Sivilceli Ciltler Gözeneklerimden KESE sayesinde kurtuldum!!

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
anladığım kadarıylan anlatayım.:1closedeyes::1closedeyes:
1.banyoda bi güzel keseliyoruz, keseledikten hemen sonra mı maske sürecez.:1shok:
2. maskeyi sürdükten sonra yıkayacak mıyız yoksa silecek miyiz?CADIARZU
3. tonik olarak sadece gülsuyu mu kullanmak gerekiyor?:kahve:
4 gülsuyu kullanıyorsa bu gül suyu marketlerde vardır dimi.:eek:
5.hımmm bide bende sivilce diğilde, lekesi var keselesem bişi olmaz mı?

1- Evet canım keseleme doğru yalnız maskeyi hemen ardından yapmıyoruz birkaç gün sonra daha iyi olur

devamında hafta da bir maskeyi uygulamayı aksatmayarak

2-Maske kuruduktan sonra suyla yavaş yavaş yıkayarak duruluyoruz

3-Canım gülsuyu çok daha iyi ve doğal

4-Gülsuyunu markasına göre bayiilerinden parfümerilerden bulabilirsin

mesela Rosense in kendi bayileri var bunun gibi

5-Keselemeyi zaten çok nazik masaj yapar gibi yapacağımız için bi sorun olmaz sanırım arkadaşım

Kolay gelsin paylaşımlarını bekleriz a.s.

valla bu kese işi aklıma yattı benim bende yarın alıcam.. eskiden gözenekleri açıcagını düşündüğüm için kullanmazdım ama kil maskesi ile beraber kullanılması mantıklı geliyor suan.. memnun da kalınmış bende deniycem.. tskrlr bilgi için

ya peki kili nerden ve nasıl alıyoruz... toz halinde mi ? bi de fiyatı ne ? :)

ya peki kili nerden ve nasıl alıyoruz... toz halinde mi ? bi de fiyatı ne ? :)

Kil i aktarlardan kolayca bulabilirsin canım

toz şeklinde değil küçük çakıl taşları gibi dövülmüş olarak aldım ben

ayrıca ilk olarak 1 ytl lik aldım epey gidiyor

neredeyse 1 ay rahatlıkla kullanırsın belki daha fazla a.s.

valla bu kese işi aklıma yattı benim bende yarın alıcam.. eskiden gözenekleri açıcagını düşündüğüm için kullanmazdım ama kil maskesi ile beraber kullanılması mantıklı geliyor suan.. memnun da kalınmış bende deniycem.. tskrlr bilgi için

Canım sen de hoşgeldin

Aman lütfen sen de kullanıcaksan çok nazik hareketlerle masaj yapar gibi kullan

Ayrıca hafta da en fazla 2 kez yap ki sonra çok abartıp tahriş edenler var

Suçluluk duyuyorum :1no2: a.s.

merhaba kızlar..
Benimde oldu bitti siyah noktalarla sorunum vardır:çok üzgünüm:bigün arkadaşımın iş yerinde tanıtım amaçlı bi ürün dağıtıyolarmış DERMOKİL diye onun yüz maskesini vermişler tek kullanımlık beş on tane ... Haftada iki defa uyguladım gerçekten çok iyi geldi bana...Hem gözenekler sıkılaştı hemde tertemiz cildim.... Sonra tüp olarak aldım maskesini hem kolay hemde pratik geldi bana (bi ara yoğurt,karbonat,limon suyunu denemiştim de tembellikten uzun süreli çok kullanamamıştım :1rolleyes:ama onunda çok faydası olmuştu) Dermokili çok olmadı daha kullanalı bir ay falan bitkisel bi ürün galiba farklı bi kokusu var şampuanını falanda vermişlerdi ama denemedim... Kilin gerçekten faydası var sanırım gözenekler ve siyah noktalardaŞimdi sizide okuyunca içim rahat etti KİL düşündürmüştü baştan beni yüze sürmek ne kadar doğru diyeCADIARZU gerçi benim cildim arsızdır alışırsa buda fayda etmez belki ama fisfisfis.yok yok içimi bozmıyım ben:1rolleyes: sorunsuz günler diliyorum herkesea.s.

angel yaptım maskesyii..yeşil çay içiodum ondan koydum karıştırdım...ama bu sefer beyaz kille yaptımm.haftayada yeşille yapcam =) sonuç mükemmel...çaylada güzel oluyormuş hatta daha güzel oluyormuş ben hep limonla zeytinyağıyla yapardım yada yeşil ve beyaz kili sıcak suyla karıştırarak yapardm ama en etkilisi bu oldu gibi...teşekkürler canım:lepi::icecream::içelim:

Kil i aktarlardan kolayca bulabilirsin canım

toz şeklinde değil küçük çakıl taşları gibi dövülmüş olarak aldım ben

ayrıca ilk olarak 1 ytl lik aldım epey gidiyor

neredeyse 1 ay rahatlıkla kullanırsın belki daha fazla a.s.

bu kilin rengı varmı canım???? yuzumuzun her yerıne surup ne kadar beklıcez? suylamı durulucaz yuzumuzu??? su sıcakmı sogukmu?? bıde kile katcagımız seyler neydı???:uhm:

ne cok soru sordum ya:eek:

angel yaptım maskesyii..yeşil çay içiodum ondan koydum karıştırdım...ama bu sefer beyaz kille yaptımm.haftayada yeşille yapcam =) sonuç mükemmel...çaylada güzel oluyormuş hatta daha güzel oluyormuş ben hep limonla zeytinyağıyla yapardım yada yeşil ve beyaz kili sıcak suyla karıştırarak yapardm ama en etkilisi bu oldu gibi...teşekkürler canım:lepi::icecream::içelim:

Canım çok sevindim etkili olmasına, seni mutlu etmesine

Ben de mutlu oldum okuyunca :1hug:

Ben teşekkür ederim canım paylaşımın için a.s. :nazar:

bu kilin rengı varmı canım???? yuzumuzun her yerıne surup ne kadar beklıcez? suylamı durulucaz yuzumuzu??? su sıcakmı sogukmu?? bıde kile katcagımız seyler neydı???:uhm:

ben çok beğendim soruları... ben de cevap bekliyorum sırnaşık şey

Canım kil in rengi yeşil yani benim kullandığığım yeşil renk de

Aktar yüz için yeşil olanı verdi çok memnunum ben a.s

Göz çevresi ve dudak üstü hariç tüm yüze sürebilirsin canım

Tamamen kuruyana kadar bekleyip suyla nazikçe durulayabilirsin

Su değil de çok sıcak demli çay kullan hafif cıvık olacak şekilde olsun

2-3 damla zeytinyağı (istersen koymayabilirsin de fakat çok kuru cildin varsa ekleyebilirsin)

Bunların hepsini sarmısak döveceği varsa onun içinde bir güzel ezip sürersen çook daha güzel olur masken

Pürüzsüz ve kıvamlı olur

Kolay gelsiinn a.s.

Canım kil in rengi yeşil yani benim kullandığığım yeşil renk de

Aktar yüz için yeşil olanı verdi çok memnunum ben a.s

Göz çevresi ve dudak üstü hariç tüm yüze sürebilirsin canım

Tamamen kuruyana kadar bekleyip suyla nazikçe durulayabilirsin

Su değil de çok sıcak demli çay kullan hafif cıvık olacak şekilde olsun

2-3 damla zeytinyağı (istersen koymayabilirsin de fakat çok kuru cildin varsa ekleyebilirsin)

Bunların hepsini sarmısak döveceği varsa onun içinde bir güzel ezip sürersen çook daha güzel olur masken

Pürüzsüz ve kıvamlı olur

Kolay gelsiinn a.s.

peki canım sonra yüzümüzü nasıl temizliyoruz; ne kadar kalacak ?

bi de dudak üstü harç demişsin ya ; bıyık kısmını mı kastettiğin dudağın kendisini mi ?

:)

walla ben hiçbir maskeyide ilacıda bıyık bölgeme sürmüyorum..ne olur ne olmazz.epilasyonla kurtulmuşum ama bunlar yüzünden çıkarsa tüyler delirirm heralde:1no2:
çaylı kil maskesi gerçekten iyi geliyor...bu arada benim çayımda birtek yeşil çay yokmuş rezenede varmış maskeye onuda katmışım yani sırnaşık şey

bende bugün aldım bu eldiven şeklindeki keseden .. beninkinin markası natural health umarım dogru olanından almışımdır.. bir tarafı hasır gibi sert diğer tarafı havlu şeklinde tarife uyuyor yani:)
angelcim yüze keseyi banyodan sonramı yapmak lazım birde ortalama nekadar sürmeli 5 dak. yeterl mi? bütün sorulara yanıt veriyosun cnm teşekkürler ayrıca..

peki canım sonra yüzümüzü nasıl temizliyoruz; ne kadar kalacak ?

bi de dudak üstü harç demişsin ya ; bıyık kısmını mı kastettiğin dudağın kendisini mi ?

:)

Canım eğer kasdettiğin maskeyi temizlemekse suyla temizliyoruz nazikçe

Ama diğer zaman cildimizi nasıl temizlicez diyosan jel in varsa kullanabilirsin

Maskeyi de tamamen kuruyana kadar bekleyip öyle yıkıyorsun

Evet canım tam bıyık kısmı dudak üstü yani oraya ve göz çevresine sürmeyi tavsiye etmiyorlar a.s.

bende bugün aldım bu eldiven şeklindeki keseden .. beninkinin markası natural health umarım dogru olanından almışımdır.. bir tarafı hasır gibi sert diğer tarafı havlu şeklinde tarife uyuyor yani:)
angelcim yüze keseyi banyodan sonramı yapmak lazım birde ortalama nekadar sürmeli 5 dak. yeterl mi? bütün sorulara yanıt veriyosun cnm teşekkürler ayrıca..

Canım doğru almışsınn tarif 1 e 1 a.s

Ben genel de banyodan sonra yapıyorum canım istersen normal zaman da da yapabilirsin

5 dk uzun bi süre ama 1-2 dk yeterli çok çoook nazik yapmalısın canım

Ben teşekkür ederim canım inşAllah çok iyi gelir paylaşırsın bizimle :1hug: a.s.

Ben de yapıcam kese alıyım bu tarife uygun önce :lepi:
Ama kil yapmıyım mı diyorum? Çünkü cildim sivilce yapmaya müsait =(
Sadece kesenin faydası olmaz mı ki fisfisfis

Bilen var mı gözenekler neden açılır? benneyaptımki

Bir damacanadan farkım yok son günlerde zaten :roflol:
Öyle çok su içmeye çalışıyorum ki sırnaşık şey
Teşekkür ederim verdiğin bilgiler çok güzel a.s.
Ben su içmeye devam edeyim o halde :lepi:

Birde kil sivilce yapmıyorsa madem onuda kullanayım beyaz, yeşil farkeder mi ki? fisfisfis

Bir damacanadan farkım yok son günlerde zaten :roflol:
Öyle çok su içmeye çalışıyorum ki sırnaşık şey
Teşekkür ederim verdiğin bilgiler çok güzel a.s.
Ben su içmeye devam edeyim o halde :lepi:

Birde kil sivilce yapmıyorsa madem onuda kullanayım beyaz, yeşil farkeder mi ki? fisfisfis

canım bence kil maskesini keseden sonra kullan mutlaka.. çünkü neticede kesenin fonksiyonu bence gözeneklerdeki kiri ve ölü deriyi atmak olacaktır.. gözenekleri sıkılaştırma işide kil maskesi ve tonige (yada gülsuyu) kalıyor.. en azından ben böyle düşünüyorum. zaten kil sivilce yapmaz çünkü ciltteki fazla sebumu alması içinde kullanılır kilmaskesi.. sivilce ve siyah nokta oluşumuna meyilli ciltler için idealdir.

X