Rubella Igg pozitif..Rubella Igm negatif çıktı...sizce endişe etmeli miyim??

nestle76

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
4.046
20
kızlar 3 gün önce yaptırdığım testlerde rubella Igg pozitif çıktı...değeri 18...Rubella Igm ise negatif çıktı...değeri 0,2....doktor bizim için önemli olan Igm dedi ve sorun yok dedi... ama ben yine de neden Igg nin yüksek çıktığı konusunda endişeliyim...benzer test sonuçları almış olanlar veya konuyla ilgili bilgisi olan varsa beni aydınlatır mı?????

canim ayni kaderi yasiyoruz seninle bende cok panik yaptim bu yuzden igg:10.0 igm ise negatif cikti ama sonradan arastirdimki megerse dedigin gibi igm onemliymis benim doktorum haftaya tekrarliyacak testi ona gore antibiyotik verecek sana bisey demedimi doktorun

korkulacak hiçbirşey yok ıgg nin pozitif olması demek bu hastalığı daha önce geçirdiğiniz yada aşı olarak bağışıklık kazanmış olduğunuzdandır..ıgm negatif demek ise şu anda bu hastalığı geçirmiyosunuz demektir..

kızlar merhaba,
ben ağustos annesi olacağım inşallah.bu testi ne zaman yapıyorlar?yardımcı olursanız sevinirim.

tam tersine gönlün rahat olsun geçirmiiş olman çok büyük bir avantaj cnm benim ikiside negatif çıktı ve gebelikte geçirmemem gerek allah korusunn ... oyüzden sen içini ferah tut..çok iyi:)

kızlar merhaba,
ben ağustos annesi olacağım inşallah.bu testi ne zaman yapıyorlar?yardımcı olursanız sevinirim.

cnm hala yaptırmadın mı aslında gebeliğini öğrenir öğrenmez doktor istiyor bu testi diğer testlerle belkide yaptırdın bi sor doktoruna

gebelik düşündüğümde dr.um tam kan tarama testi yaptırdı ve de idrar.ama herşeyin çok iyi değerlerde dedi.belki orda vardı ben bilmiyorum.

2 aylık hamileyim özel bi doktorda 15 gunde su an rutın muanelerimi olmaktayım doktorum gecen hafta bi takım testeler tahliller istedi bunların arasında rubella da vardıbiraz teste ve tahliller maliyetli oldugu için devlet hastanesini onerdi devlet hastanesinde tahlil ve testleri yaptırdım sonuclarda rubella ıgg pozitif cıktı igm negatif cıktı özel doktoruma goturdum tekrar aynı tahlilleri yaptı sonucta ıgg nin korkulacak bisey olmadıgın soyledi içim rahatladı sizinde içiniz rahat olsun

kıslar bendede cmv ıgg pozitif 17.2
cmv ıgm negatif 0.19 çıkmış korkmalımıyım

Rubella taraması
Çocukluk çağı hastalıklarından bir olan rubella (kızamıkçık) hamilelik sırasında geçirildiğinde bebekte anomalilere neden olabilen bir hastalıktır. Bu nedenle hamilelikten önce ya da ilk kontrolde bu hastalığa karşı bağışıklık olup olmadığı araştırılmalıdır. Erişkinlerin çoğu ya çocukluklarında geçirdikleri ya da aşılandıkları için bu hastalığa karşı bağışıklık kazanmışlardır. Böyle bir durumda gebelik sırasında kızamıkçık geçiren birisi ile temas etmeleri kendi sağlıkları ya da bebeklerinin sağlıkları açısından bir risk yaratmaz. Kanda yapılan incelemede Rubella IgG pozitifliği bağışıklığı gösterir. Gebelik öncesinde Rubella IgG negatif olarak saptandığında aşı yapılabilir ancak böyle bir durumda en az 3 ay süreyle gebelikten korunmak gereklidir. Hamilelik sırasında rubella aşısı yapılamaz

kıslar bendede cmv ıgg pozitif 17.2
cmv ıgm negatif 0.19 çıkmış korkmalımıyım

CMV taraması
Sitomegalovirus adı verilen bir virusun neden olduğu enfeksiyonlar da bebeklerde anomaliye neden olabileceğinden hamileliğinin başında anne adayının bu enfeksiyona karşı bağışıklığının olup olmadığının araştırılması önemlidir. Kanda yapılan incelemede CMV IgG pozitif olması bağışıklığı gösterir. Rutin incelemelerde yapılıp yapılmaması konusunda fikir birliği yoktur.

bende yaptırdım dün ve IGg pozitif bir diğeri ise negatif cıktı sorun yok yane

bende her ikiside pozitif çıktı.avidite testi yaptırmamı söyledi.biri bu test nasıl yapılıyor açıklasa ne iyi olurdu.

merhaba benimde ıgg 21.4 ıgm ise 0.22 ıgg pozitif oluyo dimi bu sonuca göre bagışıklıgım var yani telaşlandımm bi ann

avidite testi icin yine kan veriliyor bende de ayni sorun olmustu. virusu ne zaman aldigin ortaya cikiyor dolayisiyla bebegin etkilenme riski, icini ferah tut.

Merhaba bende rubella ıgg yaptırdım ve pozitif 216 çıktı hemen dr aradım ve korkulacak birşey değil dedi. Bunun anlamı çocukken geçirmiş ve bağışıklık kazanmışsın anlamına gelir dedi ve rahatladım Allah'a şükürler olsun ve cümlesini Allah sevindirsin (Amin):KK9:

bende 2 aylık hamıleyım rubella pozıtıf we 53.7 cıktı sızce bı sıkıntı yaratr mı? doktor bısey demedı bana

X