sezeryanla doğurupta erkenden ikinciye hamile kalanlar

snmglr

Anne
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2006
360
1
Slm.
Benim sorum ilk doğumunu sezeryanla yapıp ikinci doğumunuda aradan 2sene geçtikten sonra yine aynı yöntemle doğum yapmış annelere..
Ben ilk doğumumu sezeryanla yaptım ve oğlum 12 aylıkken ikinciye hamile kaldım,şu anda 3 ayımı doldurdum,ve diyorlarki gebelikte karın gerginleştikçe ameliyat yeride kasılacak ve çok ağrı acı hissedecekmişim.Ameliyatdan sonrada çok zorlanacağımı düşünüyorum.
Bilgilerinizi paylaşırmısınız.

merhaba ;
ablamın ilk bebeği 6 aylıkken ikinciye hamile kaldı..dediğin gibi dikişlerin gerilmesi endişesi yüzünden erken doğum yapabilirdi..doktoru istirahat etmesi gerektiğini söyledi..7 ay yatak istirahati ve ardından dikişlerin fazla dayanamayacağından korkularak yaptırılan erken doğum ..7 aylık doğdu yeğenim 2.300 gr..şu anda 8 aylık tosun gibi maşşallah..ama ablam zor günler geçirdi hamilelik esnasında..kanama yaşadı birkaç kez özellikle son ayında dikiş yerlerinde ağrılar oldu..
sen daha şanslısın 12 ay ara ile kalmışsın..bence sorun yaşayacağını sanmıyorum..hayırlı doğumlar canım..allah yavrularını sana bağışlasın..

Benım kızkardesımde ılk cocugu 15 aylıkken hamıle kaldı.Şu an 10 haftalık hamıle ve aynı merakı ve endıseyı oda yasıyor.Arada 15 ay war cok sorun yasamayız dıyor doktoru.Umarım soyledıgıı gıbı olur da sorunsuz bebısımız gelır.İnsallah sende sorunsuz atlatırsın bu donemı ve saglıkla alırsın kucagına bebısını.

Benim oğlumda şu anda 15 aylık ve ben 3 aylık hamileyim,benim doktorumda bir sakınca görmedi ama ben çok tedirginim.
Peki doğumdan sonrada bu dikiş yerlerinden sorun yaşadılarmı acaba?

selam canim. Annemin komsusu bi gelin kizcagiz var o da aynen senin gibi bebegi sanirim 1 yasindayken hamile kaldi sezeryanla yapmisti ilk dogumu ve sans iste ikinci bebek ikiz'mis. kiz cok uzulmustu sezeryan yaptim nasil olacak diye ama yine sezeryan oldu ikizler dogdu masallah iyiler. buyuk ihtimalle cok zorlanmassin canim ama surekli doktorunla irtibat halinde olman lazim. yatip dinlenmen lazim.

selam canim. Annemin komsusu bi gelin kizcagiz var o da aynen senin gibi bebegi sanirim 1 yasindayken hamile kaldi sezeryanla yapmisti ilk dogumu ve sans iste ikinci bebek ikiz'mis. kiz cok uzulmustu sezeryan yaptim nasil olacak diye ama yine sezeryan oldu ikizler dogdu masallah iyiler. buyuk ihtimalle cok zorlanmassin canim ama surekli doktorunla irtibat halinde olman lazim. yatip dinlenmen lazim.

İkizlere hamile kaldıysa onunki daha fazla şişmiştir ya,bir sorun yaşamadıysa o , ozaman korkmamam lazım,tşk ederim.

slm benimde ilk sezeryan bebeğim yaşamadı doktorum 6 ay sonra ikinci yapa bilirsin demişti.ama ben korktum bir sene bekledim 8 ay olmadı şimdi 11 haftalık hamileyim hiç aklıma getirmemiştim sorun olurmu diye çünkü 6 sonra ikinci olur demişti.hatta benim arkadaşım sezeryan yaptı doğumu onunda 8 aylık karnında ölmüştü arkasından 3 ay sonra tekrar hamile kaldı şimdi oğlu oldu ama dikkat etti.

X