bebeğim kaç haftalık anlamıyorum :(

andina222

nihayet bir anne...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
3.270
1
kızlar bana yardım edin , aklım çok karışık :bbo:

son adet tarihim 18 şubat , internet sitelerine göre 19+3 üm şu anda

ultrasona göre 18+4 üm , hangisi doğru bilemiyorum , gerçi benim adetim 28 gün değil genelde 33-34 günde bir adet olurum ama aklım karışıyor benim..eğer adet tarihim doğruysa bebeğim mi küçük senağlama

yardım lütfennnnn

bir problem varsa doktorun söylerdi bence
ben son gittiğimde doktor önce gün hesabı yaptı sonra ultrasonla karşılaştırdı problem olmadığını söyledi
sen de doktoruna sor derim

ultrasyondaki kesindir bence çünkü gerçek verilere dayanıolarlar annemin hangi gün dogum yapca bile belli bi aksilik olmazsa inş o yüzden sıkma canını yaa ne üzüp kendine ve bebege zarar veriosun ki takmıcan hamilelikte hiç bişi hamileliğin tadını çıkar bence:)a.s.

Canım kendini üzmene gerek yok. Aynı durumu ben de yaşıyorum. SAT'a göre bebeğim 20+3 oysaki ultrasonda ölçümlere göre 19+3. Yani tam bir hafta fark var. Ama bunun nedeni bebeğimin gelişememesi değil, geç döllenme. Bunu son gittiğim ayrıntılı ultrasonu yapan prof. da söyledi. Bir hafta daha geç yumurtladığım için bebeğimde bir hafta sonra olmuş. Bunun için telaşlanacak bir şey yok. Sadece doğum tarihi 1 hafta ileri atacak. Kimbilir belki arada fark atarlar ve SAT'a göre olan tarihlerinin bile önüne geçerler. Dert edilecek bir şey değil, için rahat olsun. Küçük falan da değil bebeğin. Adetleri düzensiz olanlarda bazen bu durum yaşanabiliyormuş.

kızlar teşekkür ederim cevaplar için , iyi ya benim gibi olanlar da varmış ben de acaba bebişim gelişemiyor mu diye üzülüp duruyordum.. ben çok stresli bir hamilelik geçiyorum , hem düşünecek çok şey var hem de ev içi problemler acaba dedim bu kadar stresten dolayı bebişim de büyümüyor mu :çok üzgünüm:
umarım sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir hepsi , ah o günü bir görebilsem zaten şu anda başka hiçbirşey istemiyorum :eek:

bende şuan 10+4 günlük hamileyim ama ultrasyona göre 9+4 günlük çıkıyor bu benimde çok kafama takılmıştı hangisi doğru diye aynı durumdayız

bende 5+4 günüm diye gittim dr a 4+5 gün çıktı ultrasonda:) sağlıklı olsunlarda 3 gün 5 gün önemli değil yanii.

X