Karaciğerde yağlanma

Mini_mini

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2007
3.810
4.021
kızlar ya moralım cok bozuldu babamda yuksek tansıyon kolestrol yukseklıgı ve seker vardı bugun kontrole gıtmıs bunların hepsı duzene gırmıs ama karacıgerınde asırı yaglanma varmıs ve sureklı karnı sısıyo..boyle bı olay yasayan ve atlatan yakınlarınızdan varmı..yada ne gıbı bı sorun teskıl eder bu yaglanma artarsa
sonucları bıze de gostermıyor ıs yerınde unuttum dıyo..karacıgerdekı yaglanma nelere sebeb olabılır tedavısı nasıldır bılgısı olanl varsa lutfen yazsın
fisfisfis

Canım büyük geçmiş olsun,bende de karaciger büyümesi var,henüz tedaviye başlamadım ama doktorumun öncelikle söyledigi şey yediklerime dikkat etmem gerektigi...

Canım büyük geçmiş olsun,bende de karaciger büyümesi var,henüz tedaviye başlamadım ama doktorumun öncelikle söyledigi şey yediklerime dikkat etmem gerektigi...

et yemeklerını cok sevıyor sureklı et yıyor hele kı sakat at yagına bayılıyor..yeme dıyoruz ama dınleyen yok..canım sana da gecmıs olsun hemen basla tedavıne..sanırım karacıgerde yaglanma artarsa sıroz olunuyormus oyle dedıler..fisfisfis

sagolasın canım,eğer tedavimizi olmazsak kötü sonuçların ortaya çıkacagı kesin,umarım baban en kısa sürede iyileşir,Acil şifalar diliyorum bitanem...

sagolasın canım,eğer tedavimizi olmazsak kötü sonuçların ortaya çıkacagı kesin,umarım baban en kısa sürede iyileşir,Acil şifalar diliyorum bitanem...

damlacım tsk ınsallah gecer..senın de umarım duzelır hersey saglık cok onemlı cunku saol bıtanem:1hug:

kızlar ya moralım cok bozuldu babamda yuksek tansıyon kolestrol yukseklıgı ve seker vardı bugun kontrole gıtmıs bunların hepsı duzene gırmıs ama karacıgerınde asırı yaglanma varmıs ve sureklı karnı sısıyo..boyle bı olay yasayan ve atlatan yakınlarınızdan varmı..yada ne gıbı bı sorun teskıl eder bu yaglanma artarsasonucları bıze de gostermıyor ıs yerınde unuttum dıyo..karacıgerdekı yaglanma nelere sebeb olabılır tedavısı nasıldır bılgısı olanl varsa lutfen yazsınfisfisfis
karnı şişiyor demişsin merak ettim.göbek mi oluyor.ben hepatit geçirmiştim.kontrollerimi de yaptırmadım.zayıf olmama rağmen göbeğim var.acaba ondan mı.merak ettim.büyük geçmiş olsun

canım karnı hep sıs kendı zayıf ama kocaman bı gobegı var ve tas gıbı gobegı yemekten sonra sureklı lımon suyu ıcıyo..kızmamak elde dııl soz dınlemıyo

Merhaba! gecmis olsun. Ben de esim de karacigerde sorun var. Bu yuzden ilac yemeklere dikkat etmessek hemen maf oluyoruz. Size diyecegim bu erteleyecek durum degil. Beklemedigin anda dayanilmas sanci olacsak bu olmadan dr gitmelisiniz.Sebebini Bulamiyorlarsa Virus ve enfeksiyona mutlaka tahlil vermelisin.Esim senelerce tedavi oldu sebebini bulamamisti.malesef virus cikti.

Bende 33 yaşındayım ve karaciğer yağlanması çıktı.Ne yapacağım bilmiyorum korkuyorum.Daha doktoruma sonucumu göstermedim.Devamlı kullandığım bir ilaç yok,alkol almıyorum 50 kiloyum nasıl oluyor bu karaciğer yağlanması anlamadım gitti.Korkuyorum:KK43:((((Neler yapmam lazım bilen varmı

Selam,

Öncelikle gecmis olsun.. Benim annemdede karaciger yaglanmasi we yuksek tansiyon war.. ilaç kullaniyor.. seker tuz we yagli hiçbirsey yemiyor.. bu ara iyi.. siskinlik falan yok azaldi diyor.. bakalim ins ilaclarin faydasi olurda kurtulur..

kızlar sıfa recetelerıne yazmıstım konu acıp kaynanamın cok dusuk sevıyleere ındı hemde 1 denemeyle lımon ve maydonoz kur denenmıs olarak yazıyorum sıze bır deneyın derım

Bende 33 yaşındayım ve karaciğer yağlanması çıktı.Ne yapacağım bilmiyorum korkuyorum.Daha doktoruma sonucumu göstermedim.Devamlı kullandığım bir ilaç yok,alkol almıyorum 50 kiloyum nasıl oluyor bu karaciğer yağlanması anlamadım gitti.Korkuyorum:KK43:((((Neler yapmam lazım bilen varmı

yaşım 24 iken banada karaciğer yağlanması teşhisi konuldu.Her akşam cips, çekirdek kola vs abur çubur yemeğe baylırdım ama yasak oldu.
yağlı yemekler sakatatlar yasaklandı.gereksiz yere ilaç kullanmak yasaklandı.
ilaçla tedavisi yok . çabuk düzelebilen bir hastalık.
dengeli ve sağlıklı beslenme ve sporla üstesinden geleblirsin.
geçmiş olsun.

• Beğen
Reactions: Wew
nişanlımda da karacige yaglanması çıktı üçüncü derecede birinci dereceye düşüne kadar ilaç kullanması gerekliymiş birde rejim yapıyor ve saraçoglunun kürlerini uyguluyor ama yaglanma da herhangi bir gerileme yok çok üzülüyorum ama ona belli etmemeye çalışıyorum Allah herkese şiflar versin saglıklarımıza kavuşalım

merhaba arkadaşlar yaklaşık 6 ay kadar once bana da grade2-3 karacıger yaglanması (son aşama) ve karacıger buyumesı teshısı koyuldu..doktorum oncelıkle dıyet dedı o gunden berı sureklı dıyet yemek tuketıyorum calıstıgım yerde hastane olunca bulmak zor olmadı..ıkıncı ultrasonda 2 cm gerılemıstı.bu arada ben sabahları maydonoz limon ve gecelerı de lavanta kurunu yaptım saraçoğlunun.bu gercekten farkedılır bır rahatlama yaratıyor tavsıye edıyorum arkadaşlarım.rabbım hepimize şifalar versin..

kızlar benımde annemde karacıger yaglanması vardı 3 hafta her sabah ac karna cıg engınar yedı suan cok sukur ıyı herkese gemıs olsun..

merhaba arkadaşlar yaklaşık 6 ay kadar once bana da grade2-3 karacıger yaglanması (son aşama) ve karacıger buyumesı teshısı koyuldu..doktorum oncelıkle dıyet dedı o gunden berı sureklı dıyet yemek tuketıyorum calıstıgım yerde hastane olunca bulmak zor olmadı..ıkıncı ultrasonda 2 cm gerılemıstı.bu arada ben sabahları maydonoz limon ve gecelerı de lavanta kurunu yaptım saraçoğlunun.bu gercekten farkedılır bır rahatlama yaratıyor tavsıye edıyorum arkadaşlarım.rabbım hepimize şifalar versin..

merhaba paylaşımın üzerinden zaman geçmiş......
annemde karaciğer yağlanması var acaba bu kulandığınız kürler hakkıda bilgi verebilirmisiniz....

X