Kromozom bozukluğu olan varmı

Elif26

@şkısın@ @şık
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
606
11
Doktorum kromozom tahlileri yapılabileceğini söyledi eğer gerçekten problem olusa tüp bebektede bu sorun çözülemiyormu.:uhm:

sevgili elif neden kromozom tahliline ihtiyaç duygu dr.un?tekrarlayan yada tutmayan tüp bebek- micro denemerin mi var?benim 2 micro denememden sonra yapıldı.eşimin 13-14 kromozomlarında sorun var.bi dahaki denemde pgt yapılacak emriyolara.bence tüp bebek yapılacak insanlara ilk denemede yapılması gerekli pgt nin.eger gerekli dediyse yaptır.kan tatlili zaten ve üniv.hastanelerinde ücretsiz yapılıyor...bir kaç ay geçiyor ama olsun...alıştık beklemelere.........

sevgili elif benim eşimdede kromozom bozukluğu var.eşimin sperm sayısında hareketliliğinde ve şeklinde bozukluk vardı.dr bi genetik test yapalım dedi ve 13. 14. kromozomlarda bozukluk çıktı.ilk tüp bebek denemesinde embriyolar pgt denen bir işleme giriyorlar 3 embriyomuz girdi ama malesef sağlıklı embriyo bulunamadı.soruna cevap olacak evet tüp bebekte bu sorun çözülebiliyo ve sağlıklı bebek dünyaya getirme şansımız oldukça fazla.başka merak ettiğin bi soru olursa yazabilirim sevgiler canım

sevgili elif neden kromozom tahliline ihtiyaç duygu dr.un?tekrarlayan yada tutmayan tüp bebek- micro denemerin mi var?benim 2 micro denememden sonra yapıldı.eşimin 13-14 kromozomlarında sorun var.bi dahaki denemde pgt yapılacak emriyolara.bence tüp bebek yapılacak insanlara ilk denemede yapılması gerekli pgt nin.eger gerekli dediyse yaptır.kan tatlili zaten ve üniv.hastanelerinde ücretsiz yapılıyor...bir kaç ay geçiyor ama olsun...alıştık beklemelere.........

cennet kokulum tüp bebek deneyimlerin hakkında biraz bilgi verebilirmisin.kaç yaşındasın?hangi ilacı kullandın?dozunu kaç yaptın?kaç yumurtan oldu?kaçı döllendi?yazarsan sevinirim sanırım seninle sorunumuz ortak.öpüyorum canım sevgiler

sevgili hutici 26 yaşındayım.ilk denemde 21umurta toplandı.13tane döllendi hatta 5 tane sağlıklı kondu sonuç negatif.2.microda 10tane toplandı 5 tane döllendi 2 tane kondu negatif.düşüklerin sebebi kromozom tranloksayonu dedi dr.lucrin ve gonal_f kullandım.günde 225ml.böyle canım.....uğraşıyoruz işte hayatımızın odagı olan konulara bak............rüyamda bile kendimi araştırma yaparken görüyorum artık.....

sevgili hutici 26 yaşındayım.ilk denemde 21umurta toplandı.13tane döllendi hatta 5 tane sağlıklı kondu sonuç negatif.2.microda 10tane toplandı 5 tane döllendi 2 tane kondu negatif.düşüklerin sebebi kromozom tranloksayonu dedi dr.lucrin ve gonal_f kullandım.günde 225ml.böyle canım.....uğraşıyoruz işte hayatımızın odagı olan konulara bak............rüyamda bile kendimi araştırma yaparken görüyorum artık.....

canım çok teşekkür ederim cevapladığın için.bende de 187,5 gonal f - lucrin ve uzun protokolle 14 yumurta toplandı.11 i işleme girdi 7 tanesi döllendi 3 tanesi pgt ye girdi ve hiçbirisi sağlıklı çıkamadı.transfer iptal oldu yani cok kötü bir durum.senin ilkinde yumurta potansiyelin çok güzelmiş(maşaallah)a.s..bizim için nekadar çok yumurta olursa şansımız okadar fazla.inş 3. de tutturursun canım.ben bu ay ikinciye başlamayı düşünüyorum.Allah bu yolda çaba harcayanların yar ve yardımcısı olsun.bana şansımın %30 olduğunu söylediler Ama Allah isterse bu değerlerin hiçbir anlamı yok.kocaman öpüyorum canım sevgiler

arkadaşlar merhaba, benim de 3 micro denemem var ve hiçbiri de tutmadı. bu defakinde sadece eşimin kromozomlarına bakıldı ve sorun yoktu. ama sonuç yine negatif olunca doktorum benimkine de bakılmasını istedi. bir de pgt de yaptırırız dedi. sizin anlattıklarınızda anlamadığım bir şey var pgtye giden embriyoların pgt sonrası yaşamama ihtimali mi var? nedeni ne? üzerlerinden hücre alındığı için mi? o zaman pgt yararlı bir şey değil, yanlış mı anladım acaba?:uhm:

arkadaşlar merhaba, benim de 3 micro denemem var ve hiçbiri de tutmadı. bu defakinde sadece eşimin kromozomlarına bakıldı ve sorun yoktu. ama sonuç yine negatif olunca doktorum benimkine de bakılmasını istedi. bir de pgt de yaptırırız dedi. sizin anlattıklarınızda anlamadığım bir şey var pgtye giden embriyoların pgt sonrası yaşamama ihtimali mi var? nedeni ne? üzerlerinden hücre alındığı için mi? o zaman pgt yararlı bir şey değil, yanlış mı anladım acaba?:uhm:

canım eger embriyolarda yada eşlerin herhangi birinde kromozom bozukluğu varsa bu işlem yapılmak zorunda.embriyoların dışındaki tabaka kırılıp içinden bir yada iki hücre alındığı için biraz zarar görebiliyor fakat eğer embriyoda bir sorun yoksa tutma ihtimali çok yüksek.ben dr a sormuştum bebeğin bir parçasını alıyorsunuz nasıl tutacak diye.kalan hücrelerin birtanesi bile bebeğin bütün organlarını oluşturacak kapasiteye sahipmiş.buda Allahın bir lütfu herhalde.senin kan tahlili sonucun belli oldumu?umarım bir sorun yoktur.kocaman kocaman öpücükler ve sevgilera.s.

sevgili hutici bazı arkadaşlar buna tepki göstersede (merkez ismi açıklamak konusunda)ben açıklama taraftarıyım.emriyolara pgt yapılacak sonuçta ve ben bu konuda en başarılı ve bilgi sahibi dr.u bulmaya çalışıyorum.bu normal microdan +emriyo işlemi çünkü.alman hastanesiyle ön görüşme yapıcam,12 temmuzda.sen hangi merkezi düşünüyorsun?araştımaların ne alemde?öptüm canım.....

canım eger embriyolarda yada eşlerin herhangi birinde kromozom bozukluğu varsa bu işlem yapılmak zorunda.embriyoların dışındaki tabaka kırılıp içinden bir yada iki hücre alındığı için biraz zarar görebiliyor fakat eğer embriyoda bir sorun yoksa tutma ihtimali çok yüksek.ben dr a sormuştum bebeğin bir parçasını alıyorsunuz nasıl tutacak diye.kalan hücrelerin birtanesi bile bebeğin bütün organlarını oluşturacak kapasiteye sahipmiş.buda Allahın bir lütfu herhalde.senin kan tahlili sonucun belli oldumu?umarım bir sorun yoktur.kocaman kocaman öpücükler ve sevgilera.s.

verdiğin bilgiler için teşekkürler hituci. tahlillerimi tıp fakültesinde yaptırıyorum.(malum maddi olarak yeterince çökmüş durumdayız.) malesef fakültelerin durumu da ortada daha tahlil için gün alabildim. 24 ekime gün verdiler, sonucu ne zaman çıkar Allah bilir.ne yapalım alıştık beklemeye. sabrımız genişlediği için olsa gerek sabırsızlanmıyorum artık. umarım yarıyıl tatilinden önce çıkar. sen ne yaptın? her şey gönlünce olsun.:1hug:

verdiğin bilgiler için teşekkürler hituci. tahlillerimi tıp fakültesinde yaptırıyorum.(malum maddi olarak yeterince çökmüş durumdayız.) malesef fakültelerin durumu da ortada daha tahlil için gün alabildim. 24 ekime gün verdiler, sonucu ne zaman çıkar Allah bilir.ne yapalım alıştık beklemeye. sabrımız genişlediği için olsa gerek sabırsızlanmıyorum artık. umarım yarıyıl tatilinden önce çıkar. sen ne yaptın? her şey gönlünce olsun.:1hug:

canım merhaba inşaallah güzel haberlerini alırız bundan sonra.sende genetik bir problem olduğunu düşünmüyorum şahsen.yoksa bile imkanın varsa embriyolara genetik test yaptırmanı tavsiye ederim.çünkü burada yazan bir arkadaş vardı.eşinde ve kendinde bir problem yokmuş ama embriyoar genetik açıdan bozuk çıkıyormuş ama sonunda sağlıklıyı bılmuşlar ve tutmuş.ben geçen ay ikinci tüp bebeğimi yaptım.ilkinde sağlıklı embriyo bulunamamıştı.ikincide iki tane sağlıklı embriyo bulundu ancak birisi transfer edildi.diğeri gelişimini devam ettirememiş.ama malesef sonuç negatif üzüldüm ama alıştık biz üzüntülere.bir mucize bekliyorum herkes gibi.Allahtan ümit kesilmez diyorum.eğer nasibimizde vasa olacak Allahın izniyle.kendine iyi bak canm kocaman öptüm sevgilera.s.

Son düzenleme:
arkadaşlar okudukça inanın üzüntüden ağlıyorum... Sizlere çook geçmişler olsun bende paylaşıyım dedim... Eşim 26 yaşında ve kromozom tahlileri istediler yaptırdık ve klinefelter Sendronomlu çıktı malesef...:KK43:( buda tüp bebek için zor bir durum ve eşim normal yolla çocuk sahibi olamıyor...Ancak testis otopsisi yapılıp bulunursa sperm alınacak ve dışarıda döllendirilecekmiş.....Bizim gibi böyle eşinin sorunu olup böyle testis ameliyatı yaptıran ve ameliyattan sonra eşi hamile kalan arkadaşlar varsa lütfen paylaşalım eşimde çok meraklı ve korkuyor....

selam hituci bizde pgt yaptırdık öncedende eşimle benim kromozomlarıma bakıldı bizde kan sonuçları normal çıktı.kromozom sayılarımız yani.fakat embriyolarda anomali çıktı yedi embriyonun hepsinde değişik trizomi,monozomi falan çıktı ve tüp bebek uygulanamadı malesef .fakat entresan bir durum var genetik bunun eşinizdenmi yoksa sizdenmi kaynaklandığını bulamadık dedi .biz öğrenmeyi çok istedik ama malesef .o kadar para döktük net bir cevap yok.fakat biyologlar yumurtanın ve spermin ilk halini gördükleri için .yumurtadan gözüküyor dedi.kafamız çok karışık şuan kıbrısa gitmeyi planlıyoruz eğer gerçekten yumurtadansa donör istiyoruz .ben ege tavmergen yani doktorumdan net bir cevap istedim oda sessiz kaldı yani yumurtadan veya spermden olduğuyla alakalı kime inanıcam bilmiyorum.biyologlarımı ,sessiz kalan doktor ve genetik uzmanamı .senin eşinden kaynaklandığı nasıl anlaşıldı bilgi verebilirmisin ?sağol

selam hituci bizde pgt yaptırdık öncedende eşimle benim kromozomlarıma bakıldı bizde kan sonuçları normal çıktı.kromozom sayılarımız yani.fakat embriyolarda anomali çıktı yedi embriyonun hepsinde değişik trizomi,monozomi falan çıktı ve tüp bebek uygulanamadı malesef .fakat entresan bir durum var genetik bunun eşinizdenmi yoksa sizdenmi kaynaklandığını bulamadık dedi .biz öğrenmeyi çok istedik ama malesef .o kadar para döktük net bir cevap yok.fakat biyologlar yumurtanın ve spermin ilk halini gördükleri için .yumurtadan gözüküyor dedi.kafamız çok karışık şuan kıbrısa gitmeyi planlıyoruz eğer gerçekten yumurtadansa donör istiyoruz .ben ege tavmergen yani doktorumdan net bir cevap istedim oda sessiz kaldı yani yumurtadan veya spermden olduğuyla alakalı kime inanıcam bilmiyorum.biyologlarımı ,sessiz kalan doktor ve genetik uzmanamı .senin eşinden kaynaklandığı nasıl anlaşıldı bilgi verebilirmisin ?sağol

canım çok üzüldüm ama inan Allahtan ümit kesilmez.benimde ilkinde hiç sağlıklı çıkmamıştı ama ikincide bulduk çok şükür.tutmasada bulmak bile mutlu etti bizi.bizim kan tahlilimizde çıktı problem olduğu.genetik inceleme yapan bir labaratuvarda yaptırdık.inşaallah sizde sorunu bulup çözersiniz en kısa zamanda.Allah yar ve yardımcınız olsun canım sevgiyle kal...a.s.

canım birşeydaha söylemek istiyorum kan testini farklı farklı yerlerde yaptırmanı tavsiye ederim.çünkü bizim hücreleri inceleyen dr genetik sorun olması dıştan bakarak belli olmaz demişti.belli olsaydı embriyolara pgt yapmaları saçma olurdu.Allaha emanet ol çok öptüm

Biz de de eşimin 1 ve 3 nolu kromozomlarinda resiprokal translokasyon olduğunu 3 aşilama 3 tüp bebek denemesinden sonra öğrendik.keşke şu genetik tani tedavinin ilk başinda yapilsa önce memorial sonra alman ve bu yaz anatolyada pgt ile denedik sonuç negatif. Pgt her zaman kesin sonuç vermiyor ve çok pahali.eşimin üç türkiyedeki üniversiteden bir de yurt dişindan bu durumda bebeğinin olamayacağini öğrendik 3 aşilama ,3 tüp bebek 3 pgt ile tüp bebek ve eşim donasyon fikrine karasiz kaldiğim için beni birakti gitti üzüntüden ölmek üzereyim ya rabbim sabirrrrrrrr

Cümleyi atlamişim üç türkiyedeki üniversitelerden 1 yurt dişindan rapor verdiler

Slm arkadaslar cok uzuluyorum sizleri okudukca Benimde esim icin kromozom testi yapildi normal cikti ama esimin hormonlarinda problem cikti vede ihmal edilmis inmemis testis var. yani tup bebege gerek bile duymadi doktor milyonda bir sansiniz var maddi ve manevi cok yipranirsiniz dedi doktor. Belinay esinin seni birakip gitmesine cok uzuldum bende donor dusunmuyorum ama evlatlik dusunuyorum esimde sicak bakiyor biz basaramadik ama insallah kizlar siz basarirsiniz Rabbim hepimize hayirlisiysa nasip etsin. aminnn

Slm arkadaslar cok uzuluyorum sizleri okudukca Benimde esim icin kromozom testi yapildi normal cikti ama esimin hormonlarinda problem cikti vede ihmal edilmis inmemis testis var. yani tup bebege gerek bile duymadi doktor milyonda bir sansiniz var maddi ve manevi cok yipranirsiniz dedi doktor. Belinay esinin seni birakip gitmesine cok uzuldum bende donor dusunmuyorum ama evlatlik dusunuyorum esimde sicak bakiyor biz basaramadik ama insallah kizlar siz basarirsiniz Rabbim hepimize hayirlisiysa nasip etsin. aminnn

saftirikcim küçükken kardeşim evlatlık verilmiş nasıl problem yaşandığını biliyorum o travma hiç atlatılmıyor ona rağmen görüştük babası tarafından hamile bırakılan bir kızcağızın çocuğunu önerdiler.kızın babası ya.başka bir tane amcası tarafından hamile bırakılan bir kızın çocuğu.bir başkası ise anne zihinsel engelli birilerinin tecavüzüne uğramış liste uzayıp gidiyor bunları nereden öğreniyorum ç.esirgemede çalışan uzmanardan biri arkadaşım ve çok gözüm korktu.hani donasyonda ne idiğü belirsiz ama evlatlıkta da durum bu üstelik normalde söylemiyorlarmış çocukların ailesinin kim olduğunu. eşim bunun üzerine hiç istemiyor.ve ben hala kararsızım hala eşim yok çıldıracağım rabbim sabır ver iyilerle karşılaştır inş
saftirikcim sizn kararınıza da çok büyük saygım var allah gönlüne göre versin:eek:

X