Bebak acı badem sütü mucizesi

gurbaa prenses

KK'nın Haylaz Kızı
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2007
11.064
206
arkadaşlar merhaba,
cilt bakımı konusunda deneme-yanılma yöntemi ile ufak capta uzmanı oldum bu işin desem abartmiş olmam herhalde :lepi:
yaklaşık 1 ay once arkadaşlarla yeni açılan bir kozmetik magazasını gezelim dedik ki iyi de demişiz :icecream:
standlara öyle boş boş bakarken birden gözüme çarpti sisesi
aldım acıklamaları okurken kullanmış oldukları eski Türkçe kelimeler çok sempatik geldi
zaten cok cuz-i bir rakam diye hiç bir beklentim olmaksızın aldım "acı badem sütü"nü
aksam eve geldigimde öylece fıydırdım makyaj masamın cekmecelerinden birine
bi kaç gün sonra aklıma geldi "acaba işe yarar mı? aman canım 5ytllik şey bundan nolur allasen" önyargisi ile aldım elime makyaj temizleme pamugumu doktum ustune bebaktan biraz sildim yüzümü yattim
sabah kalktıgımda cildimde öyle canlı öyle duru gorunuyordu ki oldukca sasirdim
artık her gece yüzümü acı badem sütüyle silip oyle yatmaya basladim
ve inanın etkisi harika
tabi takviye olarak yüz fircasi, nar özlü- biberiye özlü sabun ve bebak nemlendirici de aldım
şimdi günlük bakımım belli
önce yüzümü nar yada biberiye sabunuyla sabunluyor sonra fircayla nazik bi bicimde masaj yapar gibi temizliyorum
ardından yüzümü kurulayıp once bebak acı badem sütüyle siliyor sonra nemlendiricimi sürüp oyle yatiyorum
ve inanın çok iyi geliyor :içelim:
gonul rahatlıgı ile tavsiye edebilirim yerimseniben

aylar sonra gelen edit *

arkadaşlar bebak'ın bi kaç ürünü oldugundan "hangisini alacagim" diye merak eden arkadaşlar için fotografini ekliyorum.
buyrunuz, nemlendiricim ve acı badem sütüm...

resim003et9.jpg

bulabileceginiz yerler : ForYou magazalari, Büyük Marketler, Eczaneler ve bazi aktarlar

Son düzenleme:
bumudur gurbaa
dsc00750ym0.jpg

ya ben bugün yüz lifi baktım
iki tane model gösterdi biri krem diğeri acık hardal rengi idi yuvarlak bişi (deniz süngeri gibi) ama sert geldi bana acaba doğru şeymiydi o :uhm:
satıcı bayan su çekince yumuşar dedi ama güvenemedim sana danışayım dedim :1hug:

Prof. Dr. Gönül Ergenekon sağlıklı ve genç bir cilt için öneriler verdi.

Cilt hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Ergenekon anlatıyor; "Cildinizi çok yıkamayın. Nemlendirici şart ama tonik hiçbir işe yaramaz. Makyajınızı acı badem sütüyle temizleyin. Buhar banyosundan kaçının."

Nemlendiriciniz yoksa acı badem sütü veya badem
yağı sürün

Binbir çeşit ürün arasında seçim yapamıyorsanız üzülmeyin. Bunlara hiç gerek yok. Prof. Dr. Gönül Ergenekon sağlıklı bir cilt ve erken yaşlanmayı önlemek için ne yapmamız gerektiğini söylüyor.

Cildimiz... Ona gerçekten çok özenli davranmamız gerekiyor ama çoğumuz bunu dikkate bile almıyoruz. Ama vücudumuzun herhangi bir yerinde görüntümüzü bozacak bir kızarıklık, leke ya da yara izi oluştuğunda, ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Ve en önemlisi cildimiz kırışmaya başladığında... Cildiye uzmanı Prof. Dr. Gönül Ergenekon yaşlanmanın önüne tamamen geçemeyeceğimizi ama beslenme ve cilt temizliğine dikkat ederek bunu geciktirebileceğimizi söylüyor. Botoks, dolgu ve laser konusunda da uyarıyor.

* Ne zaman bir bakım ürünü alsanız ya da tesadüfen bir güzellik merkezine girseniz, hemen "Sizin cilt bakımına ihtiyacınız var, gözenekleriniz açılmış" gibisinden bir şeyler söylenir... Cilt bakımı yaptırmak gerçekten bir ihtiyaç mı?
Cilt bakımı deyince herkesin yaptığı şey; yüze buhar vermek ve yüzü gereksiz yere sıkmak. Buhar banyosu benim hiç sevmediğim bir şey. Yüzü aşırı ısıtarak cildin asit ve su dengesini bozmuş oluyorsunuz. Bu da cildi egzamaya hazırlıyor. Ayrıca buhar verdikçe gözenekler daha çok açılır. Cilt lastik değil ki, hemen açılıp kapansın... Cilt alerjik mi, kuru ve hassas mı, çok mu yağlı? Bunları bilmeden her yüze aynı cilt bakımı uygulanıyor, yanında da bir bavul dolusu krem veriyorlar.

* Peki bu bir bavul dolusu krem işe yarıyor mu, siz bir hekim olarak onaylıyor musunuz?
Aşırı ümit vadeden reklamlar yapılıyor ama gerçekleşmesi mümkün değil. Öyle olsa her gün yeni bir ürün peşinde koşmazdı kimse. Nemlendiriciler tamam... Herkesin cildine uygun nemlendirici kullanmasını onaylıyorum. Cildinizi temizlediğiniz ürün ile nemlendiriciniz çok önemli.

* Nasıl temizlememiz gerekiyor yüzümüzü?
Çok yıkamak doğru değil. Cilt daha kendi yağını tolare edemeden siz tekrar yıkarsanız, bu sefer cildinizi kurutursunuz. Yaşadığınız bölge, çalıştığınız yer, yaşınız bunların hepsi nemlendirici seçerken önemli. Nemli bir iklimde misiniz, çalıştığınız ofis klimalı mı... Örneğin, ısıtma ve soğutması klima ile ayarlanan ofislerde cilt kurur. Gün içinde de bir nemlendirici sürmeniz gerekebilir. Ama havası çok nemli bir şehre gitmişseniz, orada sabah-akşam nemlendirici kullanmanıza gerek kalmaz. Kullanırsanız isilik tarzı kızarmalar başlar.

* Cilt bakım ürünlerinin fiyatları malum... En basit şekliyle yüzümüzü neyle yıkayıp nemlendirebiliriz?
Deterjan içermeyen ve cilt tipinize uygun herhangi bir sabunla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Şimdi piyasada satılan sabunların çoğunun üzerinde ne maddeler içerdiği ve hangi cilt tipine uygun olduğu yazıyor. İlle de pahalı bir kozmetik markasına ait olması gerekmez. Sıkça kullanılan tonik ise hiçbir işe yaramıyor. Tonik bir sudur. İyi dinlendirilmiş, fazla kloru alınmış bir su da bir toniktir aslında. Nemlendirici olarak da hiçbir şey yoksa bir acı badem sütü, badem yağı çok işinize yarar. Makyajınızı ise acı badem sütüyle silebilirsiniz.

* Hamama gitmek ve kese yaptırmak şimdilerde yine gözde. Siz öneriyor musunuz?
Kese bir nevi peeling, yani derinin üzerindeki ölü tabakayı alıyor. Ama çok sık uygulanmamalı. Yılda birkaç kez yapılabilir. Her cilt bunu kabul etmez bunu da belirteyim. Kimi ciltler kaldıramaz ve tahriş olup, egzamaya dönüşür. Zaten günümüzde çok sık yıkanıyor insanlar. Hamama ve keseye cildin ihtiyacı yok. Çok sıcak su ve buhar banyoları cildi daha çok tahrip eder.

* Vücudu temizlerken ne kullanılmalı?
Sentetik lifler, bezler kullanmamaya dikkat edin. Naylon, plastik maddeler cildi tahriş ediyor. Çok yumuşak ve pamuklu şeyleri tercih edin. Cildiniz çok hassassa hiçbir şey yapmadan, sabunu köpürterek vücudunuzu yıkayabilirsiniz.

* Cilt bakımı ve korumasına hangi yaşta başlamak gerek?
Bebeklikten itibaren... Örneğin yanlış sabun bebeğin cildini kurutur, tahriş eder. Krem sürülmezse isilik olur. Yani doğuştan itibaren cildin temizliğine ve nem dengesini korumaya dikkat etmek gerek. Yaşlanma ise 25-30 yaş arasında başlar. Bu yaşlardan itibaren cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmenizde yarar var.

* Göz çevresi, boyun, alın her bölge için ayrı krem kullanmak gerekli mi?
Boyun derisi çok incedir, çabuk kırışır. O yüzden yüzünüze kullandığınız nemlendirici kremi çok bastırmadan boynunuza da mutlaka sürün. Kreminiz çok yoğunsa zaten gözünüzü yakar ama değilse göz çevrenize de parmak uçlarınızla hafifçe yedirebilirsiniz. Ama "Ben her yerime ayrı krem istiyorum" derseniz buyrun alın, seçim sizin.

* Yaz kapıda... Güneşe çıkacak mıyız, yoksa en sağlıklısı beyaz kalmak mı?
Vücudun D vitaminine ihtiyacı var. En iyi D vitamini sentezi de güneş. Ama güneş ışınlarını uygun dozda alacaksınız. Çünkü aşırı güneş ve solaryum deri kanserlerinin başlıca nedeni. Biz yaz kış güneşi olan bir ülkede yaşıyoruz. Yolda yürürken bile ihtiyacımız olan güneşi alıyoruz. Bronzlaşmak isteyenlere ise sadece şunu söyleyebilirim; güneşin en kötü deri kanserlerine neden olduğu ispatlanmıştır.

EN AZ 30 KORUMA FAKTÖRLÜ KREM
* Günde kaç dakika güneşlenebiliriz peki?
Gölgede bile yazın güneş ışınlarını yeterince alırsınız. Güneşte yatmak için ise günde 10-15 dakika yeterli. Özellikle güneş ışınlarının tam dik geldiği 12-14.00 arası güneşten uzak durun. Koruyucu krem olarak da en az 30 koruma faktörlü krem kullanın.

* Güneş cilde nasıl bir zarar veriyor?
Bakın, yaşlanma ile güneş görmeyen bölgelerde göze çarpan klinik değişiklikler; kuruluk, deride incelme, ince kırışıklıklar, elastikiyet kaybı vs'dir. Buradaki kırışıklıklar derin değildir ve cilt gerildiğinde kaybolurlar. Ultraviyole ışınları gören bölgelerdeki değişiklikler ise daha farklıdır. Ciltte kalınlaşma ve kabalaşma, sararma, elastikiyet kaybı ve derin kırışıklıklar gelişir ve bunlar cilt gerildiğinde kaybolmazlar.

* Derinin erken yaşlanmasına sebep olan diğer etkenler nelerdir?
Gerçek yaşlanma genler ile planlanan doğal, fizyolojik bir süreçtir. Çevresel etkiler olmasa bile bu süreç gerçekleşir. Bununla birlikte çevresel etkiler yaşlanmayı hızlandırır, arttırır veya erken başlatır. Güneşin yanı sıra aşırı soğuk, rüzgar, nem azalması, alkali sabunlar, yanlış kozmetiklerin kullanımı ve sigara yaşlanmaya etki eden en önemli faktörler.

* Cildin erken kırışmasının önüne geçebilir miyiz, yoksa bu şansa mı kalmış?
Genetik yani ailesel özellikleriniz sizin deri yapınızı belirler. Evet bunun tamamen önüne geçmek imkansız ama cildinizi korur, beslenmenize de dikkat ederseniz, yaşlanmayı geciktirebilirsiniz.

* Nasıl beslenmemiz gerekiyor iyi bir cilt için?
Öncelikle şunu söyleyeyim, aşırı kilo verme deride gevşeme ve sarkmalara neden olur. Aşırı kilo almalar da elastik ve kollajen lifleri bozar. Bunun için dengeli beslenmeli ve kilonuzu korumalısınız. Tek yönlü beslenme çok yanlış, ihtiyacınız olan tüm vitaminleri yeteri kadar almalısınız. Sofranızda lifli gıdaların ağırlıklı olmasına özen gösterin. Şekeri azaltın ve sık sebze, meyve yiyin, proteini artırın. Günlük tuz kullanımınız da beş gramı aşmamalı. Ayrıca günde en az 8 bardak su içilmeli.

CİLDİN GIDASI SU VE VİTAMİNLER
* Cilt için önem taşıyan vitaminler hangileri?
Vitamin A, vitamin E; suda çözünen vitaminlerden ise vitamin C sıklıkla tercih edilmeli. Örneğin vitamin A hücresel aktiviteyi düzenler, cildin aşırı kalınlaşmasını ve pigmentasyonu önler. Genel olarak birbirlerini tamamlayıcı etkileri nedeniyle su, selenyum, A, C ve E vitaminlerinin yaşlanmaya karşı etkili olduğu biliniyor.

* Bunları besinler dışında, vitamin haplarıyla da alabilir miyiz?
Evet. Eğer yeterli beslenmiyorsanız, dışarıdan takviye olarak vitamin hapı alabilirsiniz.

* Sigaranın cilde etkileri neler?
Sigara içenlerin içmeyenlere oranla daha fazla yaşlanma belirtileri gösterdiği ispatlanmıştır. Sigara küçük damar kan akımını etkiliyor ve destek doku yapılarında bozukluklara neden oluyor. Aynı şekilde alkolü de çok az tüketmeniz gerek.

a.s.:enbuyukkk:

grnt002ca8.jpg

arkadaşlar bende sizin yazdıklarınızı okuduktan sonra bebak almaya karar verdim benim aldığımda besleyici temizleme sütü yazıyo resmini de ekledim doğrumu almışım bana yardımcı olur musunuz :uhm:

Bu kremi dün Mİgros tan aldım.
Acı badem sütü 215 gr 5.95 ytl
Acı badem sütü nemlendirici 175 ml 5.95 ytl

Eczanede sordum ,daha pahalı yeşilli kutularda satılıyor eczanede 30 ml i 3 milyon. Her ikisi de bu fiyata.
Eczanede ya da başka yerde yeşil karton kutulu 3 milyon olanı pahalı çünkü içinde daha az var.Neredeyse 6 da biri kadar. Ben kutusuz dışı beyaz büyük boyda olanlardan aldım.(Bunlardan eczanelerde de olabilir.)
Neyse gelelim içeriğine.Siz de benim gibi acı badem denince heyecanlandıysanız hemen sakinleşin öncelikle.Çünkü acıbademle sadece esansı kastediliyor yani acıbademin kendisinden umduğunuz özel bir şey varsa beklememenizi tavsiye ederim

İçeriğinde şunlar var

Balmumu
Lanolin
Sıvı parafin
Gliserin
Boraks
Acı badem esansı
Metil paraben
su

Gördüğünüz gibi adamlar piyasasa ne kadar yumuşatıcı varsa yüklenmiş.Almış yürümüş.
Kullandığımdaysa söyleyeceğim şunlar.(Daha bir günlük)
Ciddi bir yumuşama parlama oluşuyor.Ve etkisi uzun süreli.Özellikle bu uzun süreli oluşu sürpriz bonus gibi geldi bana.Baya iyi bir özellik.Mesela bacaklarıma sürdüm bir gün geçmesine rağmen hala yumuşacık.Bu süper bir özellik.
Ürünü yüzüme de kullandım.Şİmdilik sadece yumuşatma özelliğini gözlemledim.Daha ilk kullanışım olduğu için.Uzun vadede cilde sağlık kazandırma ile ilgili ne gibi getirileri var bilemem.Gözlemledikçe söylerim.Ama içeriğine ve etki mekanizmasına bakılırsa en önemli özelliği cildi dış etkenlerden koruma sanırım.Bu özellik de tedavi edici değil.İyiliği koruyucu olduğundan farklı beklentide olan arkadaşlar -sıkılaştırma,kırışık azaltma,renk açma,sivilceleri azaltma vb- bunları elde edemeyebilir.Ama "ben bunlar için farklı bir şey kullanıyorum bir yandan da sıcak ve soğuktan vb korumak istiyorum dokunduğumda yumuşacık olsun istiyorum" diyorsanız kullanın.Çünkü cidden yumuşacık yapıyor.
Yüz için bunlar söylenebilir.Öte yandan el ve vücut için başka bir şeyi aratmayacak kadar iyi bir ürün bence.Hani norveçli balıkçılar kullanıyordu Neutrogena el kremi.Herkes bu kremin mucizelerinden bahseder duymuşsunuzdur .El kuruluğuna gerçekten iyi gelir diye.Alın size bebak verelim.Bence çok daha iyi bir ürün.Hem daha ucuz bayağu ucuz neutrogenaya göre..Hem de neutrogena resmen vazelin.Bebak ise içeriğinde vazelin olmasına rağmen olayı dengede tutmuş.
Yani bu küçük karşılaştırma (bebk-neutrogena) bana bir şey öğretti.İthal mallar reklam avantajlarını kullanıp tabi daha sonra bunları fiyata yansıtarak bize pahalı ürünler satabiliyorlar.Halbuki benim insanım bebak üretebiliyor maşallah yani :)
Her şeyin pahalısı iyidir diye de bir şey yokmuş.
Neyse ilerleyen vakitlerde yeni gözlemlerde buluşmak dileğiyle yumuşak kalın..

Kız gurbik emin misin kayısı sabununun kuru ciltler için olduğuna?
Ben aldım onu. Üzerinde yağlı ve akneli ciltler için yazıyordu. Cildim yağlı diye almıştım ama bende sivilce yaptı hemen bıraktım. Ben tavsiye etmem ama kuru ciltlere iyi geliyordur belki.
Benim aldığım bagno di roma'ydı markası ve yağlı ciltler içindi.:ecrin_bebek:

kayisinın cildi yaglandirdigini biliyorum islandcim
bitkisel yağlar üzerine epey bi tecrube edindim ve kullanmadigim yag kalmadi nerdeyse diyebilirim.
mantık olarak düşünülürse; kayisi yagi cildin nem dengesini koruyor, yumuşatiyor...
yani nem takviyesi için ideal bi sabun olmasına karsin yine de sadece yan ürün olmasi taraftariyim asla cildiniz icin ana ürün olarak kullanmayin, muhakkak destekleyin nemlendirici özelliği olan kremlerle...

yaglı ciltlerde kullanımı ciltte siyah nokta sivilce hatta gozenek bile yapabilir...
ürünün üstünde ne yazdigi çok da önemli değil
bunu ancak cildinizin reaksiyonu ile anlayabilirsiniz.

hiç bir sabun tek başina ciltte istediginiz etkiyi yaratamaz.
işte ben o yüzden sadece su sabunu kullan iyi gelir diyemem...
karma ciltte verdigi reaksiyon ancak şu olabilir;
yaglı bölgeleri daha da yaglandirmiştir, kuru bolgeleri yumusatmiştir...

yineliyorum;
hiç bir ürün tek başına size mükemmel bir cilt vaadetmez; bebak da dahil...
once cilt temizliğini sağlayacak ardından nemlendireceksiniz.
bunlarin da hangi ürünle ne şekilde yapilmasi gerektigini uzun uzun anlattim zaten topik içinde...
sevgiler

bu bebak tam olarak ne için acaba? Makyaj temizlemek için mi?

Sütü ve nemlendiricisinin ne işe yaradıgını yazabilirmisiniz acaba?

((benim cildim biraz kuru sadece, ama allaha şükür pürüzsüz. Sadece bazı zamanlarda cok solgun gözüküyorum, beyaz tenliyim. )) makyaj temızleme içinse makyaj yapmam ben. yani nadiren, arada..

bebak yalnızca makyaj yapanların kullanması gereken bir ürün değildir.
günlük hayatta makyaj yapsin yapmasın her kadının cildi kirlenir.
makyaj yapanların cildi daha cabuk yaşlanir gibi saçma bi düsünce var buna asla katilmiyorum
makyaj yapanlar iyi ürünleri kullaniyolarlarsa şayet cilde faydası bile var
makyaj yapmayanlar hava içerisindeki cilde zararlı maddelerle, tozla kirlerden birebir etkileniyoken, yapanlarda fondoten katman olusturuyor, cilde nufuz etmesini engelliyor
ayrıca makyaj yapmayan kadınlarin buyuk cocugnlugu yüzlerini temizlemek icin sadece su kullanirken yapanlar makyaj temizlerden ciltteki gozenekleri de kirden arindiracak ürünler kullaniyorlar ki bu cilde sağlık kazandırıyor
ben makyajımı bebakla temizliyorum
ama bu demek değil ki makyaj yapmayan biri BEBAK kullanmamali...
asla!
her cildin temizlenmeye ve neme ihtiyacı vardir.
kadın erkek, makyaj yapan yapmayan fark etmez....yerimseniben

verdigin bilgiler için teşekkür ederim foryoudan aldıgın sabun markasını yazabilirmisin ben istanbulda degilim arkadaşıma söyleyecem alackta teşekkür ederim
tatlım bi kaç sayfa önce bahsetmiştik sabunun markasından...
bagno di romanın sabunuymuş.
for you'ya gittim gecen hafta baktım...

Uzun süredir fondöten kullanmıyordum, bugün kullandım. Yüz yıkama jeliyle iyice yıkadım, havluyla yüzümü kuruladım, havluda hiç fondöten izi göremedim. Sonra bebakla cildimi sildim, nasıl fondöten kalıntısı geldi anlatamam, cidden makyajı çok güzel temizliyormuş. Bugün test etmiş oldum:)

Bir problemimde daha kullanıyorum:
Cildimin, kaşlarımın yer aldığı kısmında pullanmalar oluyordu, müdahale de edemiyordum, çıkarmaya çalışırken kaşlarım kopar diye...Kaşlarıma çok az bir miktar sürüyorum, bilhassa banyodan sonra çok güzel nemlendiriyor. O sorunumu hallettim diyebilirim.

Nemlendiricisine, el ve vücut kremine ihtiyaç duymuyorum. Sadece temizleme sütü pek çok işimi görüyor. Belli bir süredir hem temizleyici hem nemlendirici olarak kullanıyorum...Diğer bütün temizleme sütleri halt etmiş diyebilirim.
Her şey bir kenara bırakın, o nostaljik havası bile yeter:):)
endeniz cok guzel anlatmişsin tecrubelerini teşekkür ederim :içelim:

kızlar kullananlar lutfen olumlu yada olumsuz gorduklerini paylaşsın
böylelikle cok daha sağlıklı kullanmayı ogreniriz urunu kaydirigubbakcemile5

kızlarrrr ben geldim :lepi:
uzuunca bi ense tatilinden sonra tekrar aranızdayım hihoyyyt
hepinizi cok ozledim ve geçmiş bayramınızı kutluyorum tek tek Şeniz

ben yokken epey yol almışsınız, sorular yoneltilmiş aramıza yeni katılan arkadaslar tarafından kaydirigubbakcemile5
ama beni hiç aratmamışsınız Allah hepinizden razı olsun Şeniz
şimdi özellikle bi kaç arkadaşin sorusuna cevap vermek istiyorum musadenizle

gurbişim ya okumuştum ama unuttum yine bunların nası kullanılacağını Daha doğrusu kafam karıştı herkes farklı farklı kullanıyo ılla yüzü önce temizlemek mi lazım bu zaten temzileme sütü değil mi Bı aydınlatıver bacım yaaa Okul açılınca ilk işim bunlardan alamk olucak Sence artık yüz temizleyici jel kullanmıyım mı Yardım et gurbaam prensesim

canım ben kullandıgım şeklini yazdım
bi süre kullandktan sonra cildiniz icin hangi kullanım seklinin ideal olduguna siz karar vereceksiniz
ilk aldıgımda o şekilde kullanıyordum ama şimdi ne yapiyorum bakın söyliyeyim;
bi kere makyajlı isem şayet kesinlikle once yuzumu bal özlü sabunla yıkıyorum
elbette tam olarak cıkarmıyor makyajımı (bal sabununu kullanma amacım cildi toparlayici etkisi oldugundan, hücre yenilediginden yaslanma izlerini geciktirme ozelligi oldugundan -nar sabunu da keza öyle- biberiye sabununu ise siyah nokta problemim oldugu icin kullanmıstım)
sonra bi pamuga aci badem sütümü dokuyorum calkaladıktan sonra şişeyi
onunla siliyorum cildimi ohhh misss gibi parliyo yüzüm :smiley-cool:
göz alti üstü kenari cevresi tüm yüzümü aci badem sütüyle temizliyorum, yanlış mi yapiyorum bilmiyorum ama nerdeyse 4 aydır kullanıyorum bi zararını gormedim
genellikle nemlendirici sürmüyorum acı badem sütüyle temizledigim zaman
sabah uyanıyorum yüzümü yıkıyorum ve ardından nemlendiricimi sürüyorum
makyaj yapacaksam en az 15 dakka bekliyorum ki nemlendiriciyi emsin yüzüm sonrasında makyajımı yapiyorum
eğer nemlendiriciyi fazla sürdüysem cilt emmiyor dogal olarak
yüzümün fazlaligini bi tülbent yardımıyla siliyorum
o zaman cok daha güzel oluyor
bu arada tatilde birşey daha denedim
ne mi?
bakın söyliyeyim
alix avien'in bi maskesini aldim
hani şu soyularak ciltten cıkarılandan
ay inanır mısınız zati az bi siyah noktam vardi ama daha da azaltti
çok memnun kaldım ben
sonra bayramın 3. günü Rosense'e gittim
bi lip gloss çok hosuma gitmisti baktim kampanya varmis
peeling alana lip gloss hediyeymis
hemen atladim tabi
peeling aldim aksam eve geldim dustan sonra peelingi uyguladım
sirf icindeki o turuncu baloncuklari patlatma zevki için bile alinabilir bence kaydirigubbakcemile3
henüz 2 kez kullandım (haftada 1 kez kullanılmali aslında)
o yüzden şimidilik alın yada almayın diyemiycem
bi süre daha kullanayim sonra yazarım kesin kanaatimi

gurbikim bi de benim cildim kuru arada sivilceler çıkıo bal özlü sabun falan diyosunuz fakat sabun daha da kurutmaz mı cildimi Hem bu temizleyici sütse niye önce sabunluyoruz
sivilcen varsa biberiye sabunu kullan tatlım
biberiye sabununun siyah nokta ve sivilce kurutma ozelligi var
sabun cildi kuruturken bebak da nemlendirme ozelligi ile dengeyi saglıyor

yaw gurbaacım benim yanak bölgemde azıcık sivilcem war onu geçirmeye çalışıyom aynı zamanda bebakın sütünü ve kremini sürüyom geceleri acaba şimdilik kullanmayı bıraksammı yada dewam etsemmiki ..sivilcelerin çogalmasından korkuyom ..ne peeling yapıyom ne bişi sadece günlük bakımı yapıyom ..bi imexi sürüyom geceleri..s
bu kremi biras yaglı olunca tereddüt ettim gurbaacım nasıl yapsamki acep?warmı bi önerin bana??

canım süt ve nemlendiriciyi birlikte kullanma sivilceli bi cildin varsa
bu konuda defalarca uyari yaptım
cildiniz yaglanabilir
lutfen temizleme sütünü dene sadece
en azından sivilcelerin gecene kadar
ayrıca; KREM değil NEMLENDıRıCı alın
kremini kullanmadım nasıl bilemem ama kıvamı yogundur eminim
yüze sürülmesi taraftarı değilim
ayrıca kimyasal ürün kullananlara (imex gibi differin gibi isotrexin gibi) tavsiye etmiyorum hiç bir ürün
ciltteki reaksiyonunu bilemem, lütfen dikkat et tatlım

Ya bişey sorcam, sütünü bilmiyorumd aben kremini aldım elime bile sürdüümde çok yağlandırıyor inanılmaz yağlı bişey, yüzünüze nasıl sürüyorsunuz onu yağlandırmıyor mu sivilce filan yapmıyor mu hiç?
yukarıda yapmanız gerektigini anlattım canım

aldım canım ,bende bugün,migrostan.bebak acıbadem sütü,ve bebak acı badem kremi..benim cilt karma. ve sivilce olmaz ....bakalım benim gibi yolun yarısını geçenlerde, ne gibi farklar yaratacak senin şu mucize bebak ın...bu akşam yatmadan önce her ikisinide kullanacağım.... göz altına sürüyor musun bu arada,,bunları....bebak acı badem kremi ,yeşil.olan... nemlendiricisi yoktu ,bunu aldım..umarım nemlendiricisi ile aynı ayardır....
okypcim her ikisini de kullanma
önce acı badem sütünü dene
nem yetersiz gelirse nemlendiriciyi de çok az miktarda uygularsin
göz altıma sürüyorum evet
ama çok yogun bi sekilde değil
tüm cildime yedirdikten sonra parmak uclarımla(yeniden nemlendirici almadan, cildim sürdükten sonra parmak uclarımda ne kaldıysa onu sürüyorum, artıklarını yani) göz cevreme hafif masaj yaparak uyguluyorum

canim zaten kurbaga da defalardir ´´ kremi degil , aci badem sutu ´´ diyor .O zaten kremini tavsiye etmiyor .
biraz geri sayfalari da okuyun lutfen .
lentem doğru der Şeniz

Yurt disinda yasiyorum . nerden bulabilirim ben bu kremi
yardimci olursaniz sevinirim
hoscakalina
yurt disi icin bi cozum bulamadik ne yazik ki canim
online alisveris siteleri varsa (türk) oralara siparis verebilirsiniz, getirebilirler sanirim
ama durun bakalım bisiyler yapicam sizin icin

acı badem sütünün nemlendiricisi de var, burda okumuştum biliyorum ama ben nemlendiriciyi almadım, yoktu aldığım yerde..olsaydı onu da alacaktım....ama şimdi sadece acı badem sütünü sürüyorum işte o zaman ayrıca nemlendiriciye gerek kalmıyor....süt, cildimi de nemlendiriyor..acaba ben fazla mı sürüyorum, siz bu ürünün ya da başka bir ürünün nemlendiricisine ihtiyaç duyuyor musunuz diye merak ettim ben de:uhm:
canım sütün nemlendirmesi yeterli geldiyse baska birsey kullanmana gerek yok

Son düzenleme:
arkadaslar merhaba,
yıllık izinde olmam sebebiyle bi süre sizlerden ayrı kalmam gerekti
gittim gezdim tepindim hopladım zıpladım ve nihayet geldim şakkıdı
ben yokken topiği ihmal etmeyen canım arkadaşlarıma teşekkür ederim.
şimdi dilim dondugunce sorularınıza yanıtlar vereyim

şu an la roche posayın nemlendiricisini kullanıyorum aslında memnunum ama fiyatı 33 milyon.2 ayda falan bitiyo.acaba bn de mi bebak kullansam diyorum ne dersiniz arkadaşlar?herkes o kadar övmüş ki merak ettim açıkcasıfisfisfis cildim normalde yağlı ama şu an tretin kullandığım için kuruyo.sivilce yapar mı acep bu bebak
merhaba tatlım
defalarca yazdım ama yineleyeyim
cilt kusurlarınız icin ilaç kullanıyorsanız yada yüzünüze herhangi bir kimyasal kullanıyorsanız bebak kullanmanızı onermem
onun dısında cilt tipi yaglı olanların nasıl kullanması gerektigini de bi çok kez anlattım :CüvCüv:

kızlar acil cevap bekliyorum arkadaşım kullandı bunu henüz çok yeni yani 3 gündür kullanıyo fakat cildinde kırmızılıklar olmuş bunun sebebi ne olabilir acaba sizde oldumu ilk kullanmaya başladığınızda onun cildide karma sayılır lekeler var yara izleri gibi böyle bu kırmızılıklar neden olmuş olabilir???

canım bebak kullanmadan evvel mi yaralar vardi yoksa kullandıktan sonra mi olustu?
cevap bekliyorum

kızlar bende biberiye sabunu ve aci badem sütünü alıcam. önce nemlendiricisiz bunları bi deniyim diyorum, gerekirse nemlendiriciyi alıcam. benim cildim karma, yani özellikle kış aylarında yanaklarıma nemlendirici sürmeden asla olmuyo heleki banyodan çıkınca yada soğuk havadan gelince ama t bölgemde yağlı ve gözeneklerim açık. o yüzden şimdilik nemlendiriciye gerek yok heralde yada sadece yanak bölgesine mi sürsem? ay neyse ya alıyım kullanıyımda sizi gelişmelerden haberdar ederim.

gözeneklerin icin elma sirkesini oneririm kesinlikle kaydirigubbakcemile5

bulunuyor arkadaşlar, ben de ilk başta bulamam sandım ama çok yerde satılıyor, benim cildim yağlı değil, karma ama bu bana iyi gelmedi....ilk sürmelerimde eşim cildimin parladığını falan söyledi çok hoşuma gitti ama cildimi yağlandırdığını hissettim, ben de vücudum için kullanıcam....
canım şayet tek başına bebak acı badem sütünü kullandıysan ve buna rağmen yaglandıysa cildin yaglıya dönük demektir
bal sabunu yada biberiye sabununu denemeni oneririm kesinlikle

Benim cildim normal ama bana iyi gelmedi yağlandırmaktan başka hiç bir işe yaramadı ben pahalı kremlerime döneyim izninizle :1closedeyes: yine de paylaşım için teşekkürler..
üstteki yorum sizin için de geçerli
ayrıca cilt tipinizin normal oldugunu söylemişsiniz
normal cilt tipi en sorunsuz cilttir
yani herhangi bir pürüz bulunmaz
cilt canlı ve berrak gorunur
neden nemlendirici dısında krem kullanma geregi duyuyorsunuz?

bende 1 hafta önce aldım bebakımı.biberiye sabunu yerine kayısı sabunu aldım. for you da birçok sabun çeşidi vardı kayısı sabunun üstünde hem yüz hem vücut için olduğu yazıyordu o yüzden diğerlerini almaya tereddüt ettim yüzüm zaten çok hassas olduğu için.
3 gün kullandım bir değişiklik olmadı.sonrada hasta oldum halsizlikten uygulayamadım.biraz şevkimde kırıldı açıkçası çünkü başkasına süper gelen bir ürün bende genelde pek etki etmez bebaktan herkes memnun kalınca bende baya ümitlenmiştim. ama yeniden başlayıp uzun süre kullanıcam umarım bu sefer işe yarar..
canım kayısı sabunu da doğru bi tercih
yalnız hangi ürünü kullanırsak kullanalim düzelilik arzetmedigi sürece hiç bir işe yaramaz
bu estee lauder'in 900ytl'lik kremi için de böyledir 5ytl'lik bebak için de...

mrb bnm cildim yağlı acaba ii gelrmi bu bebak bna aslında almak istiorum ama bu seferde yüzümün dha kötü olmasından korkuorum cildi yağlı olup kullanan varsa memnun kalıp kalmadıınızı yazarsanız sevnrma.s
cildiniz yağlı ise kesinlikle biberiye sabunu (bal sabunu da olabilir) ile beraber kullanın
tek başına kullanmayın

ben de çok memnundum ancak 4 tane sivilce çıktı yüzümde acaba bundan mı anlamadım ya senağlama tam aradığımı buldum dedim çünkü çok rahatlatıyor yüzümü.devam edeceğim bakalım kullanmaya umarım bebakten değildir sivilceler
bu sıra çok yaglı yemediyseniz şayet lütfen bal sabunu ile birlikte kullanmaya başlayin bebak'ı

bende burdan duyduğum için bebak aldım bgn bi temizleme sütü bide nemlendirici ama ikiside aynı şey mi acaba?? bnm cildim genelde kuru nemlendirici olarak clinuque kullanıordum temizlerken neutreginatonik olarqk da gülsuyu.. cildim genelde sorunlu değil ama özellikle burnumda göznekelerim çok geniş we içi yağ dolu:KK43: napıcam ki ben bebak ii gelir mi??
temizleme sütü ile nemlendirici aynı şey değildir
gözenekler için elma sirkesi kullanın

benım cıldım karma bebagı alıp bıberıye sabunuyla beraber kullanmak ıstıyodm ama o sabundan bulamadım gurbaa prenses acaba baska bı sabun onerebılırmsın tatlım.bıde karma cıltlı olan arkadaslrm bu yontemı denedıyseler ve sonucunu paylasabılırlerse cok sevınırım.

canım benim cildim de karma (yaglıya dönük olsa da)
ben bal sabunu ile de kullanıyorum zaman zaman
onu dene

kızlar bu arada tatilde edindigim deneyimi de aktarayım musadenizle
sabunum bitmişti (ballısını kullandım en son ve cok memnun kaldım)
aksam üstü seyahate cıkacagımdan vaktim yoktu for you'ya gitmeye ben de nasıl olsa bi zararı olmaz diye dalinin bebe sabununu aldım marketten
3-4 gün kullandım ve inanın cildimi mahvetti :nazar:
inanılmaz bir kuruluk yaşadım tatil süresince (ki hala yaşıyorum)
koca koca kırmızı sivilcemsi şeyler de cabasıCADIARZU
gelir gelmez badem ve zeytin yaglı (karisik) sabun aldım
o gayet iyi geldi
ama yine de baldan vazgecemem
ilk firsatta gidip bal sabunu alıcam şakkıdı

Son düzenleme:
cevabın için teşekkürler canımm
süt oldukça iyi nemlendirme konusunda ki kayısı sabunuyla da oldukça iyi bir kombin oldu 2 gün oldu kullanmaya başlayalı ve cildim resmen düzeldi!!
kızarıklıklar gitti yolduğum yerlerden kalan kabuklar döküldü
hem de yumuşacıkk yaşasıın Prenses çok teşekkürler annem de doğal ürünler kullanmaya başladığım için çok sevindi yaşım daha biraz ufak da the body shop a bile süpheyle yaklaşıyordu ama şimdi içi rahat
canım bunları duyduguma cok sevindim
sakın tembellik edip cilt temizligini aksatma olur mu?
yüzümüz bizim için çok değerli unutma bunu
annene de selamlarimi ilet operim ellerinden Şeniz

gurbaacım geçen hafta resmini koyduğum krem vardı ya ondan ellerim için kullandım. o kadar yumuşak oldu ki anlatamam. temizlik takıntımdan dolayı elimi günde 50 kez sabunlamama rağmen sabah bir kere sürsem akşama kadar ellerim yumuşak. sütünü henüz alamadım malesef.
işte bu topiğin en keyifli yanı bu
güzel haberler almak :lepi:
sütünü de en yakın zamanda temin edip kullanmanı oneririm canim
cilt tipin ve nasıl kullanacagin konusunda yardim ederim sen hele bi al

Gurbaacım defalarca Bebak için tşkkür ettim sana.Şimdide bişey isticem senden cvplarsan çok mutlu olurum.ßurda bu konuya hakim olarak tek sana güveniyorum.Hangi sabunun neye yaradığını soyle kısaca yazabilirmisin ? bide lekeler için fln bi sabun varmı krem kullanmak istemiorum.cevaplarsan cokk mutlu olcamm !
canım est.
bildigim kadarini kısaca yazayım;

biberiye sabunu: sivilceli ciltler kullanmalı
antibakteriyeldir, düzenli kullanımda siyahnoktalari yok eder
kayısı sabunu: cildi nemlendirir, tazelik verir, hücreleri yeniler, cilde dogal parlaklık kazandırır ayrıca düzenli kullanımda kirisikliklari geciktirir.
ballı sabun : cildi derinlemesine neme doyurur, gözenekleri temizler, cildin genc görünümünü korur. cilde isilti kazandirir.
nar özlü sabun : cilt hücrelerini yeniler, cilde gerginlik kazandırır.
tarçın sabunu: bunu genelde duş jeli gibi vucuduma kullanıyorum
inanılmaz guzel bir kokusu var. dogal afrodizyak :jeyyar:
kokusu psikolojik rahatlama sağlıyor, vucuda zindelik kazandırıyor

aklıma geldikce yazarim :lepi:

benim de cildimde muazzam bir parlama ve yenilenme oldu ancak hala sivilce çıkıyor ya of:KK43: çıldırcam 1 ay oldu herhalde kullanalı hala küçük pıtırcıklar geçmiyor.bi de aksil adım onlar için ama her gece bi onu sür bi onu cildim kötü olacak korkuyorum.

canım sivilcelerle ilgili şayet cilt temizligini yapiyor ve buna rağmen onlardan kurtulamıyorsan yediklerine dikkat etmen lazım. çok fazla yaglı yeme, abur cubur tüketme. cunku cildin en buyuk düşmanı stres ve yedigimiz sağlıksız ürünlerdir.
sağlıklı besleniyorum diyorsan lütfen bi dahiliye uzmanına gorun
kan ve idrar testi yaptır
cunku sivilce olusumu böbreklerden kaynaklanan bir problem de olabilir aynı zamanda gamyoncuiremsu

ben de aldım bebak ama bir türlü düzenli kullanmaya başlayamadım cildimi yağlandırır diye korktum açıkcası.karma bi cildim var.
bununla ilgili bi çok kez açıklama yaptim tatlim.
yineliyorum;
kimseye bebaki sabunsuz kullanmasını tavsiye etmek icime sinmiyor.
cildin yag ve nem dengesini korumak adına lütfen yukarıdaki sabunlardan biri ile başla bebaki kullanmaya kaydirigubbakcemile5

Yeni farkettim bu konuyu:kahve:
Baya geç kalmışım sanırım.
Çok fazla sayfa var hepsini okumak zaman alır zaten sıkılırımda:)
Ben cildimi anlayamadım açıkçası bazen yağlı oluyor bazende kuru...
gözeneklerim biraz açık ve burnumun üstünde siyah noktalarım var.
Merak ettim biraz sayfalara göz attım çoğu kişi memnun ama tamamına bakamadığım için diğer yorumları bilmiyorum...
Merak ettim ve almaya karar verdim bakalım bende nasıl bi etki göstericek.

cilt tipin karma
gözenek ve siyah nokta sorunun varsa biberiye sabunu ile beraber acı badem sütünü kullanmanı öneririm.
ayrıca elma sirkesini (madem suyu da olur. yalnız bi süre acikta beklet ki asidi gitsin. yada cilek esansı da kullanılabilir, oldukca etkilidir.) suyla seyreltip buzluga at
ve o buz kalıplarini sabah / aksam yada sadece sabah veya aksam cildinde gezdir
bu hem ilerki yaslarda olusacak cilt deformasyonunu geciktirir hem de gozenekleri sıkıstırır.

kızlar bu arada haftasonu bir de bebak krem aldım
hani şu yeşil tüptekinden
şimdilik sadece ellerim için kullanmayı düşünüyorum
ellerimle ilgili bir problemim yok ama olsun :icecream:
gözlemlerimi yazarim

bu arada sizi bi konu hakkında uyarmak istiyorum
burada okuyup uyguladıgım bir peeling suratımı mahfetti gecen hafta
1 haftadır duzeltmeye calişiyorum ki cok sukur artık sadece izleri kaldı o da gecer bayrama kadar
hani şu yumurta akı şekerle hazırlanan peelingimsi
derdim neydi bilmem aklıma esti yaptim
kurudu yüzümde sonra soymaya basladim
ee yani aklıma da gelmişti hem de forumda uyarmıstım arkadaşları bu konuda
neyse soyarken malum yüzümde renksiz cansız varla yok arasi olan tüylerimi kopardim
ağda etkisi yapiyo cunku öyle rezil bişi
akşamına yüzümde kucuk kucuk iltihaplı sivilceler cıkmaya basladi :1shok:
ki hayatta öyle sivilcelenmemişti yuzum (ayrıca cildim hassas değildir bu tarz reaksiyon göstermemişti şimdiye kadar yaptigim hiç bir şeye)
elleyince aciyanlardan bi de düşünün
mahfoldu resmen yüzüm
neyse ki biberiye sabunu aynı sefa kremi ve aci badem sütümle 4-5 günde o kötü görüntüden kurtuldum
sizi de uyarmak istiyorum
lütfen dikkatli olun
bu tarz peelinglere asla itimad etmeyin
yüzünüzdeki tüyleri koparir hem daha sert cikmasına sebep olur hem sivilcelendirir Şeniz

ben de kullanıyordum ama hiç sivilcem olmadığı halde alnım sivilce doldu, ara verdim, benim cildim yağlı belki ondan fazla geldi :KK43:

CİLDİ YAĞLI OLANLAR :

geçen gün Cilt uzmanıyla görüştüm ve cildimdeki sivilceler için gereken şeyleri aldım..
bana bebakın kesinlikle kuru ciltlerde kullanılması gerektiğini yağlı ciltlerde sivilce atacağını daha da yağlandıracağını dile getirdi... Ama sabunla kullanınca bilemiyorum yine de ama canım gurbaaam ben sanırsam sütü artık makyajımı temizlerken ve vücudum için kullanıcam çünkü cildimin taze kalmasını istiyorum hep... yani cildi yağlı olan arkadaşlar sakın sabunsuz kullanmayın sabunla da cok fazla kullanmayın gurbaanın dediği gibi nohut başı kadarı yeter de artar bile... hepinize Sevgiler... umarım anlaşılmışımdır Şeniz

yaaa arkadaşlar 2 3 gündür bebak kullanıyorum ama çok korkuyorum yüzümde lekelenme yada tüylenme yapar mı diye zaten annem ve babamda çok kızıyolar hewr duyduğunu yzüne sürme diye
bende korktum açıkçası bide dudak çevremde 5.6 tane sivilce çıktı lütfen beni bilgilendirin bu konuda kulllananlardan yardım istiyorum.....

yaaa arkadaşlar 2 3 gündür bebak kullanıyorum ama çok korkuyorum yüzümde lekelenme yada tüylenme yapar mı diye zaten annem ve babamda çok kızıyolar hewr duyduğunu yzüne sürme diye
bende korktum açıkçası bide dudak çevremde 5.6 tane sivilce çıktı lütfen beni bilgilendirin bu konuda kulllananlardan yardım istiyorum.....
canım gurbik burda olmadığı için bebaktan memnun kalan biri olarak ben biraz yardımcı olmaya çalışayımkaydirigubbakcemile5
sonuçta ilk olarak cildini tanıman ve ona uygun olarak hareket etmen çok önemli.
benim cildim karma sadece t bölgem yağlı yanaklarım kupkuru.
ben gece yatmadan önce ilk olarak yüzümü bal yada biberiye sabunlarından biriyle yıkıyorum daha sonra bebak acı badem sütüyle siliyorum ve çok şükür bi problem yaşamadım cildimede çok iyi geliyo:lepi:
çok iyi demişler her bulduğunu yüzüne sürme bence cildini önce tanı sonra doğru ürünleri seç ve uygulayerimseniben
burda defalarca bebak hakkında tüy çıkarırmı diye spekülasyonlar çıksada defalarca gurbiğim tekrarlasada ben yine de söliyim tüyleri çıkaran acı badem sütü değil tatlı badem yağıdır.
ayrıca ben bebak sütümü cilt makyajımı temizlerkende kulanıyorum ve çok memnunum:lepi:

Son düzenleme:
sizin yazılarınızı okuduktan sonra bebak acı badem nemlendiricisini aldım yanında takviye olarakta biberiye sabunu kullanıyorum geçmek bilmeyen sivilcelerim için ben pek bbişey farkedemedim ancak arkadaşım ne kullanıyosun cildin çok güzel parlıyo diiynce anladım ki gerçekten işe yarıyo

Merhaba arkadaşlar konuyla ilgili o kadar çok soru soruluyor ki aslında daha önce cevapların hepsi verilmiş.Önce okuyalım sonra soralım.Ve önemli bilgilerin kaybolmaması için sohbet içerikli mesajlar yazmayalım teşekkürlerimizi teşekkür butonuyla yapalım.
Aşağıda sık sorulan sorular hazırlanmıştır.Bilginize.

Bebak acı badem sütü nedir?

İçeriği; acıbadem esansı, vazelin ve lanolinden oluşan cilt temizleme ya da nemlendirme sütüdür.

Nasıl kullanılır?

Kullanımı biraz da kişisel olup;
Yatmadan önce pamukla cilt bebak ile temizlenir.
Makayjlı cilt bebak ile temizlenir.
Yağlı ciltler önce jel ya da uygun sabun ile cildi yıkadıktan sonra bebak ile nemlendirilebilir.
Hamilelikte karın bölgesine sabah akşam uygulanır.
Bebak acı badem sütü temizleyici bir süt gibi görünse de her türlü nemlendirici ihtiyacını giderir.Eller vücut gibi.

Nerelerde satılır?

Şehirlere göre değişiklik gösterir büyük marketler, Küçük marketler eczaneler vs.

Fiyatı nedir?
4-5 Ytl

Citl tiplerine göre değişiklik gösterir mi?

Hayır bir çeşit bebak var fakat yağlı ciltler için uygun olmayabilir daha çok kuru ciltlere uygun bir krem.
Hamilelikte çatlak oluşmaması için kullanılabilir mi?
Evet.oldukça başarılı nemlendirme özelliği var.

Göz makyajı için kullanılabilir mi ?
Hayır. Üzerinde de yazıyor göz makyajı hariç kullanım.Gözde kullanımda kaşınma , yanma oluşur.

Acı badem yağı tüylenme yapar mı?

Hayır. Tüylenme yapan tatlı badem yağıdır yağ olarak küçük şişelerde satılır.Tüylenme yapabilecek bir şey olsaydı bunu krem yapmak mümkün olmazdı.

Bebak kullandım sivilce çıktı diyorsanız?

Sivilcenin sebebi gözeneklerin tıkanmasıdır (Kir, sabun, krem ,yağ vs) eğer cildinizi iyice temizlemeden nemlendirici ya da herhangi bir krem kullanırsanız gözeneklerin tıkanmasına sebep olursunuz.Çok yağlı bir cildiniz varsa çok düzenli ve arındırıcı temizlik yapılması şarttır. Ancak bu temizlikten sonra nemlendirici kullanılmalıdır.
Sorunlu ciltler için (akne, alerji, yıpranmış,yağ dengesi bozulmuş) uygun olmayabilir bu ciltlerin önce tedavi edilmesi gerekir.

gurbaa prenses sana çok teşekkür ederim.. tek bi sütle hem nemlendirme hem temizlik gerçekten şahane.. cildim parlıyo ve beyazlıyo yihuuu

bi de sana bişi sormak istiyorum sigara kullandığım için baya beyaz tenli olmama rağmen yüzümün rengi sararıo mu desem esmerleşio mu desem bi acaip.. bunu önlemek için bebak dışında bir tavsiyen var mı?

gurbaa prenses sana çok teşekkür ederim.. tek bi sütle hem nemlendirme hem temizlik gerçekten şahane.. cildim parlıyo ve beyazlıyo yihuuu

bi de sana bişi sormak istiyorum sigara kullandığım için baya beyaz tenli olmama rağmen yüzümün rengi sararıo mu desem esmerleşio mu desem bi acaip.. bunu önlemek için bebak dışında bir tavsiyen var mı?

yeşil çay yada nar çayı tüket canım gunde 2 bardak
cildi içten besleyerek ısıltı kazandırıyor

X