ilişkiden sonra gelen spermler nasıl olur?

yasmer

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
683
417
merhaba kızlar beni tanıyanlar bilir 2 yıllık evliyim evliliğimin ilk 6 ayı korunduk daha sonra korunmayı bıraktık ama hamile kalamıyorum bazı şikayetlerden dolayı doktora gittim birincisinde basit kist çıktı ama hamileliğe engel değilmiş ikinci şikayetimde de prolaktin hormonum yüksek çıktı sadece 1 ay dostinex kullandım düştü allaha şükür bu ay tekrar kontrole gidicem baktırıcam bakalım ne durumda diye
şu anda aile hayatım çok düzensiz ne kadar çocuk istesemde bebeğime sağlıyacağım hayat sağlıklı değil eşimde bende çalışıyoruz hemde çok yoğun gece 12lere kadar eşim bir şirkette operatör bende kendi internet cafemiz var oraya bakıyorum akşam eşim gelince o devam ediyo ben evde oluyorum yada ona yardım ediyorum eşimle ne bir kahvaltı ne yemek ne gezmek hiç bir sosyal faliyetimiz yok malesef hayatımızı düzeltmeye çalışıyoruz görümcemin bize attığı kazığı kapatmaya çalışıyoruz malesef işte bu yüzden de çok istediğimiz bebeğe kavuşamıyoruz
inşallah en kısa zamanda doktora gidebilirim
ama bu arada benim kafama da bir sürü soru takılıyo çünkü bir sorunumuz varmı bilmiyorum bilsem dicemki sorun var bunları kafana takma diye ama bilmiyorum işte bu aradada kafama şu soru takılıyo
eşimle ilişkiye girdikten sonra baya bir süre belime yastık koyuyorum ve bacaklarımı dikiyorum yaklaşık yarım saat daha sonra lavobaya gidiyorum oturduğum anda ki o zamana kadar da spermlerin büyük kısmı gelebiliyo gelmese bile lavobaya oturduğum anda spermler resmen su gibi akıyo afedersiniz ama kendimi tuvalet yapıyomuş gibi hissediyorum acaba herkeste böylemi oluyo yoksa eşimin spermlerinde bişeymi var yada benim içime girince eriyomu bu spermler biraz koyu kıvamda olması gerekmiyomu yoksa ben mi yanlış biliyorum eşim kırılacak diye bişey demek istemiyorum bende kusurmu arıyosun dicek diye korkuyorum
acaba sizlerde de ilişkiden sonra gelen spermler su gibi mi kızlar ve o kadar çok geliyo ki sanki hiç biri içeri gitmiyomuş gibi mutlaka gidiyodur ama o kadar çok su gibi akıyoki
kafama çok taktım bebeğim gelmedi 3-4 aydır hiç tkmıyorum yine gelmiyo her şeyde bir hayır vardır sabırsızlıkla bekliyorum anne olucağım günleri her kese iyi akşamlar

Bence normal :) Çünkü aksine ben çok yoğun şekilde çıktığını hissediyorum :) Normalde vücut ısısında sıvılaşması lazım zaten :)
Yalnız sadece bu yeterli değil biliyorsun , eğer bir yıl bebeğiniz olmazsa doktora gittiğinde spermiyogram isteyecektir orada hücre bulunup bulunmadığı, hücerelerin sağlıklı olup olmadığı görülecektir:)

yumurtanin döllenmesi icin tek bir spermin iceri girmesi yeterli zaten,
gerisinin mecburen akmasi gerek, normal yani, telas edilecek bisey yok.
hakkinizda hayirlisi olsun.

merak etme arkadaşım.herkeste oluyor bu.yani tuvallette büyük bir kısmı dökülür spermlerin.eğer eşinin sperm hareketliliği ve morfolojisinde bir sorun yoksa tek bir sperm bile yeterli olur.bu arada ben de bir buçuk yıldır çocuk istiyorum ama olmuyor .beceremedik bir türlü .

evet herkeste olan bişey bu spermler durduğu yerde durmuyor
lavaboya çıktığınızda falan çıkıyor ama bizim spermler biraz koyu kıvamlı gibi canım ya

yani öyle su gibi falan akmıyor daha kıvamlı nasıl anlatılır ki bilmiyorum

yaşanır kızlar valla halimiz harap ya neleri araştırmaya başladım baksanıza işte bende ondan bahsediyorum evet spermiyogram testi yapılıyor onda belli oluyor sayısı ama ne bilim işte böyle su gibi akınca çok koyu değil yani
ama teşekkürler içim rahatladı herkesinki aynı demekki bizde problem olduğu kesin de
çünkü çocuğum olmuyo ama heralde hayırlısı olan da bu bu yaşam şartlarında bebekte diyoki anne baba yaşantınızı düzeltin ben gelicem diyo heralde öptüm kızlar

Canım önce ortam hazır olsun da bebek gelir hayırlısıyla :) Ben de bir iki ay önce bebek çalışmalarına başlayacaktım, şimdi iyiki hamile kalmamışım diyorum :) Önce bebeğe uygun bir ortam şart:)

aynen canım sana katılıyorum zaten çoğu zamanda bunun için kendimi teselli ediyorum demekki gelmemesi daha hayırlısıymış diyorum
normalde 2008 ocak ayına kadar olmasayda doktor tedaviye başlıcaktı işte artık ne gerekiyorsa ama eşim ablasıyla 2007 ekim ayında işlerini ayırdı ve ablası milyarlarca borç bıraktı onların altından kalkmaya çalışıyoruz o dönem içerisinde hamile kalsaydım napardık diye düşünüyorum şu ana kadar bile daha tam toparlayamadık heralde 2009 başı gibi anca toparlamış oluruz işte böyle düşününce kendimi teslli ediyorum olsun diyorum bebeğim gelmemekle iyi etmiş ama şöle elinde bebeği yada vitrinlerde bebek kıyafetlerini gördükçe çileden çıkıyorum ah diyorum keşke bende de olsa yüreğim yanıyor ama allaha şükür sağlığımız sıhatimiz yerinde elbet bir gün allah bizimde çocuk konusunda yüzümüzü güldürücek AMİN

yastev merhaba bunu bir cok yerde okudum canım sperm cıktıktan belli bir zaman sonra daha sıvı bir hale gelirmiş sende bacaklarını dikip bekledigin için ve sonra gordugun için endiseye kapılıyorsun sorun yok canım

arkadaşım spermler hızlı hücreler oldukları için vajinaya akar akmaz onlar yollarına koyuluyorlar .sperm hücreleri o yoğun akıntının içindeler zaten spermler yollarına devam ediyo o akıntıda daha sıvılaşmış şekilde geri akıyo

zaten meninin yüzde biri spermlerden oluşuyo geri kalanı sadece sıvıdan onlar boşalma olduktan hemen sonra yarışa başlıyolar zaten geri kalanlarda hepsi dışarı çıkıyor merak edip korkulacak bir durum yok bende de oluyo.bebek de canı ne zaman istiyosa o zaman gelir merak etme eğer bebek istemeseydin ilkinde tutardı insanların hayatta istediği hiçbişi olmuyor istemediğimiz başımıza geliyor

selam
ilk önce katı olup zaman geçtikçe spermler sıvılaşıyormuş..
bende 3 evliligimin 3 yılındayım bekliyorum bebişimin gelecegi günü..

gerçi bizim sperm sayımız az...hareketlilik %8 bu ay keçiboynuzu kürüne baslıyorum..

canım koyuluk (akıskanlık)cınsel ılışkı sıklıgı yorgunluk,uykusuzluk ve gıdalarla ılgılı dıye bılıyorum . onemlı ola içinde canlı sperm ne kadar var o onemlı rabbım isteyem herkesıbebek sahıbı yaapar ınsllah

spermcıkler hakkında soyle bır sey duymustum.eger spermler suya top top dusuyorsa kalıtelıymıs..:lepi:
gozlemlemeye devam..:roflol:

X