Göz Makyajı Kaş Alma Teknikleri

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

disiua1905

Guru
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2008
2.327
104
Kaşlar

Kaşlarınızın biçimi gözlerinizin ve bakışlarınızın anlamını bütünler. Çok seksi, çok ciddi, çok masum veya çok çocuksu. Yüzünüze ve bakışlarınıza en çok yakışan kaş şeklini bulmak için aynanın karşısına geçin.

Kaş Şekilleri

kas-alma-teknigi.jpg

Kaş Alma Tekniği

Elinize bir kalem alın. Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi burun deliklerinizden birinin yan tarafından kalemi yüzünüze dik gelecek şekilde tutun.kalemin ucunun geldiği yer kaşınızın ideal başlangıç noktasıdır. Daha sonra kalemi oynatmadan kaşınızın üzerinden çapraz şekilde şakağınıza kadar götürün. Burası ise kaşınızın ideal bitme noktasıdır. Kaş kavisinizi ise bu sınırlar arasında kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer kaşlarınız kısa ise ve ideal kaş bitim noktasına kadar uzamıyorsa, uygun bir kaş kalemi ile kuyruğunu uzatabilirsiniz.
Kaş Şekilleri

Gözlerinizi daha büyük göstermek ve göz çukurunuzu gölgeleyebilmek için aşağıdaki gibi kaşlarınızın kıvrımını daha bariz bir şekilde belirginleştirmeli ve burnunuzun iki yanından kaşlarınızı alarak kaş aralarını açmalısınız.

gozu_buyuk_gosterenkas.gif

Kavisli ve yay biçiminde kaş kadını seksi, çekici ve alımlı gösterir.
kavislikas.gif

Yüzünüze ve bakışlarınıza ciddi ve sert bir anlam kazandırmak istiyorsanız aşağıdaki üçgen kaş biçimini deneyin
ucgenkas.gif

Ark biçimindeki kaş yüzünüze ve bakışlarınıza sürprizli ama aynı zamanda cilveli bir anlam katar
arkkas.gif

Kaşlarınızın ucunu aşağıya doğru uzatırsanız yüzünüz ve bakışlarınız saf bir görünüm alır.
masumkas.gif

:hooray: :enbuyukkk:

Son düzenleyen: Moderatör:
bunlar çok güzel canım ama ben bi becerebilsem kendim almayı yerimseniben kuaförün yolunu tutuyorum artıka.s.

Bende beceremiyorum yaaaa sadece çıkanları topluyorum..ne yapsam kuafördeki gibi olmuyooo :çok üzgünüm:

kızlar size bi öneri kaş alırken pudra beyaz far yada beyaz kalem sürerseniz çıkanları görmek daha kolay oluyor. eve pearl den gördüm:eek: çok güzel oluyo gerçekten. bide beyaza boyayıp kalemle önce çiziyo şekil veriyo o şekle göre alıyor. ben almıyorum kaşımı kendim ama alanlar denesin :1hug: bide bide şu var kaşlarınızı farla boyayın süper oluyor çooookkk doğal oluyor a.s.

Kaşlar

Kaşlarınızın biçimi gözlerinizin ve bakışlarınızın anlamını bütünler. Çok seksi, çok ciddi, çok masum veya çok çocuksu. Yüzünüze ve bakışlarınıza en çok yakışan kaş şeklini bulmak için aynanın karşısına geçin.

Kaş Şekilleri

kas-alma-teknigi.jpg

Kaş Alma Tekniği

Elinize bir kalem alın. Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi burun deliklerinizden birinin yan tarafından kalemi yüzünüze dik gelecek şekilde tutun.kalemin ucunun geldiği yer kaşınızın ideal başlangıç noktasıdır. Daha sonra kalemi oynatmadan kaşınızın üzerinden çapraz şekilde şakağınıza kadar götürün. Burası ise kaşınızın ideal bitme noktasıdır. Kaş kavisinizi ise bu sınırlar arasında kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer kaşlarınız kısa ise ve ideal kaş bitim noktasına kadar uzamıyorsa, uygun bir kaş kalemi ile kuyruğunu uzatabilirsiniz.
Kaş Şekilleri

Gözlerinizi daha büyük göstermek ve göz çukurunuzu gölgeleyebilmek için aşağıdaki gibi kaşlarınızın kıvrımını daha bariz bir şekilde belirginleştirmeli ve burnunuzun iki yanından kaşlarınızı alarak kaş aralarını açmalısınız.

gozu_buyuk_gosterenkas.gif

Kavisli ve yay biçiminde kaş kadını seksi, çekici ve alımlı gösterir.

ben en çok bunu beğendim benimkilerde buna benziyor

paylaşımın için teşekkürler canım sağoll emeğine sağlıkka.s.

yaffff kaşın evde yada kuaförde alınmasından geçtim bende kaştan eser yooooookkk:çok üzgünüm:
benim kaşlarım hem sarı hemde seyrek .. kaşları güzel olanlara o kadar çok imreniyorumki...korkumdan olanıda kuaför yiyip bitirecek die gidemiyomda bırak dağınık kalsın hesabı öyle idare ettiriyom işte..tatlicadiarzu
ama kaş alımı ile bi fikir edinmiş oldum teşekkür ederim canım ..a.s.

X