Aile Planlaması Doğum yapip spiral taktiranlar.......

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

SEHER YILDIZI

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2007
4.128
5.344
Kizlar birşey sormak istiyorum .ben 22 martta doğum yaptim. Kirkimdada hemen spiral taktirdim ama hala regl olmadim. Hamile kalmam olanaksiz demi kizlar. Spiralden önce 1 seneye kadar adet olunmayabiliyor bunu biliyrum ama spiral taktirincada olmayabilir mi . Aranizda var mi boyle olan. şimdiden teşekkür ederimcadiarzucadiarzu

evet yaa bende 10 marta dogum yaptim 2 hafta önce spiral taktirdim ama hala regli olmadim tecrübesi olan varsa lütfen yazsin :hooray::enbuyukkk:

ben dogumdan sonra 5 .ayda adet oldum ve ilk adette takt1 k1rk1mda degil ama siz yeni dogum yapmissiniz adetiniz daha düzene girmemistir

evet yaa bende 10 marta dogum yaptim 2 hafta önce spiral taktirdim ama hala regli olmadim tecrübesi olan varsa lütfen yazsin :hooray::enbuyukkk:

valla canim doktorum bana ilk adette hatta adetin en yogun oldugu günde takilir dedi_ben 26 temmuzda dogum yapmistim,28aral1kta takildi ilk adete kadar diger yöntemlerle korunacaksin demisti.adet oldugumda aradim bana bi ilaç adi vermisti aslinda mide ilacimiydi neydi yan etkisi rahimde açilma yapmasiymis aksam bide sabah gelmeden iç dedi çok kolay takildi ilk sene ara kanamalar oluyor ama sonra düzeliyor 4 sene oldu sorun yasamad1m sükür

Kizlar birşey sormak istiyorum .ben 22 martta doğum yaptim. Kirkimdada hemen spiral taktirdim ama hala regl olmadim. Hamile kalmam olanaksiz demi kizlar. Spiralden önce 1 seneye kadar adet olunmayabiliyor bunu biliyrum ama spiral taktirincada olmayabilir mi . Aranizda var mi boyle olan. şimdiden teşekkür ederimcadiarzucadiarzu
meraba canım keşke biraz bekleseydin kırkın çıkar çıkmaz hemen taktıtrmışsın bende şubatta doğum yaptım ama spiral taktırmayı düşünmüyorum eşim korunucak prz ile değil tabi bizim bi akraba prezervatif ile kalmıştı o yüzden herşeyden korkmaya başlafım ya hamile kalırsam diye 2 inciyide düşğnüyoruz ama şimdi değil 5-6 sene sonra çünkü sezaryanım adetim kırkım çıktıktan 1 ay sonra geldi sütüm korumuyo kimilerin koruyomuş tabi amakeşke taktırmasaydın diyorum canım by

bunun spiralle ilgisi yok diye biliyorum prolaktinden dolayı regl olmuyorsunuz yani spiral taktırmasanız da olmayacaktınız..

meraba canım keşke biraz bekleseydin kırkın çıkar çıkmaz hemen taktıtrmışsın bende şubatta doğum yaptım ama spiral taktırmayı düşünmüyorum eşim korunucak prz ile değil tabi bizim bi akraba prezervatif ile kalmıştı o yüzden herşeyden korkmaya başlafım ya hamile kalırsam diye 2 inciyide düşğnüyoruz ama şimdi değil 5-6 sene sonra çünkü sezaryanım adetim kırkım çıktıktan 1 ay sonra geldi sütüm korumuyo kimilerin koruyomuş tabi amakeşke taktırmasaydın diyorum canım by

canim ama doktor bana kirkin çikar çikmaz doktora gel dedi ben o yüzden erken davrandim ve taktirmak zorundaydim. çünkü ikinci bi bebek kesinlikle istemiyorum allah bu yavruma ömür versin. Pre.. Ile korunmayada güvenmiyorum hiç hemde ki ben şu anda bile spiral + pre.. Ile korunuyom aklim çikiyor bebek olacak diye ama işte kafam çok karişik regli olmadim diye offf

X