Hipotiroid Hastalarının Zayıflama deneyimleri

Valla ben de kiloyu düşünmüyordum hoş bu saaten sonra da podyuma çıkacak halim yok fakat,canım yanıyor vucut alışkın değil bu kiloya (hamileliğimden önce 67 şimdi 84 kiloyum) her zaman 60/65 arası oldum ömrümde de diyet miyet yapmadım öyle tıka basa yemek yiyen biri de olmadım ama kiloların gitmesi ŞART canım yanıyor belim çok ağrıyor gece bebeğimi emzirebilmem için ne pozisyonlara giriyorum bir bilseniz.Kendimi yaşlı beli tutmayan nineler gibi hissediyorum tart bile vucut yaşımı 50 gösterdi eşimin ki 29 çıktı bundan birkaç ay önce takmıyordum ama şimdi bebeğim 6 aylık oldu ve hala aynıyım.Evin içinde yeterince hareket ediyorum spor salonuna gitmeyi düşündüm ama 3 çocuk evin işleri yemek derken akşam cabuk oluyor ve benim pilim bitiyor...
Ben sezeyen ameliyatı olduğum zaman aynı anda tüplerimi de bağladılar doktorum hormaon bozukluğu ve erken menapoz gibi hastalıklara neden olmaz demişti.
Teforu günde 1 içiyorum ama o da pek etkilemedi ne zaman gösterir etkisini yani kilo vermeye başlarım sizce?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Valla ben de kiloyu düşünmüyordum hoş bu saaten sonra da podyuma çıkacak halim yok fakat,canım yanıyor vucut alışkın değil bu kiloya (hamileliğimden önce 67 şimdi 84 kiloyum) her zaman 60/65 arası oldum ömrümde de diyet miyet yapmadım öyle tıka basa yemek yiyen biri de olmadım ama kiloların gitmesi ŞART canım yanıyor belim çok ağrıyor gece bebeğimi emzirebilmem için ne pozisyonlara giriyorum bir bilseniz.Kendimi yaşlı beli tutmayan nineler gibi hissediyorum tart bile vucut yaşımı 50 gösterdi eşimin ki 29 çıktı bundan birkaç ay önce takmıyordum ama şimdi bebeğim 6 aylık oldu ve hala aynıyım.Evin içinde yeterince hareket ediyorum spor salonuna gitmeyi düşündüm ama 3 çocuk evin işleri yemek derken akşam cabuk oluyor ve benim pilim bitiyor...
Ben sezeyen ameliyatı olduğum zaman aynı anda tüplerimi de bağladılar doktorum hormaon bozukluğu ve erken menapoz gibi hastalıklara neden olmaz demişti.
Teforu günde 1 içiyorum ama o da pek etkilemedi ne zaman gösterir etkisini yani kilo vermeye başlarım sizce?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

CANIM BİZİM GİBİ HİPOTİROİT HASTALARI YEMEK YEMESELER BİLE KİLO ALIYOR O YÜZDEN YEDİĞİNİN 2 KATI ENERJİ HARCAMAN LAZIM TATLIM.

BEN KİLOLARDAN ÇOK RAHSIZLIK DUYAN BİR KİŞİLİĞİ SAHİP OLDUM BU RAHASIZLI YÜZÜNDEN.

ÇÜNKİ ESKİ TANIDIKLARIMDAN KİMİ GÖRSEM GEÇMİŞ OLSUN DİYECEKLERİNE(RAHATSIZLIĞIMI BİLENLER İÇİN) AAAA NE KADAR ÇOK KİLO ALMIŞ. İNANIRMISINIZ BU LAFLARI DUMAMAK İÇİN DIŞARI BİLE ÇIKMIYORDUM(ZATEN RAHATSIZLIĞIM NEDENİYLE İŞİ FİLAN BIRAKMAK ZORUNDA KALMIŞTIM, ŞİMDİ ÇALIŞIYORUM 2 YILDIR)

CANIM GELELİM SADETE NE KADAR EVİN İÇİNDE KOŞTURURSAN KOŞTUR VEREMİYORSUN ŞU MERET KİLOLARI, O YÜZDEN MÜMKÜN OLDUKCA HIZLI VE TEMPOLU YÜRÜYÜŞLER YAP VE EVDE ÇOCUKLAR OKULDAYKEN VEYA UYUYORLARKEN MEKİK, ŞINAV VE BASEN HAREKETLERİ YAP TATLIM.

ÇÜNKÜ HAYAT SENİN HAYATIN, BİZ KADINLAR HEP ÇEVREMİZDEKİLERE GÖRE YAŞIYOR VE DÜZENLİYORUZ FARKIDAMISIN ARKADAŞIM HİÇ KENDİMİZ İÇİN BİR ŞEYLER YAPMIYORUZ.

BENCE SENDE KENDİN İÇİN BİR ŞEYLER YAP, NASIL YEMEK YEMEK VE DİŞ FIRÇALAMAK BUNLARA VAKİT BULABİLİYORSAK BENCE KENDİMİZEDE 30 DK ZAMAN AYIRA BİLİRİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM SADECE KENDİMİZ İÇİ 30 DK.

NEDEN OLMASIN?

Haklısın evde step yapmaya çalışıyorum o bile fayda etmiyor sanki emziriyorum ve her emzirmede 500 de fazla kalori yakıyormuş emziren anne ama bu bile bende fayda etmedi sanki.Emzirmeyi de kilo vermek için ASLA seçmedim ama ne oldu ise emzirmeye başladığım zaman oldu sanki.Şimdi bebişim 6 aylık oldu yavaş yavaş ek gıdalara başladık ilerde emzirme bitsin gluchopage diye bir ilaç mı ne varmış onu kullancacağım doktor izin verdi sabah 1 akşam 1

merhaba kızlar bende troıd hastasıyım levotıron kullanıyorum yazdan berı 6-7 kılo aldım kılo vermek ıstıyorum arrkadasların dediği gibi sabah yorgunlugu bendede var yataktan kalkamıyorum bu aralar basımı kaldıramıyorum ...allah nasip ederse sağlıklı bır bebek ıstıyorum :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

arkadaşlar bende de aynı sorun var ben ilk başlarda propisil diye bir ilaç kullandım bayağı kilo aldım şimdi tefor kullanıyorum günde yarım kullanıyorum.arkadaşlar mutlaka böyle olanlar provaktin kan tahlili yaptırsın çünkü bu hormanlar hipofiz timörü denen beyinde bir kitle çıkıyor.arkadaşlar mutlaka baktırın benim kaynanam bu yüzden ameliyat oldu ama vefat etti.

canımcım bu ayrı bir tahlil sen doktora söle hipofizime baktırmak istiyorum diye o anlar.

bence sen yanlis anlamissin o provaktin degil prolaktin yani sut uretimini saglayan hormon. hipotiroit hormon dengesini bozdugu icin bazen prolaktin gereginden fazla salgilaniyor ve goguslerden sut geliyo iyi arastir bahsettigin farkli bisey

kızlar merhaba bende bugün doktora gittim kansızlık çıkar sanıyordum ama total t3 55,9 çıktı.normali alt sınırı72 .çok canım sıkıldı.doktor lovotiron diye bir hap verdi günde 1 tane alıcam.risk faktörü müdür dedim hayır dedi ama ben huylandım işte.
benim sorum şu ben bu aralar çok üşüyordum .resmen donuyorum.tırnaklarım da inceldi.sizde de böyle sorunlar var mıydı.ayrıca tiroit bozukluğu var demem için total t4 değerinin de düşük olması gerekirdi falan dedi.
bu topiği inceledim sizler ne dersiniz ben şimdi troid hastası mı oldum

arkadaşlar ben de 5 yıl önce nodül aldırdım hipotroid+haşimato teşhisi ile o zamandan beridir de hiç ilaç kullanmadım daha doğrusu tahlil de yaptırmadım üşüme şikayeti bende de var bi de cilt kuruluğu sömestri tatilinde tahlilllerimi yaptırmayı düşünüyorum hastaneler randevulu sistemle çalıştığı için bana uymaz biraz daha bekliyeyim bari

canım cilt kuruluğu da belirtiler arasında .bence bir an önce git.benim cildim kışın pul pul dökülür genelde ama ben en çok tırnak incelmesinde etkilendim.bir de üşümek .hiç ısınmıyorum

günde 4 tefor mu??? biraz fazla geldi de...ben de kullanıyorum L-thryoxine henning diye bi ilaç hergün 1,pzr-perş. yarım!
civciv,bu ilaç için yşının küçük olduğu da ilginç geldi,sonuçta bu ilaç değil,vücudunun ihtiyacı olan fakat salgılayamadığın hormon!
hiçbir yere zararı olduğunu sanmıyorum,aksine vücutta eksikliğini sorunlara sebep olduğunu biliyorum.hamileyken dr.un bana her muayenede ilk sorduğu soru bu ilacımı alıp almadığımdı!!!çünkü hipotiroid hamilelikte zeka geriliğine sebep olabiliyomuş(Allah Korusun)

arkadaşım korkutuyosun beni ya bende hipotiroid hastasıyım ve hamile kalmayı düşünüyorum ama hastalığımdan dolayı aklıma bile getiremiyordum acaba teforun anne karnındaki bebeğe etkisi olurmu diye şimdi öğrendim eminmisin

günde 4 tefor mu??? biraz fazla geldi de...ben de kullanıyorum L-thryoxine henning diye bi ilaç hergün 1,pzr-perş. yarım!
civciv,bu ilaç için yşının küçük olduğu da ilginç geldi,sonuçta bu ilaç değil,vücudunun ihtiyacı olan fakat salgılayamadığın hormon!
hiçbir yere zararı olduğunu sanmıyorum,aksine vücutta eksikliğini sorunlara sebep olduğunu biliyorum.hamileyken dr.un bana her muayenede ilk sorduğu soru bu ilacımı alıp almadığımdı!!!çünkü hipotiroid hamilelikte zeka geriliğine sebep olabiliyomuş(Allah Korusun)

arkadaşım korkutuyosun beni ya bende hipotiroid hastasıyım ve hamile kalmayı düşünüyorum ama hastalığımdan dolayı aklıma bile getiremiyordum acaba teforun anne karnındaki bebeğe etkisi olurmu diye şimdi öğrendim eminmisin

merhaba civciv bende tiroid hastasıyım ömrüm boyunca tefor yada levotiron kullanmak zorundayım benim tiroid bezlerim çalışmıyor ama ben kilolu değilim aksine zayıfım ve bunun nasıl olduğunu bir türlü anlamıyorum kiminle konuştuysam benden farklı yalnız zamanla aldığım haplar yüzünden kilo alırım diye çok korkuyorum

tefor zayıflatıyor yalnız bende 4 sene kadar tefor kullandım şu anda bıraktım kullanmayı teforu bırakınca kilo almaya basladım. :))

merhaba gamze özlem...ben hamileliğim boyunca levotirion kullandım...düzenli tiroid testlerimi yaptırdım..bebeğim gayet sağlıklı doğdu...su an 20 aylık...zekasıda maşallah yerinde...ilaçlarını doktor kontrolünde kullanmaya devam et...hamilede kalırsın...bebeğinde gayet sağlıklı olur...iyi geceler.

SEVGILI ARKADASLAR BENDE HİPOTROİDİ HASTASIYIM YASIM 28 BOYUM 1.60 KILOM 125 SIZ TSH 20 DEN BAHSEDIYORSUNUZ BENIM TSH 146 YA YÜKSELMISTI SINIR KRIZLERI GEÇIRIYORDUM HERGECE HASTAHANELERIN ACIL SERVISLERINDEN CIKAMADIM 1 AY BOYUNCA SINIR BENDE O SINIRLE KISMI FELÇ VURDU BANA, 20 GÜN FAKULTEDE YATTIM SU AN GEÇTI GIBI ÇOK HAFIF VAR (6 AY ÖNCE FELÇ GEÇİRDİM) HİPOTROİDİ ÖYLE İLLET BİR HASTALIKKI DÜSMANIMA DILEMEM TÜM VUCUDUNUZU ELINE GEÇIREBILIYOR DENGELERI ALT ÜST EDEBILIYOR ÇARESİ YOK :KK43:(( MALESEF SENTETIK HORMAONLARLA IDARE EDECEGIZ LEVOTIRON TEFOR GIBI ILAÇLARDAN BASKA ÇARE YOK ÇOK ARASTIRDIM TSH YÜKSELDİGİNDE INSANI KOMAYA BILE SOKABILIYORMUS KRIZLERI YURUYEMEZ HALE GETIREBILIYORMUS BU HASTALIK BOY KISALIGI, ZEKA GERILIGI, HORMONLARIN ÇALISMAMASINDAN DOLAYI ASIRI VE ÇOK KOLAY KILO ALIMI,UNUTKANLIK,DEVAMLI HALSIZLIK YORGUNLUK HALI ,VS BU HASTALIGIN BIZLERE GETIRDIKLERI MALESEF ILAÇLARINIZI BIR GUN BILE ALMASANIZ BASA DÖNUYORSUNUZ ONUN İÇİN SİZE TAVSIYEM ILAÇLARINIZIN DAKIKASINI BILE GEÇIRMEYIN

arkadaşım çoook geçmiş olsunallah acil şifalar versin bu kadar ileri boyutta rahatsızlık yaptığını hiç duymamıştım benim düzenli ilaç kullanma konusunda disiplinim biraz zayıf ama burdaki yazıları okuduktan sonra daha ciddiye alıcam 3 gündür tefor alıyorum 3 ay sonra kontrole gidicem inşallah faydasını görürüm bu hastalıktan muzdarp herkese şifalar diliyorum
AKSAKAL KESINLIKLE CIDDIYE AL VE EN AZINDAN 2 AYDA BIR TAHLILLERINI YAPTIR EGER BU RAHATSIZLIK ILERLERSE VE CIDDIYE ALMAZSAN SANA BUYUK SIKINTILAR YASATIR,HUZURSUZLUK KARAMSARLIK DEPRESIF BIR INSAN OLUR ÇIKARSIN VE SAGLIK ACISINDANDA BUYUK PROBLEMLER YASARSIN ZAMANLA LUTFEN ILACLARINI DUZENLI KULLAN

Arkadaşlar, bende haşimatoluyum. Hipotroidlilere göre benim zayıflamam biraz daha zor. Çünkü yüksek değerdeki troid antikorlarım yüzünden kilo vermekte ve bebek sahibi olmakta zorlanıyorum. Kilo veremeyince tüm hormonlar kötü işliyor, dolayısıyla 8 senedir bebek için uğraşıyorum ona da ulaşamıyorum, üstelik bebek tedavilerinde hormon ilacı veriyorlar onlarda kiloma kilo katıyor. Tam bir kısır döngü yaşıyorum.
Artık karar verdim, önce zayıflamalıyım. Daha önce herballife, öldürücü lida ve ananas lifi tableti denedim, hepsi kilo vermek yerine ödem yaptı, şiştim. Şimdi de elma sirkesini deniyorum, en azından doğal bir şey.
Zayıflamayı başan arkadaşlar, diyet ve spora destek olarak herhangi bir ürün kullandınız mı?

alarahan selam canım.öncelikle çok geçmiş olsun .ben de hipotirod hastasıyım aslında hastalığımı 1.5 sene evvel öğrendim nefes darlığı problemiyle gittim yapılan bi sürü tahlilden sonra tiroidit tanısı kondu .levotiron ve antidepresan bi ilaç yazdı.sanırım haşhimoto da bir tiroidit çeşidi değil mi peki nasıl anladılar haşhimoto olduğunu ve hangi ilacı kullanıyorsun.şimdi gelelim asıl meseleyee... ben bundan 4 ay öncesine kadar 75 kilo idim.ve artık zayıflamak istiyordum eski kiloma dönmek istediğimi giyebilmek vs.herbalife kullanmaya başladım 1 ay sonra da yine aynı markanın yağ yakıcısını aldım.1 ay da onu kullandım.6 kilo vererek 68 e düştüm.1 ay da hiç bişey kullanmadan 4 kilo kendiliğinden gitti.diyetle tabi ki.aslında önemli olan vücudu alıştırmak mideyi küçültmek.2.5 haftadır da solea kullanıyorum 1 kilo daha verdim ve şimdi 63 kiloyum canımm.hedefim 57 ama yolun zor kısmını geçtim canım.bu daha önemli bence.aslında en önemlisi kararlılık ve istemek.inan isteyince herşey oluyor.benim doktorum da tiroid hastasısın kilo vermen zor demişti ama verdim işte.darısı senin başına sevgiler...

bende levotiron kullanıyorum 2 haftadır ama sanki iştahım açıldı gibi acaba bu ilaç kilomu yapıyor

gwert selam canım sanmıyorum iştahının levotirondan açıldığını.çünkü ben uzun süredir kullanıyorum.bence metabolizmayı normale döndürdüğü için kilo verimini de kolaylaştırıyor.bu arada senin rahatsızlığın hangisi?sevgiler...

bende nodül var oyüzden vermişti doktor ilacı ben aksine kilo almaya başlayınca ilaca bolmuştum kabahati herşeye bir bahane buluruzya
bide sizde mide bulantısı yaptımı ilaç

X