Sap Simplex Gaz İlacı kullananların dikkatine !

Paspal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2007
241
2
42
Kızlar 40 günlük bir bebeğim var inanılmaz gazlı 2 gün önce Sap Simplex gaz ilacını tavsiye üzerine aldım kullanıyoruz ama gelin görün ki kızım hep uyuyor pek gaz çıkardığı da yok ve kaka yapmıyor eskiden her bezi kakalıydı şimdi 3 -4 gün de bir ıkınmaktan bir hal oldu sürekli ağlıyor ne yapıcam şaşırdım kıçına zeytin yağlı maydonoz çöpü kağıt ateş ölçer derece ne varsa yaptım yapınca dolu dolu çıkarıyor bugün de kaynanam sabunla yaptı çıkardı ama normal de çıkaramıyor...ne yapıcam ben ya kızım hep böyle alışırda kendiliğinden yapmazsa akıl verin kızlar ya ne yapmalıyım ne zaman uykusu kakası düzene girecek...sürekli zır zır ağlıyor çok bunaldım...senağlama

Sap Simplex ilacı uyku yaptı..normalde sürekli ağlıyor gazdan sancıdan ıkınmaktan...uyku düzeni de yoktu ilaç ile sürekli uyuyor

ahkam kesmek gibi olmasın canım ama bence bırak o ilacı eğer uyku yapıyorsa ben bebeğime 2 ay sadece günde 1 kere metsil verdim sen de doktoruna danışıp bir gaz giderici verebilirsin kaka sorununa gelince bence müdahale etme fazla çünkü dediğin gibi ıkınmayı öğrenmesi gerek 6 güne kadar yapmaması normal(TABİ SADECE ANNE SÜTÜ ALIYORSA)bir de bebeklere uyku ağır bastığı için gaz çıkaramıyorlar gaz çıkarması için iyice uyanık ve konsantre olmalı ağlarken ve uyurken pek gaz çıkaramıyorlar bir de sana tavsiyem karnını saat yönünde ov ve bacaklarını yukarı kaldır kolay gelsin tatlı kızını kokluyorum..

bencede hemn kes o ılacı cnm bende metsıl kullandım gazı cok oldugu sıralarda gunde 3 kere verdım cok etkılı bı damla ne uyku yaptı ne bısey patır patır cıkardı gaznı oglum rezene ver cnm oda rahatlatır karın agrısını gazını alır kakasınıda yaptırır emzırıyorsan sende ıc

Bende kullandım uyku yapmadı ama hiiç faydasını göremedim aksine kaka yapması zorlaşmıştı.Metsilde vermiştim zinko rezene fitil bunları doktor vermişti 40.gününden sonra hepsini kestim.Keşke hiç vermeseydim hiç bir fayda olmadığı gibi belki zararı bile olmuştur.Devlet hastanelerindeki doktorlar gaz ialcı isteyen ailelere kızıyorlar gazın ilacımı olur diye çok doğru açıcaksın altını hareket ettireceksin oda debeleniyor o zaman gaz çıkıyor.

babuline kullan canım o sab ın yerine hem üsten hem alttan cok cabuk cıkarıyo benim oğluma verdiğim zamanlarda 10. dk da faydasını görüyodum ve ilaçtan yarım bilemedin bi saat sonra kakasını yapıyordu.kakadan 2 saat sonra bidaha yapıyordu.cok etkili ve tamamen bitkisel yan etki yoktu oğluma yapmadı.

bende önce colinox diye bi damla kullandım sonra nurse harveys kullandım aksine oda çok çıkartıyor diye bıraktım :)))) şimdi bişiy kullanmıyorum benim oğlum günde 4-5 kere dışkılyo dr normal diyo ve büyük insan gibi gaz çıkartıyor gülmekten ölüyos uykudan uyanıyo gaz çıkartıyor dışkılyor bi daha yatıyor
paspalcım istersen nurse harveysi bi dene bitkisel bi şurup kimyon ve derotu yağı içeriyo

metsil damla çok iyi geldi bize...güzelim sabun felan koyma bebeğin poposunu çok yakıyor çok ağlar sadece bir deercenin ucuna zeytinyağ sür onu poposunun ucuna sür birde çay kaşığı saf zeytinyağ ver ağzına her gün ver birşey olmaz

ben çok memnun kalmıştım kızımda...
metsilin ve zinconun bir faydası olmamıştı...

Ben ilk oglumda bu ilaci kullandim ancak hic kaka yapamama sorunu yasamadik. Simdi ikinci oglumda kullanmiyoruz ciddi bir gaz sorunu yok ancak kaka yapmakta cok zorlaniyor. Senin yediklernle de alakali oldugunu unutma (sadece anne sutu aliyorsa tabii) Ben su ara cok ama cok bol kayisi ve dut yiyorum, uzeriune de su iciyorum. Evet benim bagirsaklarim da hizlandi ama onunkilere cok olumlu etki ediyor.

Bende kullandım uyku yapmadı ama hiiç faydasını göremedim aksine kaka yapması zorlaşmıştı.Metsilde vermiştim zinko rezene fitil bunları doktor vermişti 40.gününden sonra hepsini kestim.Keşke hiç vermeseydim hiç bir fayda olmadığı gibi belki zararı bile olmuştur.Devlet hastanelerindeki doktorlar gaz ialcı isteyen ailelere kızıyorlar gazın ilacımı olur diye çok doğru açıcaksın altını hareket ettireceksin oda debeleniyor o zaman gaz çıkıyor.

nasıl faydası olmuyo benım oglum damla vermedıgım zaman nasıl agıyordu gazdan damla verdıgımdede patır patırdı

kızlar inanın ne yapacağımı şaşırmış durumdayım kaka yapamıyor çıldırıyor ağlamaktan mosmor kesiliyor çok üzülüyorum yaa bide kucağa alıştımı yere indirdiğim an veryat figan bağırıyor uykusun da yatağa indiriyorum nasıl ağlıyor çok mutsuzummm

Kızlar 40 günlük bir bebeğim var inanılmaz gazlı 2 gün önce Sap Simplex gaz ilacını tavsiye üzerine aldım kullanıyoruz ama gelin görün ki kızım hep uyuyor pek gaz çıkardığı da yok ve kaka yapmıyor eskiden her bezi kakalıydı şimdi 3 -4 gün de bir ıkınmaktan bir hal oldu sürekli ağlıyor ne yapıcam şaşırdım kıçına zeytin yağlı maydonoz çöpü kağıt ateş ölçer derece ne varsa yaptım yapınca dolu dolu çıkarıyor bugün de kaynanam sabunla yaptı çıkardı ama normal de çıkaramıyor...ne yapıcam ben ya kızım hep böyle alışırda kendiliğinden yapmazsa akıl verin kızlar ya ne yapmalıyım ne zaman uykusu kakası düzene girecek...sürekli zır zır ağlıyor çok bunaldım...senağlama

geçmiş olsun canım bende senin gibi ilk zamanlar çok çektim gazdan 30 günüktü dr colinox diye bi ilaç verdi 25 ytl iyi gelmedi hala çok sınıyodu arkadaşım zinco kullanmamı tavsiye etti hep onu kullanıyorum o kadar iyi geliki bide sen rezene çayı iç sabah akşam hem senin gazını hem bebişinin gazını çıkarmaya yardımcı olur şimdi oğlum 5 aylık 4 aydır gaz sıkıntısı çekmiyoruz bide skın bidaha kakasını yapamıyo diye sabun veya başka bişey koyma çok zaarlıymış sadece zeytin yağı sür

bende önce colinox diye bi damla kullandım sonra nurse harveys kullandım aksine oda çok çıkartıyor diye bıraktım :)))) şimdi bişiy kullanmıyorum benim oğlum günde 4-5 kere dışkılyo dr normal diyo ve büyük insan gibi gaz çıkartıyor gülmekten ölüyos uykudan uyanıyo gaz çıkartıyor dışkılyor bi daha yatıyor
paspalcım istersen nurse harveysi bi dene bitkisel bi şurup kimyon ve derotu yağı içeriyo

canım bizede doktor verdi yaşına kadar sence ondan mı dersin gazını çıkarması kakasıı yapması filan zinko vermeyim mi artık cevap yazarsan çok sevinirim yan etkileri yok ama sormak istedim
6 ayına kadar 1 tatlı kaşığı 6 aydan sonra 2 tatlı kaşığı kadar ver dedi

canım bende nurse harveys kuulanıyorum doktor verdi yaşına kadar kullanabilirsin dedi
zinco da veriyorum sence vermeyim mi kakasını gazını rahat yapıyo bana bu konuda bilgi veriirmisiniz yan etkileride yokmuş oof bilmiyorum cevap yazarmısın

Ben sapsimlex kullandım. Doktorum 4X8 olarak verdi ama ben 4X3 olarak kullandım. 8 damla uyku yaptı. Bize çok iyi geldi.

bende çok memnun kaldım içtiği an rahatlatıyordu bizimde çok oldu kaka problemimiz yapamadığı zamanlar müdahale etmek zorunda kaldık merak etme alışmıyorlar eğer yapamazsa müdahale edin derim çok çekiyor garipler 2 aylık olunca düzene girdik şimdi çok şükür patır patır gidiyor.

canım bende yogun tavsıye uzerıne onu alıp denemıstım.ıkı gun kullandım.her bezıne kaka yapan cocuk o ıkı gun ne gaz cıkarabıldı nede kaka yaptı.bende hemen bıraktım kullanmayı eskı halıne dondu bır gun sonra.daha sonra metsıl kullandım halada kullanıyorum bızde ıse yaradı.ılk olarak zınco kullanmıstım oda bır ıse yaramamıstı bızde.

metsil ile sab simplex aynı madde. Hatta colinox -da aynı madde ama onda ekstra bir barsak bakterisi eklenmiş.

X