Hipotiroid Hastalarının Zayıflama deneyimleri

canım ben çok geç farkettim hipotiroid olduğumu ama evet ilaca başladıktan sonra kilo alımım durdu ama farkedene kadar bi hayli kilo aldım tabi ama ilaca devam ettiğim sürece kilo almıyorum ah bide aldıklarımı verebilsem

trkan gördüğüm kadarıyla sende ankaradasın, hangi doktora gidiyorsun?önerebileceğin bi isim var mı? bir de eğer imkanın varsa diyetisyene gitsene.ankarada iyi diyetisyenler var bildiğim kadarıyla, zayıflamaya çok yardımcı oluyorlar,bi süre diyetisyene gidip kilo verirsen ilacınıda alarak kilonu koruyabilirsin diye düşünüyorum cnm

ben dereotu kürü yapıyorum arkadaşlar.3 öğün yemesem bile 1 2 öğün mutlaka yiyorum.ilaç ta kullanıyorum.daha hormonlarıma baktırmadım.ama umutluyum.çörekotu nu yemek öncesi yemek te iştehı kapatıyıyo ama henüz kilo veremedim hatta bu sabah 60 ken 62 olmuşum tartıda moralim bozuldu.o yüzden onu bırakıcam ne kadar iştahımı kapatmış olsa da...

ilacla kurtulan yokmu hipotıroidi den.. bıktım yaa..hergun ılac ve tahlıl takıbınden..bıtkısel kurler deneyıp fayda goren varmkı

Sevgili arkadaşlar hipotiroidle ilgili bütün yazıları okudum okudukça üzüldüm ve içimi karamsarlık kapladı ben yaklaşık 8 ay önce total tiroidektomi oldum yani tiroid bezimi tamamen aldılar daha önce bende multinodüler guatr vardı ve nefesimi tıkıyordu fakat hormonlarım gayet düzenliydi hamilelik planladığım için ameliyat olmam gerektiğini söyledi doktorum ve ameliyat oldum ameliyat sonrası levotiron kullanmaya başladım ve hormonlarım hala düzene girmedi 6 haftada bir kontrole gidiyorum sürekli düşük çıkıyo sadece en son geçen ay yükselmişti fakat doktorum dozu düşürünce inanılmaz bitkinlik yorgunluk nefes almada zorluk çekiyorum sinirlerim bozuldu hayatım hep böylemi gidecek diye tabi birde hamile kalamama korkusu kapladı içimi...hormonlarım bir türlü düzene girmiyo nasıl bir hastalık bu ya eski fit ve sağlıklı spor egzersiz dolu günlerimi öyle özlüyorumki büyük bir pişmanlık içerisindeyim ameliyat olduğum için...allah hepimizin yardımcısı olsun:a015:

sevita inşallah herşey yolunda giderde allah sanada bir evlat verir. bende tiroit hastasıyım bu hastalık bizimle birlikte mezara kadar gider .çok zor bir hastalık ama allah daha büyük dert vermesin bunada şükür:1hug:

arkadaşlar bende hipotiroid hastasıyım yani çalışmıyor metabolizmam levitron kullanıyorum 3 ayda bir tahlil ve ultrasonla ilacın dozunu dr ayarlıyor şimdilik günde 1 alıyorum ilacımı derdim kilolar veremiyorum psikolojim bozuldu çok dertliyim çokkkkk:nazar:

kızlar nerde okuduğumu hatırlamıyorum bu kullandığımız ilaçlar kemik erimesi yapıyormuş o yüzden bol kalsiyum almalıyız

çünkü doktor bana ilacın yanında hani şu kadınlar için olan vitamin var ya ondan verdi içinde bolca kalsiyum var diye

ya ilacı bırakanlar da varmış yaa biz niye bırakamayalım ama işte doktorun yaklaşımı ve deneyimi de önemli bence
sonuçta ilacı kesip ne olacağını takip etmesi lazım ya da bunun başka yöntemleri de var galiba anlamak için
yani illa tiroid olduk hadi al ilacı ölene kadar kullan nedir yani bu

Sevgili fazo benim için güzel dileklerine çok teşekkür ediyorum umarım allah dileğimiz kabul eder...Arkadaşlar beslenmemize dikkat edersek herşey yoluna girer sadece hamur işi ve bol karbonhidratlı besinleri keselim demiyorum azaltırsak bu iş hallolur inanın eee tabiki birazda spor hareket kilolar kalmaz merak etmeyin üzülmeyin ne yapalım allah derdini unutturacak dert vermesin insana... bu hastalıkla yaşamayı öğrenmeliyiz

kızlar nerde okuduğumu hatırlamıyorum bu kullandığımız ilaçlar kemik erimesi yapıyormuş o yüzden bol kalsiyum almalıyız

çünkü doktor bana ilacın yanında hani şu kadınlar için olan vitamin var ya ondan verdi içinde bolca kalsiyum var diye

ya ilacı bırakanlar da varmış yaa biz niye bırakamayalım ama işte doktorun yaklaşımı ve deneyimi de önemli bence
sonuçta ilacı kesip ne olacağını takip etmesi lazım ya da bunun başka yöntemleri de var galiba anlamak için
yani illa tiroid olduk hadi al ilacı ölene kadar kullan nedir yani bu

ben bugün hormonlarıma baktırdım.tsh düşmüş ama yanında kalsiyum da düşmüş.sonradan senin yazın aklıma geldi ben bi yerde okumuştum diyorum,ilaçlar kemik erimesi yapıyomuş diye.bu bugün tahlillerle de kanıtlanmış oldu..alt değer 8,5 iken benim 7,5 çıkmış kalsiyumum..

ben bugün hormonlarıma baktırdım.tsh düşmüş ama yanında kalsiyum da düşmüş.sonradan senin yazın aklıma geldi ben bi yerde okumuştum diyorum,ilaçlar kemik erimesi yapıyomuş diye.bu bugün tahlillerle de kanıtlanmış oldu..alt değer 8,5 iken benim 7,5 çıkmış kalsiyumum..

yapma yaaaa:çok üzgünüm: çok üzüldüm canım yaaaa
doktor sana kalsiyum takviyesi olan bi vitamin filan vermemiş miydi ?

ooooofff yaaa.ben de bakayım bu tahlillerde kalsiyuma nolmuş
bi yeri kapatırken başka bi yer açık verecek nasıl iş bu yaa

bu arada bol kalsiyum zayıflamaya da yardımcıymış

artı yoğurtta sütten daha fazla kalsiyum varmış
yani hem yoğurt hem süt bol bol tüketicez
ama kalsiyumu tüketirken de yemeklerden iki saat sonra almalıymışız çünkü bol kalsiyum da demir eksikliği yapıyormuş
ben hem sütü hem yoğurtu yemeklerden iki saat sonra alıyorum
doktorum bana öyle dedi çünkü
ki demir eksikliği de bayanlara özgü bi hastalık genelde biliyosunuz ve hamilelik için çok çok önemli çocuğun zekasını etkileyen bi unsur,ferritin düzeyi olarak geçiyor tahlillerde
tiroid tahlileri yanında hem kalsiyum hem ferritin bunlara kesin bakılmalı
yani bol kalsiyum alıcam derken bu noktaya da dikkat etmeliymişiz
vallaha dört koldan çapraz ateş altında gibiyiz yahuu

yapma yaaaa:çok üzgünüm: çok üzüldüm canım yaaaa
doktor sana kalsiyum takviyesi olan bi vitamin filan vermemiş miydi ?

ooooofff yaaa.ben de bakayım bu tahlillerde kalsiyuma nolmuş
bi yeri kapatırken başka bi yer açık verecek nasıl iş bu yaa

bu arada bol kalsiyum zayıflamaya da yardımcıymış

artı yoğurtta sütten daha fazla kalsiyum varmış
yani hem yoğurt hem süt bol bol tüketicez
ama kalsiyumu tüketirken de yemeklerden iki saat sonra almalıymışız çünkü bol kalsiyum da demir eksikliği yapıyormuş
ben hem sütü hem yoğurtu yemeklerden iki saat sonra alıyorum
doktorum bana öyle dedi çünkü
ki demir eksikliği de bayanlara özgü bi hastalık genelde biliyosunuz ve hamilelik için çok çok önemli çocuğun zekasını etkileyen bi unsur,ferritin düzeyi olarak geçiyor tahlillerde
tiroid tahlileri yanında hem kalsiyum hem ferritin bunlara kesin bakılmalı
yani bol kalsiyum alıcam derken bu noktaya da dikkat etmeliymişiz
vallaha dört koldan çapraz ateş altında gibiyiz yahuu

benim en çok sevdiğim şey süt ve süt ürünleridir ama besinlerle olmıycak ek takviye vitami ve mineral almak gerekicek...

merhaba kızlar ben de haşhimato hastasıyım bunun yanında reaktif hipoglisemi rahatsızlığım var. geçen sene tanıştım bu hastalıklarla. kilo aldığımı farkedince. stres kaynaklıymış ikiside. 49 dan 60.5 e çıktım. diyetisyenle 2.5 ayda 5 kilo verdim. şuanda devam ediyorum. az sık yeme ile. öncesinde çok zorlandım. ama şimdi daha iyiyim tek sorun o yemek yeme saatlerimi geçrirince benim için büyük problem oluyor. yorulmammam gerekiyor. 6 öğün tavsiyem 200-300 gr verirsiniz hafta hafta

beanuu, başkaları 2,5 ayda 10 kilo veriyor. Bizim kilo vermemiz çok zoooor, ne yapacağız yaaaa. Benim 15 kilo fazlam var. Bugün amerikan kalp vakfı diyetine başladım, 3 gün yapıp 4 gün ara veriliyor. Sırf metabolizmama bir hareket versin diye şok diyet yapıyorum. Bakalım 3. günün sonunda kaç gr. vereceğim.

ben de neler yapıyorum hala kilo veremiyorum deliricem resmen.bugün acayip moralim bozuk.

dün maydonoz kürüne başladım bakalım nolcak.

ama diyetisyenle birlikte çalışan bi tiroid doktoru buldum iki hafta içinde ona gidicem.artık eski kilomu geri istiyorum.

dr. bana da kalsiyum vermedi hiç yıllardır. Ben artık bu troid ilacı kullanma konusunda birer denek olduğumuzu düşünüyorum. ılacın etkileri bir süre sonra yayınlanır ve iş işten geçmiş olur bizler için.

gördüğüm kadarıyla bilen yok ya da nete girmedi,ben de çayı çoktan içtim :)))

bu arada bu konuyu,bu çayın tarifini sitesinde veren beslenme ve diyet uzmanı Selahattin Dönmez'e sordum.çünkü o sitesinde reflü olanlar ve düşük tansiyonluların içmemesini öneririm demiş.
Sonuçta hastalığa göre yenilip içilenlere dikkat edilmeli.her formül denenmemeli.

ben de kendisine sordum,hipotiroid hastaları elmalı zayıflama çayını içebilirler mi diye,
bugün cevap yazmış sağolsun,bilmeyen arkadaşlar için sizinle de paylaşmak istedim.Hipotiroid hastaları da bu çayı rahatlıkla içebilirmiş.
süpersin begooonya bende bu yazıyı arıyordum bende başlayacağım elma çayına tiroidim olduğu için emin olamadım işe yarayacağına ama bu yazıdan sonra başlayabilirimhihoyyyt

selamm bende haşimato hastasıyım kilo problemi bendede var 15 gün önce exsodex e başladım (gerçekten tatlı isteğimi azalttı) yediklerimede dikkat ediyorum hergün 1 saat yürüyüş yapıyorum ama nafile 71.5 ile başladım bir gün 71.200 e indim sonraki gün yine aynı anlayacağınız 15 gün geçti tartım dijital olduğu için gram hesabı yazabiliyorum hala 71.500 değişen bişey yok

bugünde bu sayfada ceviz-sarımsak formülünü okudum ilgimi çekti araştırdım...sitede bununla ilgili açılmış konu içindeki yazıların hepsini okudum 1 senedir bende yapayım bende deneyeyim bende başladım diyen çok olmuş ilk günler birkaç kişi kilo verdiklerini yazmış ama bir daha ses çıkmamış çoğundan
lütfen arkadaşlar ilgilendiğiniz konuda deneme yaptığınız zaman sonuç hakkında iyi veya kötü yorum yapın.. bizleri merakta bırakmayın ...

X