Hipotiroid Hastalarının Zayıflama deneyimleri

senin bulduğun yöntem neydi?ben de sarimsak ve ceviz hiçbir işe yaramadi

yöntem sayılmaz aslında ama bugün şu nadide sultanın lahana kapsülleri sitesinde online destek kısmında danışdım hipotiroit hastası oldugumu kilo vermek istediğimi ama lahananın bizler için zararlı oldugunu ama ürünlerini kullanabilirmiyim acaba diye sordum. onlarda bana tiroit hastalarına tavsiye etmediklerini ve avokado form diye başka bir kapsülü kullanabilecegimi söylediler. belki daha önce duyan vardır ama ben ilk defa duymuştum onu paylaşacaktım ve şu cevizle sarmısagı deneyecegim bakalım neler olacak :lepi:

şekerler hepinize geçmiş olsun önceliklea.s. ben bişeyi merak ettim tiroid hastası olduğunuzu nasıl anladınız yani hangi şikayetlerle gittiniz doktora bende gecen yaz sıkı rejim we sporla 12 kilo werdim ama şu 6 aydır naparsam yapayım ölüm orucunada girsem 1 grm bile weremiorum acaba böle bi rahatsızlığım olabilirmii doktora gitmelimiyim sizce? (bu arada kilo almadım tekrardan hiç ama rejime dewam etmeme rağmen sadece warolan kilomu koruyabiliyorum oda çok sık oynuyo 1,2 kilo alıyorum sonra hemen werip tekrar alıyorum ama gecen senede beri 60 kiloda sabitim)

merhaba arkadaşlar. bende hipotroid hastasıyım aynı zamanda pkos rahatsızlıgımda var yaklaşık iki sene oldu bunlarla tanısalı 55 kilodan 90 kiloya cıktım bir senede ve son 9 ayda da 22 kilo verdim ve 68 kiloya düştüm am suan 73 kiloyum yine .. nasıl verdim ilaçları düzenli kullandım ve gecen aylarda yine bozuldu ilaç düzenin ve sisiyor vücudum tekrardan .. ben hiç bir zaman kendi irademle regl bile olamıyorum hap kullanıyorum dogum kontrol hapı bunlara ragmen verdim kilo.. simd üğünüme cok az kaldı ve veremiyorum deliricem ... aslında hiç yemedigim kadar yiyorum .. neden bilmiyorum ... bana önerebileceginiz bişey vamı gelinlik alıcam az kaldı ne yapıcam ben ya

şekerler hepinize geçmiş olsun önceliklea.s. ben bişeyi merak ettim tiroid hastası olduğunuzu nasıl anladınız yani hangi şikayetlerle gittiniz doktora bende gecen yaz sıkı rejim we sporla 12 kilo werdim ama şu 6 aydır naparsam yapayım ölüm orucunada girsem 1 grm bile weremiorum acaba böle bi rahatsızlığım olabilirmii doktora gitmelimiyim sizce? (bu arada kilo almadım tekrardan hiç ama rejime dewam etmeme rağmen sadece warolan kilomu koruyabiliyorum oda çok sık oynuyo 1,2 kilo alıyorum sonra hemen werip tekrar alıyorum ama gecen senede beri 60 kiloda sabitim)

ben 22 yasimdayim 16 yasimda ögrendim troid hastasi oldugumu birden cok fazla kilo almistim ve nefes almakta falan zorluk cekiyodum doktora gittim testler falan derken ögrendim...eskiden ilaclarimi kullanmiyodum önemsemiyodum rahatsizligimi ve ilaclari kulanmiya kulanmiya aldim kilolari ve guatrimda cok asiri yükseldi simdi kullaniyorum ilaclarimi iyi gidiyo yavas yavas kücülyomus guatrim

MERHABA KIZLAR lahana kürünü bizler yani hipot ler yapamazmı...? kaçgündür arastırıyorum bisiy bulamadım kimi dr lahana yememelisinz diyo kimiside yiyebilirsiniz diyor ... bilgisi olan varmı acil yazsın ... tiroid bezlerini yavaslattıgı söyleniyor lakin bi arkadasım 3 kilo verdi 1 haftada nasıl iş anlamadım offf yaaa kaldım böle :KK43:

Merhabalar ben de haşimato hipotiroidi hastasıyım çok kilo aldığım için lahana çorbasına başladım lahana hipotiroidili hastalarda zararlı mı? lütfen yardımcı olun

MERHABA KIZLAR lahana kürünü bizler yani hipot ler yapamazmı...? kaçgündür arastırıyorum bisiy bulamadım kimi dr lahana yememelisinz diyo kimiside yiyebilirsiniz diyor ... bilgisi olan varmı acil yazsın ... tiroid bezlerini yavaslattıgı söyleniyor lakin bi arkadasım 3 kilo verdi 1 haftada nasıl iş anlamadım offf yaaa kaldım böle :KK43:

asicim ben özellikle şu lahana çorpası hapının sitesine girip ordan yetkilere sordum bu konuyu. ve ürünlerini guatr hastalarına tavsiye etmediklerini söylediler. bizim için zararlı guatr tavsiye etmem lahana ile ilgili herhangi bir şey kullanma bence. bide arkadaşım 3 kilo verdi demişsin o arkadaşın peki tiroit hastası mı bizim gibi ?

Arkadaslar bende araniza katiliyorum bu hafta bende hip hastasi oldugumu hele sükür ögrendim,
son aylar cok yorgunum uyudukca uyuyorum bir yere cikmak canim istemiyor,
1-2 kilo aldim ki aslinda cok spor yapiyorum, acayip sacalrim dökülmeye basladi normaldede dökülür ama son ayalar durum vahimdi.

Dr gittim tsh hormonum ypksek cikti 4,7.
Ayni hafta guatr uzmanina gittim türkcede ne deniliyor bilmiyorum, burda nuklear deniliyor oda kan aldi ve onun aldiig kan temiz cikti tsh 0,03, sasirdim tabii.
Dr. dedim diger tahlilimde yüksek cikti, ne yapim bende temiz dedi gönderdi beni.

Duramadim tabii bir 3 üncü Dr. gittim bu ara, onda tsh yüksek bu sefer de 5,6 cikti.

Haftaya diger tahliller yapilacak ona göre ilac verilecek.

Fakat bundan 10 yil öncede cikmisti bende hipo haplari 1-2 hafta ictim icmedim, daha sonra kontrol oldugumda hic birsey cikmadi kendiligimden iyilesmistim yani, insallah bu seferde gene öyle olur.

Aslinda görünürde birsey olmasada insani gercekden cok direncisz yapan pis bir hastalik bu.

Simdi benim tahlillerim bitsin, su dereotu kürünü yapacagim, belki haplara bile baslamam yada ikisni beraber götürürüm.

Sizlerinde aklinda bulunsun
hergün günde 3 kere yemeklerden 30 dak önce 1 yemek kasigi dereotu yiyorsunuz bunu 3 ay devam ediyorsunuz kür olarak,
birebirmis.

Denemekde fayda vardir diye düsünüyorum en azindan dogal.

Hepinize gecmis olsun,
bilgilere devam edelim.

asicim ben özellikle şu lahana çorpası hapının sitesine girip ordan yetkilere sordum bu konuyu. ve ürünlerini guatr hastalarına tavsiye etmediklerini söylediler. bizim için zararlı guatr tavsiye etmem lahana ile ilgili herhangi bir şey kullanma bence. bide arkadaşım 3 kilo verdi demişsin o arkadaşın peki tiroit hastası mı bizim gibi ?

yok canım onda bi rahatsızlık yok ...ama nasıl verdi anlamıyorum ... madem metabolizmayı yavaslatıyor bu kisiler nasıl veriyor bu kiloyu anlamadım gitti:S

valla yoruldum artık kilolarla savasmaktan :KK43:(( hırsım azmim tükendi fark ediyorum

Merhabalar ben de haşimato hipotiroidi hastasıyım çok kilo aldığım için lahana çorbasına başladım lahana hipotiroidili hastalarda zararlı mı? lütfen yardımcı olun

önceikle geçmiş olsun..ben de 9 yıldır hipotiroidi haşimatoluyum.artık hayatının bir parçası oluyor ve bu hastalığa ayak uydurman gerekiyor.ben çok araştırıyorym bu konuda.lahana suyu kürünü ben de yapmak istiyorum ama lahananın özellikle çiğ tüketilmesinin zaralı olduğunu duymustum...tsh düzeyim normale döndüğü için biraz daha araştırıp uygulamak istiyorum.eğer.tsh ın yüksekse bence uygulama.başarılar.....

Arkadaşlar benim TSH değerlerim normalin altında, bundan 3 ay önce kalp spazmı geçirdim.Çok çabuk yoruluyorum , unutkanım ,halsiz ve isteksiz, nerdeyse yaşamdan zevk almıyorum desem yeridir.
Şu an 104 kg oldum bunalımdayım , mağaza vitrinlerin önünden geçerken kendimi o vitrin camında görünce çok kötü oluyorum.Eski kilom 60- tı şimdi 2 misli oldum. 80 insem ona da razıyım.Zayıflama hapları diyetler hiç birşey fayda etmedi 1 gr bile.

TSH -0,33 bende normali - 0,34 - 5,6
T3 - 1,13 : T4 - 3,23
haftaya inşallah bir uzman heyetine girecem , benim değerlerde arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar.

Arkadaşlar benim TSH değerlerim normalin altında, bundan 3 ay önce kalp spazmı geçirdim.Çok çabuk yoruluyorum , unutkanım ,halsiz ve isteksiz, nerdeyse yaşamdan zevk almıyorum desem yeridir.
Şu an 104 kg oldum bunalımdayım , mağaza vitrinlerin önünden geçerken kendimi o vitrin camında görünce çok kötü oluyorum.Eski kilom 60- tı şimdi 2 misli oldum. 80 insem ona da razıyım.Zayıflama hapları diyetler hiç birşey fayda etmedi 1 gr bile.

TSH -0,33 bende normali - 0,34 - 5,6
T3 - 1,13 : T4 - 3,23
haftaya inşallah bir uzman heyetine girecem , benim değerlerde arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar.

Tsh düsük olunca kilomu aliniyor ben veriliyor saniyordum????

Tsh 0,34-5,6 normal yazmissin, bu herkesedemi normal bünyeden bünyeye degisiyormu?
Benim cünkü tsh 5,6 cikti yüksek dedi dr normali 4,2 mis, bu yüzden dün hapa basladim, ama yazini okuyunca merak ettim simdi, belki hap kullanmama gerke yokmu acaba?
50mg lik haplara basladim bakalim ne olacak.

Burada t3 ve t4 bakilmiyor malesef.
Onlar ne degeri oluyor ki nekadar önemli olmasa dr umla konusayimda bakaisn o degerlerede.

merhaba arkadaşlar bende hipotroid hastasıyım bundan 3 sene önce soğuk nödüller olduğu iin doktorum ilaç tedavisyle uzatmayalım kanser riskini almayalım dedi ve ameliyata karar verdik.troidmin yarısıdn çoğu alındı ancak ameliyattan sonra sadece 3 ay hap kullandım ve dahasına gerek görülmedi kandeğerlerim normal çıkıyor.işin garibi ameliyattan öncede kan tahlilinde çıkmamış ultrason ve sintigrafi ile kesin teşhis konulmuştu.dolayısla kan tahliline güvenemiyorum ama soru yok şuanda ama metabolizmam malesef yavaş bide üstelik piko hastasıyım işim zor anlaşılan ama yapacağım tek şey boğazımı kısmak bu şekilde yavaşta olsa kilo verebiliyorum.
ama dediğiniz gibi destek ürünler kullanamıyoruz.hepinize geçmiş olsun

bende bu hastalık çıktıktan sonra ilaçları kullanır kullanmaz 8 kilo verdim şu an 60 ım ama hala kendimi şiş hissediyorum bi 3-4 kilo daha versem iyi olur.. kabızlık sorunumda var. geçen gün lahana çorbası yaptım akşam 2 tabak içtim kızlar sabaha kadar uyuyamadım çarpıntı ve başağrısı başladı başım döndü midem bulandı ölücem zannettim...bidaha içmedim ..zaten dr bana her tür lahanayı yasakalamıştı kırmızı ,kara ,beyaz...
diyeceğim hiç denemeyin canımızdan önemli değil sonuçta..
2 gündür kendime diyet yemekler hazırlıyorum bol su içiyorum ...meyve istediğim kadar yiyorum..bakalım böyle nereye kadar devam edebilicem...kabızlık içinde sabahları aç karnıma 2 tane kuru kayısı yemeye başladım...ayrıca bizim için cevizde çok faydalı selenyum açısında 2 parçada ceviziçi yiyorum...

arkadaşlar bu hafta bana hipotroidi teşhisi konuldu.internetteki bilgilere göre bulgular daha çok haşimato hastalığı gibi.
T3=3.12
T4=1.23
TSH=12.7
Anti Tiroglobulin=40.1
Anti TPO=856 çıktı.şuan levotrion isimli bir ilaç kullanıyorum.57 kilo 1.69 boyundayım.1.5ay sonra kontrolüm var.doktor ilacı ilk bir hafta 1/4,ikinci hafta 2/4, üçüncü hafta 3/4 ve dördüncü hafta 1bütün hap kullanmamı ve iaçları asla ihmal etmememi söyledi.iyotlu şeylerden uzak kalmam gerekiyormuş.ayrıca toidlerimde nodüller var 8mm.ameliyat olan arkadaşlar.ilac tedavisi işe yaramadığı için mi ameliyat oldunuz?

bende haşimato hastasıyım ve nodlüm var iiki tane. artık çok sıkıldım 25 aralıktan beri yediğime içtiğimee dikkat ediyorum hareketsiz kalmıyorum ama gramlarda oynayıp duruyorum daha bir kilo bile gitmedi çok sıkıldım artık yaa ben bu durumdan psikolojim bozuldu iyice

Son düzenleme:
MERHABA BENDE HİPOTİROİT HASTASYIM

7 YIL ÖNCE TANIŞTIM BU HASTALIKLA

AMELİYATLAR, ATOM TEDAVİSİ VE KEMOTERAPİLER GÖRDÜM
BU TEDAVİ SIRASINDA 1 GÜN İÇERİSİNDE 10 KİLO ALDIĞIMI BİLİRİM YANİ TEDAVİ İÇİN EVDEN ÇIKARKEN TARTILDIM 64 VE AKŞAM DÖNDÜĞÜMDE TARTILDIM 74ARADAKİ FARK ACAYİPDİ:1shok: BU KİLOLARI VERMEK ÇOK ZOR BİZİM GİBİ HİPOTİROİT HASTALARI İÇİN

DR. BANA DEDİKİ" DİYETE BAŞLADIN DİYELİM HERKES 5 VERİRKEN SEN ANCAK 2,5 VEREBİLİRSİN, YEDİKLERİNİ-İÇTİKLERİNE ÇOK DİKKAT ETMELİSİN 1 GÜN FAZLA(BAŞKALARINA GÖRE NORMAL) KAÇIR KİLO OLARAK GERİ GELİR"

TEDAVİLERİM 3 AYDA 1 KONTROL ŞEKLİNDE ÇOK ŞÜKÜR ŞUANDA

AMA HİÇ BİR ZAMAN YAŞAMA SEVİNCİNİ KAYBETMEDİM. DR. YÜRÜYEBİLİRSİN DEDİKLERİ ZAMANLAR YÜRÜŞLERE BAŞLADIM

YAŞAM TARZIMI DEĞİŞTİRDİM KIZLAR SPOR VE EGZERSİZ VAZGEÇİLMEZİM OLDUhihoyyyt

BİRAZ KİLO ALAYIM HEMEN YEDİKLERİMİ GÖZDEN GEÇİRİR VE BİR DİYET UYGULARIMkaydirigubbakcemile2

KESİNLİKLE DAHA ÇOK ENERJİ HARCAMANIZ LAZIM KİLO VERMEK İÇİN:dance:

benimde tiroid problemlerim var, levotironumu asla kesmiyorum :/
bir de, eğer bir iki günde büyük kilo aldıysanız sebebi ödem oluyor, vücudumuz su topluyormuş tuz ve tuzlu şeyler yememek süper bir çözüm oluyor benim için ertesi gün geçiyor

X