Normal doğum yapanlar!???

Bahar83

beyza'nın annesi --<--@
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
293
0
Hayırlı sabahlar arkadaşlar, herkesin ve bebişlerimizin keyfi morali sıhhati yerindedir inşallah. Benim bi sorum olcaktı; Bi tanıdık tavsiye etti: Son zamanlarımıza doğru hergün bir kaşık zeytinyağı iç. Damarların açılmasına yardımcı olur dedi. Bunu ve buna benzer şeyler duydunuzmu?? Aslı var mı? Normal doğum yapan annişler, yapmış olduğunuz özel bişey var mı????
Dua edin! İlk Bebişim ve normal doğum istiyoruuuuum...

Şimdiden tşkrlr.kafamçokkarıştı

ben iki normal doğum yaptım ama hiç özel bişi yapmadım canım .. sadece hurmanın faydalı olduğunu biliyorum özellikle de doğum sancıları geldiğinde.. sağlıklı ve kolay bi doğum olur inşallah

slm canım a.s.
ben kasım annesi olacagım nasip olursa.daha gecenlerde böyle bi konu gecmişti evde büyüklerimizle beraber konuşmuştuk ve benim cok garibime gitmişti sana da anlatayım hemen.
eskiden genelde evde dogum yaparlarmış ya dogumun cabuk olması için sancı başladıktan sonra vajina bölgesine zeytin yagı sürerlermiş.bu rahmi yumuşatıp kolay acılmasını saglarmış ve bebekte hemen kayıp cıkıyormuş.hatta bunu amcamın eşi evde dogum yaparken yapmışlar cok rahat oldugunu söyledi bana.cok şaşırdım tabi zeytin yagının her derde deva oldugunu duymuştum ama bu kadarını ben hiç duymamıştım dogrusu
allah hepimize kolay bi dogum nasip etsin saglıklı olarak bebişleri kucagımıza alırız inşallah

Tşk ederim arkadaşlar. Dua en büyük silahtır! Elimizden duadan başka bişey gelmez. Zaten mübarek aylarada girdik. Bu arada kandiliniz mübarek olsun. 3 aylar hürmetine kimin ne hayır muradı varsa Rabbim nasip etsin inşallah. Herkesede kolay doğumlar nasip etsin. Amin.
öptm

canım seninde kandilin kutlu olsun duaların için kocamannnn AMİNNNNNNNNNN

kandiliniz kutlu olsun arkadaşlar:1hug:.ben de bu hafta inşallah ikinci bebişime kavuşacamgamyoncuiremsu,normal doğum kolaylaştıran yürüştür:dance:, en az günde yarım saat keyfli yürüş yaptın,son haftalarda az yağlı yemekler tüketin:kahve:,bol proteinli tercihi edin,merdiveni kulanın,ilk doğum bile vız gelir,o kadar acı duymasınız doğum da,herkeze kolay doğumlar

kandiliniz kutlu olsun arkadaşlar:1hug:.ben de bu hafta inşallah ikinci bebişime kavuşacamgamyoncuiremsu,normal doğum kolaylaştıran yürüştür:dance:, en az günde yarım saat keyfli yürüş yaptın,son haftalarda az yağlı yemekler tüketin:kahve:,bol proteinli tercihi edin,merdiveni kulanın,ilk doğum bile vız gelir,o kadar acı duymasınız doğum da,herkeze kolay doğumlar

Allaha şükür hamileliğim boyunca hiç sorunum olmadı yani yatmak durumdunda kalmadım. 32 günüm kaldı ama belli olmaz ya Temmuz ya ağustos annesi olcam inşallah. Son 2 haftadır felan ağırlaştım ama yürüyüşlerimi felan kesmiyorum. gidebildiğim kadar gidecem bakalım...

dogumdan biraz önce merdivenden inip cikmanin ve dogum esnasinda eger oturabilme imkanin varsa belini daire seklinde kivirarak :) bebegin daha kolay cikmasini saglayabilirmisiz .. bende bu bilgilerimi paylasmak istedim..

Merdivende pek zorlanmıyorum. İnerken tabiii :) 3. katta oturtduğumuzdan hergün in çık oluyo valla. sadece çıkarken nefes nefes kalıyom ve eşimin dediğiyle "çekmiyo" hayırlısı...

ben ogluma dogum yaptıgım sırada bana doktor...dizlerimin üstüne durup ıkınmamaı sölemişti yatarak sancı çekmemi sölemiştii bend eböle yaptım ve rahat dogum yapmıştım.. allah hepimizn yardımcısı olsun...hıı bu arada gerçekten hurma işe yarıyo die bend e duydum ama hiç denemedim..

kendini çok yormadan günde 1 saat yürüyüş (yada ne kadar dayanabilirsen) faydalı olduğunu söylüyolar doktorlar ben birde 1 şişe suya annem,kayınvalidem,ben... işte kime okutabilirseniz yasin-i şerif felak ve nas sureleri. ayetel kürsi okuduk doğuma giderken içilince ve doğum esnasında sen ve çevrendekiler "sümme sebila yessera" diye tekrar tekrar söylendiği zaman kolay oluyomuş doğum...bence herşeyin başı dua allah hepimizin yardımcısı olsun hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah...birde hurmanında önemli rolü varmış hem süt yapıyomuş hemde kasları gevşetip doğumu kolay olmasını sağlıyomuşa.s

dogumdan biraz önce merdivenden inip cikmanin ve dogum esnasinda eger oturabilme imkanin varsa belini daire seklinde kivirarak :) bebegin daha kolay cikmasini saglayabilirmisiz .. bende bu bilgilerimi paylasmak istedim..

ben hergün 4 kat inip çıkıyorum... epey kolay bi doğum yapmam gerekir galiba :))) ama yürüyüş maalesef :KK43:(( ayaklardaki şişlikler pek izin vermiyor. biraz yürüyünce gerilen deri acımaya ve bileklerim de ağrımaya başlıyo.

walla bende günde 2 kere 5 kat inip çıkıyorum evim çünkü en üst kat inşallah doğuma faydası olur kolayca doğum yaparım...

bol yürüyüş bütün hmilelere önerilen bir şeydir...özellikle yapacağınız tek şey bol su içmek ve bol yürüyüş..allah bütün hamilelere kolay doğum ve normal doğum nasip etsin...allah yardımcınız olsun...
sevgiler...

canım öncelikle allah hayırlı doğum nasip etsin diyorum.ben üç buçuk ay önce doğum yaptım ama ne doğum.ve normaldi çatım dar olduğu için kestiler ve doğum bittikten sonra idrarımdan kan geldi sonda taktılar ve o günün akşamı ben idrarımı hiç duymyodum resmen su gibi akıyodu idrar yolunuda kesmişler ve 20 gün sonra tekrar amaliyat oldum 40 gün sondayla gezdim çok acı çektim sabahlara kadar uyku yoktu tabiki doktorlar bunu bebeğin parçaladığını söylediler sizce öyle birşey olabilirmi olabilirmi bebeğim 3.490 gıram doğdu.ama allah bana öyle güzel oğul verdiki ben bütün acılarımı unuttum.

Benim doktorum bol bol merdiven inip cıkmamı söylemişti.yürüyüşten bile faydalıymış kasların acılmasını saglıyormuş
birde emekler gibi dört ayak üstünde durup karnını 10 dakika kadar serbest bırakmak bebegi cok rahatlatıyormuş.
Benim dogumum 16 30 hastaneye girdim 19 45 dogumumu yapmıştım kısa surdu fakat cok zor ve problemli bir dogum oldu..Tansiyonunuza cok dikkat kızlar benim büyügü son anda 19 a vurmuştu.
doktorlara kalsa ertesi güne dogurucaktım ama genede kızım için deger ne olursa olsun normal dogumu tavsiye ederim..

canım öncelikle allah hayırlı doğum nasip etsin diyorum.ben üç buçuk ay önce doğum yaptım ama ne doğum.ve normaldi çatım dar olduğu için kestiler ve doğum bittikten sonra idrarımdan kan geldi sonda taktılar ve o günün akşamı ben idrarımı hiç duymyodum resmen su gibi akıyodu idrar yolunuda kesmişler ve 20 gün sonra tekrar amaliyat oldum 40 gün sondayla gezdim çok acı çektim sabahlara kadar uyku yoktu tabiki doktorlar bunu bebeğin parçaladığını söylediler sizce öyle birşey olabilirmi olabilirmi bebeğim 3.490 gıram doğdu.ama allah bana öyle güzel oğul verdiki ben bütün acılarımı unuttum.

a.s. çok geçmiş olsun Rabbim Analı Babalı sağlıklı sıhhatli büyütsün inşallah. Maalesef son ana kadar ne olacağı belli olmaz. Hayırlı doğum olur inşallah. Bebişe :emir_bebek: iyi bak :1shok: annesi :eek:klava:

Benim doktorum bol bol merdiven inip cıkmamı söylemişti.yürüyüşten bile faydalıymış kasların acılmasını saglıyormuş
birde emekler gibi dört ayak üstünde durup karnını 10 dakika kadar serbest bırakmak bebegi cok rahatlatıyormuş.
Benim dogumum 16 30 hastaneye girdim 19 45 dogumumu yapmıştım kısa surdu fakat cok zor ve problemli bir dogum oldu..Tansiyonunuza cok dikkat kızlar benim büyügü son anda 19 a vurmuştu.
doktorlara kalsa ertesi güne dogurucaktım ama genede kızım için deger ne olursa olsun normal dogumu tavsiye ederim..

geçmiş olsun sanada. İnşallah bebişlerimzi kucağımıza alınca bizde unuturuz bütün sıkıntılarımızı...
Bebişinede Maaşallah

X