çatlatma iğnesinden kaç gün sonra gebelik testi yapilir???

hay allah! zor bir durum!
zaten hamile kalalım diye çabalarken yıpranıyoruz üstüne bir de doktor hatası.
o kadar temkinli olunması gerekirken 7,günde nasıl teşhis koydu acaba?
duygularımızla oynuyorlar resmen.
bir nefes al kendini topla...ama bu olayın üzerinde çok durma canım.
allah hepimize sabır versin.

tşkler cnm hala çok ama çok iyi değilim...iyi olcm inşllh çocuk fikrndn uzak kalmk istyrm ama oda olmuyo

tşkler cnm hala çok ama çok iyi değilim...iyi olcm inşllh çocuk fikrndn uzak kalmk istyrm ama oda olmuyo

bak bir tane evladın var...ya o da olmayanlar ne yapsın.
ben de aynı durumdayım, evladım kardes istiyor, yaşım ilerlediği için elim kolum bağlı.
ama yine de ümid ediyorum.
şurda bir-iki yıl içinde oldu oldu olmadı zaten olasılık sıfıra inecek (38 yaşındayım)

sen kaç yaşındasın canım?

nacizane fikrim evladımıza sarılıp, onlar bize bahşedildiği için şükretmeliyiz.

Bende pko luyum bir çocuğum var tedavisiz falan olmuştu yeni evlendiğimizde ama ikinciyi 6-7 aydır düşünüyoruz olmuyor geçen ay klomen kullandım çatlatma iğnesi oldum tek yumurta olgunkaşmıştı bugün 18. gün dün idrar testi yaptım negatif çıktı ama adetim 2 gün gecikti umutlansammı bilemedim bide bu halde hamilelik psikolojisine çok çabuk giriyo insan sonra olmayınca çöküntü yaşıyo naz 1969 arkadaşa üzüldüm önce hamilesin deyip bi hafta sonra nasıl yok denir ya düşünemiyorum durumunu :KK50:

Bende pko luyum bir çocuğum var tedavisiz falan olmuştu yeni evlendiğimizde ama ikinciyi 6-7 aydır düşünüyoruz olmuyor geçen ay klomen kullandım çatlatma iğnesi oldum tek yumurta olgunkaşmıştı bugün 18. gün dün idrar testi yaptım negatif çıktı ama adetim 2 gün gecikti umutlansammı bilemedim bide bu halde hamilelik psikolojisine çok çabuk giriyo insan sonra olmayınca çöküntü yaşıyo naz 1969 arkadaşa üzüldüm önce hamilesin deyip bi hafta sonra nasıl yok denir ya düşünemiyorum durumunu :KK50:

canım 6-7 ay uzun zaman değil.
umutsuzluğa kapılman için sebep yok.

ama sakın kendini fazla kaptırma.
ben 2 yıldır istiyorum olmadı.
birçok ruh halini yaşadım: ağladım, hırslandım, doktor doktor dolaştığım da oldu, bitki kürlerine sardırdığım da oldu.
şimdi artık duruldum. yıprandıkça evladıma da iyi anne olamadığımı anladım.

çatlatma iğnesi olduğum ay ve takip eden aylarda adetimde düzensizlik oldu.
bence hep hayırlısıysa olsun diye dua etmeliyiz.
durumumuza şükretmeliyiz.

canım 6-7 ay uzun zaman değil.
umutsuzluğa kapılman için sebep yok.

ama sakın kendini fazla kaptırma.
ben 2 yıldır istiyorum olmadı.
birçok ruh halini yaşadım: ağladım, hırslandım, doktor doktor dolaştığım da oldu, bitki kürlerine sardırdığım da oldu.
şimdi artık duruldum. yıprandıkça evladıma da iyi anne olamadığımı anladım.

çatlatma iğnesi olduğum ay ve takip eden aylarda adetimde düzensizlik oldu.
bence hep hayırlısıysa olsun diye dua etmeliyiz.
durumumuza şükretmeliyiz.

çok teşekkür ederim oldumu peki sizin bebeğiniz

adet oldum gebelik yok üçüncü klomen denemesini yapıcaz bakalım hayırlısı olsun .Evet hayırlısını istiyorum bende, halimede binlerce şükür hiç olmayanlara dua ediyorum sürekli allahım onlarada tattırsın evlat sevgisini ,gerçekten zormuş olmayınca uğraşmak her ay ümitle beklemek bu kezde olmazsa rahim filmi çekeriz dedi doktor tüpler tıkalı olabilir eğer öyleyse ilaçla açılmazsa tüp bebek merkezine yönlendiririz dedi :KK50: hiç beklemiyodum ilk çocuğuma kendiliğimden hamile kaldığımdan ihtimal vermiyodum tüp bebek tedavisine kadar gidebileceğine :KK43: ama vardır her şerde bir hayır kaderimize razı olmak bizim vazifemiz

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim oldumu peki sizin bebeğiniz

adet oldum gebelik yok üçüncü klomen denemesini yapıcaz bakalım hayırlısı olsun .Evet hayırlısını istiyorum bende, halimede binlerce şükür hiç olmayanlara dua ediyorum sürekli allahım onlarada tattırsın evlat sevgisini ,gerçekten zormuş olmayınca uğraşmak her ay ümitle beklemek bu kezde olmazsa rahim filmi çekeriz dedi doktor tüpler tıkalı olabilir eğer öyleyse ilaçla açılmazsa tüp bebek merkezine yönlendiririz dedi :KK50: hiç beklemiyodum ilk çocuğuma kendiliğimden hamile kaldığımdan ihtimal vermiyodum tüp bebek tedavisine kadar gidebileceğine :KK43: ama vardır her şerde bir hayır kaderimize razı olmak bizim vazifemiz

hayır bebeğim olmadı. 1 ay femara + çatlatma iğnesi uygulandı.
bizi de tüp bebek merkezine yönlendirdiler ama biz tüp bebek yaptırmak istemedik.
doğal yolla olursa olur, olmazsa da kabulümüz.

hayır bebeğim olmadı. 1 ay femara + çatlatma iğnesi uygulandı.
bizi de tüp bebek merkezine yönlendirdiler ama biz tüp bebek yaptırmak istemedik.
doğal yolla olursa olur, olmazsa da kabulümüz.

3 kez deneseydiniz keşke bide size rahim filmi çekildimi sorunumuz aynımı acaba bende yumurtlama normal çatlamada normal ama gebelik olmuyo doktorun verdiği ihtimal tüpler tıkalı olabilir uzun süre gebelik yaşamadığımdan doğumumun sezryanle olduğundan ve doğum sonrası geçirdiğim enfeksiyonlardan kaynaklı tıkanma olabilir dedi ilaçla açılmazsa tüp bebek dedi ama ben tüpler tıkalı olursa laproskopi amelyatıyla açılıyo diye biliyodum tabi ben küçük şehirdeyim belki bunların teknolojileri yeterli değildir yada kendileri .Hayır hani aşılama deseler anlıcamda daha önce gebe olmuş birini hemen tüp bebeğe yönlendirmeleri ilginç ona kadar bi sürü yöntem var

Son düzenleme:
3 kez deneseydiniz keşke bide size rahim filmi çekildimi sorunumuz aynımı acaba bende yumurtlama normal çatlamada normal ama gebelik olmuyo doktorun verdiği ihtimal tüpler tıkalı olabilir uzun süre gebelik yaşamadığımdan doğumumun sezryanle olduğundan ve doğum sonrası geçirdiğim enfeksiyonlardan kaynaklı tıkanma olabilir dedi ilaçla açılmazsa tüp bebek dedi ama ben tüpler tıkalı olursa laproskopi amelyatıyla açılıyo diye biliyodum tabi ben küçük şehirdeyim belki bunların teknolojileri yeterli değildir yada kendileri .Hayır hani aşılama deseler anlıcamda daha önce gebe olmuş birini hemen tüp bebeğe yönlendirmeleri ilginç ona kadar bi sürü yöntem var

hayır canım sorunumuz aynı değil.
benim yumurta rezervim azalmış.
normal doğum yaptım. ve çok çabuk hamile kalmıştım.
ama yıllar içinde rezervim azalmış.
ve buna yapılacak fazla birşey yok malesef.
sizin yumurtlama ve çatlama normalse belki stres kaynaklı olmuyordur.
tüpler tıkalı ise çözümü var diye duyuyoruz...forumda tüpleri açılan bayanlara sorun isterseniz.
acil şifalar dilerim.

hayır canım sorunumuz aynı değil.
benim yumurta rezervim azalmış.
normal doğum yaptım. ve çok çabuk hamile kalmıştım.
ama yıllar içinde rezervim azalmış.
ve buna yapılacak fazla birşey yok malesef.
sizin yumurtlama ve çatlama normalse belki stres kaynaklı olmuyordur.
tüpler tıkalı ise çözümü var diye duyuyoruz...forumda tüpleri açılan bayanlara sorun isterseniz.
acil şifalar dilerim.

Anladım teşekkür ederim Rabbim sizede acil şifalar versin neticede bu tıbbi teşhistir herşeyi bilemezler Allah ol dedikten sonra yumurta rzerviniz bir anda çoğalır yine olur:) Rabbim en kısa zamanda çocuklarımıza hayırlı kardeş bizede hayırlı evlatlar versin tüm isteyenlere :KK49:

Anladım teşekkür ederim Rabbim sizede acil şifalar versin neticede bu tıbbi teşhistir herşeyi bilemezler Allah ol dedikten sonra yumurta rzerviniz bir anda çoğalır yine olur:) Rabbim en kısa zamanda çocuklarımıza hayırlı kardeş bizede hayırlı evlatlar versin tüm isteyenlere :KK49:

amin! hakkımızda en hayırlısı neyse o olsun...
Allah çocuklarımızı nazardan korusun :nazar:

slm kızlar bn çatlatma ignemi ocak 2 de oldum bugün 15.günüm dokturum ayın 30 unda yap gel demişti gögüslerim acayip acımaya kasıklarımda da batmalar olunca ben dün dayanamayıp yaptım ama negatif çktı kanda acaba ayın 30una kadar bi deişiklik olurmu sizce daha adet olmadım sabırla bekliorum bi umut

Ovitrellayı Şubat 8 de oldum.şubat 19da kanda b-hcg bakıldı sonuç 7.5 çıktı.dr erken olabilir 5 gün. Sonra tekrarlayalım dedi.şubat 25 tekrarladık b-hcg yi sonuç 89.61 Dr kesin gebesiniz dedi.tabiki çok mutluyum ultrason görüntülerine 2 hafta sonra olacak hayırlısı olsun.allah isteyen herkese nasip etsin inşallah umarım tüm anne olmak isteyenler bu güzel duyguyu yaşarlar Allah olmayıpta isteyen tüm herkese nasip eder inşallah...

şubat 20 de vuruldum doktorum martın 10 unda test yap demişti...18 gün sonrası garantici adam çoğu kişi 12 -14 gün sonra yaptırıyor doktoru dinlemeyecem 12. gün yapcam ben...beklemek çok zor yavvvv:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Kizlar benimde catlatma ignem 1 martta yapildi simdi beklemedeyim. .insan ne kadarda aklindan cikarmaya calissada malesef olmuyor..beklemek zor..insAllah isteyen herkes hayirli sonuclar alir..

şubat 20 de vuruldum doktorum martın 10 unda test yap demişti...18 gün sonrası garantici adam çoğu kişi 12 -14 gün sonra yaptırıyor doktoru dinlemeyecem 12. gün yapcam ben...beklemek çok zor yavvvv:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

o gün heyecenle bunları yazmışım:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:bugün 16. gün ama ben tek çizgi görmek istemediğim için hala yapamadım:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
bu gün itibariyle de adet belirtilerim başladı...ben bekleyecem galiba kırmızıları:KK47:

Kizlar benimde catlatma ignem 1 martta yapildi simdi beklemedeyim. .insan ne kadarda aklindan cikarmaya calissada malesef olmuyor..beklemek zor..insAllah isteyen herkes hayirli sonuclar alir..

selam canım benimde çatmatma iğnem 1 martta yapıldıı.inşallah aynı zamanda müjdeli haberlerimizi alırız...

atarli insAllah canim ayni gun olmusuz catlatma ignelerimizi o guzel sonucuda birlikte alırız insAllah..doktorun sonuc icin ne zaman test yapmani söyledi.benimki adet tarihini bekleyelim dedi.bu arada benim 2 tane yumurtam vardi biri 22mm digeri 17mm ve pcos hastasiyim senin durumun nasil?

selam kızlar bende de pko var. 28 şubatta çatlatma iğnemi oldum. henüz 11 gün geçti. katılıyorum size beklemek çok zor. Allah herkesin gönlüne göre versin

atarli insAllah canim ayni gun olmusuz catlatma ignelerimizi o guzel sonucuda birlikte alırız insAllah..doktorun sonuc icin ne zaman test yapmani söyledi.benimki adet tarihini bekleyelim dedi.bu arada benim 2 tane yumurtam vardi biri 22mm digeri 17mm ve pcos hastasiyim senin durumun nasil?

canım doktor adet olmazsan bir hafta sonra adet olursan 2. günü gel dedi yolladı :KK43: ama ben hep 30. gün hasta olurum cumartesi olmazsam kendim test yaparım.inşallahh bu ay hamileliğimiz çıkar ve hayırlısıyla bu sene bebişlerimizi kucağımıza alırız.benimde sağ tarafımda 3 tane yumurtam vardı en büyüğü 20 mm dedi hamilelik için ikimizinkide güzel inşallah tutmuştur:) benim kasıklaımda biraz ağrı var özellikle sabahları oluyor.umarım adet sancısı değildir.sende varmı birşeyler?

X