beta hcg değeri

sibel07

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
1.234
0
44
selam ben yenş üyekerdenim yaklaşık 2 aydır takip ediyorum siteyi.bir sorum var gebelikte 2.denememde adetimin olacağı bugün idrarda test yaptım 2. çizgi silikti.kanda baktım 19.10 idi hamilemiyim yoksa kiyasal gebelikmi.aklım katıştı bu arada bende laborantım.şimdiden teşekkürler

kanda cok düsük olmasina ragmen idrarda cikmasi cok sasirtici
ama kanda 5 i gecince hamile diye biliyorum

cnm geç döllenme olabilir 2 gün ara ile yaptır testi cnm eğer ikiye katlanırsa herley normaldır cnm

şimdiden tebrikler cnmmmmmmmmmmmmmmmm

kimyasal gebilikmi değilmi değer artışına göre anlarsın

sibelcim laborantsan bunu senin daha iyi bilmen gerekir sonucun 19 ama referans aralığı kaç

bence hamilesin canım değerler normal sınırları 0-5 arası eğer artmışsa hamilelik oluyor bikaç günde hızlar artıyor istersen tekrar yaptır benimki 7.15 den iki üç gün içinde 957 ye çıkmıştı :)))

çok saolun kızlar birde belimin sağ tarafında müthiş bir ağrı var.bu arada spermiogram testlerini yapıyorum ben labaratuvarda sormak isteyen olursa cevaplayabilrim.allah herkese verir inşallah

normal bir gebelikte haftalara göre ortalama beta-hCG düzeleri ise şöyledir.

Son adet tarihinden itibaren geçen hafta sayısı HCG (mIU/ml)
(INCIID)
3 hafta 5 - 50
4 hafta 3 - 426
5 hafta 19 - 7,340
6 hafta 1,080 - 56,500
7 - 12 hafta 7,650 - 288,000
13 - 16 hafta 13,300 - 254,000
17 - 24 hafta 4,060 - 165,400
25 - 40 hafta 3,640 - 117,000

Sibel bu konuda insanların tam bir fikri olmadığı için cevap vermiyorlardır,sana nacizane :1no2:fikrimi söyleyim.Ben bir kimyasal gebelik yaşadım 104 den 6.0 lara kadar inmişti.Adet gününde biraz daha yüksek olması gerekirdi bildiğim kadarıyla yani değerler ikiye katlanıyorya,değerin çok düşük.Allah hakkında hayırlısını versin eğer istiyorsan inşallah bir sorun çıkmaz,Allah ın mucizelerine sual olunmaz bi bakarsın artadabilir.

evet meduddam 0-12 normal değerler.ama sizlerinde tecrübesini almak istedim

ayrıca döllenmeden 1 hafta sonra kanda bhcg değeri yükselmeye başlar gebelik hormonunun idrara inmesi ise daha geç başlar yani idrarda çıktı ise kesin hamilesin

evet genelde kimyasal gebelik daha yüksekten başlıyor.neyse yarın kadın doğumcuyla görüşecem.hakkımızda hayırlısı.

sibelcim geç implatasyon olabilir 48 saat sonra ikiye katlarsa normal seyrinde gebelik deriz ama değilse kimyasal gebeliktir sen daha bugün adet olacakmışsın geç yumurtladıysan biliyorsun döllenmeden 7 gün sonra kana bhcg geçiyor çok yeni olabilir

canım seni umutlandırmak istemem tabi ama bu verilere göre hamilesin vücudundu tepki veriyorsa tamamdır.
geç döllenme olmuştur. geç döllenmedede bunlar normal.
hayırlı olsun şimdiden
haberlerini bekliyoruz.a.s.

arkadaşlar çok acil bişey sorucam lütfen biliyorsanız cvp yazarmısınız
ben geçen ay hsg (rahim filmi) çektirdim. ve filmden sonra antibiyotik kullandım. bu ay da adetim 2 gün gecikti. dün zeynep kamilde kanda gebelik testi yaptırdım. beta hcg 168. normal sınırlar 0-5 arası.
kanda hamilelik çıktı. dün hamiştim kızlar kocam filan bi görseniz. fakat bu sabah adet oldum. ve yoğunluk olarak eskisinden filan farklı değil. yani az değil önceki gibi normal oluyorum. daha önce buna benzer bi olay yaşadınızmı veya duydunuzmu. düşük mü yaptım acaba:KK43:(
yarın tekrar betaya baktırıcam

arkadaşlar b-hcg değeri yüksek çıkıp ta normal şekilde regl olan var mı aranızda?

MERHABALAR,
SON SAT 17.10.2008 . 12,14 VE 16 günlerde eşimle ilişkide bulunduk. adetlerim 28 gün sürmektedir. Ovulasyonun 14 günde gerçekleştiğini ve döllenmeninde olduğunu varsayarsak bugün 8 gün olmuş oluyor bhcg testi yaptırdım sonuç 2,7 . doktorumla görüşmedim 13.11.2008 e adetimin gelmesini bekliyorum. şu an için hamile olmadığımı düşünüyorum ama olma ihtimalim olabilir mi
sevgiler

bence hamilesin canım değerler normal sınırları 0-5 arası eğer artmışsa hamilelik oluyor bikaç günde hızlar artıyor istersen tekrar yaptır benimki 7.15 den iki üç gün içinde 957 ye çıkmıştı :)))

ya kızlarbnde bi test yaptırdım:

bulgu REFERANS DEĞERLER
BHCG <0.100 <5
3.HAFTA 5.1 - 9.8
4.HAFTA 9.8- 75
5.HAFTA 256-3157
6.HAFTA 158-32258
7.HAFTA 3150-169456
8.HAFTA 32150-149247
şeklinde yazıyor sonuç nedir sizce.bide bu hafta hafta yzalılanlar ne anlama geliyor. bilenler lütfen cevaplasın. herkesin testinde böle haftalar yazıyomu

ya kızlarbnde bi test yaptırdım:

bulgu REFERANS DEĞERLER
BHCG <0.100 <5
3.HAFTA 5.1 - 9.8
4.HAFTA 9.8- 7
5.HAFTA 256-3157
6.HAFTA 158-32258
7.HAFTA 3150-169456
8.HAFTA 32150-149247
şeklinde yazıyor sonuç nedir sizce.bide bu hafta hafta yzalılanlar ne anlama geliyor. bilenler lütfen cevaplasın. herkesin testinde böle haftalar yazıyomu

X