Göz Makyajı Gözlere limon sıkmak

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

tugis

HUYSUZ VE TATLI KADIN:)
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2008
58
1
arkadaşlar bikaç defa başka yerlerde toplulukda duydum sadece yapıyorlarmış gibi değilde yapıyoruz diye anlattılar.gözlerine parlaklık vermek için bi kaç damla limon damlatıyorlarmış benim kuaförüm dahi yapıyormuş.. yanmıyormu acımazmı diye sordum evet ama geciyor dediler. ben denemeye cesaret edemedim yinede. hani sabun kaçtıgında gözümüze bir ışıltı verdiğini biliyorum ama limonu bilmiyordum. deneyeniniz varmı? sizde duydunuzmu? merak ettim. konuyu yanlış yere actımsa özürdilerim.:1hug:

ayy yapamam galiba. zaten gözleirm lensli gibi duruyo parlak parlak. gerek yok sanırım yakmıyım canımı boşa.ama böyle bir göz damla kutusuna koyup yapılabilira.s. tşkler canım:1hug:

allah korusun ınsanın gözü kör olur lımon çok keskın ve kuvvetlı bır asıt ıcerıyor sakın denemeyın bole seylerı...

bende öyle düşündüm ama bi topluluk konuşunca içimden allahım bu kadınlar neler biliyor neler yapıyorlarmış dedim. en cokda benim kuaförümün yaptıgına şaşırdım.. cünkü kızın gözleri gercekten cok parlak hiç sürme falan kullanmaz sadece gözkapağa ince kalem o kadar harika gözleri parlar.

ben göze limon sıkılmasını kesinlikle onaylamıyorum...evet bir an için parlaklık veriyor olabilir ama nihayetinde asit...bizim gözlerimizin yapısı da protein...limonun asidi gözlerdeki proteinleri eritebilir ve tahribat yaratabilir..

daha sağlıklı bir öneride bulunacağım...mümkün olduğu kadar bol bol su için..inanın parlaklığına parlaklık katıyor..hem de gelip geçici değil kalıcı olarak...özellikle şu yaz aylarında içinizin alabildiği kadar..aklınıza geldikçe su için...

Annem gençliğinde hep yaparmış.
Çok yakıyor diyor ben cesaret edemem.

bol su için diyorum başka birşey demiyorum...(kendimden biliyorum)
ayrıca en kolay ve en sağlıklı yol...damlaymış limonmuş uğraşmayın...gözün kimyasını bozmaya gerek yok...su için ve gözleriniz mutlu olsun..gözün en çok suya ihtiyacı var..limonlarla yakılmaya değil

Benim yengem gençliğinde heryıl yapıyordum diye anlatıyordu bir göz problemi yoktu ama doktora danışılmalı diye düşünüyorum parlaklık için o acı çekilirmi ben çekemezdim.

yengendemi limon damlatıyormuş canım? ben bazen kirpiğime badem yağı sürerim onu yıkıyana kadar ölürüm göz yanmasından ki limon asla yapamam. konuyu actım cünkü herşeyi bilelim istedim. kadınlar kulubündeki herkesi cok seviyorum cünkü. uygulayıp kötü sonuclarını gören arkadaşlarımızda vardır belki öğrenmek istedim.:enbuyukkk:

Ben damlatırdım arkadaşlar. Çok gençtim o zaman, annemden, teyzemden gördüm. Parlaklık verdiği doğru ama çok pis yakıyor. Ama yakması böyle krem ya da yağ yakması gibi değil. Uzun sürmüyor. Yine de bence yapılmaması lazım. Asit bu sonuçta. Damlattığın yer de göz. Az parlasın aman noolcak.

şunda hemfikiriz yani güzellik ugruna herşey yapılmamalı. cok parlaklık istersem eğer yüzümü yıkarken gözümü acarım sabun kacsın gözüme oda parlaklık veriyor :) ama limon yaraya bile değse nasıl acıyorki göz bu başka birşey değil. en cok korktugum ve sakındıgım yerim.

arkadaşlar bikaç defa başka yerlerde toplulukda duydum sadece yapıyorlarmış gibi değilde yapıyoruz diye anlattılar.gözlerine parlaklık vermek için bi kaç damla limon damlatıyorlarmış benim kuaförüm dahi yapıyormuş.. yanmıyormu acımazmı diye sordum evet ama geciyor dediler. ben denemeye cesaret edemedim yinede. hani sabun kaçtıgında gözümüze bir ışıltı verdiğini biliyorum ama limonu bilmiyordum. deneyeniniz varmı? sizde duydunuzmu? merak ettim. konuyu yanlış yere actımsa özürdilerim.:1hug:

arkadaşımın annesi yapıyormuş gençliğinde evet parlaklıkta verıyormuş ama daha sonrakı yıllarda gözun akı sararıyormuş ki arkadaşımın annesınınde olması gerekende daha sarıydı göz akı

Ben yeni dogdugumda bana da damlatmis annanem limon ama bence cok yanlis yaa. Tamam gozlerim cok parlak benimde hala :)))))) ama allah korusun ya asitli bisey limon sonucta.

erkek arkadaşımın gözleri yeşildir ve okadar parlakki..ben burdayım diyor =)
meğersem bebekken küçükken bolbol limon damlatmışlar gözüne..
çok güzel görünüyor..keşke küçükken banada yapsalardı =))
ama zararlı olabilir belli olmaz arkadaşlar arkadaşıma zararı olmamış ama başkalarına olabilir...

illada parlaklik istiolarsa parlatan ve temizleten damlalar var ben kullaniorum mesela ondan kullansinlar limon cok acitir ya

ayyy hayatta yapamam ya. havuç yerim balık yerim parlar. yaw hem gözümü parlatmak için okadar acı çekeceğime parlamasın boşver:KK70:

ben yapıyorum..
2-3 yılda bir..
işe yarıyor üstelik temizliyor bence gözü..
düşünüldüğü gibi bir acı da vermiyor üstelik..
yanıyor ilk anda sonra geçiyor..
bence fayadalı ama elbette gereksiz bulanlar olacaktır..

X