Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Makyaj yaptığımda fontoden sorunu

canım bugune kadar bir çok markanin ürününü kullandım
flormar de dahil.
bana soracak olursan tavsiye eder misin diye cevabim bellidir; hayır!
fondoten konusunda daha profesyonel markalar var, lütfen onlari dene.
atıyorum bi estee lauder'in bi clarins'in fondetenini kullandıgında flormar kullandıgına bin pisman olacaksın kalitelerini gordukten sonrasengözlerimebaksanab

bebek sampuanı olmasına ozen goster canım. sabun yada yetişkin sampuanı kullanma

Teşekkür ederiimmm :1hug:
Peki bu dediğiniz marka yağsız bi fondoten mi?
Çünkü dediğim gibi cildim sivilce yapmaya müsait :1no2:

ben kışın o sorunu yazıyorum. cildim karma. bilhassa pudra sürdüğümde pul pul oluyor cildim. nemlendirici sürmeme rağmen. yazın bu sorun yok. zaten antalyada yazın nem korkunç fazla.cilt kurumuyor. fondotende sürülmüyor.. parlamayı önlemek için pudra sürüyorum. .. kışın bu pullanmayı kendi yöntemimle çözdüm. bir sprey şisesine su dolduruyorum. makyajdan sonra gözüme kaçırmadan suyu spreyle yüzüme uzaktan çok olmamak şartıyla sıkıyorum. inan, hemen o pullanma yok oluyor. çok komik bir yol ama, bende kesin bir çözüm oldu bu.

Çok ilginç bir yöntem olmuş gerçekten :roflol:
Ama deniycem bende bunu sırnaşık şey
Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için a.s.

kızlar şunu da deniyebilirsiniz. bir zamanlar bizzat uygulamıs ve faydasını gormus biri olarak yazıyorum.

bi kapta su + gül suyu + bugday yagı + limon yagı + biberiye yagı
bunları kariştirin ve buz kaplarına doldurup buzluga atin.
fondoteninizi surdukten sonra (başka hiç birşey sürmeden) buz kaliplarından bi tane alip yüzünüzde gezdirin eriyene dek ve sonrasında yumusak bir havluyuıslaklıgıi alacak sekilde yuzunuze bastirin, kurutun.

sonra makyajınıza devam edin
bu işlem hem cildinize nem verir, hem cildinizi gerginleştirir hem de fondoteninizin daha kalici olmasini sağlar dogal bir işilti verir yerimseniben
bu da benden özel bi sırdı size Şeniz
bu harika bir fikir, cildede yararlı. sağol. deneyeceğim...

kızlar şunu da deniyebilirsiniz. bir zamanlar bizzat uygulamıs ve faydasını gormus biri olarak yazıyorum.

fondoteninizi surdukten sonra (başka hiç birşey sürmeden) buz kaliplarından bi tane alip yüzünüzde gezdirin eriyene dek ve sonrasında yumusak bir havluyuıslaklıgıi alacak sekilde yuzunuze bastirin, kurutun.

bu işlem hem cildinize nem verir, hem cildinizi gerginleştirir hem de fondoteninizin daha kalici olmasini sağlar dogal bir işilti verir yerimseniben

Tüm yağlar olmak zorunda mı? sırnaşık şey
Buğday yağı falan var bende ama biberiye yağı yok fisfisfis
Onu da alıp bi deneyeyim bakalım a.s.
Gerçekten çok teşekkürler hepinizeee :1hug: :enbuyukkk:

aaa bi de unutmadan
kullandıgınız fırcalari, aplikatorleri, sungerleri haftada yada 15te bi bebe sampuanıyla yıkamaya ozen gosterin canlarım
her turlu bakteriye karsı :smiley-cool:

haklısın canım bende yıkıyorum mutlaka değilse allık fırçaları falan resmen sivilce yapıyor:1hug:a.s.

aaaa süperr bu tşkler canımŞeniz

Tüm yağlar olmak zorunda mı? sırnaşık şey
Buğday yağı falan var bende ama biberiye yağı yok fisfisfis
Onu da alıp bi deneyeyim bakalım a.s.
Gerçekten çok teşekkürler hepinizeee :1hug: :enbuyukkk:

canım faydalarına göre yaglarin cesidini arttirip azaltmak sana kalmiş
biberiye yagı siyah noktaların düşmanı, limon yagı ise mikrop kırıcı
ister sadece gül suyu ve suyu dondur ister yag kat dedigim gibi sana kalmış yerimseniben

bu arada bahsettigim marka profesyonel bir marka
yaglı ve yagsız ciltler için oldukca fazla secenek var
zaten tekin acara boynere falan gidersen orada sana yeterince yardımcı olurlar canım

Çok teşekkür ederim iyi ki sormuşum.
Meğer ben hiçbirşey bilmiyormuşum benneyaptımki
Ayrıca yanlış yaptığım çok şey varmış özellikle fondoteni sürerken...
Çok sağolunn hepiniz a.s.

fondöten olarak kesinlikle kaneboyu tavsiye ederim.çok hafif bi ürün ve ben her gün kullanmama rağmen iki buçuk ayda falan bi kutu ancak bitiyor. yalnız çok sıvı bi ürün sürdükten 15-20 dakika sonra ancak cilde oturuyor ve yaz aylarında malesefki o kadar kalıcı değil, gerçi bunun nedeni benim yüzümle çok oynamam da olabilir ama şu ana kadar kullandığım en iyi fondöten kanebo oldu. sevil in bazı şubelerinde ve tekin acarlarda satılıyor.

cnm sana chanel vitalumiere yi oneriyorum bu fondotende asla boyle bir problem yasamazsın:lepi:

canim the body shop un seawed pore cleansing yuz temizleyicisini oneririm sana.. hem icindeki kureciklerle o pul pul parcaciklari nazikce temizler hem de jel kismiyla yuzun tamamen puruzsuz hale gelir tabii ben problemin cildinden kaynaklandigini varsayarak yaziyorum bir dene gercekten cok guzel bir urun memnun kalacagina eminim :lepi:

X