Kromozom bozukluğu olan varmı

Slm arkadaslar cok uzuluyorum sizleri okudukca Benimde esim icin kromozom testi yapildi normal cikti ama esimin hormonlarinda problem cikti vede ihmal edilmis inmemis testis var. yani tup bebege gerek bile duymadi doktor milyonda bir sansiniz var maddi ve manevi cok yipranirsiniz dedi doktor. Belinay esinin seni birakip gitmesine cok uzuldum bende donor dusunmuyorum ama evlatlik dusunuyorum esimde sicak bakiyor biz basaramadik ama insallah kizlar siz basarirsiniz Rabbim hepimize hayirlisiysa nasip etsin. aminnn

hormanlar ilaçla düzenlenip testislerden sperm alınamıyor mu acaba başka dr.la görüştünüz mü

Slm arkadaslar cok uzuluyorum sizleri okudukca Benimde esim icin kromozom testi yapildi normal cikti ama esimin hormonlarinda problem cikti vede ihmal edilmis inmemis testis var. yani tup bebege gerek bile duymadi doktor milyonda bir sansiniz var maddi ve manevi cok yipranirsiniz dedi doktor. Belinay esinin seni birakip gitmesine cok uzuldum bende donor dusunmuyorum ama evlatlik dusunuyorum esimde sicak bakiyor biz basaramadik ama insallah kizlar siz basarirsiniz Rabbim hepimize hayirlisiysa nasip etsin. aminnn

hormanlar ilaçla düzenlenip testislerden sperm alınamıyor mu acab abaşka dr.la görüştünüz mü

canim esimin testisleri kasiginda. bu durumda olan erken cocuklari 1 yasina kadar ameliyat edilmesi gerekirmis esim 12 yasinda bir ameliyat gecirmis boyle oluncada cok gec kalinmis bir ameliyat zaten indirilememis vucut sicakliginda testisteki butun hucreler oluyormus,doktor mikro tese ile bulma imkanimiz milyonda bir dedi. gittigimiz doktor konusunda uzman bir doktor kok hucre olabilir ileriki yillarda dedi doktor bilmiyorum............

saftirikcim küçükken kardeşim evlatlık verilmiş nasıl problem yaşandığını biliyorum o travma hiç atlatılmıyor ona rağmen görüştük babası tarafından hamile bırakılan bir kızcağızın çocuğunu önerdiler.kızın babası ya.başka bir tane amcası tarafından hamile bırakılan bir kızın çocuğu.bir başkası ise anne zihinsel engelli birilerinin tecavüzüne uğramış liste uzayıp gidiyor bunları nereden öğreniyorum ç.esirgemede çalışan uzmanardan biri arkadaşım ve çok gözüm korktu.hani donasyonda ne idiğü belirsiz ama evlatlıkta da durum bu üstelik normalde söylemiyorlarmış çocukların ailesinin kim olduğunu. eşim bunun üzerine hiç istemiyor.ve ben hala kararsızım hala eşim yok çıldıracağım rabbim sabır ver iyilerle karşılaştır inş
saftirikcim sizn kararınıza da çok büyük saygım var allah gönlüne göre versin:eek:
çok üzüldüm ya biz dede durum farklı olamyınca insan ne diyeceğini bilmiyor

çok üzüldüm ya biz dede durum farklı olamyınca insan ne diyeceğini bilmiyor

Çok etilendim evlatlık konusunda yazdıklarından :çok üzgünüm: Rabbim bize hayırlı bir evlat nasıp etsin inşallah duadan başka yapacak birşeyim yokk.

sis20 ben de seninle aynı sorunu yasıyorum canım denizlideyiz biz de görüşebilir miyiz özelden mesaj gönderdim ama ulasamadım..

merhaba
bende de 5 ve 18. kromozomlarımda translokasyon vardı. 4 düşük yaptım ve tüp bebek tedavisi pgt önerildi bana da 15 yumurtam toplandı 9 tanesi döllendi. içlerinden 2 tanesi sağlıklı çıktı bunlar transfer edildi. çok şükür şimdi hamileyim ve umarım herşey yolunda gider. tüp bebeğin yanında pgt de çok stresli bi dönem yumurtalarının toplanması ve döllenmesi yetmiyor.bir de aralarında sağlıklı var mı diye düşünüyoruz allah hepimizin yardımcısı olsun...

arkadaslar bu sayfaya giren varmı bilmiyorum ama bisi sormak istiyorum
benim ilk evliligimden 15 yasında bir oglum var
ikinci evliligimde bebek yapmak istedik bir bos gebelik yasadım
sonra asılama ile tekrar hamile kaldım ikiz gebelik elde edildi fakat bebeklerim gelismedi aldılar.
dr kromozom testleri istedi bana ve eşime
sizce bende kromozom sorunu olabilir mi?

arkadaslar bu sayfaya giren varmı bilmiyorum ama bisi sormak istiyorum
benim ilk evliligimden 15 yasında bir oglum var
ikinci evliligimde bebek yapmak istedik bir bos gebelik yasadım
sonra asılama ile tekrar hamile kaldım ikiz gebelik elde edildi fakat bebeklerim gelismedi aldılar.
dr kromozom testleri istedi bana ve eşime
sizce bende kromozom sorunu olabilir mi?

cnm ikiz bebeklerine üzüldüm...
cnm ne desem yanlış olur. sen de de eşinde de olabilir tabii... allah yolunuzu açık etsin umarım istediğin gibi ve olumlu sonuçlar alırsınız test sonuçlarınızda

arkadaslar cerrahpaşa tıp fakultesinde bana ve eşime kromozom analizi yaptırabilirmiyim sizce?

benim de kromozom bozukluğu var yaklaşık 3 senelik evliyim korunmasız olarak hiç hamile kalamadım benimki % 80 i 45 X - % 20 si 47 xxx süper dişi olarak geçiyor...mozoik turner sendromu dedi doktorum adetim düzenli ve yumurtam olduğu için imkansız değil dedi dr şükürler olsun... ilk tüp denememizi martta yaptırdık umut tüp bebekte 8 yumurta toplandı benden 3 tanesi döllendi ancak yapılan pgt de 2 tanesinde hastalık çıktığu için koymadılar ve tek embriyo oldu oda tutmadı malesef :KK43:

sevgi-burak bu forumda takip ettinmi bilmiyorum ama biz kromozom sorunu yaşayanlar "PGT ile sağlıklı gebelik elde eden var mı" başlığında sık sık görüşüyoruz. Benimde 2 tüp ve pgt olumsuz sonuçlandı ama o başlıkta çok başarılı sonuç elde eden arkadaşlar var. Çok uğraşsakta umudumu yitirmemeye çalışıyorum bende. kendine iyi bak selamlar

benimde esimde 13 ve 14 uncu kromozomlarda translokasyon var
24 aydan beri hic hamile bile klamadim
simdi tupbebek dusunuyoruz
allah hepimizin yar yardimcisi olsun
allahtan umut kesilmez
ben mesela salak gibi her ay hala umutlaniyorum

canım çok teşekkür ederim cevapladığın için.bende de 187,5 gonal f - lucrin ve uzun protokolle 14 yumurta toplandı.11 i işleme girdi 7 tanesi döllendi 3 tanesi pgt ye girdi ve hiçbirisi sağlıklı çıkamadı.transfer iptal oldu yani cok kötü bir durum.senin ilkinde yumurta potansiyelin çok güzelmiş(maşaallah)a.s..bizim için nekadar çok yumurta olursa şansımız okadar fazla.inş 3. de tutturursun canım.ben bu ay ikinciye başlamayı düşünüyorum.Allah bu yolda çaba harcayanların yar ve yardımcısı olsun.bana şansımın %30 olduğunu söylediler Ama Allah isterse bu değerlerin hiçbir anlamı yok.kocaman öpüyorum canım sevgiler

sevgili hituci.benim eşimdede aynı problem var 4 düşük yaptım.2 hafta öncede tüp bebek denedik 10 yumurta toplandı 5 işleme girdi 3 dollendı ama pgtye gitmeden emriyolar geriledi tranfer olmadı yani.sen ikinci denemeyi yapacagını yazmıssın aca oldumu tuttumu inş olmustur.yazarsan sevinirim.allah herkeze bebiş versin.

sevgili hituci.benim eşimdede aynı problem var 4 düşük yaptım.2 hafta öncede tüp bebek denedik 10 yumurta toplandı 5 işleme girdi 3 dollendı ama pgtye gitmeden emriyolar geriledi tranfer olmadı yani.sen ikinci denemeyi yapacagını yazmıssın aca oldumu tuttumu inş olmustur.yazarsan sevinirim.allah herkeze bebiş versin.
canım merhaba....ikinci denememi yaptım iki tane sağlıklı emmbriyo bulundu.birisi gelişimini devam ettirdiği için tek embriyo trasfer edildi ama oda tutunmadı malesef...üçüncü tedavimde 5 embriyom pgt ye girdi ancak hiç sağlıklı emmbriyo bulunmadı ve trasferim iptal oldu.dördüncü tüp denememde iki tane sağlıklı embriyo bulundu ikiside trasfer edildi ve rabbime şükürler olsun ikiside tutundu.şimdi 30 haftalık ikiz kızlarımı bekliyorum allah nasip ederse.rabbim isteyen herkese hayırlısıyla sağlıkla en kısa zamanda nasip etsin inşaallah.son tedavimde 10 yumurta toplanmıştı.sormak istediğin bişey olursa lütfen çekinme Allaha emanet ol..sevgiler...

Son düzenleme:
canım merhaba....ikinci denememi yaptım iki tane sağlıklı emmbriyo bulundu.birisi gelişimini devam ettirdiği için tek embriyo trasfer edildi ama oda tutunmadı malesef...üçüncü tedavimde 5 embriyom pgt ye girdi ancak hiç sağlıklı emmbriyo bulunmadı ve trasferim iptal oldu.dördüncü tüp denememde iki tane sağlıklı embriyo bulundu ikiside trasfer edildi ve rabbime şükürler olsun ikiside tutundu.şimdi 30 haftalık ikiz kızlarımı bekliyorum allah nasip ederse.rabbim isteyen herkese hayırlısıyla sağlıkla en kısa zamanda nasip etsin inşaallah.son tedavimde 10 yumurta toplanmıştı.sormak istediğin bişey olursa lütfen çekinme Allaha emanet ol..sevgiler...
canım benım okadar cok sevındımkı anlatamam.allah bizlere yardım etsın.senin bu yazdıgın beni okadar cok tesellı ettıkı cok tesekkur ederım cvpladıgın ıcın çok ihtiyacım vardı.2.denemeye baslıcaz pazartesi inş olur.benim görümcemdede aynısı var acaba kadınla erkekte degısıyormu?bebeklerini çok cok öpüyorum.allah bagıslasın.allaha emanet olun.

kızlar tahlil sonuçlarında 9.kromozom da bozukluk çıkan var mı
doktorum bundan tekrarlayan dusuge sebep olmaz dedı ama kafam karısık. bunu yasayan var mı????

Kizlarr burya yazan varmi bilmiyorum ama bende iki dusuk
Yaptim genetik test yaptrdik ve 16 .kromozom da sorin cikti
Simdi kan testi yaptracaz, ayni durumda olanlar varmi, cok korkuyorum bole durumda
Cocuk yapma sansi nedir

Kizlarr burya yazan varmi bilmiyorum ama bende iki dusuk
Yaptim genetik test yaptrdik ve 16 .kromozom da sorin cikti
Simdi kan testi yaptracaz, ayni durumda olanlar varmi, cok korkuyorum bole durumda
Cocuk yapma sansi nedir

Arkadaşlar kromozom bozukluğu olanlar ya da mozaik turner sendromu olanlardan hamile olan var mı?
Araştırmalarım Turner sendromunda düzenli adet görülemeyeceği yönünde. Birde Türkiye bu konuda iyi mi?
Bilen var mı?

X