Göz Makyajı Gözlere limon sıkmak

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
insan yaşlandıkca gözleirndeki ışıltı gidiyor,aşık değilse mutsuzsa hiç ışımıyor.. zarar vermeyecek bişey olsa kesinlikle kullanırdım. ama limon ismi dahi korkutucu ben yiyemezken gözlerime damlatamam gibi. ama ışıltıya ihtiyacım da var. :KK43:

benimde babannem damlatırmış küçükken kuzenlerime ben doğduğumda rahmetli olduğu için bana damlatılmamış tabi bende duydum ama hiç denemedim aslında denemek istiyorum pek cesaret edemiyorum yalnız limonun tahmin edildiği gibi zararlı olduğunu düşünmüyorum kardeşlerim in gözlerini kaynak alınca acısı kesilsin diye limon damlatırlar hemen ağrısını alıyomuş hatta geçenlerde haberlerde izlemişsinizdir bir gösteride biber gazı sıkmışlardı baya bi olay olmuştu orda bütün polislerin elinde limon gözlerine salataya sıkar bibi şırıl şırıl sıkıyolardı mutlaka bir bildikleri vardır bir doktor tavsiyesi almışlardır öyle boşa yapılan bişe değildi:1hug:gamyoncuiremsu

ben bir iki kere yaptım..bi zararını görmedim..sabundan daha çok da yakmıyor ayrıca!! sağlıklı olup olmadığı konusunda bir fikrim yok!! doktor olan varsa aramızda litfen açıklasın...

ben duydum ama yapmadım yapamam acır bee hem bi zararı falan olur göz bu!

Benim gözlerim nemli nemli oluyor zaten. pekte hosuma gitmiyor açikçasi. Bu uygulamayida ilk kez duyuyorum ama hiçte tavsiye etmem. Gözlerin sagligi gibisi varmi? Riski göze alamam. Parlatiyormus... hey allahim ....

bu çok eski bir yöntem arkadaslar, tee 15. 16. yy a kadar dayanır. limon göze parlaklık verdiği gibi gözü temizler ve daha net görmesini bile sağlar. tıpkı gerçek sürmenın göze iyi gelmesi gibi. eger çok acır dayanamam diyorsanız, saf suya ya da kaynamış ve sogumuş olan suya çok az limon damlatarak da gözünüzü yıkayabilirsiniz.

Evet ben de aptal gibi yaptım bunu ve söylenenlere inandım..kafamçokkarıştı

Allah'ım nasıl yanıyor anlatamam..Hemen musluğa koştum,göz damlası damlattım ama nafile..:a015:

Gözlerim kıpkırmızı oldu,o kadar kırmızı ki parlaklığını anlayacak kadar göremiyordum çevremi..:1ninca:

İşte her duyduğunu yapmayacaksın,asla denemeyin derim arkadaşlar..

Gözlerim kıpkırmızı olduktan sonra parlak olmuş neye yarar..:dilcikar:

Valla,hayatimda boyle bişey ilk defa duyuyorum:uhm:.Ama denemem.Allah korusun gozlerima bişey olsasenağlama

Limon suyu deyip geçmeyin çok kuvvetli bir asittir.Son derece tahriş edicidir.Gözün parlak görünmesinin nedeni de tahrişten kaynaklanan aşırı sulanmaymış.Kornea tabakasında keratit(kornea enfeksiyonu) oluşma riski varmış.İnternetten araştırdım benim değil uzmanların düşünceleri. :enbuyukkk:

benim halamda düğününde önce damlatmış, onun gozlerı sıyaha yakın bı ton ve goz kapakları düşük ondan damlatmıslar, ama ben yapamam .Gözumle ılgılı bı kaza gecırdım zamanında bu yuzden gozlerımın kıymetını bılıyorum. Gerçi benım gozlerım ela ve dedemın gozlerı gıbı parlakmış ama yıne de kullandıgınız makyaj malzemesınde bıle dıkkatlı olun en ufak sey bıle tabakayı çizebiliyor. Ben en basıtınden hipo alerjenık eye lıner kullanırım cunku başka malzemeye hemen sulanıyor :S

ben denemiştim bi kere,evin merdivenlerini kaç kere inip çıktım hatırlamıyorum acıdan..
pek bi parlaklık da farketmedim bence gerek yok..

yapmayın böle şeyler ya :bbo: limonda baya asit var diye biliyorum ben,, sivilceler içn yüzüme sürdüğümde bile kıpkırmızı oluyorum :KK70: göz önemli denemeyin derim..

arkadaşlar bende doktora danışılmadan birşey yapılması taraftarı değilim.fakat çok iyi hatırlıyorumki lisede kitap okuma birincisi olacağım diye çok roman okumuştum.birincide olmuştum.o yaz tatilinde gözlerim çok ağırmıştı.öyle bir ağrı ve yanma vardıki anlatamam.hep limon sıkardım gözlerim yaşarırdı.bu yaş akınca rahatlardı gözlerim ve ağrı giderdi.gözlerim ondan sonra bir daha hiç ağırmadı.ama ben bu limon işini 1,2 kere değil bayağı uzun bir zaman yaptım.yinede siz denemeyin.

limon parlaklık mı veriyor bilmiyordum bunu

biz limonu gözler bazen kırmızı kırmızı olur ya onu geçirmek için sıkarız biz. Ailede ben hariç herkeste kullandık evet o kırmızılığı çok etkili biçimde geçiriyor. Ama erkektir hani normalde ses çıkaramazlar ya babam bile limonu sıkınca hopladı yani o derece düşünün, biraz sonra geçiyormuş ama durup dururken acı vermekte :S bilmem bana pek akıllıca gelmiyor

Biz dershanede derste türkçe hocası ile konusmustuk. Hatta bu sitenin bahsi bile geçti. Hoca erkek ve cok bakımlı. Herkes gözleriniz lens mi diyor. Lens olmadığını ve sırrının limon olduğunu söyledi. Her sabah azıcık sıkıyormş. Bende denedim. Bir iki sefer. Yanıyor ama gzl sonuc veriyor. Devamlı olmamak şartı ile kullanabilirsnz derim ben

arkadaşlar anneannem 85 yaşında ve aralıklar gözlerine limon damlatır ve hala iğne oyası yapıyor hiçbi göz sorunu yok çok sağlık bende denedim fakat çok yakıyor..

annem gençliğinde yapmış.onada gözü parlatır demişler ama sakın denemeyın hem o anda gözü cok yanmış hemde ondan sonra sol gözü hep problemli olmus.şimdiyse görme kaybı var.sakın denemeye bile kalkmayın.

yok,her yanım parladı bir gözüm kalmıştı.. limonun içinde asilik asit var yaa! snuç: tahribat arkadaşlar...

X