Çin takvimi hakkındaki düşünceleriniz? Yoka gerçekten doğru mu? Test Edelim mi?

fatmaustunn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2008
20
1
Merhabalar....

Hamişler ve Annecikler, bu aralar acayipçe ilgimi çeken bir konuda şu çin takvimi olayı...

2 sene önce anneme sormuştum ve gerçekten de ben ve kardeşlerimin cinsiyeti tutmuştu.
Sizlerin hiç ilgisini çekti mi? Yoksa bana mı ilginç geliyor!! CADIARZU

Sizde deneyip, düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz?
Belki diğer hamileliğim ( Allahım nasip ederse ve hayırlısıyla ) çin takvimine göre olur ha ne dersiniz!!! :teytey::emir_bebek:a.s.

ÇİN TAKVİMİ HAKKINDA...
PEK çok Asya ülkesinde bebek bekleyen çiftler, teknolojik gelişmelerle bebeklerinin cinsiyetini erkenden öğrenseler de, emin olmak için 'Çin Takvimi' ve halk inanışlarına da başvuruyor. Annenin yaşı ile hamile kaldığı ayın bilinmesi durumunda yüzde 90 doğru sonuç verdiği iddia edilen ve Çinli astroloji bilginlerince hazırlanan Çin Takvimi, Çin'de 700 yıldır kullanılıyor.

21 yaşında kız çocuk olasılığı fazla
TAKVİME göre, annenin yaşının hamile kalınan ayla kesiştiği nokta bebeğin cinsiyetini ortaya çıkarıyor. 30 yaşındaki bir anne adayının mart ve mayısta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti kız, diğer tüm aylarda ise erkek olurken, 21 yaşındaki anne adayının ocakta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti erkek, diğer tüm aylarda kız oluyor.

Hamile Kalınan Yaş Hamile Kalınan Ay
Oca. Şub Mart Nis. May. Haz. Tem. Ağs. Eyl. Ekim Kas. Aral.
18 K E K E E E E E E E E E
19 E K E K K E E K E E K K
20 K E K E E E E E E K E E
21 E K K K K K K K K K K K
22 K E E K E K K E K K K K
23 E E E K E E K K K E E K
24 E K K E E K E K E E K E
25 K E K E K E K E K E E E
26 E E E E E K E K K E K K
27 K K E E K E K K E K E E
28 E E E K K E K E K K E K
29 K E K K E K E E K E K K
30 E E K E K E E E E E E E
31 E E E E K K E K E K K K
32 E K K E K E E K E E K E
33 K E E K K E K E K E E K
34 E E K K E K E E K E K K
35 E K E K E K E K E E K E
36 E K E E E K E E K K K K
37 K K E K K K E K K E E E
38 E E K K E K K E K K E K
39 K K E K K K E K E E K E
40 E E E K E K E K E K K E
41 K K E K E E K K E K E K
42 E K K E E E E E K E K E
43 K E K K E E E K K K E E
44 E K K K E K E E K E K E
45 K E K E K K E K E K E K

Benim doğru çikti bir oğlum olacakmiş ama kiziminkide tutuyor tesadüfte olabilir tabi ki

benim son sat 17 mart
eger martta kaldiysam erkek
nisanda kaldiysam kizz
ki buyuk ihtimal nisanda kaldimm
ama arkadaslar bilimsel bi gercekliligi yokmuss bence atmasyonn

bilimsel ve dinen hiç bi gerçekliği olamaz böyle birşeyin,ama insanoğlundaki bu merak böyle şeyler yapmaya ve inanmaya teşvik ediyor,bana da kız dedi kız çıktı ama hiç inanasım yok

benımkı kız cıkıyor ve kızım olacak inş.
doğruluğu tartışılır yıne de..

arkadaşlar benim doğum tarihim 21.07.1981 sat ım da 23.05.2008 muhtemalen haziranda hamile kaldım benim için bakarmısınız kız mı erkek mi

arkadaşlar benim doğum tarihim 21.07.1981 sat ım da 23.05.2008 muhtemalen haziranda hamile kaldım benim için bakarmısınız kız mı erkek mi

canım yalnış bakmadıysam sseninki erkek görünüyor tabbiki hazranda hamile kalmışsan:))
rabbim sağlıkla kucagına almayı nasip etsin..

canım yalnış bakmadıysam sseninki erkek görünüyor tabbiki hazranda hamile kalmışsan:))
rabbim sağlıkla kucagına almayı nasip etsin..

çok sağol canım amin. ben bi türlü nasıl hesaplanacağını anlayamadım bi arkadaşım hamile kaldığın tarihten doğum tarihini çıkar sadece yaş kısmına bak demişti ben öyle yapınca 26 yaş 10 ay görünüyordu, dolayısıyla 26 ya bakınca kız ama mantıksal olarak 27 yaşa daha yakınım o zamanda erkek görünüyor bi türlü anlaymamıştm çok teşekkür ederim

ßenım yanLıs Cıktı Dogum tarıhım 16 06 1986 Ocak Ayında Hamıle Kaldım yanı o tarıhte daha 21 yasında ıdım 21 yasında sadece ocak ayında erkek gorunuor ama benım kızım olacak :))

benimkide doğru çıktı... Allahın izniyle bi kızım olucak... Ama zaten tutma sansı % 50 değilmi????

X