FSH değerim 9.45

merhaba berçil 8 aydır korunmuyoruz ama olmuyor.haziranda dr gittim.gonaphane verdi ama çatlatma iğnesi vermedi.hala bekliyoruz işte hayıt tohumuna başlasam mı die düşünüyorum.

selam canım birkaç gündür sitede problem vardı giremedim maalesef. bugün hormon sonuçlarını alıp doktora gösterdim fsh geçen yılki değerle hemen hemen aynı hatta çok az bir düşme var. geçen yıl 9.9 du bu sefer 9.1 çıktı. doktor 8 in üzeri iyi değil dedi. ve vakit kaybetme, biran önce yumurtlama tedavisine geçelim dedi. rezervler azalıyormuş sanırım. bende adet olunca aşılama falan düşünüyorum. bu ay kendi haline bıraktım inşallah hamile kalabilirim. olmazsa da aşılamaya geçmeyi düşünüyorum. bunun için de işinde uzman bir doktora gideceğim. pko olduğum için ve daha önce bir düşüğüm olduğundan bu konularda uzman bir doktora gitmek daha iyi olacak sanırım. hayıt kullanıp kullanmama konusunda kararsızım. şu an 20 mm lik bir folikül göründü usg de doktor deneyin olabilir tutturabilirsin belki dedi. o yüzden şu an içersem zarar verirmi diye korkuyorum. olmazsa adet olunca başlarım tekrar herhalde.

selam canım, fsh sonucun en azından çıkmamış ama fazla da inmemiş. hayıt suyunu ne zamandır kullanıyordun? daha doğrusu kullanıyormuydun? bence şimdi bile kullanmaya başlasan bir zararı olmaz.

doktora kime gideceksin? bursadaki doktorları takip ediyorum. biliyorum az çok. bakalım bizimde hayırlısı olur inşallah. bu ay olmazsa bizde aşılama deneyelim diyoruz. malum fsh 14.8 di. geçen ay 8.5 olmuştu ama yine de belli olmaz. kaydirigubbakcemile3

selam canım, fsh sonucun en azından çıkmamış ama fazla da inmemiş. hayıt suyunu ne zamandır kullanıyordun? daha doğrusu kullanıyormuydun? bence şimdi bile kullanmaya başlasan bir zararı olmaz.

doktora kime gideceksin? bursadaki doktorları takip ediyorum. biliyorum az çok. bakalım bizimde hayırlısı olur inşallah. bu ay olmazsa bizde aşılama deneyelim diyoruz. malum fsh 14.8 di. geçen ay 8.5 olmuştu ama yine de belli olmaz. kaydirigubbakcemile3

canım evet çok sınır bir değer. doktor da öyle söyledi umutsuz bir vaka değilsin, hemen aşılama veya tüp bebeğe geç diyemem dedi fakat kendi haline bırakılacak bir değer de değil dedi yani ortalarda. canım ben hayıt suyunu geçen ay sadece 5-6 gün kadar günde bir kez içtim. tadı çok kötü olduğu için midemi bulandırdı ama gerekirse yine içerim. fakat yumurtlama ilaçlarını kullanırken içmek doğru olurmu bilmiyorum yani tedaviye ters tepki yapar diye korkuyorum.
canım bursa da şu an medical park hastanesinde ahmet yılmaza gidiyorum. ama özer kutlu yu çok methediyorlar. aynı zamanda bursa tüp bebek merkezinin ve bursa zübeyde hanım doğum evinin de doktoru. henüz gidip görüşmedim ama aşılamaya karar verirsem tüp bebek doktorları bu konuda daha iyi sanırım. ben de pko da var iğne dozajının çok iyi ayarlanması gerekiyor o yüzden tecrübeli bir doktor istiyorum. ahmet beyde çok iyi çok kibar ve ilgili bir doktor inşallah aşılamaya gerek kalmadan hamile kalırım ve ahmet beyle devam ederim yola çok memnun kaldım çünkü ama kısmet artık.

merhaba berçil 8 aydır korunmuyoruz ama olmuyor.haziranda dr gittim.gonaphane verdi ama çatlatma iğnesi vermedi.hala bekliyoruz işte hayıt tohumuna başlasam mı die düşünüyorum.

kıymetlim 8 ay cok uzun bı sure değil sıkma kendını ilaç kullanırken hayıt tohumu nasıl gelır bılemem bılen bırıne sormadan kullanma derım bakalım ben daha korunmayı bırakalı bır hafta oldu ama adetlerım duzensız oldugu ıcın bebişe başlamadan once doktora gıtmenın uygun olacagını dusundum inşallah en kısa zamanda bebişleri kollarımıza alırız Ş

canım evet çok sınır bir değer. doktor da öyle söyledi umutsuz bir vaka değilsin, hemen aşılama veya tüp bebeğe geç diyemem dedi fakat kendi haline bırakılacak bir değer de değil dedi yani ortalarda. canım ben hayıt suyunu geçen ay sadece 5-6 gün kadar günde bir kez içtim. tadı çok kötü olduğu için midemi bulandırdı ama gerekirse yine içerim. fakat yumurtlama ilaçlarını kullanırken içmek doğru olurmu bilmiyorum yani tedaviye ters tepki yapar diye korkuyorum.
canım bursa da şu an medical park hastanesinde ahmet yılmaza gidiyorum. ama özer kutlu yu çok methediyorlar. aynı zamanda bursa tüp bebek merkezinin ve bursa zübeyde hanım doğum evinin de doktoru. henüz gidip görüşmedim ama aşılamaya karar verirsem tüp bebek doktorları bu konuda daha iyi sanırım. ben de pko da var iğne dozajının çok iyi ayarlanması gerekiyor o yüzden tecrübeli bir doktor istiyorum. ahmet beyde çok iyi çok kibar ve ilgili bir doktor inşallah aşılamaya gerek kalmadan hamile kalırım ve ahmet beyle devam ederim yola çok memnun kaldım çünkü ama kısmet artık.

keşke fsh değerini ilk öğrendiğinden beri düzenli içseydin hayıt suyunu. kullananlar çok memnun, bende dahil. 18 aya kadar hiçbir yan etkisi olmaksızın aralıksız kullanılabilir diye okumuştum yabancı sitelerin birinde.

Aşılama için herhalde yumurtlama için ilaç dozunun çok iyi ayarlanması gerekiyor. yoksa aşılamayı hangi doktora sorduysam ben yaparım diyor. İnşallah gerek kalmaz. Rabbim yüzümüzü güldürüverir bakarsın şu mübarek günlerde.kaydirigubbakcemile5

keşke fsh değerini ilk öğrendiğinden beri düzenli içseydin hayıt suyunu. kullananlar çok memnun, bende dahil. 18 aya kadar hiçbir yan etkisi olmaksızın aralıksız kullanılabilir diye okumuştum yabancı sitelerin birinde.

Aşılama için herhalde yumurtlama için ilaç dozunun çok iyi ayarlanması gerekiyor. yoksa aşılamayı hangi doktora sorduysam ben yaparım diyor. İnşallah gerek kalmaz. Rabbim yüzümüzü güldürüverir bakarsın şu mübarek günlerde.kaydirigubbakcemile5

ah canım o zaman bilmiyordum ki hayıt suyunun fsh ı düşürdüğünü bilsem içmezmiydim. bu siteye takıldığımdan beri öğreniyorum bu tür bilgileri. doktorlar böyle şeyleri önermiyor biliyorsun.
evet canım aşılama için iğne dozunun çok iyi takip edilmesi gerekiyor. şu an gittiğim doktor yani ahmet bey de bu ay klomen deneyelim. olmazsa diğer ay iğneli aşılama yaparız diyor. yani yapamam ben demiyor ama ben sorunlu hastalar üzerinde tecrübeli bir doktor olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. ramazan da geliyor ne yapacağımı şaşırdım. inşallah gerek kalmaz canım ve kendiliğinden olur yine.

benimde adet düzensizliğim vardı ama sürekli değildi.doktora gittim ilk ay progestan verdi adetim geldi ve ondan sonraki 3 ay bi gün bile gecikmedi.bu ay da ovulasyon testi aldım onunla yumurtlama günümü tespit etmek için ama 4 gündür yapıyorum hala sonuç alamadım.beklemek çok zor 8 ay kısa bi zaman zarfı değil inşallah sen benim kadar beklemeden bebişini kucağına alırsın.

ah canım o zaman bilmiyordum ki hayıt suyunun fsh ı düşürdüğünü bilsem içmezmiydim. bu siteye takıldığımdan beri öğreniyorum bu tür bilgileri. doktorlar böyle şeyleri önermiyor biliyorsun.
evet canım aşılama için iğne dozunun çok iyi takip edilmesi gerekiyor. şu an gittiğim doktor yani ahmet bey de bu ay klomen deneyelim. olmazsa diğer ay iğneli aşılama yaparız diyor. yani yapamam ben demiyor ama ben sorunlu hastalar üzerinde tecrübeli bir doktor olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. ramazan da geliyor ne yapacağımı şaşırdım. inşallah gerek kalmaz canım ve kendiliğinden olur yine.

Ramazanın geliyor olması benide düşündürüyor. adetin 15. günü progestana başlıycam günde 3 kere ama Ramazanda nasıl yapıcam diye düşünüyorum. doktoru arayıp sorucam. bizde eylül ayında aşılama deneyelim diyoruz. tutamadığımız günleri kaza yapıcaz artık. Rabbim yüzümüzü güldürür inşallah.

e2 63
prolaktin 18.7
fsh 9.04
lh 5.88
tsh 2.66
sadece kontrol istedim sonuçlara sinirim bozuldu 31 yaş , herkes kadar stresim var günlük hayatta ama bekarım bekarlıktan memnunum
oldu olucak evlenmiyim çocuk filan kimseyi sıkmam
rezalet durum doktorum üzmemek ve faliyete geçemeyeceğimi bildiği için ne ilaç verdi ne de birşey önerdi keyfine bak inip çıkabilir dedi ama mutlaka takip edicez dedi
deneyimleriniz bu duruma ne der????benneyaptımki

ne için sinirlerin bozuldu ki dğerlerin çok kötü değil.ben 26 yaşındayım fsh 8.94,prolaktin 21 lerdeydi herhalde.ama doktor bana olumsuz bişisöylemedi.benim hala umudum var çocuğum olacağına.senin de değerlerin kötü değil

kızlar daha önceki sayfalarda da yazmıştım. ben geçen ay hormon tahlili yaptırdım. fsh ım 9.1 çıkmıştı.hayıt suyuna başlamayı, adet olunca da aşılama yaptırmayı düşünüyorduk. ama Allah'ın mucizesi işte, bu ay hamile olduğumu öğrendim. sizlere umut olsun diye yazdım. o yüzden sakın umutsuz olmayın. inşallah hepiniz hamile kalırsınız.

ama çok güzel sonuçlar değil
takibi şart
ve düşmesi gerekli ben böyle biliyorum
ailemde hiç böyle bir sorun olmamış erken menapoz yok 50 ye yakın herkes bende düzelmesini istiyorum tabi
benzer örnekleri merak ediyorum ilaçsız ve fitoterapiniz doğal süreçte stresi azaltarak (kii çok zor ) düşürebilen var mı

merhbalar benim fsh 23 küsürdü gaçan ay 33 çıktı kızlar çok korkuyorum. üniversitede tedaviye başladım bakalım ne olacak

X