arkadaşlar bebeğinin işitme testi negatif çıkan varmı

serince84

sude'm,şevval'im
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2008
495
3
kızlar cokkk moralim bozuk bebegimin dogum sonrası işitme testi negatif cıktı
cogu bebekte dogdugu an böyle cıkabiliyomuş
3 hafta sonra yani bugün tekrar yapıldı gene negatif cokkk moralim bozuldu
ama yavrum yanından gecerken laminantin cıkardıgı sese bile sıcrıyo
yüksek seste uyanıyo
ben anlamadım arkadaşlar bi bilgisi olan varsa lütfen

canım endıselenme , o cıhaz cok hassas oldugu ıcın tepkıyı alamazsa negatıf gosterıyor,bız teste gıttıgımızde yapan doktorla konusmustuk,ve bızım doktorumuz bızı 2 aylılkken gonderdı bu teste daha once yapılanlar yanıltabılıyormus

canim hic korkma.bizdede ayni durum olmustu.bebegin kulaginda su kaliyo dogumdan sonra.iki aylikken normal cikar.tecrübeyle sabittir :)

canım endıselenme , o cıhaz cok hassas oldugu ıcın tepkıyı alamazsa negatıf gosterıyor,bız teste gıttıgımızde yapan doktorla konusmustuk,ve bızım doktorumuz bızı 2 aylılkken gonderdı bu teste daha once yapılanlar yanıltabılıyormus

siz 2 aylıkken mi yaptırmıştınız canım
ya bakıyorum genelde her sese tepki veriyo ama ne biliyim evham yaptım işte
hemşire kızda böyle cıkmaması gerek falan dedi 2. de düzeliyo dedi kulak burun bogaza gönderdi bizi kulakla ilgili bi sorun yok dedi doktor 1 ay sonra tekrarlayın kulak testini gene böyle cıkarsa işitme merkezine gidicekmişiz orda bera testi varmış onu yapıcakmışız

siz 2 aylıkken mi yaptırmıştınız canım
ya bakıyorum genelde her sese tepki veriyo ama ne biliyim evham yaptım işte
hemşire kızda böyle cıkmaması gerek falan dedi 2. de düzeliyo dedi kulak burun bogaza gönderdi bizi kulakla ilgili bi sorun yok dedi doktor 1 ay sonra tekrarlayın kulak testini gene böyle cıkarsa işitme merkezine gidicekmişiz orda bera testi varmış onu yapıcakmışız

evet canım ıkı aylıkken yaptık,ıkı aylıktan once yapılan testler yanıltıyor,ayrıca bebegını en ıyı sen anlarsın tepkı verıyorsa sorun yok demektır ,endıselenme 2 aylık olunca tekrar yaptır ,uzme kendını sutun etkılenır,bişey cıkmaz Allah ın izniyle :1hug:

doktorlar abartıyı ve kafa bulandırmayı çok seviyor... bebeğinin neye tepki verdiğini senden iyi kimse bilemez, işitme problemi olan çocuk evdeki sese tepki verirmi hiç... kafaya takıpta üzme kendini...

dr bize bu çocuk gayet güzel görüyo duyuyo dedi (rutin kontrolde) teste gerek yok.bizde yaptırmadık duymaan çocuk bellli oluyor ablmın görümcesinin kızını ben bi kere gördüm dedim abla bu çocuk duymuyo olabilir 4-5 aylıktı daha dra gittiler gerçekten duymuyo şimdi işitme cihazı kullanıyor. gürültüye kulak veriyorsa sorun yoktur inşallah.

sagolun arkadaşalr böyle okudukca rahatlıyorum sürekli ses yapıyorum cocugumun yanında hemen gözünü acıyo yada sıcrıyo ama işte bazı doktorlar hemşireler insanı telaşlandırıyolar rahatlatıcakları yere inşallah gercekten iyidir yavrum
saglıkla kalın

doktorlar abartıyı ve kafa bulandırmayı çok seviyor... bebeğinin neye tepki verdiğini senden iyi kimse bilemez, işitme problemi olan çocuk evdeki sese tepki verirmi hiç... kafaya takıpta üzme kendini...

kesinlikle sana katiliyorum bencede arkadasim test icin uzme ezozgun dogru soylemis dr pek sever kurdeleli sozleri eskiden bu cihazlar mi vardi hepsi hassas cihazlar yanilmalari bile normal ancak sen anlarsin sen gozlemlersin duymasini bak dr biseyi yok demis sutun kesilir uzuntuden sonra

sagolun arkadaşalr böyle okudukca rahatlıyorum sürekli ses yapıyorum cocugumun yanında hemen gözünü acıyo yada sıcrıyo ama işte bazı doktorlar hemşireler insanı telaşlandırıyolar rahatlatıcakları yere inşallah gercekten iyidir yavrum
saglıkla kalın

bak arkadasim suna emin ol o dr ve hemsireler kendi cocuklarini ne o cihazlara sokuyorlar ne gereksiz asi vurduruyorlar ama annelerin aklini karistiriyorlar korkutuyorlar parke sesine uyanan sicrayan cocuk duyma problemi yasiyorsa ooo bende banu alkanim takma kafani

doktorumuz 1 aylıkken işitme testi yapılacak dedi ama ben yaptırmadım.2 aylıkken yaptırayım diye düşündüm. kalça usg için gitmişken onu da yaptırırım.ani seslerde sıçrıyor ve benim konuşmalarımı dinliyor.sanırım bişey yoktur.

herkes merhabalar öncelikle, 14 gün önce anne oldum ve dünyanın en güzel duygusu. Allahım herkese nasip etsin. Arkadaşlar Ankarada yaşıyorum ve bebeğimin öncelikle işitme testinin ve ardından da kalça çıkıklığı testtlerinin yapılması gerekiyor. Eryaman da oturuyorum ve Ankarayı çok iyi bilmiyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz hastane varmı? dogum yaptığım hastane de bunların hiçbiri yapılmıyormuş, şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Benim bebeğimde de işitme testi tekrarlandı ve en son 1 aylıkken yine negatif çıktı:KK43:İnsanın morali çok bozluyor. Ama burda yazılanlar beni biraz rahatlattı. Bu test özel hastanelerde yaplmıyormuş. İstanbul'da da devlet hastanelerinde perişan olduk.

merhaba arkadaşlar benimde bebeğimin sol kulağı geçemedi işitme testinden acaba şitme testşnden geçmeyipte bebekleriduyanlar var mı?bebeğim 5 gnlükken ypılmıştı.10 ünlkken tekrarlancak ama ben çok korkuyorum şimdiden

merhaba arkadaşlar benimde bebeğimin sol kulağı geçemedi işitme testinden acaba şitme testşnden geçmeyipte bebekleriduyanlar var mı?bebeğim 5 gnlükken ypılmıştı.10 ünlkken tekrarlancak ama ben çok korkuyorum şimdiden

slm bnm oğlumunda doğum sonrası sol kulağı geçemedi testten okadar üzülmüştümki, 15.gün tekrarladık hamdolsun Rabbime geçti testi ama o 15gün bana nasıl geçti tahmin ediyosundur hiç teaşlanma Allahın ziniyle bebeğin duyuyodur ilk testi geçememleri çok normalmiiş sakın üzlme

Merabalar, benim oglumunda sol kulağı geçemedi, 3. kez gittiik onda da geçemediği için ileri teste yönlendirdiler. Ankarada gazi ye gidiyorduk ama ileri test için taa 22 Mayısa gün verdiler, şimsi numume hastanesinden haftaya için gün aldım inşallah önemli bi sorun yokyur. Oglum 18 aralık doğumlu belki bir ay içinde kendikiğinden düzelir.İnsanın kafasını çok meşgul ediyor ve üzüyor. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlarla dertleşmek istidimm:KK43:

Benim oğlum da 7 şubat doğumlu.Bugün girdik işitme testine doktor 10 gün sonra tekrar gel dedi,bebeğin kulağında su kalabiliyormuş.Ay o kadar moralim bozuldu ki anlatamam.Ama eve gelince bebek kucağımdayken eşime yüksek sesle seslendim gelmesi için bebeğim hafif bir tepki verdi.Ya şöyle 1 aylık falan olsa tepkisini ölçerim ama daha 6 günlük bişeye tepki vermiyor ki,of napacağımı şaşrdım,bebeğin tepkisini ölçmek için yöntemi olan arkadaşlar varmı ?

kızlar cokkk moralim bozuk bebegimin dogum sonrası işitme testi negatif cıktı
cogu bebekte dogdugu an böyle cıkabiliyomuş
3 hafta sonra yani bugün tekrar yapıldı gene negatif cokkk moralim bozuldu
ama yavrum yanından gecerken laminantin cıkardıgı sese bile sıcrıyo
yüksek seste uyanıyo
ben anlamadım arkadaşlar bi bilgisi olan varsa lütfen

Sorununuz ne oldu cnm??

Bizim bı ablanın yavrusuna da işitme kaybı var demislerdi ama mass yavru suan 1.5 yasında tepkileri çok normal takip etmek lazimyinede tabi ama bilemeyebiliyolar takmayın lütfen

Benim bebegim 2. Düzey işitme testine girdi 3 aylığız ilk 3 testten geçememişti
Sizlerin bebekleri kacinci ayda gectiler

X