Premature Bebekler kızlar böbrekleri ile ilgili sorun yaşayan var mı

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

pamukum1

iyiki varsın meleğim
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
671
3
40
kızlar ben 21+4 haftalık hamileyim 19 . haftda gece sancılandım sol tarafım ve belim ile birlikde sabaha kadar kıvrandım erken doğum yapıyorum sandım sabah doktorun muayenehanesine gittik böbreklerimden şüphelendi ki öyleymiş böbreklerimde acılma olmuş bu hamilelerde olurmuşa ama son aylarda az olurmuş benimki hem cokmuş hem erken olmuş erken doğuma sebeb verebilirmiş rahim kasıldığı için bebekde kendini kasmış hastaneye yattım serum ve iğneler ile hem bebeği hem böbreklerimi rahatlattılar üroloji uzmanı hastanede ultrasonla baktı sandığımız kadar büyük bi acılma değilde y,inede orta boyutda bi acılma olduğunu söyledi ara ara ağrılarım olacakmış oluyoda zaten ve kızlar benim bebeğim aşağıda oturup kalkarken eğilirken cok zorlanıyorum Böyle bir sorun yaşayp erken doğum yapan varmı bide erken doğum belirtileri neler

canım bende bi ara böbrek sorunu çektim.gece çok ağrıdı sağ boşluğum sabahı zor ettim.ondan öncede bende idrar yolu enfeksiyonu vardı.ilaç kullanmıştım geçmişti.doktora gidince hemen bi idrar testi yaptılar ve idrarda kum çıktı buda ağrıya sebep olmuş.doktor idrar söktürücü tek içimlik suya karıştırılan bi ilaç verdi ve başka ilaç yazmadı sadece bol bol su iç dedi.günde en az 2-3 litre su iç şişeni elinden bırakma dedi.aynen öyle yaptım ve geçti.sendeki sorun ne tam olarak anlayamadım yani ilk defe duyuyorum böbreklerde açılma olduğunu falan.ağrın devam ederse bu sefer başka bi doktora git bence.özellikle özel hastanelerde bazı kötü nityetli doktorlar küçük bişeyi bile büyütüp uzun süre hastanede kalmanı sağlamak isteyebiliyorlar ne yazıkki.geçmiş olsun canım.

canım acılmanın tam anlamını bilmiyorum sanırım su toplaması gibi bişey ilerleyen safhalarda idrarla atılması sağlanması gerekiyomuş cünkü ama bazı gebeliklerde biraz olurmuş son dönemde oda gecermiş benimki hem erken olmuş hem cok fazla olmuş minik bir taş varsa o sebeb olmuş olabilir dedi ama cok şükür taş cıkmadı o dahada zorlayacaktı cünkü Doktorum cok iyi biri canım cok ilgili Zaten hastaneye yatmam gerektiğinde zübeyde hanıma yatıyorum buradaki devlet hastanesi baya iyi durumda hemşirelerin davranışları falan hep canımlı cicimli konuşuyolar güler yüzlüler her gün odalar temizleniyor perdeleri bile yıkıyolar belli zamanlarda carşaflar tertemiz tuvaletler temiz ama bizim insanlarımız pis adamlar temizliyor aaffedersiniz o tuvaleti kullananlar sadece bayanlar sanki birdaha girmeyecek gibi bırakıyolar pecetelerini atıyolar sağa sola aalhdan sürekli temizleniyor önce insanları eğitmek lazım acaba evlerindede böyle pismi bu insanalar ve hastane ödül falan almış Yani istenince devletin hastaneleride iyi olabiliyomuş
şimdilik ağrılarım yok ara ara oluyo doktor ara ara olabileceğini söyledi zaten benim korkum ilerlemesi erken doğum riski oluşturuyomuş cünkü benim bebğim aşağıda birazda o yüzden korkuyorum

canım sakın tedbiri elden bırakma agrıların baslarsa ve idrar yapman azalırsa durum cıddılesır,hemen doktorunu ara.seni üzmek istemem ama ben ikiz bebeklerimi bu yüzden kaybettim,cok dıkkatli ol.

bencede dr'ların ne derse onu uygyla.
bende 24 haftalıkken böbreklerim çalışmaması ve vucudumun su tutması yüzünden erken doğum yaptım. bende yüksek tansiyonda vardı preklampsi diyorlar bu rahatsızlığa.
idrara çıkman ve ne kadar idrar yaptığın önemli.
erken doğum belirtileri çok bel ağrısı, sürekli büyük tuvalete çıkmak ve rahim kasılması.
öpüyoruum canım, Allah'ım sağlıkla bebişini kucağına almanı nasip etsinn..

canım böbrekteki açılma bi çeşit reflü ben 7. haftamdan beri çekiyorum sağ böbreğim hamile klamadan önce ayda bir kez ağrıyordu hamile kaldığımda sabahları öellikle çok kötü ağrıyordu.dra gittim 10 haftalıkken üriner sstem usg çekildi.sol böbrekte parapelvik kistik yapı vardı zaten o ağrı yapmazmış sağ böbrekte pelvikaliktazi çıktı.şuanda minimal seviyede ama her ay kontrol edilecek.ve 13. haftada tekrar çekildi.b defa sol böbrektede çıktı gece nekadar wc ye gitsemde sabah illaki ağrım oluyor.bu bir çeşit reflü böbrek ağzının açılması sonucu idrar böbreğe geri kaçıyor ve malesefki erken doğuma neden oluyormuş kızım 29 aylık oda 36 haftalık doğdu ama onda hiç böyle bişey yaşamadım.hamileliğin son aylarında böbrek 5 katı kadar büyüyebiliyormuş.allah korusun bunun tek bi çaresi var oda katater takılıyor çok fazla rahatsız ederse malesef ilaç kullanamıyorum şimdilik.şuanda 14 hfatalık hamileyim ben çok araştırıyorum drların dilinden anlayamıyoruz malesef ama biraz araştırınca türkçe manasını buluyoruz:)) sevgiler

X