Hipotiroid Hastalarının Zayıflama deneyimleri

herkese merhabalar. ben de hipotiroidi hastası oldum ameliyatla tiroitlerim alında daha 1 ay bile olmadı ama 2 kilo birden aldım acil önerilerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum şu anda 76 kiloyum ve daha fazla şişmanlamak istemiyorum kızlaaaaarrr yardım ediiiiinnnnn

herkese merhabalar. ben de hipotiroidi hastası oldum ameliyatla tiroitlerim alında daha 1 ay bile olmadı ama 2 kilo birden aldım acil önerilerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum şu anda 76 kiloyum ve daha fazla şişmanlamak istemiyorum kızlaaaaarrr yardım ediiiiinnnnn

ne ılacı kullanıyorsun bılmıyorum ben . basladım ama onu bulması zor dıye . a basladım bende kılo yapamdı zaten doktor ılacını duzenlı alırsan kılo yapmaz dedı.bırde ılacın dozajı onemlı tabı az gelmıs olabılır doktorun takıbındeyın ben hala bende nısanda oldum amelıyatı.sen doktorunun takıbınden cıkma canım.ayrıca yuruyuse basladım aksamları ısten sonra bır saat yuruyorum bu ıyı gelıyor sanada tavsıye ederım

Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar kızlar..
ben de check up yaptırırken tsh ve kolestrolum yüksek çıktı..endokrinoloji ye sevk ettiler.
yarın randevum var, ankara güven hastanesinde.. değerlerimi aşağıya yazdım, ilaç kullanmam gerekir ki acaba? bir de bu değerler gebeliği engeller mi?
kol.total: 224
ldl kol.:150
serbest t3:4.39 serbest t4:16.11 TSH:7.24
teşekkürler..

bir de ben uyku, hızlı kilo verememe ve üşüme problemi var, son zamanlar da da hafif unutkanlık.. :KK43:

kızlar 2 ayda 7 kilo verdim tabi azimle bol hareket,bol su tabiki yeşil çay ve yediklerinize çok dikkat edeceksiniz umarım daha verebilirim çünkü birden çok kilo almıştım ayrıca metabolizmayı hızlandırmak için mutlaka yeşil çayımın içine zencefil ve limon ekliyorum sizde deneyebilirsiniz inanın farkediyo

ben de . kullanıyorum sabah aç karnına 1 tane her sabah içiyorum adetim 1 ay oldu gelmedi acaba ondan mı 2 kilo aldım gibi görünüyo baya endişelendim yazılanları okuyunca yürüyüş yapamıyorum topuk dikeni var kondisyon bisikleti aldım kilo almaktan korktuğum için rejime de başladım 2 gündür

bende . kullanıyorum günde birbuçuk tane.ama 6 ayda 11 kilo verdim.beşi bir yerde çayı bol su tüketdim.hamur işlerini bıraktım.sabahları çavdar ekmeği yedim doyana kadar sonra ekmek yemedim,ara öğünlerimi mutlaka yaptım.kilo veriliyo kızlar biz kendimizi kandırıyomuşuz birazda troidlerimiz çalışmıyo diye azmadin biraz.ben 45 yaşındayım siz daha iyi yaparsınız istedikten sonra

arkadaslar sandaloz sakizi ve elma sirkesini deneyen oldumu aranizda her ne kadar sirkeye karsi olsamda bu sekilde kilo veren oldumu merak ediyorum,cerrahi yontem gecirdim,hala hasimato troid hastasiyim :KK43: ilaca devam oldugu icin 3 4 kg aldim bir turlu veremiyorum birde akapunkturun trioid uzerinde etkisi buyuk diyorlar denyeniniz varmi cvplarsaniz sevinirim,allah sifa versin herkese

bende haşimato hastasıyım 2 senedir... her 6 ayda bir kontrole gidiyorum özelllikle farklı doktorlara hiç biri ilaça gerek görmedi....normal bir insan gibi yediğim zaman kilo alıyorum hep az yemek gerekiyor bağırsaklarda çalışmıyor kilo arttıkça artıyor ben 4 gündür sirkeli suya başladım faydasını gören çok olmuş bende 3 günde 1 kilo verdim hergün 300 yada 400 gram gidiyor

ınternetten buldum sizinle paylaşayım istedim
Zayıflamak için:
Bir bardak suya 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1-2 tatlı kaşığı bal katarak, günde 3 kez, mümkünse yemeklerden önce fazla kilo problemi için de etkili olan elma sirkesi bu amaçla kullanılacaksa mutlaka yemeklerden önce alınmalıdır

kızlar 2 ayda 7 kilo verdim tabi azimle bol hareket,bol su tabiki yeşil çay ve yediklerinize çok dikkat edeceksiniz umarım daha verebilirim çünkü birden çok kilo almıştım ayrıca metabolizmayı hızlandırmak için mutlaka yeşil çayımın içine zencefil ve limon ekliyorum sizde deneyebilirsiniz inanın farkediyo

canım ya bnede yeşıl cay içiyorum ama zencefıl katmıyordum ayrı kullanmayı duşunuyordum iyifıkır bende deneyeyım pekı yeşil çayı gunde kaçkez içiyorsun ne zamanları ac veya tokyazarsan sevınırım a.s.

merabalar..hipotiroid oldugum bi hafta önce anlaşıldı.bir haftadır . kullanıyorum.normalde hiçbir zaman 50 kilo üstünde olmayan ben şimdi 62 kiloyum ve moralim çok bozuk.ben bu kiloları nasıl verecegim yardım edin lütfen.tsh degerim 100 çıktı ve tedaviye yeni basladık ne zaman normale döner tsh degeri.

merabalar..hipotiroid oldugum bi hafta önce anlaşıldı.bir haftadır levotiron kullanıyorum.normalde hiçbir zaman 50 kilo üstünde olmayan ben şimdi 62 kiloyum ve moralim çok bozuk.ben bu kiloları nasıl verecegim yardım edin lütfen.tsh degerim 100 çıktı ve tedaviye yeni basladık ne zaman normale döner tsh degeri.

öncelikle geçmiş olsun ; bir insana beddua etmek isteyince hipotiroidi ol demeli :1ninca: çok zor bir hastalık , hastalığın bütün sıkıntılarını fazlasıyla yaşıyorum :gitme:

1 ay ilaç kullandıktan sonra doktorunuz tekrar kontrol edecek sizi ve eğer düşmüşse aynı doza devam edeceksiniz, düşmezse doz artıracak, kısacası belli bir süresi yok tamamen ilaca verdiğiniz tepkiye bağlı ...
4 aydır tedavi görüyorum ben, 1 ay sonra ki kontrolde düşmüş olduğunu gördük ve ilacı aynı dozla kullanmaya devam ediyorum
bu arada geçtiğimiz ay 5 kilo vermeyi başardım vereliniortak demek ilaç fayda ediyor , çünkü sıkı bir diyet yapmadım sadece yediklerime birazcık dikkat ederek hareketlerimi artırdım , yürüyüşe filan başladım

canım ya bnede yeşıl cay içiyorum ama zencefıl katmıyordum ayrı kullanmayı duşunuyordum iyifıkır bende deneyeyım pekı yeşil çayı gunde kaçkez içiyorsun ne zamanları ac veya tokyazarsan sevınırım a.s.

canım günde 2 kere içiyorum genellikle yemeklerden önce içmeye özen gösteriyorum ama unutursam yemekten sonrada içtiğim oluyor,içine 1 çay kaşığı zencefil kat bide bolca limon sık bana çok faydası oldu umarım sendede işe yarar canım

butterflys73
tşke ederim.sizede çok geçmiş olsun. ilaçı kullanmaya baslayalı 1 hafta oldu.umarım eski halime dönerim.normalde pek bişey yemem içmem ama birden 9 kilo aldım.çok hareketli bi kişiyken yataktan kalkamaz oldum.Allah daha kötülerinden korusun artık.tek derdimiz kilo olsun:KK43:(

canım günde 2 kere içiyorum genellikle yemeklerden önce içmeye özen gösteriyorum ama unutursam yemekten sonrada içtiğim oluyor,içine 1 çay kaşığı zencefil kat bide bolca limon sık bana çok faydası oldu umarım sendede işe yarar canım

saol canım ya bende aynen uygulayımopuyorumnanaktan

merhaba arkadaslar benim adim gamze 7 yildir tiroid hastasiyim ve burda ki okuduklarim arkadaslara benim nacizene bir tavsiyem olucak dikkate alirsani sevinirim.ben amerikada yasiyorum . yada . bu ilaci kullaniyordum.amerikada ki doktoruma ilk gittigimde bana hangi ilaclari kullandin turkiyede diye sordu ve o ilaclari bn bizzat gelip gostermesini rica etti.ve inanamadi sasirdi bir hekim boyle bir hatayi nasil yapar diye ve derhal bu ilaci birakmami soyledi bn hemen o ilaclari biraktirdi.15 kilo aldim o ilaclar yuzunden.daha sonra duzenli beslenerek spor yaparak bir de yesil cay icerek gunde 3 4 bardak neyse ki verdim.aman arkadaslarin unutmayin hangi rahatsizliginniz olursa olsun kendi kendiniz doktoru olucaksiniz rahatsizliginiz nese o konu hakkinda a dan z ye arastiricaksiniz.hepinizi cok opuyorum.....

merhaba arkadaslar yardimci olmam gerekirse btn deneyim ve herseyi sizlerle seve seve paylasirim....

slm bende 2 senedir hipotroid hastasıyım.hamileliğimde aldıpım 20 kiloyu veremeyince dr gittim böylece öğrenmiş oldum.dr bana düzene girmeden kilo veremiyeceğimi söylüyor.gerçektende öyle oldu.şükür ki kiloda almadım .Benim sizlerebir sorum var ben süreklikendimi yorgun halsiz pili bitmek üzere bi oyuncak gibi hissediyorum. Sizlerde öylemi ?ilaçlarımıdaaksatmıyorum günde 2 adet içtiğimde olduama hala bitkinim yardımcı olursanız sevinirim....

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım 3 aydır hipotiroid tedavisi görüyorum ama hala kilo almam devam edio durmadı günde yarım hap levotiron içiyorum. işteyim çalışıyorum oyüzden spor yapmaya fazla zamanım olmuo ve oturuyorum sürekli zayıflamak istiyorum dahada şişmanlamak istemiyorum dün bi karar aldım kendime son kez ( sürekli alıp cazdığım için yemekler karşısında cokacimcoook ) dün 2 saat boyunca işyerimden evime yürüdüm yer mesafesini duyanlar belki ohaa bu ne dicek ama napim öle bi gaza geldim ki :lepi: bugün ise yürümek istemiyorum çünkü aynı zamanda astım hastasıyım ve o yokuşu çıkamam :sinifsinif: dün akşamda bi meyve yedim sabah domates salatalık 2 zeytin azöncede meyve yedim ve yarım saat sonra bi tabak öğle yemegi yerim 3 gibi bişiler atarm ağzıma öle yaparım diyorum zayıflamam lazım daha çok gencim :a015::a015::a015::a015: bana yardım edebilirmisiniz sizin desteğinizle çünkü ailem inanmıyo bana :çok üzgünüm: veremezsin sen böyle iyisin diolar ama ben değilim çünkü hiç bir kıyafetim olmuyo :a015::a015::a015::a015::a015::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

bir arkadaşım haşimato,izmirde bir doktora gitti;
arkadaşım spor salonuna gidip günde kaç saat spor yapıyordu ama kızda tık yoktu
doktora gittiğinde tiroid değerlerinin alt üst olduğu ortaya çıktı
doktor zayıflatmak için şeker hapı verebileceğini ama önce test yapacağını söylemiş
aç karnına kan almışlar,sonra limonata içirmişler,iki saat sonra mı ne yine kan almışlar
vereceği şeker hapının dozunu ayarlayabilmek için..
neyse arkadaşın şeker değerleri çok çok normal çıktığı için şeker hapı vermeyeceğini diyetisyene gitmesini söylemiş.
arkadaşın annesine de kilo problemi nedeniyle yine böyle test yapılmış,herhangi bir sorun yokmuş aslında,şeker değerleri sadece sınırda çıkmış,çok da bozuk değil yani ama yine de doktor şeker hapı vermiş ve kadın bir ayda 5 kilo vermiş.
arkadaş baya umutluydu annem böyle zayıfladı bana da verir doktor diye ama maalesef vermemiş işte.
şu şeker hapı olayını ben de çok merak ediyorum,üstelik de doktorun bir uygulaması ve onun kontrolundesin

bi arkadaşın kardeşi de eczanede çalışıyor,o da söylemiş millet deli gibi şeker hapı alıyo zayıflamak için diye.yani anlamadım bu reçetesiz de satılabiliyo mu böyle,hiç bi yan etkisi yok mudur neyin nesidir,ben korkarım şahsen doktor demeden içmem

doktora gidince sorucam ben de bakalım ne dicek
sadece 5 kilo vermek istiyorum o kadarcık yaaaaaaaaaaaaaaaaa offfff

X