Normal doğum yapanlar!???

canım öncelikle allah hayırlı doğum nasip etsin diyorum.ben üç buçuk ay önce doğum yaptım ama ne doğum.ve normaldi çatım dar olduğu için kestiler ve doğum bittikten sonra idrarımdan kan geldi sonda taktılar ve o günün akşamı ben idrarımı hiç duymyodum resmen su gibi akıyodu idrar yolunuda kesmişler ve 20 gün sonra tekrar amaliyat oldum 40 gün sondayla gezdim çok acı çektim sabahlara kadar uyku yoktu tabiki doktorlar bunu bebeğin parçaladığını söylediler sizce öyle birşey olabilirmi olabilirmi bebeğim 3.490 gıram doğdu.ama allah bana öyle güzel oğul verdiki ben bütün acılarımı unuttum.

epizyo makasının idrar yolunu nasıl kestigi anlayamadım CADIARZU
mesaneye degmiyor bile kesinlikle bebegin başı yırtmıştır
bu tarz yırtıklar perine de de oluyor vajinayla bagırsak arasında mm pencereler acılıp vajinadan dışkı ve gaz gelmesine sebep oluyor.Bu durum bir kac operasyon gerektirebiliyor tıpkı senin ki gibi mesane gevşemesi de söz konusu olabiliyor.
Ama korkmayın bunlar cok cok binde milyonda bir olan şeyler..

epizyo makasının idrar yolunu nasıl kestigi anlayamadım CADIARZU
mesaneye degmiyor bile kesinlikle bebegin başı yırtmıştır
bu tarz yırtıklar perine de de oluyor vajinayla bagırsak arasında mm pencereler acılıp vajinadan dışkı ve gaz gelmesine sebep oluyor.Bu durum bir kac operasyon gerektirebiliyor tıpkı senin ki gibi mesane gevşemesi de söz konusu olabiliyor.
Ama korkmayın bunlar cok cok binde milyonda bir olan şeyler..

ama beni amelliyat yapan hocam doktor hatası değil demedi

ya kızlar zeytinyağı falan sürmeyin sakın bebek çıkarken ona da bulaşıyor
sonra doktor alıyor eline sallıyor falan kayar napar geçen haberlerde seyrettim o da sabun sürmüştü
bana böle şeyler çooooooooooooooooooooookk saçma geliyorr

ben çok kolay doğurcam demekki :roflol: hergün 6, kattan inip çıkıyorum.asansör yapıldı arada kaçamak yapıyorumm jeyyar ama aşırı yüklendi diye ötüyor :roflol: onun ardından 45 dk yuruyorum evde iş yapıyorum yemeğimi yapıyorumm oturmak bilmiyorum inşallah dediğiniz gibi kolay doğum olur hepimizinn

ama bişey duydum doğum sancıları olduğunda yurumeyin diyolar rahim sarkarmış doğrumu acaba :uhm:

............................................

Son düzenleyen: Moderatör:
.................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
gercekten zeytinyagı ne alakadır anlamadım.
Benim ilk muayenemde doktor su dan başka hiç bir şey kullanma demişti.
çünkü intimate jeller de dahil olmak uzere o bölgenin dogal yapısını bozuyor
ve enfeksiyon kapmasına sebep olup fetus u riske sokuyormuş...
bir dunya antibiyotik içmeyi ve bebegnizi riske sokmayı göze alıyorsanız sürün yani

kızlar ben size zeytin yagı sürün demedim ki
ben duydugumu söyledim size ve bende cok şaşırdım ayrıca ve böyle bi şey yapmaya benimde niyetim yok sadece şaşırtıcı geldigi için yazdım o kadar

arkadaşlar son normal doğum vakaları.hadeeee bilgi verin nasıl bi duygu.öneriyormusunuz.acı nekadar oluyo.yani açılma tamamlanıncaya kadar olan sancıyı soruyorum.lütfen aydınlatın bu kardeşinizi.az kaldı bak bişey bilmeden doğuma gidersem sizi kovalarım ona göre.normal doğum izledim bi çok kez ama izlemek bişi değilki iki ık mık doğuruyo onlar hemen.çıkışını değil o ana kadar geçen sancı nasıl oluyo.pleaseee.

Ya kızlar, bir de yabancı filmlerde falan hep görürüm dikkatimi çeker. Sancı esnasında hep buz yiyorlar. Ne alaka yahu bilen duyan var mı?

arkadaşlar son normal doğum vakaları.hadeeee bilgi verin nasıl bi duygu.öneriyormusunuz.acı nekadar oluyo.yani açılma tamamlanıncaya kadar olan sancıyı soruyorum.lütfen aydınlatın bu kardeşinizi.az kaldı bak bişey bilmeden doğuma gidersem sizi kovalarım ona göre.normal doğum izledim bi çok kez ama izlemek bişi değilki iki ık mık doğuruyo onlar hemen.çıkışını değil o ana kadar geçen sancı nasıl oluyo.pleaseee.

Normal dogum sancısını soruyorsan regl sancısından az daha şiddetli

yurt dışında doğuma helede normal doğuma çok önem verdikleri için ve anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek için gebeliğin başından doğuma kadar anneye ellerinden gelen bütün rahatlığı ve imkanı sağlamaya çalışıyorlar daha hamilelikte akupunktur tedavileri doğum kursları bebek bakımı çeşitli doğal rahatlama yöntemleri aklınıza ne gelirse bütün imkanları sağlıyorlarki annede istekli olsun. doğumda buz yedirdiklerini hatta dondurmayı önerdiklerini bende duymuştum annenin rahatlaması için verdiklerini okumuştum birde enrji ve mutluluk hissi vermesi için çikolata yediriyorlar.buz yedirrmelerinin eminim başka sebebide vardır.doğumda kan dolaşımını düzenlemek için özel çoraplarda giydiriyorlarmış bunların hepsi biz türkiyedekiler için hem ulaşılmaz hemde çok tuhaf şeyler inşallah buradada doğum konusunda böyle gelişmeler olur.

Normal dogum sancısını soruyorsan regl sancısından az daha şiddetli

bana kalırsa sancının derecesi kişilere göre çok farklı hissediliyor kimisi sizin gibi adet ağrısından biraz fazla diyor kimiside ölüm gibi çok zor diyor onun için ben kendimi az yada çok sancı çekerim diye şartlamıyorum sadece Allahtan dayanma gücü istiyorum.

Hayırlı sabahlar arkadaşlar, herkesin ve bebişlerimizin keyfi morali sıhhati yerindedir inşallah. Benim bi sorum olcaktı; Bi tanıdık tavsiye etti: Son zamanlarımıza doğru hergün bir kaşık zeytinyağı iç. Damarların açılmasına yardımcı olur dedi. Bunu ve buna benzer şeyler duydunuzmu?? Aslı var mı? Normal doğum yapan annişler, yapmış olduğunuz özel bişey var mı????
Dua edin! İlk Bebişim ve normal doğum istiyoruuuuum...

Şimdiden tşkrlr.kafamçokkarıştı

Merhaba elagözlü783 ben daha dogum yapmadım ama araştırdıgıma göre karanfil çok iyi geliyormuş. Dogumuna 20 gun kala 5-6 adet karanfili sıcak suyun içine atıp ılnıncaya kadar bekleyıp içersen bu hem normal hemde kolay dogum yapmana yardımcı olurmuş. Karanfil rahimin açılmasını saglıyormuş bunu ender saraçta televizyonda söylemişti. Tabiki en önemlisi çatının normal dogum için uygun olması. Bunuda 37. haftaki kontrolunde ögrenebilirsin. İnşallah gönlündeki gibi bir dogum yapmak nasip olur. Allah hepimizi bir avazda kurtarsın inşallah.

Özlem76 tşk ederim bilgilendirdiğin için. Benim ilk bebeğim olcak inşallah ama normal doğumu birçok arkadaş gibi çokistiyorum. Tabii hayırlısı bebiş ve kendim için neyse o olsun. Bugün 37+ günlere girdim. Bu hafta gidecem doktora bakalım ne dicek hayırlısı. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Senin zamanın çok mu??

ben normal doğum yaptım..bol bol yürüyüş ve su içmekten başka özel birşey yapmadım...allah bütün hamile olan arkadaşlarıma kolay doğum nasip etsin...
sevgiler...

Özlem76 tşk ederim bilgilendirdiğin için. Benim ilk bebeğim olcak inşallah ama normal doğumu birçok arkadaş gibi çokistiyorum. Tabii hayırlısı bebiş ve kendim için neyse o olsun. Bugün 37+ günlere girdim. Bu hafta gidecem doktora bakalım ne dicek hayırlısı. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Senin zamanın çok mu??

Rica ederim cnm. bende 37 + gunlerdeyim.Detaylı ultrasona göre 25 temmuzda dogum yapmam bekleniyordu ama doktorum sata göre 1 agustos dedi. Sen 37+ larda oldugun için bu kontrolunde çatı muayenen yapılabilir. O zaman normal dogum yapıp yapamayacagın belli olur. İnşallah gönlündeki gibi normal derde doktorun o zaman karanfili yapmaya başlarsın. Allahın izniylede bebegine normal yoldan saglıkla sıhhatle kavusursun.

X