ayrıntılı ultrason???

eda1982

CANIM KIZIM IRMAK'IM
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2008
672
4
kızlar önümüzdeki hafta ayrıntılı ultrason çektirmek istiyorum doktorum gerek görmedi ama ben biraz fazla pinpirikliyim.acaba bebege bir sakıncası olurmu ayrıntılı ultrasonun.bi de bu ayrıntılı ultrason 2,3,4 boyutlu diye sınıflandırılan ultrasonla aynı şeymi?şimdiden teşekkürler herkese.

canım en 2 kere çektirdim obs doppler die geçio bebeğin iç organları inceliolar yarım saat falan sürüyo tam renkli deil evet bazı doktorlar maliyetli oldugu için gerek duymuyo ama bence çekilmesi ii çünkü için rahat eder. beni doktorum yollamıştı ilk gittigimde bebeğimin akciğerinde kist çıktı çok zor günler geçirdik amniosentez yapıldı neyseki o temiz çıktı ama kisti ögrendikten sonra her hafta kontrol olduk çünkü kist kalbini zorluyodu ve büyürse kalbinin durma ihtimali vardı 1,5 ay sonra tekrar doppler çektirdik ve neyseki kistin boyutu yarıya düşmüş bizimde içimiz rahatladı . ama tamaen rahatlamış deiliz bebeğim dogar dogmaz hemen bi gögüs cerrahına muayne ettireceğiz. diyecegim şu ki eger biz doppleri çektirmeseydik bu kistten haberimiz olmayacaktı ve allah korsun bebeğim belki ölecekti ve sebebini bilmeyecektik yada dogduktan sonra akciğerleriyle ilgili sorun yaşayacaktı ozamanda sebebi araştırmaya koyulacaktık . ben diorumki iyiyki çektirmişim en azından rahatsızlıgı hakkında bilgim var ve dogduktan sonra direkt ona göre tedavi başlanacak

cnm bence ayrıntılı ultrsona gir mutlaka,normal ultrasondan farkı yokki zararı olsun,sadece ayrıntılı olarak her organına bakıyorlar,bence ikili ve üçlü testten daha fazla gerekli birşey,çocuğun zekasıyla ilgili bi sorunu düzeltme imkanın yok,onu bilmen çok önemli deil ama burda tüm iç organları inceleniyor,onlarla ilgili bir sorun olduğunda erken teşhisle düzeltilme imkanı var,bir de için rahat ediyor,bence mutlaka girmelisin

canım en 2 kere çektirdim obs doppler die geçio bebeğin iç organları inceliolar yarım saat falan sürüyo tam renkli deil evet bazı doktorlar maliyetli oldugu için gerek duymuyo ama bence çekilmesi ii çünkü için rahat eder. beni doktorum yollamıştı ilk gittigimde bebeğimin akciğerinde kist çıktı çok zor günler geçirdik amniosentez yapıldı neyseki o temiz çıktı ama kisti ögrendikten sonra her hafta kontrol olduk çünkü kist kalbini zorluyodu ve büyürse kalbinin durma ihtimali vardı 1,5 ay sonra tekrar doppler çektirdik ve neyseki kistin boyutu yarıya düşmüş bizimde içimiz rahatladı . ama tamaen rahatlamış deiliz bebeğim dogar dogmaz hemen bi gögüs cerrahına muayne ettireceğiz. diyecegim şu ki eger biz doppleri çektirmeseydik bu kistten haberimiz olmayacaktı ve allah korsun bebeğim belki ölecekti ve sebebini bilmeyecektik yada dogduktan sonra akciğerleriyle ilgili sorun yaşayacaktı ozamanda sebebi araştırmaya koyulacaktık . ben diorumki iyiyki çektirmişim en azından rahatsızlıgı hakkında bilgim var ve dogduktan sonra direkt ona göre tedavi başlanacak

canım öncelikle çook geçmiş olsun şimdi daha iyi anlıyorum ayrıntılı ultrasonun önemini.bak sen daha bebişin dogmadan ögrenmişsin rahatsızlıgını ona göre tedavisi yapılır biran önce.bakarsın dogunca hiç bir problem olmadıgı saptanır böyle seylerde yanılma da olabiliyor.umarım hepimiz hayırlısıyla bebişlerimizi kucagımıza alırız.Allah hayırlı saglıklı evlatlar nasip etsin.çok teşekkürler canım paylaşımın içina.s.

merhaba ben denizlide yaşıyorum.4.5 aylık hamileyim.2li ve 3lü taramalarımı yaptırdım risk düşük çıktı ama yinede içim rahat etmiyo.doktorumda içimin rahat etmesi gerektiğini söylüyor.ben yinede ayrıntılı ultrosonda baktırmak istiyorum bunun ne gibi faydaları veya zararı varmıdır.denizlide nerde yaptırabilirim.yardımcı olursanız sevinirim

kızlar önümüzdeki hafta ayrıntılı ultrason çektirmek istiyorum doktorum gerek görmedi ama ben biraz fazla pinpirikliyim.acaba bebege bir sakıncası olurmu ayrıntılı ultrasonun.bi de bu ayrıntılı ultrason 2,3,4 boyutlu diye sınıflandırılan ultrasonla aynı şeymi?şimdiden teşekkürler herkese.

ultrasonun hiçbir zararı yok, röntgenin aksine ses dalgalarıyla çalışır ultrason, bu yüzden çekinmene korkmana hiç gerek yok, eğer içim rahat etsin diyosan git yaptır, zararlı bişiy değil a.s
merhaba ben denizlide yaşıyorum.4.5 aylık hamileyim.2li ve 3lü taramalarımı yaptırdım risk düşük çıktı ama yinede içim rahat etmiyo.doktorumda içimin rahat etmesi gerektiğini söylüyor.ben yinede ayrıntılı ultrosonda baktırmak istiyorum bunun ne gibi faydaları veya zararı varmıdır.denizlide nerde yaptırabilirim.yardımcı olursanız sevinirim

arzu sen hangi dra gidiyosun, bende denizlide oturuyorum da ondan sordum, bir de doktorun risk düşük dediyse endişelenmene hiç gerek yok, hamileyken böyle şeyler hissetmen normal, bende aynı senin gibi hissetmiştim, bu 2li 3lü taramalar sadece olasılık hesapları canım, yani tedavi amaçlı değil,

slm kızlar....
benımde testlerımde hiç bi sorun yoktu bende bıraz fazla pinpirikliyim....hatta bazen paranoya derecesıne felan gelıo yanı:CüvCüv:bende ıstedım dr umdan ayrıntılı o gerek gormedı ama ben ısrarla ıstedım...hıç bı zararı yok...aksıne içim rahatladı...su zamanda her turlu ımkan varken nıe kullanmayalım dımı ama....:teselli:

denizlide erpa hastanesine gidiyorum.ali ulutürk doktorum.bu hafta başı çektirdim ayrıntılı ultroson.sonuç gayet iyi çıktı.içim artık daha rahat.zaten 10 dk kadar sürdü.inş sağlıklı bi şekilde kzımı dünyaya getiririm.

kızlar merhaba...
dr. bana 21 - 22. haftalarda 2. düzey USG yapılmasını istedi...
ayrıntılı ultrason dediğiniz şey, 2. düzey USG ile aynı mı?

X