en önemlisi acilen bir sağlık sigortasi yapmak istiyorum. Beni bu konuda bilgilendirirseniz cok mutku olurum en cok buna ihtiyacim var

Gizyy malesef Ankarada yaşıyorum ben. Ve durumum ozel bir klinige gitmeye musait degil. Evet su an kontrolunde oldugum doktorun MR istedi. Çalışanların pek bilgi vermeyeceğini ve dikkatli yapmayacaklarini biliyorum bu isi. Ben en önemlisi acilen bir sağlık sigortasi yapmak istiyorum. Beni bu konuda bilgilendirirseniz cok mutku olurum en cok buna ihtiyacim var

Canım istersen şöyle de yapabilirsin.
Sağlık sigortaları maliyetli olabilir.
Özel hastanelerde paketle oluyor.
Meme sağlığı paketi ya da check up paketleri.
İçlerinde meme usg ya da mamoğrafiyi de kapsıyor kadın paketlerinde.
Ama her iki durumda da yine mr istenebilir ve daha maliyetli olabilir.
İstersen sonuçlarını devlette yaptır sonrasında özelde muayeneyi ol.
Maliyet açısından daha düşük olabilir.
Ya da ankara'da bu konuda iyi bir doktor varsa arkadaşlar bilgi verir belki.

X