Sivilceli Ciltler Gözeneklerimden KESE sayesinde kurtuldum!!

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Kızlar vallahi hepinizin yazdıklarını okudum..

bende deniycem bu kese ve kil maskesini.....bakalım önce keseyi almam lazım..bulabilcekmiyim acabafisfisfis

birde angel bişey sorucam..benim cildimde karma...sadece alın bölgesinde ve burnumun yanlarına doğru yanak kısımlarında gözeneklerim var....sadece oraları keseleyip maskeyide sadece o bölgelere sürsem yeterli sanırım dimi?fisfisfis

kızlar kese kızartıosa ben kese yerıne sey yaptım kucuk bı el havlusuyla yuzumu yıkadıktan sonra yuzumu hafifçe kurulayıp havlunun ucunuda bıyerı az bısey ıslatıp qozeneklı yerlere suruyorum nazıkce herqun yapıyorum aksam yatmadan once baya kuculdu bnm 2 qun olmasına ramen sok oldum bukadar cabuk etkı beklemıyodum ardındanda loreal ın qozenek sıkılastırıcı tonıqını suruyorum cok memnunum sonuctan hiç qecmıcek sanırdım =)

cnm bu toniğin tam adını yazabilir misin??

ilginiz için teşekkür ederim...''angel-24'' evet haklısın önce tretin kremimi kullanacağım eğer bir etkisni görmessem(umarım düzelir cildim)bu yöntemleri uygulayacağım.
öncelikle sormak istediğim konular var:
1.arkadaşlar sizin bahsettiğiniz gözenekler iğne deliği şeklindeki izler değilmi?bunlar bnm yanak bölgemde var ve bni çook rahatsız ediyor.bazen daha çok genişliyor bazen ise küçülüyor ama hiç tamamen kaybolmuyor:çok üzgünüm:
2.Havlu lifi kullanan arkadaşlar,lifin markasını lütfen yazabilirmisiniz?ve bunu BİM de bulabilirmiyim?ve lifi soğuk su ile mi kullanacağım?soğuk suyun etkisi daha iyiymiş diye duydum.:1closedeyes:Ve lifimi ıslayıp yüzüme süreceğim??:eek:
3.Benm cildim yağlı.hangi tür kil cildime uygundur bilmiyorum:uhm:KK43:beyaz kil......)Ve hazır kil de kullanabilirmiyim?bide saçma olcak kili alırken cildim için aldığımı söyleyecekmiyim?mirmirmirmir
4.Gül suyundan bahsetmişsiniz...bnm de gülsuyum vardı ve evde öyle duruyordu ama markası değişik METAN diye pek tanıdık bir marka değil sanıorum.sizin söylediğiniz sadece yüze sürülen bişey mi??bnmki şu bildik mevlütlerde dökülen gül suyu sırnaşık şey....acaba onu sürebilirmiyim??ve ne şekilde?kafamçokkarıştı
Sorularım fazla oldu ama herşeyi bilmek istiyorum bıktım artık..aynaya bakmak istemiyorum...kendi sorunumla aynı şeyi yaşayan sizlerle paylaşmak istiyorum.inşallah bnm cildim süper olurda sizinle paylaşırım sevincimi yerimseniben
sorunumla ilgilenirseniz bnm çok mutlu edersiniz..bu soruları cevaplayan olursa artık:bbo: CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM..

1.canım sanırım öyle
aynı problem benim de cildimde var
2.kese için marka pek sorun değil,çin malı olanları kullanma yeter
tabii ki bulabilirsin ayrıca istersen migros ve kipa larda da var
lifi ıslatıp sürersen daha iyi olur cnm cildini de ıslat
hatta duş alırken bile yapabilirsin bu işlemi
su sıcaklığı konusunda fikrim yok,ben duş alırken uyguluyorum
3.aktara zaten cilt maskesi için alacağını söylersen onlar verirler sana kili
4.cnm gülsuyunun yağlı cilde iyi geleceğini zannetmiyorum...en azından kendi adıma konuşayım;benim cildime iyi gelmedi
elinde bulunan gülsuyunu kullanabilirsin ama dediğim gibi bence gül suyu yağlı cilde iyi gelmiyor
gülsuyunu da kullanacaksan eğer;bir pamuğa gülsuyunu döküp,o pamukla yüzünü sil

Son düzenleme:
ben kil aldım.....dün banyoda yüzümü keseledim ama sonrasında acısından öldüm..cayır cayır yandııııııı senağlama

kıpkırmızı oldu bide.....ve bugünde kil maskesini yaptım..şuan yüzümde hatta...bakalım nolcak......bu arada aynaya bakamıyorum.....yüzümde çamur var gibi kaydirigubbakcemile3

valla ben de yeni bir kil maskesi buldum, süper bir ürün...topicte açtım ama fazla bakan yok..ama ısrarla paylaşmak istiyorum... google a "doğal klinik peloid pelomin" ve inceleyin...inat ettim...herkesin görmesini sağlayacağım...çünkü ürün gerçekten güzel...diğer yerlerde satılanlar gibi değil...kese olayını da bana güzellik uzmanı bir arkadaşım önermişti ama devamlı denemedim

Kil maskesini bir kaç damla limon ile karıştırıp denemiştim..Cildimin yumuşacık oldu ama çaylı kili ilk duydum ve deneyeceğim bakalım..Neticesini paylaşırım...teşekkür ediyorum hihoyyyt

:1shok: Kizlar bu kil maskesi dediginiz sey nedir tam olarak?? Sifali camur gibimi düsünmeli?? Icerigi nedir? Ben ilk kes duyurorum...bir aciklama yaparsaniz sevinirim..!!

a.s.

kil böyle toz şeklinde bişey...ıslatınca çamur gibi oluyor...içeriğini bende bilmiyorum tam olarak kaydirigubbakcemile2

bu arada ben yaptım işte maskeyi..yalnız burun etfaım acayip kuruduuuu....pul pul oldu resmen...gül suyu nemlendiricide sürdüm halbuki....

neden böyle olduuu...başlık sahibi arkadaş nerelerdesin...bir yardım et yaf.... :çok üzgünüm:

benim cildim karma...yağlı değil öyle çok t bölgemde.....sakıncası olurmu ki....bide ben kese yapmıycam bir daha öyle...çok kötü oldu...kese kuruttu gibime geliyor....:uhm:

bizim evde 2 tane kese var bi tanesi baya sert şöyle hafifçe sürdümmü çok acıtıyo diğeride normal. hangisini kullanayım?
bide yağlı ciltler için ne renk kil kullanıyosunuz

dün bi kozmetik dükkanına gitmiştim .. şans eseri yüz kesesi yazılı bi kese buldum veee resmen atladım keseye kaydirigubbakcemile3 kullanalım bakalımsengözlerimebaksanab

bende bi ara kil uygulamıştım ama niye vazgeçtiğimi hatırlamıyorum ama keseye devam:)

arkadaşlar lütfen soruma cevap yazarsanız bni çok memnun edersiniz,lütfeen bilen birisi yardım etsin...bn tretin kremimi kullanmaya başlayacağım(umarım iyileştirir) ve gün aşırı süreceğim bunu.gece sürüp yatacağım ve dier günde yüzümde iz kalmaması için güneş koruyucu jelimi süreceğim PEKİ BEN TRETİNİ SÜRMEDİİM GÜNLERDE YÜZÜMÜ GÜNEŞTEN KORUYACAKMIYIM YANİ GÜNEŞ KORUYUCU JELİMİ SÜRECEKMİYİM???? cvplar için teşekkürler

arkadaşlar lütfen soruma cevap yazarsanız bni çok memnun edersiniz,lütfeen bilen birisi yardım etsin...bn tretin kremimi kullanmaya başlayacağım(umarım iyileştirir) ve gün aşırı süreceğim bunu.gece sürüp yatacağım ve dier günde yüzümde iz kalmaması için güneş koruyucu jelimi süreceğim PEKİ BEN TRETİNİ SÜRMEDİİM GÜNLERDE YÜZÜMÜ GÜNEŞTEN KORUYACAKMIYIM YANİ GÜNEŞ KORUYUCU JELİMİ SÜRECEKMİYİM???? cvplar için teşekkürler

güneş korucusunu herzaman kullanman gerekiyo zaten.. tretin kullanıyorsan özellikle kullanmalısın.. tretin sürmedigin günlerdede kullan.. güneşten kacınmakta fayda var daima...

bi aralar benm de cildimde gözenekler vardı ama şimdi yok. ben suna dumankaya'nın bir tarifini uyguladım we gerçekten çok işe yaradı.
250 gr kaynar suda bir çorba kaşığı kekik we ısırgan yaprağını çay gibi demleyin. süzdükten sonra bir çay kaşığı şap ekleyin. bu sıwı bitene kadar sabah-akşam bununla cildinizi silin. görün bakalım neler olacakşakkıdı

gozenekler ıcın maden suyu tavsıyesını burda okuduktan sonra bende yapmaya karar verdım yuzumuze pamuga doktukten sonra maden suyunu suruyoruz sonra o orda hep kalıyo mu yoksa bellı bı zaman sonra yıkancak mı?

bı de kıl maskesı bende almıstım ve tum yuzumu kızarttı alerjı gıbı oldu kı hassas tenlı falan da degılım herkeste aynı etkıyı gostermıyo demek kı

gozenekler ıcın maden suyu tavsıyesını burda okuduktan sonra bende yapmaya karar verdım yuzumuze pamuga doktukten sonra maden suyunu suruyoruz sonra o orda hep kalıyo mu yoksa bellı bı zaman sonra yıkancak mı?

bı de kıl maskesı bende almıstım ve tum yuzumu kızarttı alerjı gıbı oldu kı hassas tenlı falan da degılım herkeste aynı etkıyı gostermıyo demek kı

maden suyunu yıkamana gerek yok demişlerdi... ben de aynı soruyu sormuştum :)

X