Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Makyaj yaptığımda fontoden sorunu

E

EU3

Ziyaretçi
Merhaba…a.s.

Size bir şey sorucaktım.
Makyaj yaptığımda mesela fondoten sürdüğümde yüzümün bazı kısımları böyle nasıl diyim pul pul gibi oluyor :S Yani soyuk gibi:1no2:. Ama aslında pudra ve fondoteni sürmeden önce hiç bir şey yok. Sürüldükten sonra hoş olmuyor yakından falan…
Acaba o bölgelerim kuru oldugundan mı?
Böyle olmaması için ne yapabilirim?
Ve size oluyor mu?:çok üzgünüm:

canım fondötenden önce nemlendirici sürsen iyi olur....benimde öyle oluyodu...
bide süngerin yenimi eger eskiyse onun üzerinde biriken fondöten pudra vs.. dökülebiliyo.....
mümkünse fondöteni hiç kullanma bu sıcak havlarda cildi mahvediyo

Senin cilt tipin karma olabilir. benim de öyle olur. cildin için uygun bir nemlendirici al. sürdükten sonra fondoten sür cildine. nemli ciltte daha iyi yayılır. ama sıcak havada fondoten kullamasan bence. ben pudra bile kullanmıyorum. cildin dinlensin biraz. hem öğrencisin genç yaşta cildini fazla yorma tatlım.a.s.

1. cildine fondoten surmeden en az 30 dakka önce nemlendirici kullan
2. cildine uygun yapida bir fondoten bul. su bazlı urunler kullanmanı tavsiye ederim. cilde minimumdur zararlari. artı kaliteli markaların ürünlerini tercih et, makyaj ciddi bir iştir
3. fondoteni hafif ıslak bir sünger yardımı ile sür. hem daha kalici hem daha hafif hem de eşit dagilmiş olur
4. havaların sıcaklıgının neden oldugu bir feedback değil bu. öyle olsa idi yazın sıcakta vicik vicik olurdu cilt kurumazdi

2. cildine uygun yapida bir fondoten bul. su bazlı urunler kullanmanı tavsiye ederim. cilde minimumdur zararlari. artı kaliteli markaların ürünlerini tercih et, makyaj ciddi bir iştir
3. fondoteni hafif ıslak bir sünger yardımı ile sür. hem daha kalici hem daha hafif hem de eşit dagilmiş olur
4. havaların sıcaklıgının neden oldugu bir feedback değil bu. öyle olsa idi yazın sıcakta vicik vicik olurdu cilt kurumazdi

gurbaa herşey söylemiş. bunların üstüne bende bilmiyorum:1hug: bunları yap tatlım bizde bunları yapıyoruz:dance:

canım fondötenden önce nemlendirici sürsen iyi olur....benimde öyle oluyodu...
bide süngerin yenimi eger eskiyse onun üzerinde biriken fondöten pudra vs.. dökülebiliyo.....
mümkünse fondöteni hiç kullanma bu sıcak havlarda cildi mahvediyo

Teşekkür ederim.
Hmm süngerim eskidi olabilir CADIARZU
Sürekli kullanmıyorum fondöteni hatta hiçbirşey sürmüyorum normalde...
Ama arada sürünce böyle oluyor ve ben istemiyorum böyle olmasını :1no2:
Nemlendiriyorum aslında ama az mı geliyor kiCADIARZU

Senin cilt tipin karma olabilir. benim de öyle olur. cildin için uygun bir nemlendirici al. sürdükten sonra fondoten sür cildine. nemli ciltte daha iyi yayılır. ama sıcak havada fondoten kullamasan bence. ben pudra bile kullanmıyorum. cildin dinlensin biraz. hem öğrencisin genç yaşta cildini fazla yorma tatlım.a.s.

Evet cilt tipim karma..
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için :1hug:
Sürekli sürmüyorum dediğim gibi cildim sivilce yapmaya müsait o yüzden korkuyorum..
Daha yeni yeni sivilcelerden kurtuldum çok fazla değildi ama rahatsız edici oluyor bir tanesi bile bu sivilcenin :1no2:.

tatlım bide sıvı fondöten kullnıyosan fırçaylada çok güzel sürülüyor :1hug:

aaa bi de unutmadan
kullandıgınız fırcalari, aplikatorleri, sungerleri haftada yada 15te bi bebe sampuanıyla yıkamaya ozen gosterin canlarım
her turlu bakteriye karsı :smiley-cool:

gurbik ben havaların yan etkisi demedim yanlış anlaşılmasın ...
bu sıcakta fondöten sürmek cildin nefes almasını önler ve sivilceye neden olur diye düşünüyorum ben kullanmıyorum

gurbik ben havaların yan etkisi demedim yanlış anlaşılmasın ...
bu sıcakta fondöten sürmek cildin nefes almasını önler ve sivilceye neden olur diye düşünüyorum ben kullanmıyorum

yok nixim ben onu senin için söylemedim Şeniz
genel olarak böyle bir kanı var ona parmak basmak istemiştim kuzucum :1hug:

Çok teşekkür ederim verdiğiniz tavsiyeler için :1hug:
Flormar aldım, aslında güzel beğendim fondöteni ve pudrasını ama işte böyle olunca acaba ben mi yanlış yapıyorum yoksa yanlış mı seçim yaptım diye düşündüm..
Aslında keşke biraz araştırıp alsaydım diyorum fisfisfis
Ama olmazsa başka alırım artıka.s
.

aaa bi de unutmadan
kullandıgınız fırcalari, aplikatorleri, sungerleri haftada yada 15te bi bebe sampuanıyla yıkamaya ozen gosterin canlarım
her turlu bakteriye karsı :smiley-cool:

valla ben eskiyene kadar kullanıyodum tatlicadiarzu iyi fikirŞeniz

usta makyajcılar söylemiş canım.dediklerini yap sende.cildin kuru ise ondan da olabilir

valla ben eskiyene kadar kullanıyodum tatlicadiarzu iyi fikirŞeniz
Bende öyle kullanmayı düşünüyordum tatlicadiarzu
Yıkadım birkaç kez ama bozuldu böyle sert sert oldu :roflol: şampuanla yıkayayım bundan sonra sabunla yıkamıştım çünkü önceden.
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim :1rolleyes:

Çok teşekkür ederim verdiğiniz tavsiyeler için :1hug:
Flormar aldım, aslında güzel beğendim fondöteni ve pudrasını ama işte böyle olunca acaba ben mi yanlış yapıyorum yoksa yanlış mı seçim yaptım diye düşündüm..
Aslında keşke biraz araştırıp alsaydım diyorum fisfisfis
Ama olmazsa başka alırım artıka.s
.
canım bugune kadar bir çok markanin ürününü kullandım
flormar de dahil.
bana soracak olursan tavsiye eder misin diye cevabim bellidir; hayır!
fondoten konusunda daha profesyonel markalar var, lütfen onlari dene.
atıyorum bi estee lauder'in bi clarins'in fondetenini kullandıgında flormar kullandıgına bin pisman olacaksın kalitelerini gordukten sonrasengözlerimebaksanab

arkadaşlar bende de böyle bir sorun var..

ama cilldim yağlı bu yüzden her nemlendirici kullandığımda sivilecelerimde gözle gözlenir artış olduğundan artık ne makyaj yapıyorum ne nemlendirici kullanıyorum cildime birşey sürmüyorum kötübir görüntü oluşturuyor

napıcamı şaşırdım valla:çok üzgünüm:
tatlım cilt tipine uygun fondoten sec ve lutfen yuzune kullanacagin her ürünü işin uzmanlarına danisarak al.
yaglı cilde "kuru ciltler icin" üretilmiş fondoten veren o kadar kendini bilmez var ki.

Bende öyle kullanmayı düşünüyordum tatlicadiarzu
Yıkadım birkaç kez ama bozuldu böyle sert sert oldu :roflol: şampuanla yıkayayım bundan sonra sabunla yıkamıştım çünkü önceden.
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim :1rolleyes:
bebek sampuanı olmasına ozen goster canım. sabun yada yetişkin sampuanı kullanma

estee lauderin ben testerini kullandım gercekten mukemmel
hatta işyerine gelen 20' ye yakın dergiden testerlerini toplayıp eve goturdum lazım oldukca kullanıyorum...........:)))))))))))))

arkadaşlar bende de böyle bir sorun var..

ama cilldim yağlı bu yüzden her nemlendirici kullandığımda sivilecelerimde gözle gözlenir artış olduğundan artık ne makyaj yapıyorum ne nemlendirici kullanıyorum cildime birşey sürmüyorum kötübir görüntü oluşturuyor

napıcamı şaşırdım valla:çok üzgünüm:

benimde cildim yagli cnm hemde cok yagli. ben the body shop unkini kullaniorum sivilce fln yapmio bende. dene bi bence :1hug::lepi:

yaglı ciltler için matlaştırıcı krem kullanıyorum yves rocher sebo specific ve toniğini .........

ben kışın o sorunu yazıyorum. cildim karma. bilhassa pudra sürdüğümde pul pul oluyor cildim. nemlendirici sürmeme rağmen. yazın bu sorun yok. zaten antalyada yazın nem korkunç fazla.cilt kurumuyor. fondotende sürülmüyor.. parlamayı önlemek için pudra sürüyorum. .. kışın bu pullanmayı kendi yöntemimle çözdüm. bir sprey şisesine su dolduruyorum. makyajdan sonra gözüme kaçırmadan suyu spreyle yüzüme uzaktan çok olmamak şartıyla sıkıyorum. inan, hemen o pullanma yok oluyor. çok komik bir yol ama, bende kesin bir çözüm oldu bu.

ben kışın o sorunu yazıyorum. cildim karma. bilhassa pudra sürdüğümde pul pul oluyor cildim. nemlendirici sürmeme rağmen. yazın bu sorun yok. zaten antalyada yazın nem korkunç fazla.cilt kurumuyor. fondotende sürülmüyor.. parlamayı önlemek için pudra sürüyorum. .. kışın bu pullanmayı kendi yöntemimle çözdüm. bir sprey şisesine su dolduruyorum. makyajdan sonra gözüme kaçırmadan suyu spreyle yüzüme uzaktan çok olmamak şartıyla sıkıyorum. inan, hemen o pullanma yok oluyor. çok komik bir yol ama, bende kesin bir çözüm oldu bu.

kızlar şunu da deniyebilirsiniz. bir zamanlar bizzat uygulamıs ve faydasını gormus biri olarak yazıyorum.

bi kapta su + gül suyu + bugday yagı + limon yagı + biberiye yagı
bunları kariştirin ve buz kaplarına doldurup buzluga atin.
fondoteninizi surdukten sonra (başka hiç birşey sürmeden) buz kaliplarından bi tane alip yüzünüzde gezdirin eriyene dek ve sonrasında yumusak bir havluyuıslaklıgıi alacak sekilde yuzunuze bastirin, kurutun.

sonra makyajınıza devam edin
bu işlem hem cildinize nem verir, hem cildinizi gerginleştirir hem de fondoteninizin daha kalici olmasini sağlar dogal bir işilti verir yerimseniben
bu da benden özel bi sırdı size Şeniz

X